SUZUKI GSX1100SZ KATANA 1982

SUZUKI GSX1100SZ KATANA 1982

Postby revolution » Wed Jun 04, 2014 8:23 pm

Ovako je to doslo .....
Image
tuzno da tuznije ne moze biti....nedostaju satovi, prednji blatobran, prekidaci, pumpa kocnice, zmigavci, delovi oklopa i gomila sitnica....deklovi bocnio u tznom stanju, karburatori zabagrili, rezervoar unutra katastrofa.....ram nazad iskrivljen na gore kako bi rep bio vislji ....uzas....ali to je jedan od motorcikala kojima sam se oduvek divio...u zivotu sam video mozda desetak sve ukupno, jer u vreme kad sam pocinjao da vozim motore boldori su bili dosta cesti....cak i cbx ova je bilo vise nego katana.....
rasturanje je pocelo odmahnakon probnog paljenja, kako bih znao sta radim a sta ne.....neke stvari se jednostavno moraju zavrsiti odmah jer svako odlaganje ih odlaze u beskraj....zapravo najavilo se jos jedno dete za kraj ove godine te katana mora biti fit do novembra jer ce onda finansije otici drugim tokom....elem

posla ima mnogo...i delova fali...
revolution
 
Posts: 218
Joined: Thu Dec 12, 2013 10:39 pm

Re: SUZUKI GSX1100SZ KATANA 1982

Postby revolution » Wed Jun 04, 2014 8:29 pm

prvo su dosle na red felne

pre
Image
posle
Image

sa novim conTigO gmama

Image
revolution
 
Posts: 218
Joined: Thu Dec 12, 2013 10:39 pm

Re: SUZUKI GSX1100SZ KATANA 1982

Postby revolution » Wed Jun 04, 2014 8:33 pm

kako je kupljena jos jedna u bosni , docepao sam se satova i brave....

Image

i gomile drgih sitnica

ukrucenje prednje viljuske

Image
revolution
 
Posts: 218
Joined: Thu Dec 12, 2013 10:39 pm

Re: SUZUKI GSX1100SZ KATANA 1982

Postby Marko » Thu Jun 05, 2014 2:27 pm

Maybe I should take up a cheaper hobby. Horse racing for example.
User avatar
Marko
Site Admin
 
Posts: 903
Joined: Sat Jan 24, 2009 3:19 am
Location: Vrsac

Re: SUZUKI GSX1100SZ KATANA 1982

Postby revolution » Fri Jun 06, 2014 6:31 pm



nije za mene po toj ceni....Raus vec par godina ima te lonce...pokupljeni sa otpada jer su poceli da rdjaju (vidi se zafarbavani deo kod kacenja za ram)...verovatno bi dobro stajali da je motor za dekoraciju....ali imam nameru da se vozim sa njim...a za 90 evra ima drugih bitnijih stvari....
revolution
 
Posts: 218
Joined: Thu Dec 12, 2013 10:39 pm

Re: SUZUKI GSX1100SZ KATANA 1982

Postby revolution » Fri Jun 06, 2014 6:38 pm

Posle par nedelja rada, polako smo poceli da je sklapamo....posto je nedostajalo mnogo delova, nisam ulazio u full restaraciju, vec u kompletiranje da bi nekom prilikom mogla da se uradi restauracija kako treba....oni koji su to ikada radili znaju da delovi moraju da se montiraju odredjenim redosledom inace se ostecju i svako naknadno skidanje i stavljnje ostecuje delove....kad sve prikupis na gomilu onda je relativno lako...bitno je da smo proverili ram i sredili instalaciju, viljusku prednju i zadnju.....lezajevi tockova, lezajevi viljuske...

Image

Image
probno sklapanje pre pripreme za farbanje
Image
revolution
 
Posts: 218
Joined: Thu Dec 12, 2013 10:39 pm

Re: SUZUKI GSX1100SZ KATANA 1982

Postby revolution » Fri Jun 06, 2014 6:39 pm

i moj novi plavi nefarbani rep....ima teksturu poput presvlake sedista

Image
revolution
 
Posts: 218
Joined: Thu Dec 12, 2013 10:39 pm

Re: SUZUKI GSX1100SZ KATANA 1982

Postby revolution » Sat Jun 07, 2014 10:16 pm

Nekako se oduzilo cekanje plastika ispod oklopa kako bi poceo sa farbanjem....mada nije samo to....treba ocistiti rezervoar od rdje iznutra i zastiti ga....i treba malo korigovati plastike na par mesta...bar one koje su ostecene.....sediste ce VALJDA Bane da istapacira do nove godine....svejedno moram sacekati jos desetak sitnih delova koji mi stizu iz holandije......nekako se sve svodi na cekanje....
Srecom posla ima preko glave pa ni ne mislim na usporeno pakovanje motora....ono sto je bilo do mene ja sam zavrsio....ostaje ono na sta cekam druge....obicajeno.
revolution
 
Posts: 218
Joined: Thu Dec 12, 2013 10:39 pm

Re: SUZUKI GSX1100SZ KATANA 1982

Postby revolution » Wed Jun 11, 2014 10:13 pm

nemoj neko da se zali na poste po nasim krajevima....9 jebenih dana ima kkao mi je poslat paket sa delovima iz Svice....jos nema ni naznaka da je tu.....zapravo tek danas je krenuo iz poste u Nemackoj....Debilni svajcarac ne zna ni gde je desno....dakle tek za par dana....pa za to vreme mi stize paket iz USA ili Australije...nego ih kurac zabole kad ce stici...kome se zuri nek koristi brzu postu.....A iz UK mi stizu paketi za tri dana....pre nego sto stigne UPS ili DHL jebeni UK Royal Mail zavsi posao....a pri tome sve sto size preko DHLa mi otvaraju i naplacuju otvaranje paketa.......otimanje para..
revolution
 
Posts: 218
Joined: Thu Dec 12, 2013 10:39 pm

Re: SUZUKI GSX1100SZ KATANA 1982

Postby revolution » Sat Nov 29, 2014 6:48 pm

Nekako se sve iskomplikovalo.....dete poranilo tri meseca, pa se ganjam po neonatologiji sa doktorima.....mada ima par doooobrih sestara...
Trenutno je u stanju mirovanja....ali nisam ni psihicki spreman da se bavim svojim motorom.....znam da sam najveci deo posla zavrsio i da ostaje samo farbanje i izduvni lonac u yoshi stilu....
revolution
 
Posts: 218
Joined: Thu Dec 12, 2013 10:39 pm

Re: SUZUKI GSX1100SZ KATANA 1982

Postby revolution » Wed Jan 28, 2015 7:57 pm

ovih dana porucujem neke sitnice za motor....gumica ova, gumica ona, sitnicica, plehcic....sve stane u saku....saberi oduzmi to u saci 200 evra.....sad pravim kombinaciju da mi neko donese, jer ce ovi nasi da me oderu za carinu a oni njihovi za postarinu....na 200 evra 60 evra postarine i onda carina iporez...izaci ce 350 evra saka delova, u dzep da ih stavis....jebem ti drzavu.
Neki mi je momak dolazio za neke delove od goldwinga...ja mu dao neke lepe cene za neke sitnice....nije ni pola cene sa ebaya....kaze mnogo mu, on je mislio....pa i ja sam mislio ali nemos de se jebes a da ti ne udje...nije bilo niti ce biti....zasto ja kad placam ne pitam jer zelim i volim a neko drugi kad hoce nesto da kupi uvek mu skupo.....
Prelozio sam mu da on meni proda goldwinga za pare koliko sam mu trazio za delove.....ja mislim da je posteno.....ako je 500 evra mnogo za pun gepek originalnih delova onda je mnogo i za motor kome ti delovi nedostaju..
revolution
 
Posts: 218
Joined: Thu Dec 12, 2013 10:39 pm

Re: SUZUKI GSX1100SZ KATANA 1982

Postby revolution » Tue Jul 07, 2015 4:26 pm

sve spremno za farbanje, ali avaj...mehanizas choka koji ide na bocnu plastiku nikako da se nadje....kad sam porucivao delove iz CMSNL nisu imali na stanju...stiglo posle deset dana a drugar vec krenuo nazad....a 30 evra postarina za deo od 15 evra....mnogo kume...da bar imaju u boji nego crn pa ce i on morati da se farba....inace mi je stigao nosac sedista prednji...koji je volsebno nestao sa sve tri katane....znam kako ali ne razumem zasto. nakno smo utvrdili da nem nedostaje i hand grip za podizanje motora....gadja se od gsx 750e pa cemo valjda iskopati negde.....
Inace sam nasao nekog gsx750e na oglasima...trazi 400 evra....sto i nije mnogo...ali ....zadnji amortizeri mrtvi, nema hand grip (koji mi treba), oba dekla motora losija od mojih , nema satove, plastike farbane...onako...vise lose nego dobro....papire ima i znam na koga se vodi...tako da bar to nije problem....problem je sto je taj motor otisao od mene u boljem i kompletnijem stanju nego sad za 1000 evra pre 8 godina....kad bi sa te cene skinuo cene delova koji trebaju da se promene ili nedosta i to pola cene sa ebaja, on bi meni trebao da doplati par stotina evra....ponudio sam 200 pa da vidimo.
revolution
 
Posts: 218
Joined: Thu Dec 12, 2013 10:39 pm

Re: SUZUKI GSX1100SZ KATANA 1982

Postby babaos » Sat Aug 08, 2015 10:20 pm

Nije tebi lako
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,


Return to Projekti forumasa

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron