012 vox garage/prikoličari razni

012 vox garage/prikoličari razni

Postby oli » Thu Oct 04, 2012 1:16 am

Pošto mi opičeni ionako imamo čudan smisao za sve, tako nam izgledaju i naši projekti...
Pa evo neki od njih od njih...

MZ 250 ES/2, bočna prikolica superelastic, stražnja prikolica Pille...

Nakon što smo nabavili sve dijelove, uz razne metode ih prikupili na jednu kamaru, rastepli smo to na atome...
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Sve to lijepo, opjeskarili, pola je u obliku hrđe isparilo...
Image
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: 012 vox garage/prikoličari razni

Postby krsta63 » Thu Oct 04, 2012 6:44 pm

Stanje motora je fenomenalno, dobar, zdrav izbor. Interesuje me, jel ovaj projekat smatras samo vezbom za nesto skupocenije. Tesko mi je da poverujem da se biznismen tvog kova (makar bio penzioner) zeza stvarima koje nisu dragocene. A trud je isti :think: Mozda gresim
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: 012 vox garage/prikoličari razni

Postby oli » Thu Oct 04, 2012 10:16 pm

krsta63 wrote:Stanje motora je fenomenalno, dobar, zdrav izbor. Interesuje me, jel ovaj projekat smatras samo vezbom za nesto skupocenije. Tesko mi je da poverujem da se biznismen tvog kova (makar bio penzioner) zeza stvarima koje nisu dragocene. A trud je isti :think: Mozda gresim

Pozdrav Krsto, stari druže, mislio sam da ćeš biti na utrkama u Batajnici, te sam ponio za tebe malu policu za vino i rakiju, za tvoj motor, ražalostio sam se kada mi je Steva rekao da nećeš doći, nadam se da ti je Steva prenio pozdrave...

Slab sam ti ja bio biznismen, na kraju krajeva vidio sam da to nije za mene, zato sam to i batalio te otišo u skromnu i sirotinjsku penzijicu, kako i dolikuje šljakerima moga kova... Nije nešto, al, ima za "leba i vode"... Ne žalim se... Važno je da ne moram da radim, jer jako je teško bilo preko 20 godina biti puno točniji i brži od sata... Ali tako to ide, bilo pa prošlo, živa glava na ramenima...

Nekoliko razloga ima da sam se odlučio baš za ovu kombinaciju... Od motocikala marke DKW serija RT imam sve modele, kao i od motocikala marke MZ koji su nastali iz DKW-a serije RT, sve do 1989 godine, pošto je sve to onako bilo jako širom, odlučio sam prvo to urediti, da malo raskrčim mjesta u radioni, a i da se malo ekipa uvježba, lakše je manevrirati s motorom ako je čitav nego u kutijama...Baš za ovaj model i ovu kombinaciju sa stražnjom i bočnom prikolicom, sam se odlučio za početak, jer ima trokut prednje vile, jer se odlično vozi s bočnom i stražnjom prikolicom, jer mu se prednji poklopac bočne prikolice otvara kao hauba u cjelini i jako je lagan ulazak u nju za razliku od većine u koje ulaziš kao da ulaziš u kajak, zakon je postavio ograničenje da se na motociklu ne smiju kao suvozači voziti djeca mlađa od 12 godina, tako da je jedina mogućnost da se vozim sa svojom mezimicom, ta da se vozi u bočnoj prikolici...
U našoj zemlji nema registriranih motocikala sa bočnom i zadnjom prikolicom...
Evo to su neki od razloga... Paralelno s tim se rade i druge stvari, planiram iduće godine urediti kawasaki, benelli i hondu, sve šestcilindraši, tako da to su vjerojatno te tvoje skuplje aluzije...
Tako da si zapravo u pravu, jedna vježba ali malo većih razmjera...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: 012 vox garage/prikoličari razni

Postby oli » Thu Oct 04, 2012 10:26 pm

Posebnu pažnju posvetili smo jednoj ovako maloj stražnjoj prikoličici...

Image

Image

Zanimljiva, i u upotrebi prilično rijetka stvarčica, jedva sam to uspio nabaviti, ali preko starih švercerskih veza ipak je to nekako išlo...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: 012 vox garage/prikoličari razni

Postby babaos » Fri Oct 05, 2012 7:00 am

krsta63 wrote:Stanje motora je fenomenalno, dobar, zdrav izbor. Interesuje me, jel ovaj projekat smatras samo vezbom za nesto skupocenije. Tesko mi je da poverujem da se biznismen tvog kova (makar bio penzioner) zeza stvarima koje nisu dragocene. A trud je isti :think: Mozda gresim



Ne griješiš.Uopće negriješiš.Imaš samo previsoko mišljenje o gospodinu koji misli da je ovaj Forum sajam antikviteta. :lol: :lol: :lol:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: 012 vox garage/prikoličari razni

Postby oli » Fri Oct 05, 2012 2:35 pm

babaos wrote:Ne griješiš.Uopće negriješiš.Imaš samo previsoko mišljenje o gospodinu koji misli da je ovaj Forum sajam antikviteta. :lol: :lol: :lol:


Odlično, Krsto zahvaljujem i ja... Somić nije progutao udicu, već je opet sam uskočio u kotlić...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: 012 vox garage/prikoličari razni

Postby feniks » Sat Oct 06, 2012 6:43 pm

Ovde je ipak riblja čorba na meniju.....ako ima dosta ikre i jajašca,računajte i na mene... :lol:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: 012 vox garage/prikoličari razni

Postby babaos » Sat Oct 06, 2012 11:01 pm

Nema čorbe bez Bore,ni ikre ni jajašaca.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: 012 vox garage/prikoličari razni

Postby feniks » Sun Oct 07, 2012 2:01 am

..a ni bez ribe...
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: 012 vox garage/prikoličari razni

Postby babaos » Sun Oct 07, 2012 10:09 am

I obrnuto, :lol: :lol: :lol: :lol: :clap: :clap: :clap: :dance: :dance: :dance: :whistle: :whistle: :whistle:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: 012 vox garage/prikoličari razni

Postby krsta63 » Thu Oct 18, 2012 11:10 am

Oli, dokle su stigli radovi na kočiji
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: 012 vox garage/prikoličari razni

Postby oli » Thu Oct 18, 2012 3:14 pm

Danas bila probna vožnja, ovih dana kacimo prikolice, za jedno dva tjedna... Ovih dana kacimo fotke...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: 012 vox garage/prikoličari razni

Postby petko13 » Thu Oct 18, 2012 3:31 pm

Oli je izgleda jedini koji nesto radi.Ova teme je gotovo mrtva a trebalo bi da je najzivlja u zdravom trkackom drustvu. Svi palamude i pricaju prazne price. A ko ce da radi i da stvara visak vrednosti.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: 012 vox garage/prikoličari razni

Postby oli » Thu Oct 18, 2012 4:17 pm

Petko, druze stari, nema se kuda, raditi se mora, nema druge, krpimo pomalo i na sitno...
Znam da se Ilija Cvorovic s time ne slaze, ali pa ne mozemo se u svemu niti slagati...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: 012 vox garage/prikoličari razni

Postby feniks » Thu Oct 18, 2012 5:16 pm

...pobegli nam investitori... :(
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Next

Return to Projekti forumasa

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 8 guests

cron