Kawasaki Gpz900R

Re: Kawasaki Gpz900R

Postby krsta63 » Fri Jun 21, 2013 1:47 pm

Evo komentar bivseg kolege iz klase... ne vidim nikakav problem vezano za tvoj motor, kakvim si ga predstavio.
A VF1000R/F je još početkom ove godine otišao u penziju (30 kila više i 30 konja manje :shock: trebao bi dooooobro da se namučim da vas pristignem)
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Kawasaki Gpz900R

Postby Zel99 » Fri Jun 21, 2013 3:02 pm

krsta63 wrote:Evo komentar bivseg kolege iz klase... ne vidim nikakav problem vezano za tvoj motor, kakvim si ga predstavio.
A VF1000R/F je još početkom ove godine otišao u penziju (30 kila više i 30 konja manje :shock: trebao bi dooooobro da se namučim da vas pristignem)

Krsto, brate, problem sa kilogramima je istovetani tj. vise je u soferu nego u motoru :!: :?: . Ti si meni reko da bi mi bilo jeftinije da izbusim rupu za kasiku umesto da resetam motor :lol: :lol:. Jos nisam nasao tu specijalno burgiju. Da li znas ko je ima, jer pretpostavljam da je ni ti nemas.
Za konje, sto se mene tice nisi u pravu, a voleo bi da jesi. Naime da bi to bilo tako jos moram da se zabavljam GPz-om. Dakle, mogao bi ti sa tvojom Milkom jos da se mlatis sa nama, samo moras malo da je timaris i nahranis... :D
E, sad za podijum vise nikako nije lako. Druzina je sve ozbiljnija i brojnija. Eto Rumuni tragaju za GPz-ovima po Evropi...Zeznuli se pa jedan doso Miki Stanojevicu u ruke :o :doh:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Kawasaki Gpz900R

Postby baba zaneti » Fri Jun 21, 2013 8:07 pm

:D NISU SE ZEZNULI RUMUNI STO SU ONAJ GPZ PRODALI DRAGULJCETU,, I SAM ZNAS DA MU NI SLAVINICA ZA REZERVOAR NIJE DOBRA I DA JE RADIO NA 2 KLIPA POLA TRKE U BATAJNICI, NEGO MOJ BRATIC TO DOBRO TERA . MILSLIM ...TRKU JE ZAVRSIO NA DVA KLIPA.



NARAVNO DA TREBA DA SE KLASA UBRZA JER JE MONOTONO DA SE ISHOD ZNA PRE NEGO STO JE TRKA POCELA. :D :D :D :D :D :D

ZELJKO , BICE TESNO U VRSCU ZA POSTOLJE U VASOJ KLASI, :)
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: Kawasaki Gpz900R

Postby krsta63 » Sun Jun 23, 2013 2:19 pm

:wink: ako ne poradite na Gpz-u, a rumun skine alternator na suzukiju tesko da ce Mika da se popne na postolje
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Kawasaki Gpz900R

Postby Zel99 » Mon Jun 24, 2013 3:02 pm

krsta63 wrote::wink: ako ne poradite na Gpz-u, a rumun skine alternator na suzukiju tesko da ce Mika da se popne na postolje

Dosta je dobar taj Mikin motor (samo kad upali :lol: ). Odmaglio je on Rumunima solidno, dok nije imao problema sa motorom. Stavise nisam siguran da je u problemu bio zbog slavine ili zbog pregrevanja. Ja sam imao slican problem samo krug i po kasnije. Verovatno bi i mene susutigli da je bilo jos krug, dva.
Kako god, vec sitni nedostatci na motoru ce biti problem jer su razlike u vremenima po krugu zaista male. :think:
BTW Justi mi je rekao da juri neki GPz jer mora da bude daleko od tebe sa Suzom :o . Pitali i ostali Rumuni jel ti uvek izvodis banzaiii manevre ili samo kada ti je dan. :doh: :doh: :lol: :lol: :lol:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Kawasaki Gpz900R

Postby Zel99 » Mon Jul 15, 2013 11:08 am

Radovi se nastavljaju, mada malo usporeno zbog velike pauze. Znam i sam da je to prilika da se sve uradi ljudski i natenane, ali kad racunas da imas vremena, brzo se olenjis pa opet ne valja (pa ko bi svima ugodio :doh: ).
Dakle:
1. Hladjenje - Hladnjak za vodu ZX-9R, za ulje origlinal. Manja prerada postojecih i izrada novih nosaca
Hladnjak 1.jpg

Hladnjak+Izduv.jpg

2. Izduv: prerada nekog trkackog od ZXR-750 na na GPz. Dosta posla, mnogo sitnih seckanja i varova kako bi se uglavio na glavu i "smotao" ispod bloka uz sto bolji klirens
Izduv 1.jpg
Izduv 2.jpg
Izduv 3.jpg
Izduv 4.jpg

3. Zadnje ogibljenje: Mono amortizer ZZR-1100. Ekscentricnim busenjem skracen 5mm jer je serijski oko 30mm duzi od GPz-ovog. Poluzje je ostalo originalno sto je povisilo zadnji deo motocikla oko +70mm. Malo je umanjen efekat preko ekscentar spanera(-25 mm). Opet felna je sada 5.5 cola i pneumatik 180/55-17 pa je poluprecnik tocka veci za oko +15mm. Daklo ukupan rezultat nazad je +60mm. Malo mi to izgleda previse, ali bez probe se ne moze mnogo znati.
Mono ZZR 1.jpg
Mono ZZR 2.jpg


Sada jos imam da sredim karburatore (Mikuni 36) namesto serijskih Keihin 34mm.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Kawasaki Gpz900R

Postby 69 » Mon Jul 15, 2013 12:04 pm

Sviđa mi se taj izduv.
Samo, u tim preradama, di je tu kraj? :mrgreen:
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Kawasaki Gpz900R

Postby Zel99 » Mon Jul 15, 2013 1:11 pm

69 wrote:Sviđa mi se taj izduv.
Samo, u tim preradama, di je tu kraj? :mrgreen:

Hvala :D . Kraj :?: :!: ne znam ni sam. Uvek mislim dosta je, to je to. Nemam vremena, sipam novce, izgovaram se kod zene :doh: , a onda na stazi kad se pojurimo vidim da bi bilo bolje da imam kojeg ponija vise, malo jacu kocnicu, amortizere koji ne stosuju, gume koje se manje trose i bolje drze itd... itd...
Verovatno je tome kriva i moja profesija, jer nekako ne mogu sebi da dozvolim da mi motor bude izgovor (inzenjerska sujeta, valjda). Opet sve sto preradjujem gledam da ima smisla i da idem po redu, odnosno cilj mi je da prepoznam problem i onda da ga resavam. I sam dobro znas da dok ne zategnes gas i nisi svestan sta sve ne valja. Nije problem samo u motoru, on u pricipu uvek moze dosta vise od vozaca. Dobar motor i slabijem vozacu omogucuje bolji rezultat, ali je taj efekat znacajno manje izrazen nego recimo u automobilizmu. :think:
Dakle dilema koliko volis, za knjigu najmanje :D :D
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Kawasaki Gpz900R

Postby petko13 » Mon Jul 15, 2013 1:26 pm

У инжењеру, то све јако добро изгледа.
Даће то и резултате на стази. Само настави.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Kawasaki Gpz900R

Postby baba zaneti » Mon Jul 15, 2013 8:14 pm

Vidim ja da se sprema nevreme u Vrscu 1 septembra.. Bogami bice povuci potegni da se lako popne na pobednicko postolje :D .
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: Kawasaki Gpz900R

Postby Zel99 » Sun Feb 09, 2014 3:42 pm

Nakon brzog pregleda posle skidanja ventil dekle ustanovio sam da je pukao sesiric opruge na pola. Usisni ventil 4. cilindra je udario u klip i ostao zaglavljen u donjem polozaju. Motor je sada izvadjen, skinuta glava...
ventili 1.jpg

Sreca u nesreci, izgleda da su ventil i sesiric sa osiguracima jedina steta (ruke ne racunamo) :D
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Kawasaki Gpz900R

Postby 69 » Mon Feb 10, 2014 9:56 am

Dobro da si isao pogledati...

Ja jos nista nisam gledao. Kako sam ga ugasio u petom mjesecu, tako jos uvijek stoji. Odmara...
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Kawasaki Gpz900R

Postby Zel99 » Mon Feb 10, 2014 10:39 am

69 wrote:Dobro da si isao pogledati...

Ja jos nista nisam gledao. Kako sam ga ugasio u petom mjesecu, tako jos uvijek stoji. Odmara...


Da, ali ja sam morao da gledam jer sam u Aradu prevrteo motor turirajuci izmedju dva treninga :oops: . Zezala me izgleda struja, pa kad je sastavila, sastavio i ventil. Nego do sad nisam imao vremena, apre ce biti da nisam smogao ni snage da ga otvorim :doh:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Kawasaki Gpz900R

Postby 69 » Mon Feb 10, 2014 12:38 pm

Zel99 wrote:
69 wrote:Dobro da si isao pogledati...

Ja jos nista nisam gledao. Kako sam ga ugasio u petom mjesecu, tako jos uvijek stoji. Odmara...


Da, ali ja sam morao da gledam jer sam u Aradu prevrteo motor turirajuci izmedju dva treninga :oops: . Zezala me izgleda struja, pa kad je sastavila, sastavio i ventil. Nego do sad nisam imao vremena, apre ce biti da nisam smogao ni snage da ga otvorim :doh:



:mrgreen: :mrgreen: Nikad nije kasno! Vazno da si vidio i da znas sta ti je za raditi.
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Kawasaki Gpz900R

Postby Mali Caca » Mon Mar 24, 2014 8:29 pm

Zel99 mozes li ovako nesto da uradis? Mesingani kompresioni proctor?! :shock:
Attachments
KZ1000.jpg
Pristojan momak, al' lud u mozak
User avatar
Mali Caca
 
Posts: 139
Joined: Sat Dec 29, 2012 6:27 am
Location: Vancouver BC, Canada

PreviousNext

Return to Projekti forumasa

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron