Nostalgija

Re: Nostalgija

Postby babaos » Wed Oct 16, 2013 4:45 pm

To nije tirkiz nego rizla... :lol: :lol: :lol: nemaš pojma, Image a ova dokazuje da je svjetlosna vrijednost ispod rezonantnog reflexa očnog živca koji stimulira kultiviranu percepciju.Nemoj se petljat ovdje gdje se mixa boja.Ti lakiraj svoje... :lol: :lol: :lol:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nostalgija

Postby babaos » Wed Oct 16, 2013 4:58 pm

Šalu na stranu.Imao sam slatke brige u vezi boje.Umješao sam boju i ufarbao sam već u temeljnu.Dok su mi drugi radili uvijek se čeka ali sad ide odma.Trenutni gas...Sutra ide vojna koloristička intonacija na niskim frekvencijama i na plus 20 stupnjeva.Ne više zbog strukturiranja veziva u dvije komponente.Nisam se odlučio za ulje ali ni za acryl.Moja tehnika otvrdnjavanja na šest rokvela tvrdoće...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nostalgija

Postby babaos » Fri Nov 01, 2013 10:40 pm

Dakle nastavljam ovu dosadnu priču.Znam da vam sa ovom temom idem na živce ali meni je to jako važno.Prisjećam se svega prije više od dvadeset godina.Već sam rekao da sam motor dovezao iz Subotice.Za vrijeme pauze ovdje pronašao sam cijelu arhivu o restauraciji.Sad posjedujem i sve nacrte za tokara i za rekonstrukcije.Posjedujem tekstove iz kojih se vidi problematika.Raznježio sam se podataka o starom majstoru Ugraiu koji je niklovao djelove.Tamo sam volio pohoditi.U mladim danima je i vozio.Tu je i ozbiljna količina fotki iz vremena restauracije prije nje i poslije kad sam već krstario po evropi sa tim motociklom.Tu su i podaci o registraciji nekoliko listova literature (tad nisam imao dovoljno podataka).Naj ozbiljniji podatak dobio sam od jednog prijatelja iz Beograda.Zvao se Slavko Ristić.Dao mi je adresu u italiji za djelove i literaturu a i sam je imao ovakav motor.Nažalos više nije među nama.Slava mu.Brojni susreti,manifestacije,relyi,putovanja u sloveniju,Mađarsku Srbiju...Broj motora iz Subotice je 74370 a nekad je bio registriran u Hrvatskoj sa tablicom H3445.Kasnije sam kupio još jedan i mogao sam sklopiti cijeli motocikl.Imao je broj motora 73667 i broj šasije 72288.Tu su i kupoprodajni ugovori.Puno toga što me vraća nazad više od dvije i pol decenije.Na kraju za malo je spašen u posljednjem ratu.Načuo sam da su bili obavješteni i tražili su ga ali sam ga spasio na vrijeme.Desetak drugih nisam dakako.Nakon ovog posta slijedi veći broj fotki iz vremena restauracije i vožnji nakon toga...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nostalgija

Postby babaos » Fri Nov 01, 2013 11:02 pm

Već sam spominjao Slavka Ristića iz Beograda sa kojim sam komunicirao uoči samog rata zbog informacija za moj motocikl.Jednom smo se i vidjeli u beogradu na jednoj vožnji na terazijama.Ovo njegovo pismo sam sačuvao i dajem ga na ogled.
Image Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nostalgija

Postby babaos » Fri Nov 01, 2013 11:07 pm

Motocikl koji je došao iz Subotice u dosta lošem stanju.




ImageImageImage
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nostalgija

Postby babaos » Fri Nov 01, 2013 11:10 pm

Drugi kupljen u Karlovcu za dosta oštru cijenu.




ImageImageImage
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nostalgija

Postby babaos » Fri Nov 01, 2013 11:16 pm

I malo druženja i dosta vožnje nakon završetka slaganja...




ImageImageImage
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nostalgija

Postby babaos » Wed Nov 06, 2013 11:40 pm

Pokušao sam nabaviti vitalne djelove motora koji su ispravni da maksimalno ubrzam slaganje ali bez problema nije išlo.Nude se neispravni djelovi koji su praktično neiskoristivi a skupi kao suvo zlato.Pa nisam ja čarapu sisao.Da ne nabrajam samo neki djelovi su koštali jako puno u toj ponudi.Kad bi po toj cijeni nabavljao sve ostalo trebao bi za ovaj sasvim obični SV motor sa 9 KS na 3000 obrtaja cijelih desetak tisuća eurića u punoj hrđi.Nakon toga sređivanje i slaganje došao bi do petnaest tisuća.Ljudi neznaju mjeru.Svi se zalažu za skuplje umjesto za jeftinije.Za te pare danas možeš kupiti sreću..Ništa ne kupujem sve radim sa postojećim djelovima koje treba u velikoj mjeri rekonstruirati ali ne kupujem djelove od tipova koji su si utuvili da imaju neznam šta.Nema više onih kupovina ponosnih sa poštovanjem,povjerenjem i zadovoljstvom.Svi bi novac ali za taj novac nebi se potrudili.U prilogu neki djelovi koje sam odbio kupiti...



Image[/URL]ImageImage[URL=http://img237.imagevenue.com/img.php?
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nostalgija

Postby babaos » Wed Nov 06, 2013 11:48 pm

image=71227_P1010029_122_534lo.JPG]Image[/URL]
ImageImage
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nostalgija

Postby babaos » Wed Nov 06, 2013 11:54 pm

Već sam rekao da sam nabavio samo zadnji dio rame pa prednji dio moram raditi.Tokarim Glavu po mjeri prema ležajima koje imam i prema paralelogramu kojeg sam nabavio umjesto originalnog.To je deficitarna roba i mnogi to naprave.Ja sam odlučio staviti zamjenski a da estetski nije za primjetiti.Samo za poznavaoce može biti vidljivo.Nakon tog zahvata ide priprema za slaganje.Tiskam da bi provozao ovo čudovište na proljeće.Napravit ću dobar party obećavam.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nostalgija

Postby babaos » Thu Nov 07, 2013 10:00 pm

Ufarbavanje je u tijeku.Danas ufarbani točkovi,limarija,rezervar.Još dvije etape i gotovo.Ton odličan a kvaliteta supstance isto.Danas i sutra imam po prognozi mogućnost farbanja a potom slijede dani sa 100% vlage.Pošto se radi vani o tome moram voditi računa.

Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nostalgija

Postby babaos » Sat Nov 09, 2013 6:45 pm

Čovjek koji mi je nudio djelove pomislio je da će profitirati.Znao je da trebam neke elemente motora i nabavio je dva.Oba je ponudio meni na prodaju.Saznao je da ja kupim šta trebam i da nepitam ništa.Moja kontrašpijunaža je otkrila da je te motore kupio za 300 eura i da će od mene tražiti (800 e.Trebaju meni ti djelovi ali odlučio sam da to ne kupim samo zbog namještene spike.Mislio baja da sam ja odgojen na magarećim utrkama.Saznao sam da tamo gdje je kupio ima još djelova i to dosta.U razgovoru sam natuknuo da bi želio još neke stvari nabaviti.Nabrojao sam sve ono što je bilo na istom mjestu gdje su bile te dve mašine.Kupi on to sve plati pošteno i ponudi meni za duplo.Elegantno sam u laganom retoričkom ritmu odustao od trgovine.Sad nemože vratiti a netreba mu.Zarobljeni su mu novci.Sad pregovaramo preko treće osobe.Blizu sam da postignem cijenu koju je on platio i tad uzimam.Sve naravno po cijeni koju je on platio.Točno 1000 e manje od iznosa koji je meni ponudio.Mašala.Predugo sam ja u tome.O svemu odlučujem svjestan i informiran i plaćam koliko hoču.Nema tu grešaka.Naravno sve to nemožeš sam moraš imati brojne jatake.
Last edited by babaos on Sat Nov 09, 2013 7:04 pm, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nostalgija

Postby babaos » Sat Nov 09, 2013 7:03 pm

Pjeskarenje nema troška.Ufarbavanje samo trošak za boju.Nije loše.Trošak na mašinskoj obradi ne mogu izbjeći.Radilicu neće biti teško napraviti.Imam shemu sa valjcima bez novog svornjaka.Cilindar se buši i ima još rekonstrukcija grla izduva.To je na mašini najozbiljniji zahvat.Kad riješim karboš sve je riješeno.Na mjenjaču izdistancirati i zadihtati i gotov je.U potrazi sam za majstorom za kožu koji treba odraditi sjedalo a nakon toga početak slaganja u sijećnju i veljači.U Ožujku palim.U travnju vozim.S obzirom na obim zahvata i potrebne radnje to bi bila dobra norma.Nadam se da će biti.Kupaca već ima unaprijed i nadam se da mi ga neće oteti.Imam i neku kombinaciju za veliki KTM ili Kawasaki desetku.To su moji planovi i motivi.Volim gvožđe.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nostalgija

Postby babaos » Sun Nov 17, 2013 9:29 pm

Rama ovog motocikla je iz dva djela već sam rekao.Prednji dio sa glavom upravo radim.Glava je istokarena za razliku od originala gdje je ljevano.Ovih dana i to će biti gotovo.Primarni prijenos u cjelosti moram rekonstruirati.Originala nema.Idem na zamjenski.Neke kombinacije sa engleskim djelovima se naziru.Nekad nebi ni pomislio na zamjenske djelove ali sad i te opcije idu u razrađivanje.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nostalgija

Postby babaos » Tue Nov 19, 2013 6:12 pm

A danas rad na graničnicima,dočekačima kao priprema za varenje Argonom...
Image

Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

PreviousNext

Return to Projekti forumasa

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron