CB.... 400 Four.... 750 Four i ostalo...

Re: CB.... 400 Four.... 750 Four i ostalo...

Postby igor » Sat Sep 01, 2012 5:45 pm

Secam se tog motorcica po tome sto ga je pre vise od 30 godina neki Italijan stalno vozio kroz kamp na moru.
Zapamtio sam ga po cudnom polozaju karburatora - prema napred.
Kad je vec uspeo da prezivi neostecen i ispravan od 1976. do danas, bilo mi je zao da sad negde propadne, pa sam ga kupio, da mu produzim zivot :D
igor
 
Posts: 165
Joined: Wed Jan 28, 2009 5:52 pm
Location: Beograd

Re: CB.... 400 Four.... 750 Four i ostalo...

Postby feniks » Sat Sep 01, 2012 11:17 pm

Uskoro bi mogao da muzej otvoriš.... :clap:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: CB.... 400 Four.... 750 Four i ostalo...

Postby babaos » Sun Sep 02, 2012 12:19 am

Kad sam studirao imao sam iz sociologije kulture tad jedan seminar na temu kolekcioniranje.Dosta sam proučavao i puno toga pročitao.Zaključak jedan od važnijih je sljedeći.Ne proširivati područje interesa.Sužavanjem sve ima više smisla.Ako skupljaš novac nemožeš sve odluči se za Crnu Goru od-do i to je to.Ili za Rim nije problem ali biraj cara i tu postani stručan i uspješan.Ako skupljaš motocikle odluči se za kriterij,možda samo roto disk ili motocikl piovatici itd.Najlošiji princip je skupljanje svega što dođe pod ruku.Bez obzira koje je kvalitete artefakt.Znači BMW nikako. :lol:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: CB.... 400 Four.... 750 Four i ostalo...

Postby feniks » Sun Sep 02, 2012 2:14 am

babaos wrote:Kad sam studirao imao sam iz sociologije kulture tad jedan seminar na temu kolekcioniranje.Dosta sam proučavao i puno toga pročitao.Zaključak jedan od važnijih je sljedeći.Ne proširivati područje interesa.Sužavanjem sve ima više smisla.Ako skupljaš novac nemožeš sve odluči se za Crnu Goru od-do i to je to.Ili za Rim nije problem ali biraj cara i tu postani stručan i uspješan.Ako skupljaš motocikle odluči se za kriterij,možda samo roto disk ili motocikl piovatici itd.Najlošiji princip je skupljanje svega što dođe pod ruku.Bez obzira koje je kvalitete artefakt.Znači BMW nikako. :lol:


:lol: :lol: :lol:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: CB.... 400 Four.... 750 Four i ostalo...

Postby Zel99 » Sun Sep 02, 2012 10:42 am

babaos wrote:Kad sam studirao imao sam iz sociologije kulture tad jedan seminar na temu kolekcioniranje.Dosta sam proučavao i puno toga pročitao.Zaključak jedan od važnijih je sljedeći.Ne proširivati područje interesa.Sužavanjem sve ima više smisla.Ako skupljaš novac nemožeš sve odluči se za Crnu Goru od-do i to je to.Ili za Rim nije problem ali biraj cara i tu postani stručan i uspješan.Ako skupljaš motocikle odluči se za kriterij,možda samo roto disk ili motocikl piovatici itd.Najlošiji princip je skupljanje svega što dođe pod ruku.Bez obzira koje je kvalitete artefakt.Znači BMW nikako. :lol:

Kod nas ipak nije bilo toliko moto tehnike da bi se covek specijalizovao. Verovatno vecina motra koje Igor ima nisu neke vece kolekcionarske vrednosti, ali cini mi se da Igoru to nije ni imerativ. Meni je u svakom slucaju njegova kolekcija interesantna pogotovu sto su manje vise svi motori u voznom stanju i bliski originalu. Njega to mozda vraca u stara vremena tj. u mladost sto ne moze da skodi :D :D :D
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: CB.... 400 Four.... 750 Four i ostalo...

Postby babaos » Sun Sep 02, 2012 11:56 am

Rasprava je o kolekcioniranju.Općenito i teoretski.Igorova zbirka je izvan toga.Stvarna je,zanimljiva i ima logičnu podlogu.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: CB.... 400 Four.... 750 Four i ostalo...

Postby igor » Mon Sep 03, 2012 11:28 pm

Moj kriterijum je jednostavan.
Pricinjava mi zadovoljstvo da pribavim neki stariji motor za koji sam u mladosti bio na bilo koji nacin emotivno vezan, ili mi je na bilo koji nacin ostao u secanju. Da li ima kolekcionarsku vrednost i nije mi toliko bitno.

XS-500 je, na primer bio prvi ozbiljan motor koji sam imao (izuzimam Tomose i tadasnju istocno-evropsku produkciju).
CB-750 Four K- motor koji sam zeleo da imam vise nego ista na svetu.
CB-400 Four - motor koji sam kao klinac stalno gledao ispred filozofskog fakulteta (zuti).
Dvotaktne Yamahe iz serije RD - da ne govorim kako su me fascinirale...
Pa i ovaj mali Benelli, tako ga se zivo secam od pre 35 godina da ne bih sebi oprostio da sam proustio priliku da ga kupim.
Itd, itd...

Sada, u ovoj krizi, kod nas kada nesto iskrsne moze jako povoljno da se kupi.
Mene jedino dosta sputava to sto sam vec prepunio garazne kapacitete.
igor
 
Posts: 165
Joined: Wed Jan 28, 2009 5:52 pm
Location: Beograd

Re: CB.... 400 Four.... 750 Four i ostalo...

Postby baba zaneti » Tue Sep 04, 2012 10:26 pm

Izvini sto upadam kao padobranac, ali ako resis da praznis garazu ima mesta kod mene jos uvek :D
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: CB.... 400 Four.... 750 Four i ostalo...

Postby igor » Wed Sep 05, 2012 12:10 am

Ma ja gledam da prosirim garazni kapacitet, a ne da praznim :D .
igor
 
Posts: 165
Joined: Wed Jan 28, 2009 5:52 pm
Location: Beograd

Re: CB.... 400 Four.... 750 Four i ostalo...

Postby babaos » Wed Sep 05, 2012 4:37 pm

prije 10 godina u Trevisiu(italia) bio sam u posjeti jednom kolekcionaru.Zbirka oko 900 jedinica.Ali kakvih.Zlo mi je bilo.Nekadašnji talijanski trkač.Danas vlasnik jedne velike robne kuće a ispod cijelog kompleksa u podrumu zbirka motocikala pomno odabranih po najstrožim kriterijima.Njegov specijalitet je potpuno originalan 100% i netaknut motocikl.Za takav plaća koliko god treba.Ima restaurirano samo nekoliko komada.Sve ostalo je zatečeno stanje ali kako treba bez grešaka.Imao sam 2 sata vremena za razgledavanje.Ni 10 % nisam uspio dobro pogledati.Ostalo sam doslovno pretrčao.Tad još nisam imao digića sa sobom u svim situacijama.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: CB.... 400 Four.... 750 Four i ostalo...

Postby feniks » Tue Sep 11, 2012 10:48 am

Trebao si neke skice da napraviš....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: CB.... 400 Four.... 750 Four i ostalo...

Postby babaos » Thu Nov 08, 2012 8:49 pm

Lijepo si ovo predstavio Igore.Uvijek hoću napisati ali uvijek zbog nečega to odlažem.Evo.Mene za ovaj motor veže jedno lijepo iskustvo i jedno loše.Ja i prijatelj slagali smo jednu.Bila je u jako lošem stanju.Kako smo samo bili zadovoljni kad smo provozali krug.Loše iskustvo je da je motor potpuno izgorio zbog instalacije.Eto.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: CB.... 400 Four.... 750 Four i ostalo...

Postby babaos » Thu Nov 08, 2012 8:53 pm

feniks wrote:Trebao si neke skice da napraviš....



za skicu trebam vremena.Jedva sam pretrčao sve.Nebi ni skicu završio.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: CB.... 400 Four.... 750 Four i ostalo...

Postby feniks » Thu Nov 08, 2012 10:24 pm

...a jbg....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Previous

Return to Opste teme o motociklima

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron