Novi stari Triton

Novi stari Triton

Postby babaos » Tue Jul 07, 2009 11:28 am

Nakon nekoliko godina opet funkcionira Triton kojeg većina vas zna.Raspao se prije par godina.Blok radilica ajoj...Konačno je ovih dana napravio svojih pedesetak kilometara na aerodromskoj stazi.Opet onaj stari ali u drugom ruhu.




Image
Last edited by babaos on Wed Feb 10, 2010 7:09 pm, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby 69 » Tue Jul 07, 2009 5:59 pm

Dobro ti izgleda motor!! Bravo!

...kako to da si se odlučio za ovakve nježne boje?

...i kako to da se mi ovdje razgovaramo, a domaćina niotkuda? :D
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Postby Marko » Wed Jul 08, 2009 10:17 am

Domaćini se malko razbežali po belom svetu :D
Moze li malo detalja oko samog agregata?
User avatar
Marko
Site Admin
 
Posts: 903
Joined: Sat Jan 24, 2009 3:19 am
Location: Vrsac

Postby babaos » Wed Jul 08, 2009 11:05 am

69 wrote:Dobro ti izgleda motor!! Bravo!

...kako to da si se odlučio za ovakve nježne boje?

...i kako to da se mi ovdje razgovaramo, a domaćina niotkuda? :D



Neznam kako je to moguće.Kao da pecaš u Bunaru.Čak sam provocirao navodnom prodajom svog Nortona pa ništa.
Nježne boje?nisi valjda mislio na Kacigu i čizme koje koristim u trenucima kad analiziram upravo boje.
Vidi neke stvari slućajne su.Kad sam ga krojio prilagođavao stalno sam razmišljao kako ga ofarbati.Ideja je stotinu.Triton je bio u puno verzija i nikad nije bilo loše.Ovaj put trebalo je potpuno promijeniti pristup.Odlučio sam probati ovako.Broj je bijeli sa crvenim rubom jer u PH ta klasa ima bijeli broj na crvenoj podlozi itd sve je nekako povezano.Još idu natpisi reklame pa ću vidjeti.Tu treba računati uvijek još i odijelo,kacigu,rukavice i Čizme.Mislim da će biti dobro.
Pa ne izgleda loše ali sad i ide.U planu je da ga Danijel vozi na Grab The Flag-u.Nadam se da je od riječi jer samnom je na motoru u svim segmentima obnove ovog sjajnog motocikla.Svaki detalj mora prekontrolirati.Zajedno ga gradimo i testiramo.
Last edited by babaos on Wed Feb 10, 2010 7:07 pm, edited 7 times in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby babaos » Wed Jul 08, 2009 11:58 am

Marko wrote:Domaćini se malko razbežali po belom svetu :D
Moze li malo detalja oko samog agregata?



Pa zar internet nije sveprisutan?
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby Marko » Wed Jul 08, 2009 12:57 pm

Jesu li brojevi izradjeni u vidu nalepnica, ili su farbani?
User avatar
Marko
Site Admin
 
Posts: 903
Joined: Sat Jan 24, 2009 3:19 am
Location: Vrsac

Postby babaos » Wed Jul 08, 2009 7:07 pm

Marko wrote:Jesu li brojevi izradjeni u vidu nalepnica, ili su farbani?



Žuta podloga je boja. Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Povratak otpisanih

Postby Zel99 » Fri Jul 31, 2009 3:03 pm

Polako se deca vracaju kuci :) , ali posto je lepo vreme tesko ih je uterati unuta i posaditi za racunar. No ipak se polako hvatamo posla i krecemo u akciju oko organizacije trke 23.08.
Triton ti je uvek dobro izgledao i pravo da ti kazem da mi se dopada za engleza neuobicajena paleta boja :shock: . Cini mi se da zelis malo da se razmeces umetnickim darom. Kibiceri u Kraljevu su mi rekli da ti je masina kao zver u kavezu ili na kratkom lancu. Da li ces do Vrsca potraziti kljuceve katanca ili ce te deca isprasiti :lol: ?!
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Postby babaos » Tue Aug 11, 2009 7:22 pm

Motor sam tek sklopio i nagovorili su me Sale i Neđo da tamo laufam.baš i nisam.Ugasio mi se u krugu pa nisam bio više opušten.Mislio sam doći u Vršac da se razdužim sa svima koji su bili brži ali neću imati priliku.Idem na drugu utrku(Oroslavje).Motor je sređen i dobio je potrebne kilometre.Bio je na testu brzine i ostvario je 165 km/h sa 4000 o/min.Ovih dana ide na novi test sa 8000 o/min.Očekujem preko 165 km/h.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby Zel99 » Fri Aug 14, 2009 11:35 pm

4000x2=8000
165x2=330 kmh
Trebace padobran.
Oroslavje je nedelju dana kasnije?
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Postby 69 » Sat Aug 15, 2009 11:36 am

Zel99 wrote:4000x2=8000
165x2=330 kmh
Trebace padobran.
Oroslavje je nedelju dana kasnije?



Pa svakako i mi očekujemo više od 165 km/h! ...ili se možda ne može zvrtiti preko 4000 okr/min? Ha, ha, ha!
(voli Dinko ovakva pitanja. :D )

Da, Oroslavje jest 7 dana poslije utrke u Vršcu. Ali na žalost, isti vikend je Alpe Adria na Grobniku. I to 2 utrke. Jedna u subotu, jedna u nedjelju.
ŠTETA!!
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Postby babaos » Mon Aug 17, 2009 10:02 am

Moje zezanje bila je reakcija na željkovu šalu.Triton je izdržao sva ta maltretiranja i mogu kazati da je bilo uspješno.Sve to izdržao je Triton sa samo 300 pređenih km.Odlučio sam ga odmah opteretiti pa ako ne izdrži onda je to dobar znak da nešto nije dobro.Ovako je dobro sve ispalo.
Moram podsjetiti da se Triton raspadne u prosjeku svake treće godine.Pukne Blok.Radio sam poboljšano rješenje kojem sam ja autor.Kad sam rekao tuneru u Minhenu da ću to napraviti bio je sumnjičav.Kasnije je to i pogledao i ostao iznenađen rješenjem.Odmah se složio s rješenjem i priznao da to je poboljšanje u odnosu na ranije.Evo za sada je dobro.Pripremamo se na Grab The Flag u desetom mjesecu s njim i jedva čekam da Danijel zaprži Grobnikom na mom Tritonu.
Prije četiri pet godina molio sam ga da vozi i da ću za njega kupiti novi Weslake od 900ccm s njihovim mjenjačem ali me bio odbio.Ovaj put je sam predložio suradnju što sam objeručke prihvatio.
Ovako radili smo nekoliko stvari(nekoliko prijenosnih omjera).Zadatak za motocikl bio je 600 m i još najveća brzina kontinuiteta.Odmah da kažem da smo prešli 200 km ali tražili smo optimalnu snagu na 600 km jer su to uvjeti na ciljnoj s Grobnika.Još ostaje ispit snage.Detalje s testova šapćem samo u Uho.



I Limun je testirao Tritona.Uspješno naravno.
Last edited by babaos on Wed Feb 10, 2010 7:06 pm, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Vozac ili konstruktor ili sve u jednom?

Postby Zel99 » Wed Aug 19, 2009 2:42 pm

Primetio sam da od kad si postao konstruktor tražis probnog pilota :lol: . Moram priznati da nekad nije lako biti svoj probni pilot i često ti se vrti po glavi, da li si sve dobro stegao, da nešto nisi previše otanjio itd. Doduše do sad sam imao više probnih vozača, mada sam inovacije na kočnicama ipak najviše sam testirao.
Ipak mislim da ćemo dogodine svi imati solidnu tehniku i biće vreme da se na pravi način ponovo okupimo. Bilo bi lepo da to počnemo već u nedelju, naravno koliko je ko u mogućnosti. :)
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Vozac ili konstruktor ili sve u jednom?

Postby babaos » Wed Aug 19, 2009 7:28 pm

Zel99 wrote:Primetio sam da od kad si postao konstruktor tražis probnog pilota :lol: . Moram priznati da nekad nije lako biti svoj probni pilot i često ti se vrti po glavi, da li si sve dobro stegao, da nešto nisi previše otanjio itd. Doduše do sad sam imao više probnih vozača, mada sam inovacije na kočnicama ipak najviše sam testirao.
Ipak mislim da ćemo dogodine svi imati solidnu tehniku i biće vreme da se na pravi način ponovo okupimo. Bilo bi lepo da to počnemo već u nedelju, naravno koliko je ko u mogućnosti. :)



To si lijepo rekao.Ja često pomislim na one vaše početke kad smo se lijepo podružili svaki put.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Vozac ili konstruktor ili sve u jednom?

Postby 69 » Fri Aug 21, 2009 3:56 pm

babaos wrote:
Zel99 wrote:Primetio sam da od kad si postao konstruktor tražis probnog pilota :lol: . Moram priznati da nekad nije lako biti svoj probni pilot i često ti se vrti po glavi, da li si sve dobro stegao, da nešto nisi previše otanjio itd. Doduše do sad sam imao više probnih vozača, mada sam inovacije na kočnicama ipak najviše sam testirao.
Ipak mislim da ćemo dogodine svi imati solidnu tehniku i biće vreme da se na pravi način ponovo okupimo. Bilo bi lepo da to počnemo već u nedelju, naravno koliko je ko u mogućnosti. :)



To si lijepo rekao.Ja često pomislim na one vaše početke kad smo se lijepo podružili svaki put.


Potpisujem! :)
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Next

Return to Projekti forumasa

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron