TZ Yamaha GP

TZ Yamaha GP

Postby babaos » Thu Dec 23, 2010 5:53 pm

Prihvaca se sugestija admina.Evo prave trkacke teme.Pa udrite.Danas sam pregledao elemente koji su mi dostupni i ustanovio sljedece.Motor je imao burnu povijest.Plastika je puna lomova i oziljaka.Rezervar je ispod boje ostecen.Nakon detaljnog pregleda unutrasnjosti rezervara sa Endoskopom ustanovio sam da boja ostaje zbog ozbiljnijeg ostecenja.Vjerojatno ybog ozbiljnijeg pada.Inace to je Aluminijski prelijepi mali trkaci reyervar.Nastavit cu sa izlaganjem pikanterija a sad moram na Paprikas...,


Image

Uploaded with ImageShack.us
Last edited by babaos on Sun Feb 27, 2011 1:23 pm, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: TZ Yamaha GP

Postby babaos » Thu Dec 23, 2010 6:28 pm

Uspio sam razgovarati sa covjekom (Zvonko iz Trstenika)koji donosi ovaj motocikl iz Njemacke.Trenutno on se bavi auto lakiranjem a nekad je vozio utrke.Upozorava na iznimnu kvalitetu ovog motora koji u srbiju dolazi direktno iz evropskog prvenstva kao viceprvak.Ozbiljno je pao u Kraljevu i nakon toga prodao je motor Bati Popu.Uz motor bilo je nekoliko Cilindara,nekoliko Auspuha,nekoliko mjenjaca,kitovi za Karbyrator,rezervno paljenje,rezervni klipovi,rezervni tockovi sa kisnim gumama,grijac za gume itd itd.To sve govori u prilog tvrdnji da je to ozbiljan motor sa evropskih utrka..,Slucajno jos posjeduje neke sitnice i to ce dati kazao je.Motor je uvezen preko kluba u Obrenovcu.Toliko o povjesnim dogadjajima do nekih novih informacija.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: TZ Yamaha GP

Postby babaos » Thu Dec 23, 2010 6:44 pm

Plastika nije u cvijetu mladosti.Sto je je.Ali jos je dobra i nemoram kupovati novu koja kosta 260 dolara.Potrebno je samo dobro obraditi i pripremiti pa to dati u ruke dobrom lakireru.Mislim da bi Stanko to spasio na najbolji nacin ali posto se nije ponudio isao sam dalje.Naknadno sam cuo odlicne komplimente na stankov posao i sad mi je zao sto mi to nece napraviti bas on.Ali nema veze zivot ide dalje.


Image

Uploaded with ImageShack.us
Last edited by babaos on Sat Mar 05, 2011 2:22 pm, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: TZ Yamaha GP

Postby stanko61 » Thu Dec 23, 2010 7:01 pm

babaos wrote:Uspio sam razgovarati sa covjekom (Zvonko iz Trstenika)koji donosi ovaj motocikl iz Njemacke.Trenutno on se bavi auto lakiranjem a nekad je vozio utrke.Upozorava na iznimnu kvalitetu ovog motora koji u srbiju dolazi direktno iz evropskog prvenstva kao viceprvak.Ozbiljno je pao u Kraljevu i nakon toga prodao je motor Bati Popu.Uz motor bilo je nekoliko Cilindara,nekoliko Auspuha,nekoliko mjenjaca,kitovi za Karbyrator,rezervno paljenje,rezervni klipovi,rezervni tockovi sa kisnim gumama,grijac za gume itd itd.To sve govori u prilog tvrdnji da je to ozbiljan motor sa evropskih utrka..,Slucajno jos posjeduje neke sitnice i to ce dati kazao je.Motor je uvezen preko kluba u Obrenovcu.Toliko o povjesnim dogadjajima do nekih novih informacija.


pozdravljam taj pedigre :D
naravno da svako motor koji je dosao sa europskog prvenstva puno vise vredi :D :D :D
to treba da se postuje i ceni :D
verujem da svi tako misle :D
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: TZ Yamaha GP

Postby babaos » Thu Dec 23, 2010 7:20 pm

To nisam mogao znati.Osjecao sam da nije obican motor.Svi podaci koje sam konzumirao su mi bili dobri i nisu bili sumnjivi.Gospodin Blagojevic je bio jako korektan u svim situacijama.Potpuno je jasno da taj motor mora progutati puno vremena,novaca i znanja.Taj motor stvarno juri ali kako kaze Zvonko iz Trstenika samo poneki strucnjaci mogu uglazbiti na njemu termo grupu s Karbom,Auspuhom,prijenosom(primar,sekundar,mjenjac)...,trajat ce godinama dok to upalim i nedaj boze provozam...,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: TZ Yamaha GP

Postby boba » Thu Dec 23, 2010 7:46 pm

babaos wrote:Prihvaca se sugestija admina.Evo prave trkacke teme.Pa udrite.Danas sam pregledao elemente koji su mi dostupni i ustanovio sljedece.Motor je imao burnu povijest.Plastika je puna lomova i oziljaka.Rezervar je ispod boje ostecen.Nakon detaljnog pregleda unutrasnjosti rezervara sa Endoskopom ustanovio sam da boja ostaje zbog ozbiljnijeg ostecenja.Vjerojatno ybog ozbiljnijeg pada.Inace to je Aluminijski prelijepi mali trkaci reyervar.Nastavit cu sa izlaganjem pikanterija a sad moram na Paprikas...,

A kad diras taj endoskop, da li ti ruke ostanu onako... kako bih to rekao... malo braonkaste...
boba
 
Posts: 826
Joined: Fri Feb 05, 2010 6:32 pm

Re: TZ Yamaha GP

Postby stanko61 » Thu Dec 23, 2010 8:25 pm

he he polako bobo he he :D :D :D
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: TZ Yamaha GP

Postby stanko61 » Thu Dec 23, 2010 8:43 pm

znas sta se pitam bobo?
cudo nevidjeno kako covek sada drzi poentu na ,, domenu,,
kako je njegov motor vredan jer ima strasan pedigre, ucestvovao na sampionatu europe :D
no ja verujem da ce on to dokumentovati :D
ipak je to ozbiljan covek koji se bavi retorikom,,,, :D
znas jedva cekam da to vidim, da ne ispadne sarena laza za kupca :D
naravno ja verujem da je to tako
ipak i moj motor je bio u europi medju prvih 5,, ne???
normalno ne vredi kao gospodinov ( sudeci po postovima tomos 6)
ali sta je tuje cekam gospodina sa retorikom u tom dome :whistle: nu
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: TZ Yamaha GP

Postby feniks » Thu Dec 23, 2010 9:50 pm

babaos wrote:To nisam mogao znati.Osjecao sam da nije obican motor.Svi podaci koje sam konzumirao su mi bili dobri i nisu bili sumnjivi.Gospodin Blagojevic je bio jako korektan u svim situacijama.Potpuno je jasno da taj motor mora progutati puno vremena,novaca i znanja.Taj motor stvarno juri ali kako kaze Zvonko iz Trstenika samo poneki strucnjaci mogu uglazbiti na njemu termo grupu s Karbom,Auspuhom,prijenosom(primar,sekundar,mjenjac)...,trajat ce godinama dok to upalim i nedaj boze provozam...,


..ovo baš ne razumem.. :think:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: TZ Yamaha GP

Postby stanko61 » Thu Dec 23, 2010 9:57 pm

znas ni ja,,,, al ne brinem,, verujem da ce nam to objasniti :D :D
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: TZ Yamaha GP

Postby feniks » Thu Dec 23, 2010 10:01 pm

Ne znam dali će stići,jer ste ga toliko ti i Bobo izbombardovali postovima da će se izgubiti u čitanju... :D

Evo Zell99 na primer kada dođe,trebaće mu sat vremena,samo da baci pogled...he,he,he :D
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: TZ Yamaha GP

Postby babaos » Fri Dec 24, 2010 7:06 pm

Pa bar recite šta ne razumijete.U kurac nisam baba vanga da znam šta imate u Glavi...,Reci šta te boli,Reci šta te svrbi,reci šta misliš,reci šta nemisliš i konačno reci šta te muči...,Ono što sam ja napisao a vama navodno nije jasno je potpuno jasno u općem poretku elemenata jedne banalne poruke ili informacije.i smisleno je napisano pa neshvaćam vaše probleme.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: TZ Yamaha GP

Postby babaos » Fri Dec 24, 2010 7:14 pm

stanko61 wrote:znas sta se pitam bobo?
cudo nevidjeno kako covek sada drzi poentu na ,, domenu,,
kako je njegov motor vredan jer ima strasan pedigre, ucestvovao na sampionatu europe :D
no ja verujem da ce on to dokumentovati :D
ipak je to ozbiljan covek koji se bavi retorikom,,,, :D
znas jedva cekam da to vidim, da ne ispadne sarena laza za kupca :D
naravno ja verujem da je to tako
ipak i moj motor je bio u europi medju prvih 5,, ne???
normalno ne vredi kao gospodinov ( sudeci po postovima tomos 6)
ali sta je tuje cekam gospodina sa retorikom u tom dome :whistle: nu




Ajde Stankec ...tvoja Evropa je jedna ili nekoliko dobrih klasičnih utrka.Pa nismo djeca.Ovo što sam ja napisao je podatak koji mi je dao čovjek koji je uvezao ovaj TZ.Ti dobro znaš šta znači evropska utrka u rod racingu sa tvorničkim motorom(uvijek pa tako i sad).O čemu pričamo.I nek se zna..! motore iz evropskog su zaista prodavali šampioni koji su išli na nove modele motocikala.Nemožeš uspoređivati ovaj tvornički racer koji je kod mene sa tvojim motorom.To je druga galaksija.Znaš ti to ali lijepo ti je da si tepaš...,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: TZ Yamaha GP

Postby boba » Fri Dec 24, 2010 7:26 pm

babaos wrote:Prihvaca se sugestija admina.Evo prave trkacke teme.Pa udrite.Danas sam pregledao elemente koji su mi dostupni i ustanovio sljedece.Motor je imao burnu povijest.Plastika je puna lomova i oziljaka.Rezervar je ispod boje ostecen.Nakon detaljnog pregleda unutrasnjosti rezervara sa Endoskopom ustanovio sam da boja ostaje zbog ozbiljnijeg ostecenja.Vjerojatno ybog ozbiljnijeg pada.Inace to je Aluminijski prelijepi mali trkaci reyervar.Nastavit cu sa izlaganjem pikanterija a sad moram na Paprikas...,

Baba Vanga, kakav je bio paprikas?
boba
 
Posts: 826
Joined: Fri Feb 05, 2010 6:32 pm

Re: TZ Yamaha GP

Postby babaos » Fri Dec 24, 2010 8:16 pm

Nevjerojatno dobar,nevjerojatno odličan i odličan nevjerojatno...,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Next

Return to Projekti forumasa

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron