Novi stari Triton

Re: Novi stari Triton

Postby feniks » Tue Nov 01, 2011 1:43 pm

babaos wrote:....Obećajem testirat ću Suzanu bez zaštite...



..a sida?... :shock:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Novi stari Triton

Postby Boki Ar » Wed Nov 02, 2011 1:35 am

A print? Da li si ga našao? Pored toga voleo bih da čujem šta je tačno bio kvar na tritonu... Neki loš spoj? Bobina? Pick up-ovi?

Babó, molim Te... :arrow:
User avatar
Boki Ar
 
Posts: 639
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:10 am
Location: Aranđelovac

Re: Novi stari Triton

Postby babaos » Wed Nov 02, 2011 9:08 am

Da problem je bio na struji i upravo na spojevima kako si rekao.
A mjesto spoja na čarobnom mjestu,na kabelu svječke.Lijep(navodno),novi(navodno),crven i oblikovno zanimljiv doimao se odlično.Bio je silikonski kabel zaliven s lulicom vidno bolje kvalitete.Ispitivali smo ga i uvijek je prošao kontrolu.Na kraju na totalnoj kontroli ipak nije.Isjekli smo ga i našli osigurač koji na obe strane nije imao dobar kontakt.Ne dovoljno dobar.Bila je klasična hrđa i nije jasno na koji način se to dogodilo.Dakle Promijenili smo kablove otišli na Dino i motor je propjevao.Otišli smo u kafić i počastili se.Od tada(dvije godine već) traje obnova.I to je to.Ništa posebno ali vrlo zanimljivo.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Novi stari Triton

Postby Boki Ar » Wed Nov 02, 2011 11:19 am

Hvala lepo. Poučno nema šta. Kablovi znaju da prave veoma velike probleme koji su teški za nalaženje. Opet ću začiniti jednim fotom. :wink:

Vidi se momenat kada je kabel na cil. 2. "iskočio". Ne dešava se stalno i to je problem, teško je naći. Manifestacija je "pucanje" u vožnji na plin (LPG - TNG, kako ko voli da kaže).

Image
User avatar
Boki Ar
 
Posts: 639
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:10 am
Location: Aranđelovac

Re: Novi stari Triton

Postby Zel99 » Wed Nov 02, 2011 3:44 pm

Apsolutno si u pravu. Visokonaponski deo je zlo za sakrivene kvarove. Sta vise motor na prazno moze da radi super, a tek kad ga zasrafis na opterecenju u visim stepenima prenosa nastaju problemi :doh: :doh: . Znaci da bi takav uredjaj bio koristan tek na dyno-u ili prenosiv u voznji (telemetrija). Zato je ako ima prilike jednostanije probati zamenom izlaznih komponenata ako su dostupne i nisu preskupe. :think:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Novi stari Triton

Postby feniks » Wed Nov 02, 2011 7:33 pm

Imao sam isti kvar i ja...prilično sam se namučio da ga otklonim,jer sam verovao u kvalitet komponenti....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Novi stari Triton

Postby krsta63 » Sat Nov 19, 2011 1:57 pm

.
Last edited by krsta63 on Sun Feb 03, 2013 5:32 pm, edited 1 time in total.
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Novi stari Triton

Postby feniks » Mon Nov 21, 2011 1:31 pm

Pobegao...kao...... :evil:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Novi stari Triton

Postby babaos » Sun Feb 03, 2013 2:57 pm

krsta63 wrote:Baba, Suzana se raspituje za tebe. Nemoj sad da se krijes :eusa-naughty:
Nije valjda da si izgubio zvaku, ccc




Reci to glasnije ali zbog sebe.Pitanje će ti biti jasnije ako ga ponoviš samom sebi još bar dva puta i toliko pred cijelim auditorijem.Nazdravlje. :think: :think: :think:
Deset dana sam bio u Nišu za novogodišnje praznike.Dva puta smo se čuli.Nazvao sam te oba puta ja.Mislio sam da oboje imamo motiv i zadovoljstvo popiti kavicu i popričati.Nije bilo tako.Prije godinu dana isto je bilo tako.Tad sam bio manje u tvom gradu tek tjedan dana.Imam dojam da namjerno nisi imao vremena.Tvoje pravo ali nemoj me pitati gdje sam jel to je prilično neumjesno a posebno je bez veze kad javno misliš da se krijem.To baš i nije neka fora.Ja sam naivan i nisam kužio da ne želiš da se nađemo.To su skužili moji domaćini kod kojih sam bio u gostima.Dakle ništa nisam izgubio i sve mi je jasno a Suzanu pozdravi.
Last edited by babaos on Sun Feb 03, 2013 3:15 pm, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Novi stari Triton

Postby krsta63 » Sun Feb 03, 2013 3:08 pm

?
Last edited by krsta63 on Sun Feb 03, 2013 5:31 pm, edited 1 time in total.
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Novi stari Triton

Postby krsta63 » Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

.
Last edited by krsta63 on Sun Feb 03, 2013 5:30 pm, edited 1 time in total.
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Novi stari Triton

Postby babaos » Sun Feb 03, 2013 5:08 pm

Molim admina da zaključa ovu temu.Otvorio sam novu u kojoj ću predstaviti evoluciju Triumpha u Tritona i na kraju završiti sa predstavljanjem zadnje verzije Tritona vjerujem i posljednje.
Last edited by babaos on Sun Feb 03, 2013 5:13 pm, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Novi stari Triton

Postby krsta63 » Sun Feb 03, 2013 5:13 pm

.
Last edited by krsta63 on Sun Feb 03, 2013 5:31 pm, edited 1 time in total.
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Novi stari Triton

Postby Zel99 » Sun Feb 03, 2013 5:26 pm

Ajd' regulisite postove pa da zakljucavam.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Novi stari Triton

Postby babaos » Sun Feb 03, 2013 5:33 pm

Kad sam nazvao Stevu začas smo se dogovorili za susret.Družili smo se.Sve normalno.A tebi kažem otvoreno:"ne ljutim se na tebe.Nemam nikakvog razloga.No moram reći da bi ti trebalo biti neugodno što nisi nazvao čak i da sam bio samo 8 sati u Nišu"a bio sam više od tjedna.Dok sam bio još u Nišu vidio sam te na ovom forumu u dobrom raspoloženju.Baš i nisi tugovao za taštom.Jedan post na forumu mogao si žrtvovati za telefonski poziv.Čekao sam te svih 8 dana da se javiš.Kao idiot naravno.Ali čemu ova rasprava.Neide i to je to.Ja ću opet dolaziti u Niš ali ti se neću javljati.Meni je tamo veoma lijepo i zanimljivo.Sreo sam usred Niša svog profesora sa ljubljanskog univerziteta i samo to bi bilo dovoljno a sve ostalo je bilo zadovoljstvo preko mjere.Družio sam se sa najvažnijim predstavnicima vaše likovne scene.Pozvali su me da sudjelujem na njihovim bienalnim manifestacijama međunarodnog karaktera.Grad je posebna priča.Nebrini bilo je odlično dovoljno zanimljivo da poželim ponovo doći u taj zanimljivi grad.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

PreviousNext

Return to Projekti forumasa

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron