Pravilnik - diskusija

Re: Pravilnik - diskusija

Postby petko13 » Wed Jun 19, 2013 9:49 pm

Још боље, биће и то. Ствари се морају променити.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Pravilnik - diskusija

Postby babaos » Thu Jun 20, 2013 8:40 am

Ova rasprava je očekivana ali postaje pretenciozna i pretvrda.Forumaška.Nije dobro izgubiti nečije povjerenje ili prijateljstvo zbog oštre polemike a rješenja ionako događaju se na drugom mjestu i u drugo vrijeme gdje ipak odlučuju i neki drugi ljudi.Onog trenutka kad je feniks prestao pisati stvorili ste problem koji opstruira komunikaciju.Sva pravila su stvorena da pomognu i poboljšaju sistem.Po mom mišljenju treba ignorirati nepravilne elemente.Nek voze.Ali sve takve natjecatelje treba izdvojiti iz bodovanja nek na svoj način dokazuju ljubav prema klasičnim utrkama.Čemu svađa?
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Pravilnik - diskusija

Postby petko13 » Thu Jun 20, 2013 10:15 am

Уметнички приступ нашем такмичењу је разумљив кад си ти у питању. Али не могу прихватити да свако вози шта хоће и шта има. Правилник постоји, државно првенство постоји, и то су оквири нашег Мото Класика. Ван тога се не иде.
Кад говориш о пријатељству пробај да размишљаш овако. Какав ми је то пријатељ када ме 4 године игнорише и тера по своме правећи мене и остале своје пријатеље тркаче овцама. Ти можда таквог човека сматраш својим пријатељом, ја не могу. Нема ту никаквог разлога за свађу. Правилник је једнак за све .Тачка.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Pravilnik - diskusija

Postby babaos » Thu Jun 20, 2013 8:08 pm

Kad sam pogledao ovu temu od početka mislim da je tvoj stav potrebno uzeti za ishodište.Ipak nepotrebno je sve otišlo predaleko.I ovaj tvoj post koji se nastavlja na moj prije toga je za temu preoštar.Osim toga prelazi okvire teme i ulazi u sferu osobnih sučeljavanja.To nebi bio problem da razgovarate do kraja u granicama forumaške prakse i kriterija.Na kraju ovo je tema za predsjednika natjecanja i njegove suradnike iz komisije za pravilnik.Smatram opravdano da nebi smjeli uništavati komunikaciju a pogotovo prijateljstva.Ja sam ponudio rješenje koje se prakticira ali taj prijedlog je forumaški ionako će komisija to ozbiljnije servisirati kako je i najnormalnije.
Kao umjetnik računam da neki bodovi i neke pozicije iz plasmana i titule u natjecanju koje nema ozbiljnu specifičnu težinu u sportu općenito ne zaslužuju uništavanje komunikacije i prijateljstva.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Pravilnik - diskusija

Postby babaos » Fri Jun 21, 2013 8:54 am

Nitko mi ne odgovara na postavljeno pitanje u vezi točkova sa neđinog motora.Pošto je tako ja moram pretpostaviti na svoj umjetnički način.Kako kažu neki,umjetnički...iako nebih rekao baš tako.Imam ja strukovni stav koji proizilazi iz teme o kojoj je riječ.Tu sam i osobno povezan kao motoraš.Svemu unatoč.Daklem.Ako su ti točkovi koje je namontirao Neđo na svoj klasični motor oni sa Yamahe beogradske(nekad)a sad osječke(danas)koju je takozvani oli prebacio preko granice u dogovoru samnom onda su to originalni trokraki točkovi za Yamahu iz 1996 godine.Pokušao sam to kupiti za Yamahu od Neđe ali nije išlo.Znači plan je bio da se to namontira.I namontirano je.Ni kupljene nisu dakle slućajno.Svjesno se išlo protiv normativa.Ovo što pišem nije usmjereno prema nekome na zločest način već za rasvjetljavanje detalja u priči.Pretpostavio sam da se radi o tim točkovima i zbog toga sam u startu smatrao da je Suzuki iz Subotice debelo neregularan.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Pravilnik - diskusija

Postby igor » Tue Jun 25, 2013 7:42 pm

oli wrote:Pa ne može čovjek nikada znati kako je biti u zatvoru, ako nije probao...

To ti je kao u utrkama, varanje nije zabranjeno, nego je samo kažnjivo, pa ko voli neka izvoli...


Nece biti bas tako.

Ja (a verovatno i mnogi drugi) nikada nisam probao npr. da jedem govno, ali ipak zasigurno znam da mi ne bi prijalo, iako nisam probao.
Ali, izgleda da neki moraju da probaju, da se uvere... :D
igor
 
Posts: 165
Joined: Wed Jan 28, 2009 5:52 pm
Location: Beograd

Re: Pravilnik - diskusija

Postby babaos » Tue Jun 25, 2013 10:33 pm

Zaradio sam mirovinu na forumima.Pročitao sam stvarno svašta.I napisao.Ovom Igorovom postu divim se iako govori o govnu.Izluđuje me glupost ali uzlet ljudskog uma me veseli i raduje.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Pravilnik - diskusija

Postby oli » Wed Jun 26, 2013 6:18 pm

igor wrote:
oli wrote:Pa ne može čovjek nikada znati kako je biti u zatvoru, ako nije probao...

To ti je kao u utrkama, varanje nije zabranjeno, nego je samo kažnjivo, pa ko voli neka izvoli...


Nece biti bas tako.

Ja (a verovatno i mnogi drugi) nikada nisam probao npr. da jedem govno, ali ipak zasigurno znam da mi ne bi prijalo, iako nisam probao.
Ali, izgleda da neki moraju da probaju, da se uvere... :D


babaos wrote:Zaradio sam mirovinu na forumima.Pročitao sam stvarno svašta.I napisao.Ovom Igorovom postu divim se iako govori o govnu.Izluđuje me glupost ali uzlet ljudskog uma me veseli i raduje.


Jako ste pametni, obojica...
Drago mi je da su transmisijaši pronašli ponovo zajednički jezik... To i mene svakako veseli...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Pravilnik - diskusija

Postby oli » Wed Jun 26, 2013 6:25 pm

babaos wrote:Nitko mi ne odgovara na postavljeno pitanje u vezi točkova sa neđinog motora.Pošto je tako ja moram pretpostaviti na svoj umjetnički način.Kako kažu neki,umjetnički...iako nebih rekao baš tako.Imam ja strukovni stav koji proizilazi iz teme o kojoj je riječ.Tu sam i osobno povezan kao motoraš.Svemu unatoč.Daklem.Ako su ti točkovi koje je namontirao Neđo na svoj klasični motor oni sa Yamahe beogradske(nekad)a sad osječke(danas)koju je takozvani oli prebacio preko granice u dogovoru samnom onda su to originalni trokraki točkovi za Yamahu iz 1996 godine.Pokušao sam to kupiti za Yamahu od Neđe ali nije išlo.Znači plan je bio da se to namontira.I namontirano je.Ni kupljene nisu dakle slućajno.Svjesno se išlo protiv normativa.Ovo što pišem nije usmjereno prema nekome na zločest način već za rasvjetljavanje detalja u priči.Pretpostavio sam da se radi o tim točkovima i zbog toga sam u startu smatrao da je Suzuki iz Subotice debelo neregularan.


Oli nikada nije bio član niti jednog švercerskog udruženja u kojemu bi ti mogao biti član... Nemoj blatiti Olija...

A, evo mi iz udruge šverc-united dajemo ti jednu fotku na poklon...

Image
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Pravilnik - diskusija

Postby babaos » Wed Jun 26, 2013 9:13 pm

Feniks je olakšan ako se nevaram za neki artefakt.Taj žuti outline me navodi na takva razmišljanja.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Pravilnik - diskusija

Postby oli » Wed Jun 26, 2013 10:18 pm

Baujahre 1975...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Pravilnik - diskusija

Postby babaos » Thu Jun 27, 2013 6:58 am

Ili je pak on majstorisao,ili je njegov lakirer stavio potpis...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Pravilnik - diskusija

Postby babaos » Thu Jun 27, 2013 6:59 am

I djeluje kao mali i nejak...netransparentna informacija o ljepoti,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Pravilnik - diskusija

Postby babaos » Thu Jun 27, 2013 7:16 am

oli wrote:
igor wrote:
oli wrote:Pa ne može čovjek nikada znati kako je biti u zatvoru, ako nije probao...

To ti je kao u utrkama, varanje nije zabranjeno, nego je samo kažnjivo, pa ko voli neka izvoli...


Nece biti bas tako.

Ja (a verovatno i mnogi drugi) nikada nisam probao npr. da jedem govno, ali ipak zasigurno znam da mi ne bi prijalo, iako nisam probao.
Ali, izgleda da neki moraju da probaju, da se uvere... :D


babaos wrote:Zaradio sam mirovinu na forumima.Pročitao sam stvarno svašta.I napisao.Ovom Igorovom postu divim se iako govori o govnu.Izluđuje me glupost ali uzlet ljudskog uma me veseli i raduje.


Jako ste pametni, obojica...


Uvažavam čovjeka sa njegovim stavovima znanjem i pristupom.Gradi i kreira našu ideju o motociklima nesebično,moralno i afirmativno.Nije pozer.Među nama ovdje on je korektiv i ogledni uzorak.Ako me uspoređuješ s njim udjelio si mi komplimente i na tome ti se zahvaljujem.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Pravilnik - diskusija

Postby petko13 » Mon Jul 29, 2013 4:34 pm

feniks wrote:
petko13 wrote:Кажеш да нећеш да полемишешш око записника јер га немаш.Па како си онда у претходним написима полемисао записник и тачке 4 и 7 ако га немаш! Послао сам електронском поштом исти и теби и на још 6 адреса. Ако га ниси добио поновићу слање.
Да појасним још мало око мог протеста.Да, ја ћу протествовати твој мотор, не зато јер ми сметаш као конкурент( упореди своја времена са претходне 2 трке и тренинга са мојима) него зато јер се води дискусија око ствари које су јасне ко дан. Сви се залажу за ред декларативно а кад треба да се дела онда ћуте. Испаде да само мени све смета, ја само немам никаквог разлога да икоме ишта ћутим и са добром намером указујем на прекршаје. Када уложим протест, онда ће ти по службеној дужности техничка комисија морати скренути пажњу на нерегуларности на твом мотору, и ето онда више нисам ја једини и задрт. Ако теби смета да поштујеш правила, то говори више о теби него о било чему другом.
Што се пара тиче то мени не треба ни помињати, ја сам свој мотор који сада возим правио 4 године, а твој да се доведе у ред кошта 50 евра.Скини тај оклоп и стави добра клешта и регуларан си.



Ponavljam,poslednji put,nisam dobio zapisnik,komentarisao sam isključivo na osnovu tvoga posta.
Što se tiče vremena,pa ja nisam ni vozio ove dve trke koje pominješ,zbog neispravnosti agregata.U Beranovcu čak ni treninge,a u Batajnici sam barem treninge mogao nekako da izvezem,pa pogledaj ti rezultate tih treninga,jer ja ih znam.
Uzgred "zahvaljujem" se na kvalifikacijama koje si mi udelio u predhodnim postovima i ponavljam radi šta god hoćeš i moraš,ali budi spreman i na posledice takvih istupa.I još jednom ponavljam ja neću i ne mogu ništa menjati na motociklu.Nikada nisam ništa krio ni od koga,sve mi je transparentno,za razliku od mnogih drugih,gde i nije tako.To tvoje licitiranje oko troškova koliko meni treba za prepravke,zaboravi,jer da je tako ja bih to već odavno uradio.Paušalno određivati iznose najlakše je kada je po tuđem guberu.



petko13 wrote:Узећу од Цулета, резултате са тренинга из Краљева и објавити их овде, а што се тиче записника ,ја сам га послао на једину адресу коју за тебе имам заједно са осталим примаоцима из свих клубова и МСС. Ако га ниси добио на office@almaz.co.rs, дај другу адресу па да поновим.Уосталом исти записник је објављен у исто време и овде на форуму неколико текстова изнад.
А сад бих те молио да ми појасниш са каквим ћу ја то последицама морати да живим због својих иступа. Шта у ономе што сам рекао није истина. Јел треба то да схватим као претњу и да се плашим.Ја бих на твом месту овде стао Фениксе.


Ево, као што сам обећао, узео сам резултате од Цулета. Фотографисао сам их да сви виде шта је истина и како је било...

http://www2.picturepush.com/photo/a/135 ... 280291.jpg

http://www1.picturepush.com/photo/a/135 ... 280292.jpg

http://www4.picturepush.com/photo/a/135 ... 280293.jpg

http://www1.picturepush.com/photo/a/135 ... 280294.jpg
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

PreviousNext

Return to Aktuelnosti - Moto Klasik Srbije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

cron