Vor 530 sm

Vor 530 sm

Postby revolution » Fri Jan 02, 2015 2:01 pm

Prosle godine sam nesto poludeo....ide sa godinama....i kupio VOR-a.....sitniji mehanicki zapleti, nista dramaticno, ali nije gazda mogao naci nikoga ko to uopste hoce da popravlja....pa je nasao novog gazdu.
fcr 39 keihin, paioli napred i nazad, brembo napred nazad, CNC prednji most viljuske.....Rhino auspuh ...zapravo cela linija, gear driven cam.....bila mi u pocetku cudna kurbla desna prema napred....
zapleti:
1. neki pametnjakovic je menjao dihtung glave i pomislio kakobi bilo dobro brusnuti ventile.....nakon toga su se ventili rastelavali svakih 500 km
zamenom ventila i dihttunga smo resili taj problem

2. magnet (ducati eletronica) se razlepio i okrenuo u kucistu, te je motor imao snaznu varnicu tamo gde netreba....kako na dekli paljenja ne postoji otvor nije bilo moguce utvrditi odmah sta se desava....motor je poneki put davao znake zivota a poneki put ne....cim je uocen pravi uzrok problema resen je uz pomoc svemocnog googla....doduse ne lako....

3. neko je montirao off road prenos na motor pa je motor vise isao na zadnjem nego na oba tocka....da sam napaljeni klinac prihvatio bih to kao zabavno.....ali ja volim moje motore....moze na tocak ali na prebacivanje tezista nazad, a ne svaka brzina tocak gore...i problem sa ubrzanjem jer non stop popustas gas.....dakle zub vise napred i sve kako treba.

4. kogod ga vidi i proba odusevi se ali niko nece da ga kupi....idealan motor za mene....idem ove godine na gerijatrijski moto sampionat na ada huji.....i jurim set off road tockova od ktm-a....ili cu samo da zamenim prednji....ili cu samo da montiram dve kramponke 17 cola i udri po livadi....kako ovi voze penzioneri oko mene, planirao sam neki low budget scrambler od GN250 suzukia.... :D
revolution
 
Posts: 218
Joined: Thu Dec 12, 2013 10:39 pm

Re: Vor 530 sm

Postby revolution » Thu Apr 23, 2015 3:04 pm

Sasvim nenadano, van oglasa i logike....dodje covek i izbroja pare za vor-a....sjeba mi koncepciji....vise zeni ne mogu da se pravdam da niko nece da ga kupi....popusio sam i za sm sampionat i za vikende na stazi.....
Nepravda ------by kalimero
revolution
 
Posts: 218
Joined: Thu Dec 12, 2013 10:39 pm


Return to Opste teme o motociklima

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron