Školica

Moderator: babaos

Školica

Postby 69 » Mon Feb 22, 2010 8:17 pm

...kako se uči...
Attachments
3-1.JPG
Prvo je snimao šta trkači razgovaraju,
3-2.JPG
...onda sam mu i ja rekao šta znam,
3-3.JPG
...na kraju ga ne mogu uhvatiti na stazi!!!
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Školica

Postby Zel99 » Mon Feb 22, 2010 9:38 pm

69 wrote:...kako se uči...

Sigurno si stavio tockove od skutera kad je Kawa niza od Tritona
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Školica

Postby 69 » Mon Feb 22, 2010 10:52 pm

Nešto svakako nije bilo u redu. :mrgreen:

Ali, druženja je bilo puno, kojekuda. :auto-dirtbike:
Attachments
20.jpg
POSLIJE ŽESTOKOG OKRŠAJA DVA KAWASAKIJA
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Školica

Postby babaos » Mon Feb 22, 2010 11:44 pm

Tesko mi je bilo nakon tog poraza.Puno teze sam to podnosio nego Drmes.Ne u doslovnom smislu ali nebi imao nista protiv da smo te pobijedili.To bi mi puno znacilo.Ali stvarnost ima svoju logiku i kad sam shvatio sta se ustvari dogodilo na stazi bio sam ispunjen zadovoljstvom.Mozda najljepsi trenuci u mojoj moto karijeri.


Fotka je snimljena uoci okrsaja kad sam jos bio pun optimizma...mislim
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Školica

Postby babaos » Mon Feb 22, 2010 11:51 pm

69 wrote:...kako se uči...



Fini scenarij si slozio.Tri fotke ovdje pricaju tri tisuce rijeci.I poruka je tu.To su vec ozbiljne naznake umjetnickog dara.Ozbiljno govorim.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Školica

Postby 69 » Tue Feb 23, 2010 1:23 am

babaos wrote:Tesko mi je bilo nakon tog poraza.Puno teze sam to podnosio nego Drmes.Ne u doslovnom smislu ali nebi imao nista protiv da smo te pobijedili.To bi mi puno znacilo.Ali stvarnost ima svoju logiku i kad sam shvatio sta se ustvari dogodilo na stazi bio sam ispunjen zadovoljstvom.Mozda najljepsi trenuci u mojoj moto karijeri.



Bili ste trio vrijedan svakog poštovanja i divljenja!!
Natjerali ste nas na najozbiljniji pristup toj utrci. Bila je to zaista rijetko doživljena borba, a i radost nakon nje!
Attachments
26.jpg
JAKO OZBILJNA KOMBINACIJA
27.jpg
IZVLAČENJE MAKSIMUMA IZ MOTORA
28.jpg
POBJEDA NAD "STRAŠNIM" KOMPLETOM!
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Školica

Postby babaos » Tue Feb 23, 2010 1:59 am

Tjedan dana bili smo nad motorom Stari kawasaki bard Pavelic,Ex sampion Drmes i moja malenkost.Nije pomoglo.Bilo je neizvjesno jer samo je sekunda bila razlika na startu.Ali.Kad si usao u taj prvi zavoj ispred njegovog tocka presjeklo me je.Nakon toga bio si neuhvatljiv.Cak i za jednog od najboljih svih vremena.Fantasticno.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Školica

Postby Zel99 » Tue Feb 23, 2010 10:13 am

babaos wrote:Tjedan dana bili smo nad motorom Stari kawasaki bard Pavelic,Ex sampion Drmes i moja malenkost.Nije pomoglo.Bilo je neizvjesno jer samo je sekunda bila razlika na startu.Ali.Kad si usao u taj prvi zavoj ispred njegovog tocka presjeklo me je.Nakon toga bio si neuhvatljiv.Cak i za jednog od najboljih svih vremena.Fantasticno.

To je taj okrsaj na super-moto (ili karting) stazi) o kome si mi pricao.
Sta te je preseklo? Kladio si se na nekog ili si pomislio da ce dvoboj biti preopasan.
Koji su tacno motori u pitanju. Da li je Kawa(1) ona Emilova sa brda, a Kawa(69) sa 4h Spa?
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Školica

Postby babaos » Tue Feb 23, 2010 10:28 am

Zel99 wrote:
69 wrote:...kako se uči...

Sigurno si stavio tockove od skutera kad je Kawa niza od Tritona



I da je opet ga niko nemože uhvatiti!Vjerojatno jedan od najboljih vozača klasičnih utrka na grobničkoj stazi.Kad te on obilazi to postaje čast a ne poraz...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Školica

Postby babaos » Tue Feb 23, 2010 10:31 am

Zel99 wrote:
babaos wrote:Tjedan dana bili smo nad motorom Stari kawasaki bard Pavelic,Ex sampion Drmes i moja malenkost.Nije pomoglo.Bilo je neizvjesno jer samo je sekunda bila razlika na startu.Ali.Kad si usao u taj prvi zavoj ispred njegovog tocka presjeklo me je.Nakon toga bio si neuhvatljiv.Cak i za jednog od najboljih svih vremena.Fantasticno.

To je taj okrsaj na super-moto (ili karting) stazi) o kome si mi pricao.
Sta te je preseklo? Kladio si se na nekog ili si pomislio da ce dvoboj biti preopasan.
Koji su tacno motori u pitanju. Da li je Kawa(1) ona Emilova sa brda, a Kawa(69) sa 4h Spa?



Iskoristiti ću ovaj forum i ovu priliku pa ću o tome ispričati sve detalje i pikanterije.Jesam posjedio i to nije bez veze ali nadam se da se dosta toga mogu sjetiti.Mislim da bi ova priča mogla bit zanimljiva.Kad nekom pokušam pričat detalje teško mogu povjerovati u vjerodostojnost.Dakle ako dozvolite započeo bi sa monologom za početak.
Emilov Kawasaki sa brda glavni je glumac ove priče,nadasve zanimljive.Kod mene je to se zna i ja sam spreman sačuvati i njega a i lik i djelo njegovog vozača.
Nešto sam poboljšavao na tom motociklu ali sam odlučan ustvari da ostane što je više moguće izgledom onakav kakvog je vozio Emil.Povremeno sportska voznja na Aerodromu tek da ostane u kondiciji i to je bilo to.U međuvremenu nekoliko puta sam se čuo sa Emilom i pokušavao je dogovoriti samnom neku vožnju jer je nostalgija za tim motociklom ipak činila svoje.Nismo to realizirali.Nisam dobro poznavao motocikl i s vremena na vrijeme zbunjuju me najprije neki zvukovi pa onda i ozbiljna količina bijelog Dima na kočenju i na abgasu.Mislio sam da motor ima anatomskih problema.Pokazalo se da je bilo drugo.Manje problematično i motor nisam morao otvarati.Kad sam sve upristojio bio je u vrlo dobrom stanju pa sam poželio to i probati na Grobniku.Taj dolazak na Grobnik mi nije ostao u lijepom sjećanju.Nisu mi dali da vozim ti neki fantomi jer nisam imao papire od Kawasakia.Kao da su policajci a ne voditelji utrke.Kreteni.Ipak Kawasaki je bio na stazi.Vlahovićeku je osla radilica na GS-u i zamolio me za motocikl jer bi mu gubitak bodova bilo kasnije veliki problem.
Mislim da je bio cetvrti a malo je rezervirano vozio na tuđem motociklu kako je rekao.Kawasaki je uvijek bacio dosta bijelog Dima na kočenju i bio sam zabrinut.Tom problemu sam posvetio dosta vremena ali nisam nista rastavljao.Samo servis i dima vise nije bilo.Posto sam se raspizdio sto me nisu pustili da vozim odlucim prepraviti moj Z1000 u turing.Već sam bio gotov kad me prijatelj upita sta ce reći Mokrovcak.Moj motor i mogu sta hocu mislio sam ali me to ipak kopkalo.

Sad fotke.Pretražujem pa stavim.

Evo podsjećanje vremena uoči priče o utrci u Novom Marofu o kojoj ćemo ja i Emil ponešto ispričati.Dakle Grobnik koji nisam mogao voziti jer mi nisu dali.Vozio je mog Z1000 Vlahovićek i to je to a tu su i neke sa povremenih vožnji da z1000 ne ishrđa.
Kad sam povremeno sretao 69-tku sa zgodnim curama plašio sam se za Tinu.Ali Tina znade kako se Emil može kontrolirati.




ImageImageImage
Image




ImageImageImageImage





Jednoga dana nazove mene Josip Drmeš osobno.Ni više ni manje.Pretpostavljam da vas većina zna tko je.Jedan od najtrofejnih hrvatskih trkača.I jedan od najbržih.Ex šampion dugo godina i rekorder Grobnika također dugo godina.Veliko ime idol i uzor mnogima jednostavno karizmatična figura hrvatskog moto sporta.Mirno i bez patetike pitao je dali bi on pod nekim uvjetima mogao voziti moj Z1000 na utrci u Novom Marofu.To je bila prva u prvenstvu te sezone.On sprema jednu Bimotu za klasične utrke pa je odlučio već ranije vidjeti kako to funkcionira.Čovjek je iz Karlovca i prijatelj je s vlasnikom Kawasaki servisa koji mu savjetuje da ako već nešto vozi nek to bude Emilov motor sa kojim je pobjeđivao i u Alpe Adria ne samo po našim utrkama.
Naravno da sam odmah pristao kao iz topa jer sam znao da će se dogoditi nešto nesvakidašnje lijepo i zanimljivo.Tako je i bilo.


slijede fotke.Tražim i stavim.
Last edited by babaos on Tue Feb 23, 2010 6:12 pm, edited 17 times in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Školica

Postby 69 » Tue Feb 23, 2010 11:16 am

Zel99 wrote: Da li je Kawa(1) ona Emilova sa brda, a Kawa(69) sa 4h Spa?



Kawa (1) jest ona Kawa sa brda i kruga, a Kawa (69) je motor složen iz ničega u jednoj garaži. (Imam neke fotografije tog slaganja.) Ovo mu je bila prva vožnja. Nije ni blizu Bakker Kawi koja je bila na Spa, ali to nije toliko važno na karting stazi.

babaos wrote:Iskoristiti ću ovaj forum i ovu priliku pa ću o tome ispričati sve detalje i pikanterije.


Sa velikim zanimanjem ću pročitati tvoj tekst. Uz tvoje dopuštenje, možda se pridružim opisu tog velikog događaja (utrke i pripreme).
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Školica

Postby babaos » Tue Feb 23, 2010 4:24 pm

Ja ću tovariti sve u jednom postu.Ako je u međuvremenu i rasprava i ako ima znatizeljnih s pitanjima onda nije sve na jednom mjestu pa se gubi na preglednosti.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Školica

Postby boba » Tue Feb 23, 2010 5:00 pm

babaos wrote:
69 wrote:...kako se uči...



Fini scenarij si slozio.Tri fotke ovdje pricaju tri tisuce rijeci.I poruka je tu.To su vec ozbiljne naznake umjetnickog dara.Ozbiljno govorim.

Izreka glasi: jedan pogled vredi kao hiljadu reci. Ti si to podigao na kub.
boba
 
Posts: 826
Joined: Fri Feb 05, 2010 6:32 pm

Re: Školica

Postby babaos » Tue Feb 23, 2010 5:27 pm

boba wrote:
babaos wrote:
69 wrote:...kako se uči...



Fini scenarij si slozio.Tri fotke ovdje pricaju tri tisuce rijeci.I poruka je tu.To su vec ozbiljne naznake umjetnickog dara.Ozbiljno govorim.

Izreka glasi: jedan pogled vredi kao hiljadu reci. Ti si to podigao na kub.




težak si brate.Budi magnezij malo...

Jedna fotka tisuću,tri je tri tisuće a...ha...

Al nemaš ti problema s matematikom nego s fonetikom i retorikom.Ili...?
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Školica

Postby Zel99 » Tue Feb 23, 2010 5:30 pm

babaos wrote:Ja ću tovariti sve u jednom postu.Ako je u međuvremenu i rasprava i ako ima znatizeljnih s pitanjima onda nije sve na jednom mjestu pa se gubi na preglednosti.


Dobra ideja, pa nek se quota na parcice.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Next

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests

cron