Markotić Marino

Moderator: oli

Markotić Marino

Postby oli » Thu Sep 13, 2012 1:55 am

002. Markotić Marino

Image

Marino Markotic rodjen 08.10.1989 u Subotici
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Markotić Marino

Postby babaos » Thu Sep 13, 2012 12:36 pm

Reprezentativna,ozbiljna i uvjerljiva fotka mladog natjecatelja.Jedan je od onih od kojeg je moguće očekivati da nastavi afirmaciju srpskog classica. :clap:
Poznajem ga odnedavno i lako je uočljiv njegov ozbiljan pristup komunikaciji ili raspravi o utrkama i motociklima.Surađujemo odnedavno u jednom dizajn projektu.Uspješan je,ozbiljan,promišljen i pouzdan.Nadam se da će jednoga dana biti i u openu ili specijalu na najboljem i najbržem motociklu.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Markotić Marino

Postby babaos » Sun Sep 16, 2012 7:25 pm

Ovih dana imao sam čast i zadovoljstvo biti u društvu sa Marinom Markotićem.Samo je jedna tema bila dominantna.Utrke.Ima izgrađen stav i mišljenja.Neposredan je i zanimljiv u iznošenju svojih iskustava na utrkama diljem evrope.Veoma skroman i samozatajan precizno i studiozno potkrepljuje sve sa pripremljenom i pažljivo odabranom dokumentacijom.Impresivna je i velika foto-video dokumentacija.Jedan detalj posebno me se dojmio.Posjeduje jednu bilježnicu sa skicama staza na kojima vozi utrke.Tu su svi relevantni podaci koji su važni za njegov motor na svakoj pojedinoj utrci.Vidljivo je ozbiljno pristupa pripremama za utrke.Studira sve od kontinuiteta putanja,prijenosa,brzina,šaltanja.Proučava,analizira uspoređuje.Bavi se greškama.Projektira pripreme i sezonu veoma ozbiljno.Sve to objašnjava njegove lijepe uspjehe na početku karijere.
Podsjetio sam se jednog posjeta kad sam uživao u motociklu Helmuta Fata u jednoj garaži u Njemačkoj.Svi znate tko je bio.Jedan od najzanimljivijih u svjetskom motosportu.Bio je prvak svijeta na motociklu kojeg je sam konstruirao.To nikad nikome nije pošlo za rukom.Imao sam čast pogledati bilježnicu slavnog konstruktora i vozača.Bilježnica mladog Markotića isto je veoma zanimljiva.Svaka čast rekao bih..


Image


ImageImageImage


Image


Odabir stranice proizvoljan je.U bilježnici ima dosta osobnih i zanimljivih podataka koji nisu za javnost bez dopuštenja.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Markotić Marino

Postby babaos » Tue Sep 18, 2012 7:14 pm

Mladi Marino na jednoj utrci vani imao je neugodno iskustvo.Sasvim obična situacija na utrkama ali vrijedna pažnje zbog čudnih okolnosti.Općenito imao je problem razumijevanja od strane natjecatelja zbog agresivne vožnje.Rekao bih tipične za mlade natjecatelje.Obišao je nutarnjom putanjom starijeg natjecatelja.U trkačem žargonu to je ponižavajuće za protivnika.Prolaz je bio uzak i kontakt je visio u zraku.Protivnik je Marina udario rukom po leđima....


Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Markotić Marino

Postby babaos » Thu Sep 20, 2012 9:00 pm

Moram priznati zadivljen sam ovim momkom.Odličan student miljenik bake kate koja ga dosta citira,odličan trkač i zanimljiv sugovornik.Ima strpljenja poslušati bilo koju raspravu,znatiželjan je i s razlogom ambiciozan mlad čovjek.Jak autoritet oca još uvijek je zaslužan što ovaj mladić ne pokazuje svoj nagon za dokazivanjem.Strpljiv je.Čeka.Ne pokazuje ali osječa se da je spreman beskompromisno ostvariti svoje ciljeve na stazi.Svjestan je svih okolnosti i realan je.Potpuno svjestan.Za početak želi što je moguće prije skinuti sve očeve rekorde na svim stazama u Srbiji.Stanko je veoma dobar kriterij a nakon toga više ništa neće biti kao prije.Što je neminovno mora se dogoditi.Pretpostavljam prvo obaranje rekorda slijedi na Batajnici 23.09.2012 g.na crvenom Tomosu koji ima ionako zanimljivu trkačku priču.


Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Markotić Marino

Postby babaos » Sat Sep 29, 2012 1:05 am

Marino je na utrci u Batajnici na treningu imao 1,38...Motor je sporadično bio dobar ali kako su odmicali krugovi gubio je oštrinu.Procjena za diznu je možda bila neprecizna(premalena).Motor(crveni) odavno je potrošen a Nikasil je već omatorio(nije optimalan).Nekoliko krugova bilo je sve u redu ali kasnije obrtaji padaju cijelih 1000 obrtaja.Nakon toga izgubio je vodeću poziciju.Imao je problema i sa polugom šaltanja.Na jačem forsiranju lijeve krivine izbacivao je iz brzine i gubio je dva minuta po krugu.Stanko mu zamjera na šaltanju a on potpuno smireno objašnjava vjerojatne uzroke(nizak položaj).Pad je cijelo vrijeme visio u zraku.Nekako je izbjegao pad.Zadovoljan je na kraju.Konačni plasman sezone je prvo mjesto.Šampione :clap: :clap: :clap:


Image


citat iz teksta "gubio je dva minuta po krugu"rezultat je moje omaške.To je bila pogreška u tipkanju.Morao sam napisati :"dvije sekunde po krugu".To nije bilo umišljeno ili programirano.Nije bilo namjerno ni smisleno.Pa to se jasno da zaključiti.Bila je to uobičajena pogreška na tipkovnici koja nije učinila neke loše posljedice ili ostvarila nelagodu bilo kome na bilo koji način osim meni nelagodu zbog pogreške koju sam učinio i zbog prigovora koji sam dobio u PM od jednog uvaženog korisnika.Molim cijenjeni auditorij da uvaži moju ispriku.[/color][/color] :think: :snooty: :naughty: :shock:
Last edited by babaos on Sat Sep 29, 2012 6:51 pm, edited 8 times in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Markotić Marino

Postby MareX » Sat Sep 29, 2012 8:38 am

Dobro jutro forume,

Mogao bi samo da se zahvalim na lepim rečima umetničkog čoveka koji je verovao u mene da cu uspeti da osvojim najveći pehar ove godine. Sve sto je gospodin Dinko napisao o meni, ne bi ispravio ni jednu reč. Jednostavno čovek zna da me pročita.

Naravno treb da se zahvalim i svom ocu koji mi je sve ovo i omogućio, iako smo mi najveći rivali, treba da se poštujemo. A rekordi će da padaju sami.

Dodao bi samo jos jednu sliku...

Image
User avatar
MareX
 
Posts: 54
Joined: Wed Dec 22, 2010 1:49 am

Re: Markotić Marino

Postby MareX » Sat Sep 29, 2012 9:26 pm

Isprika uvažena od strane svih članova komisije, jednoglasno. Smatra se da je mala pogreška slučajno izazvana, i samim tim Isprika se uvažava. :violin:
User avatar
MareX
 
Posts: 54
Joined: Wed Dec 22, 2010 1:49 am

Re: Markotić Marino

Postby babaos » Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Posljedica malog i bezazlenog nesporazuma.Sve je usklađeno.
Last edited by babaos on Mon Oct 01, 2012 11:49 pm, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Markotić Marino

Postby babaos » Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Nedavno je na stranicama prestižnog moto Classic časopisa"Klassik motorrad"išla informacija o utrkama 50-ica na evropskoj razini.Riječ je o utrkama na kojima se naš sad već svima poznati mladi subotičanin sve bolje snalazi.Na istoj utrci ocu Stanku motocikl je zakazao ali Marino je vozio.Na slici sa startnim brojem 21(startni broj 8 je nizozemac sa batajničke utrke).Marino je veoma agresivno vozio.Na startnoj ploči bio je negdje iza desetog mjesta.U prvom zavoju na skliskoj stazi ulazio je veoma riskantno kao peti gdje u maniri poznatih svjetskih vozača koristi nogu pri kočenju i promjeni pravca.Komentar u tekstu sve govori.Ovo je dobro za Marina i ovo je dobro za sve nas ali isto i za srpski Moto klasik.Šteta je da su pogriješili i napisali da je slovenac.Bravo Marino.Gledaju te i čitaju i izvan Subotice.Tako samo naprijed.


Image Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Markotić Marino

Postby babaos » Mon Oct 01, 2012 11:47 pm

U jučerašnjem razgovoru sa Marinom u razgovoru šireg spektra dotakli smo se i teme o srpskim moto legendama.Bilo je priče o Boji,Perišiću,Vuku Tomanoviću itd.Ovog poslednjeg dobro poznaje još iz onog vremena sa programom Tomosa u srpskom klasiku.Držao je predavanja o vožnji i utrkivanju.Sad kaže Marino iskreno i spontano da ga razumije tek nakon 6 godina.Tad i on i njegovi drugari sa predavanja nisu to mogli u potpunosti akceptirati.I sam sam se uvjerio da Vuk Tomanović sugestivno govori o utrkama.Bio sam njegov gost i spavao sam kod njega.Razgovarali smo do dugo u noć o utrkama u nekim drugim vremenima.Drago mi je da ga i Marino cijeni i da zna koliko on ustvari vrijedi.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Markotić Marino

Postby stanko61 » Mon Oct 08, 2012 2:10 pm

sretan rodjendan :auto-dirtbike: :occasion-birthday: :occasion-birthdaymulticolor:
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Markotić Marino

Postby feniks » Mon Oct 08, 2012 2:34 pm

I od mene čestitke... :occasion-birthdaymulticolor: :occasion-gift:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Markotić Marino

Postby krsta63 » Mon Oct 08, 2012 5:12 pm

Sretan rodjendan :occasion-birthday: mnogo polozenih ispita, devojaka...
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Markotić Marino

Postby OutOfSeason » Mon Oct 08, 2012 5:54 pm

:occasion-birthday:
Cestitke za osvojenu Titulu! I sve buduce...
:auto-dirtbike:
OutOfSeason
 
Posts: 225
Joined: Sun Mar 21, 2010 5:24 pm

Next

Return to Vozaci

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron