Moja prva trka

Moderator: babaos

Moja prva trka

Postby Zel99 » Fri Feb 12, 2010 10:51 pm

.


Ne mora da bude ispovest, vec prilika da se bolje upoznamo iz ove perspektive.
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Moja prva trka

Postby Zel99 » Fri Feb 12, 2010 11:18 pm

Zel99 wrote:Ne mora da bude ispovest, vec prilika da se bolje upoznamo iz ove perspektive.


Uprkos godinama u trkackom svetu sam Newcomer, dakle mioje trkacko iskustvo kao vozaca datira od 2002 i prvog THCR(Tower Hill Classic Race).
Namerno sam rekao kao vozaca jer sam na neki nacin u trkama s pocetka 90-tih. Spremao sam motore trkackih automobila i u tome jedno vreme imao dosta uspeha.
Te 2002 smo skupili starudiju, alat u ruke i dobru volju. Tu se nasla ekipa orna za organizaciju i eto prvog THCR-a
Triumph T120 Bonneville, je u tadasnjoj konkurenciji bio medju favoritima. Moje je bilo da iskoristim poznavanje staze i pobedim sa vremenom 2:06,3 (prvim rekordom vrsackog brda).
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Moja prva trka

Postby babaos » Tue Feb 16, 2010 7:00 pm

Zel99 wrote:
Zel99 wrote:Ne mora da bude ispovest, vec prilika da se bolje upoznamo iz ove perspektive.


Uprkos godinama u trkackom svetu sam Newcomer, dakle mioje trkacko iskustvo kao vozaca datira od 2002 i prvog THCR(Tower Hill Classic Race).
Namerno sam rekao kao vozaca jer sam na neki nacin u trkama s pocetka 90-tih. Spremao sam motore trkackih automobila i u tome jedno vreme imao dosta uspeha.
Te 2002 smo skupili starudiju, alat u ruke i dobru volju. Tu se nasla ekipa orna za organizaciju i eto prvog THCR-a
Triumph T120 Bonneville, je u tadasnjoj konkurenciji bio medju favoritima. Moje je bilo da iskoristim poznavanje staze i pobedim sa vremenom 2:06,3 (prvim rekordom vrsackog brda).




Kad sam skužio da nisam brži od tebe na toj trci doveo sam iduće godine prijatelja da popravi malo taj tvoj rekord.Ali taj je bio toliko brz na brdu da bi morali čekati tvog Mihajla da naraste i da to sruši.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moja prva trka

Postby 69 » Tue Feb 16, 2010 8:55 pm

A ja ću biti najsretniji kada se to dogodi!! :violin:
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Moja prva trka

Postby Zel99 » Mon Feb 22, 2010 9:39 pm

Mali Caca wrote:Moja prva trka je bila 2003 na Bonnevillu T120R i to na veoma brzoj stazi Portland International Raceway.Prvi put da startujem i da se trkam u pravom smislu trkanja.Naravno svi su me obisli tokom trke makar dva puta,ali nisam odustajao,da bi vec sledece sezone postao konkurentan u Super Twins klasi.A od tada sam crna ovca familije jer misle da bi bilo bolje da se smirim i da se povucem u cosak i tamo postepeno i sigurno uvenem :naughty:

Ne daj boze sta ti majka misli. Daj boze sta ti zena misli!
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Moja prva trka

Postby 69 » Mon Feb 22, 2010 11:31 pm

Poja prva, prava trka je bila 1995. u klasi Superbike. Uletio sam među Drmeša, Josipovića, Aljinovića...
Svi na pravim superbike mašinama, a ja sam samo skinuo rasvjetu sa svog GPX-a. Bože šta su mi radili!
To je bila prava školica! Ali, cjeli svjet je bio moj!
Kad se samo sjetim starta... semafora... crveno, zeleno... a ja uopće ne čujem svoj motor. Srce na 220 otkucaja...

Da, to je bilo to! Ne znam tko će me ikada skinuti s te "droge"?!! :mrgreen:
Attachments
34.jpg
BOX - ROVINJ
35.jpg
OVAKO SAM PUTOVAO NA PRVU UTRKU
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Moja prva trka

Postby Zel99 » Tue Feb 23, 2010 10:02 am

69 wrote:Da, to je bilo to! Ne znam tko će me ikada skinuti s te "droge"?!! :mrgreen:


Mislio sam da si ranije poceo sa trkama (kome ja kazem?!?), ali sad me interesuje sta se to desilo i ko te je gurnuo u Matrix (tamo ne mozes da se vratis na vrata kojima si usao).
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Moja prva trka

Postby 69 » Tue Feb 23, 2010 6:54 pm

Zel99 wrote:Mislio sam da si ranije poceo sa trkama (kome ja kazem?!?), ali sad me interesuje sta se to desilo i ko te je gurnuo u Matrix (tamo ne mozes da se vratis na vrata kojima si usao).



Ranije nikako nije bilo mogućnosti za početak s ozbiljnim utrkivanjem. Od 1977. sam na svom motoru i išao sam na sve moguće moto-utrke, ali da se smjestim na stazu, nikako!
Onda sam odvezao nekoliko rekreativnih utrka na Grobniku, u sklopu nekakvih moto-susreta i jako mi se dopalo. 1995. sam izvadio licencu, stavio svog GPX-a na prikolicu i otišao u Rovinj na utrku, da vidim kako to izgleda među "velikim dečkima". Iberundali su me dva kruga, ali i probudili u meni neki inat. Te zime sam prodao GPX-a, auto, kompjuter, mobitel... i kupio ZXR-a iz 1989. Bio sam peti u prvenstvu, gledao i učio i počeo graditi svoj način vožnje. Slijedeće godine sam bio treći, a onda tri godine za redom drugi. (šteta šta se ne dodjeljuje i srebrna kaciga za tri uzastopna druga mjesta :D )
A 1999. sam paralelno sa Superbikeom počeo voziti i Classic utrke na Hondi CB 750 K.

Šta da ti pričam. Ne mogu bez toga. Neprekidno učenje, traženje nečeg novog u vožnji, usavršavanje, opasnost, adrenalin... Predivno!

Moja mama kaže:"Motori, to je način života!" I da znaš, VELIKA je to istina!!
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Moja prva trka

Postby babaos » Tue Mar 22, 2011 12:44 am

Moja prva trka bila je gradska.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,


Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests

cron