Pravilnik - diskusija

Re: Pravilnik - diskusija

Postby feniks » Wed Jun 05, 2013 10:52 am

petko13 wrote:Па на жалост нисам био у здравственој форми да доћем на састанак тако да могу да пишем само из друге руке што баш и није неки веродостојан приступ.Они који су били могли би да дају своје утиске.Ја сам се видео са Цулетом и знам отприлике шта се дешавало али смо се договорили да извештај дамо након састанка управног одбора МСС који је у среду поподне.Тада ће се знати више и о темама које су расправљане на састанку наше комисије за Мото класик.Неке теме нису везане за МСС, па могу нешто рећи о њима.
Извесно се зна да ће доћи до састанка са представницима румунског мото класика како би се решио проблем око њиховог непотписивања одлуке о покретању Мото Класик првенства за Источну Европу.
Наиме, њихов савез још није послао своју сагласност у БМУ, како би и формално то првенство заживело.Они се неформално слажу, али изостаје потпис, који је једино вредан.Такође са њима треба видети и дали је могуће да се на њиховој трци у Араду, вози и трка за БМУ првенство ( у две класе).
Било је говора и о техничкој дисциплини и поштовању правиника.Подсећам да је став да се ове године, опомињу такмичари који крше правилник , такође да те опомене ућу у записник са техничког прегледа мотора. Та је пракса почела са применом на трци у Краљеву. Следеће године, такмичари који нису отклонили недостатке , и ускладили своје мотоцикле са правилником, неће бити примљени на трци.
Било је ту још тога али нисам добио записник са састанка па не могу сада детаљније. У четвртак највероватније, ћемо проширити расправу, и са новим чињеницама добити јаснију слику.
Позивам и остале учеснике форума који су присуствовали састанку, да дају своје утиске и исправе ме ако сам где погрешио.



Ove teme se skoro nismo ni dotakli,osim što je predlog našeg kluba bio da se konačno uvedu "pasoši"(tehnički kartoni) za motore i da se na osnovu te baze podataka dopuni,prepravi,ili šta već većina odluči,pravilnik i da se na taj način svede dopunsko ulaganje na najmanju moguću meru kod svakog pojedinca koji vozi.Naravno da postoje i drugi načini rešavanje ovog pitanja,ali čini mi se da to neće biti dobro nizakoga.

Za ostale tačke dnevnog reda,sačekajte zapisnik,koji treba da bude usvojen do četvrtka,ne bih da prejudiciram stvari.
Samo mogu da kažem da je velika sramota što se na sastanak odazvalo samo 50% članova(od 6 klubova).Na osnovu toga se vidi koliko je kome stalo do rešavanja problematike u klasiku.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Pravilnik - diskusija

Postby petko13 » Thu Jun 06, 2013 8:06 pm

[/quote]


Ove teme se skoro nismo ni dotakli,osim što je predlog našeg kluba bio da se konačno uvedu "pasoši"(tehnički kartoni) za motore i da se na osnovu te baze podataka dopuni,prepravi,ili šta već većina odluči,pravilnik i da se na taj način svede dopunsko ulaganje na najmanju moguću meru kod svakog pojedinca koji vozi.Naravno da postoje i drugi načini rešavanje ovog pitanja,ali čini mi se da to neće biti dobro nizakoga.

[/quote]

Фениксе, овде си заменио тезе. Дал случајно или намерно незнам, ти знаш. Пасоши су потребни али не даби се према тој бази података , како кажеш мењао правилник, него да би се завео ред и поштовао постојећи правилник. То је опасно што радиш и тако се само ствара хаос а не ред. Напомињем да правилник није у суштини мењан већ дуги низ година и да спорни детаљи на мотоциклима данас превиђају одредбе истог , које никада од првог дана нису биле мењане тј исте су већ десетак година. Спорни мотоцикли су направљени знатно касније са флагрантним превидом правилника и као такви морају подлећи санкцијама. Никада нису била дозвољена 4 клипна клешта, никада није био дозвољен пливајући диск, никада није правилником био предвиђен другачији изглед мотора него из периода класе, никада сем у класи Специјал није био дозвољен коцкасти засун карбуратора, а опет тога свега има на нашим моторима. Ред је да се то прекине и да се поштује правилник.
Ево у прилогу овог текста синтетисаног записника са састанка у Новом Саду и закључака са седнице УО МСС.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Pravilnik - diskusija

Postby feniks » Fri Jun 07, 2013 1:11 am

petko13 wrote:
feniks wrote:Ove teme se skoro nismo ni dotakli,osim što je predlog našeg kluba bio da se konačno uvedu "pasoši"(tehnički kartoni) za motore i da se na osnovu te baze podataka dopuni,prepravi,ili šta već većina odluči,pravilnik i da se na taj način svede dopunsko ulaganje na najmanju moguću meru kod svakog pojedinca koji vozi.Naravno da postoje i drugi načini rešavanje ovog pitanja,ali čini mi se da to neće biti dobro nizakoga.

Za ostale tačke dnevnog reda,sačekajte zapisnik,koji treba da bude usvojen do četvrtka,ne bih da prejudiciram stvari.
Samo mogu da kažem da je velika sramota što se na sastanak odazvalo samo 50% članova(od 6 klubova).Na osnovu toga se vidi koliko je kome stalo do rešavanja problematike u klasiku.



Фениксе, овде си заменио тезе. Дал случајно или намерно незнам, ти знаш. Пасоши су потребни али не даби се према тој бази података , како кажеш мењао правилник, него да би се завео ред и поштовао постојећи правилник. То је опасно што радиш и тако се само ствара хаос а не ред. Напомињем да правилник није у суштини мењан већ дуги низ година и да спорни детаљи на мотоциклима данас превиђају одредбе истог , које никада од првог дана нису биле мењане тј исте су већ десетак година. Спорни мотоцикли су направљени знатно касније са флагрантним превидом правилника и као такви морају подлећи санкцијама. Никада нису била дозвољена 4 клипна клешта, никада није био дозвољен пливајући диск, никада није правилником био предвиђен другачији изглед мотора него из периода класе, никада сем у класи Специјал није био дозвољен коцкасти засун карбуратора, а опет тога свега има на нашим моторима. Ред је да се то прекине и да се поштује правилник.
Ево у прилогу овог текста синтетисаног записника са састанка у Новом Саду и закључака са седнице УО МСС.
Записник са састанка Комисије за Мото Класик МСС.doc



Hmmm...prvo pročitaj tekst koji sam napisao pa onda kritikuj.Ja sam u tom tekstu ostavio mogućnost da većina odluči šta će se uraditi.Po našem mišljenju tu ima više opcija,a ne samo jedna koju ti zastupaš...ili misliš da radimo sve kako se tebi sviđa.Ako je tako naš klub u tome neće učestvovati.Mislim da si ti taj koji zamenjuje teze i radi "opasne stvari",.....razmisli malo,.....neće biti baš tako kako ti kažeš....Ja se nadam da još uvek ima malo demokratije i da će mo o tome odlučivati svi zajedno.Tako bi bar trebalo da bude.

U vezi zapisnika:
M.K."Feniks".Subotica,sa prisutnim Kenjeres Karoljom i Nedeljkom M. se ne slažu sa delom zapisnika i to:

-gde se pominju prisutni( nikakva telefonska sednica nije zakazana)
-tačka 4 ,u interpretaciji problema oko pravilnika(nismo spominjali klešta,izgled,plivajuće diskove,flah šibere,karonske lamele,veću kubikažu od dozvoljene po klasi i td.da ne nabrajam dalje,samo je Zoran pomenuo da on nema prigušivač i ništa više)i to što je rečeno je bilo u kontekstu nekog budućeg razgovora,svakako kvorum nismo imali i nikakve odluke nismo mogli ni donositi.....(znači ovo je zamena teza)......i netačan navod ko je predložio pasoše(ali izgleda da ja nisam bio prisutan,pa ne znam.)
-čl 7.vezano za molbu Markotića-tu ništa nije odlučeno(i nije moglo ništa da se odluči),već naloženo da se proveri nekoliko navoda iz molbe,pa tek onda da se izađe sa predlogom o tome.Predlažem ti da konsultuješ tvoga predsednika kluba,odnosno i našeg predsednika klasika i da ti kaže kako smo se dogovorili,ako ni to ne pomogne,nazovi Dragojla....

P.S. nije tačno da pravilnik nije menjan 10-ak godina,kako kažeš...menjan je i to više puta i kada smo to znali i kada nismo,samo pretprošle godine smo pravilnik dobili posle trke u Kraljevu....i to proveri još jednom,a da ne govorim o ostalim promenama za koje nismo ni znali,samo odjednom svanulo....Sve te stvari koje navodiš,a nisi ih sve naveo,mislim o ne poštovanju klauzula pravilnika,mogu,a ne moraju biti tačne,naravno kada se uzme u obzir baš ta promena pravilnika,za koju ti tvrdiš da nije bilo.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Pravilnik - diskusija

Postby petko13 » Fri Jun 07, 2013 9:52 am

Фениксе,
наравно да је већина мериторна о томе шта ће се догађати у вези са правилником и то на демократски начин увек је тако било, али се свакако мора спроводити важећи док било каква промена не наступи. Спровођење правилника од стране било ког лица не може се тумачити као самовоља како кажеш. Стварно ми није јасно да нико други не види да је твој мотоцикл споран по две основе и сада ћути, почевши од свих чланова твога клуба. Фениксе кочиона клешта са 4 клипа и оклоп из 2005 или слично( то ти имаш на мотору) у српском класику никада неће бити дозвољени, без обзира ко руководи њиме и да ли се то мени свиђа или не, и зато боље то мењај на време или ћеш бити протествован . Ја ћу те протествовати на следећој трци јер си безобразан. Па да видим ко ће онда рећи да је то у реду и да не предузме ништа, пошто сада сви ћуте. Лепо сам те другарски упозорио а ти се правиш невешт и ругаш се свима који су своје моторе довели у ред, то се зове безобразлук и лицемерје. Имаш у свом клубу људе који су познаваоци разних закона и правилника, па нека ти они протумаче и кажу ти где грешиш.

#4. Пажљиво читај мој текст.Рекао сам да правилник суштински није мењан дуги низ година, и да су основне одредбе , по којима су данас спорни неки мотоцикли исте већ десетак година( па је набројано шта све никада није било дозвољено а има га данас на моторима).

#7. Што се Марина и његовог захтева тиче ,опет не читаш пажљиво, одлуку је донео УО МСС да му се помогне .У записнику се по том питању и не спомиње никаква одлука на састанку МК комисије.
У вези веродостојности записника, јави се председнику. Он је седео поред мене 2 сата и диктирао ми записник који си добио. Уосталом на следећем састанку можеш видети записник писан оловком.Овај куцани записник је послат и њему , па ако мислиш да сам ја нешто мењао на своју руку накнадно, обрати се њему па га питај .
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Pravilnik - diskusija

Postby stanko61 » Fri Jun 07, 2013 10:13 am

slazem se sa Saletom
Predsednik je sa klubom Sagmajster imao tel sednicu, a komisija MK je dala samo predlog UO MSS za pomoc Marinu i UO je doneo odluku a ne komisija MK, meni licno ne odgovara da smanjimo broj krugova na trci sa 8 na 6, imamo sve manje trka i prilike da vozimo nase trkacke motore sad jos i da smanjimo vreme trke?? trebalo bi da uvedemo da imamo 2 trke , jednu u subotu i drugu u nedelju, osim toga MK 50 placa istu startninu kao i svi ostali, onda zasto da bude uskracena 1 divizija,
mislim da oko ovoga niko ne treba da se ljuti jer ova rasprava moze doneti samo poboljsanju nasih trka i MK
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Pravilnik - diskusija

Postby petko13 » Fri Jun 07, 2013 10:30 am

И у своје а и у име Милоша који вози МК 50 , подржавам .
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Pravilnik - diskusija

Postby feniks » Fri Jun 07, 2013 11:15 am

Svako neka radi ono što mora,i šta mu je suđeno,pa tako i ti.Vidim da ti odjednom smetam i to opasno,ali nije problem slobodno me protestvuj kako ti to kažeš,zabole me uvo za to.Nemam dalje nameru,a ni volju da se ovde nadmudrujem sa tobom.Ja u ovom trenutku jedva preživljavam i sigurno neću ulagati nikakve pare u nekakve vizuelne promene na motociklu,pa taman i ne vozio trke klasika.Uostalom to me uopšte ne brine,jer ja vozim iz zadovoljstva, ne jurim pehare,to dokazujem i svojom vožnjom u RR-u,gde zamisli vozim u totalno neregularnim tehničkim uslovima za mene,pa ne protestvujem i ne nameravam.Ja ću Bože zdravlja i finansija da nastavim da vozim i dalje to,a onda se ti i tvoji istomišljenici vozajte koliko i kada hoćete.
P.S. samo za informaciju,...baza izgleda mojih plastika potiče iz 1994(Honda,Yamaha 125),a ne iz 2005 kako ti kažeš,ali to je sada nebitno.

Oko zapisnika neću da polemišem,jer ga nemam,pred sobom..kada ga dobijem onda ću.Ja sam samo hteo da kažem da se nikakva odluka ni zaključak nije mogao doneti ni u jednoj oblasti,jer nije postojao kvorum,a te telefonske sednice zajebite,jer što smo onda Dragojlo i ja dolazili?....,pa i mi smo mogli telefonski da komuniciramo,bilo bi nam mnogo jeftinije i kraće,ili smo jednostavno idioti. :think:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Pravilnik - diskusija

Postby petko13 » Fri Jun 07, 2013 11:29 am

Кажеш да нећеш да полемишешш око записника јер га немаш.Па како си онда у претходним написима полемисао записник и тачке 4 и 7 ако га немаш! Послао сам електронском поштом исти и теби и на још 6 адреса. Ако га ниси добио поновићу слање.
Да појасним још мало око мог протеста.Да, ја ћу протествовати твој мотор, не зато јер ми сметаш као конкурент( упореди своја времена са претходне 2 трке и тренинга са мојима) него зато јер се води дискусија око ствари које су јасне ко дан. Сви се залажу за ред декларативно а кад треба да се дела онда ћуте. Испаде да само мени све смета, ја само немам никаквог разлога да икоме ишта ћутим и са добром намером указујем на прекршаје. Када уложим протест, онда ће ти по службеној дужности техничка комисија морати скренути пажњу на нерегуларности на твом мотору, и ето онда више нисам ја једини и задрт. Ако теби смета да поштујеш правила, то говори више о теби него о било чему другом.
Што се пара тиче то мени не треба ни помињати, ја сам свој мотор који сада возим правио 4 године, а твој да се доведе у ред кошта 50 евра.Скини тај оклоп и стави добра клешта и регуларан си.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Pravilnik - diskusija

Postby Zel99 » Fri Jun 07, 2013 11:53 am

Drago mi je da se veoma otvoreno raspravlja o vrlo vaznim stvarima za MK.
Mnogo je vatre u recima, ali mozda tako mora da bude.
S druge strane, polemika se vodi modju ljudima cije misljenje mozda najvise cenim u MK.
Nista nisam rekao, ali sam time mozda mnogo rekao.
Drago mi je da je transparentno, ali bi voleo da trenutni stavovi, emotivno naglaseni ne nadmase kvalitet rasprave :!: :pray:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Pravilnik - diskusija

Postby petko13 » Fri Jun 07, 2013 11:56 am

Ја ћу да оладим.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Pravilnik - diskusija

Postby feniks » Fri Jun 07, 2013 11:59 am

petko13 wrote:Кажеш да нећеш да полемишешш око записника јер га немаш.Па како си онда у претходним написима полемисао записник и тачке 4 и 7 ако га немаш! Послао сам електронском поштом исти и теби и на још 6 адреса. Ако га ниси добио поновићу слање.
Да појасним још мало око мог протеста.Да, ја ћу протествовати твој мотор, не зато јер ми сметаш као конкурент( упореди своја времена са претходне 2 трке и тренинга са мојима) него зато јер се води дискусија око ствари које су јасне ко дан. Сви се залажу за ред декларативно а кад треба да се дела онда ћуте. Испаде да само мени све смета, ја само немам никаквог разлога да икоме ишта ћутим и са добром намером указујем на прекршаје. Када уложим протест, онда ће ти по службеној дужности техничка комисија морати скренути пажњу на нерегуларности на твом мотору, и ето онда више нисам ја једини и задрт. Ако теби смета да поштујеш правила, то говори више о теби него о било чему другом.
Што се пара тиче то мени не треба ни помињати, ја сам свој мотор који сада возим правио 4 године, а твој да се доведе у ред кошта 50 евра.Скини тај оклоп и стави добра клешта и регуларан си.



Ponavljam,poslednji put,nisam dobio zapisnik,komentarisao sam isključivo na osnovu tvoga posta.
Što se tiče vremena,pa ja nisam ni vozio ove dve trke koje pominješ,zbog neispravnosti agregata.U Beranovcu čak ni treninge,a u Batajnici sam barem treninge mogao nekako da izvezem,pa pogledaj ti rezultate tih treninga,jer ja ih znam.
Uzgred "zahvaljujem" se na kvalifikacijama koje si mi udelio u predhodnim postovima i ponavljam radi šta god hoćeš i moraš,ali budi spreman i na posledice takvih istupa.I još jednom ponavljam ja neću i ne mogu ništa menjati na motociklu.Nikada nisam ništa krio ni od koga,sve mi je transparentno,za razliku od mnogih drugih,gde i nije tako.To tvoje licitiranje oko troškova koliko meni treba za prepravke,zaboravi,jer da je tako ja bih to već odavno uradio.Paušalno određivati iznose najlakše je kada je po tuđem guberu.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Pravilnik - diskusija

Postby Zel99 » Fri Jun 07, 2013 12:46 pm

Hajde da se dogovorimo kada da lupimo enter :!: :)
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Pravilnik - diskusija

Postby petko13 » Fri Jun 07, 2013 1:23 pm

Узећу од Цулета, резултате са тренинга из Краљева и објавити их овде, а што се тиче записника ,ја сам га послао на једину адресу коју за тебе имам заједно са осталим примаоцима из свих клубова и МСС. Ако га ниси добио на office@almaz.co.rs, дај другу адресу па да поновим.Уосталом исти записник је објављен у исто време и овде на форуму неколико текстова изнад.
А сад бих те молио да ми појасниш са каквим ћу ја то последицама морати да живим због својих иступа. Шта у ономе што сам рекао није истина. Јел треба то да схватим као претњу и да се плашим.Ја бих на твом месту овде стао Фениксе.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Pravilnik - diskusija

Postby feniks » Fri Jun 07, 2013 2:06 pm

Ne pretim ja nikome,pa ni tebi,ali svaki čovek treba da se nosi sa posledicama svoga ponašanja,pa i ti.Ne znam kako da ti ovo plastičnije objasnim,a da se ne shvati kao pretnja.
Elem,...nebitno je to sve,ali od ovog trenutka odlučio sam da poklonim mojih 4800 bezvrednih postova na ovom forumu i zamislite ne tražim da ih administrator briše,ali ako i hoće neka to i uradi.Od administratora tražim da briše moj nick sa članstva u ovom forumu.Jer kao takav se više ovde neće pojavljivati.
Kako je rekao neki od naših simpatizera,klima na ovom mestu je prilično nezdrava,pa kao takvu želim da je napustim i da je prepustim onima kojima prija.Bilo mi je lepo sa Vama druženje,jer znam da ima puno pojedinaca koji su podržavali moj rad i vreme provedeno ovde na forumu i u klasiku.U klasiku se do protesta možemo još i sresti,a kasnije šta bog da.
Budite zdravi i pošteni i nek Vas Bog čuva.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Pravilnik - diskusija

Postby krsta63 » Fri Jun 07, 2013 2:31 pm

Pobeže, kako sada da ga ubedim da ima veću kočionu površinu ako koristi nove pirotske opance :D
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

PreviousNext

Return to Aktuelnosti - Moto Klasik Srbije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

cron