Kraljevo 2015

Moderator: babaos

Kraljevo 2015

Postby Marko » Tue Jul 07, 2015 3:27 pm

Fotografije iz Kraljeva su postavljene na sajt. Mozete im pristupiti i putem linka:
http://smk-klasik.com/index.php?option= ... &Itemid=63


Rezultate mozete preuzeti ovde:
http://motosavez.rs/NEW/wp-content/uploads/2015/07/Rezultati-takmicenja.zip
Maybe I should take up a cheaper hobby. Horse racing for example.
User avatar
Marko
Site Admin
 
Posts: 903
Joined: Sat Jan 24, 2009 3:19 am
Location: Vrsac

Re: Kraljevo 2015

Postby babaos » Tue Jul 07, 2015 10:12 pm

hvala Marko.Ima li još nešto da je vrijedno reći.Jel događaj bio veličanstven ?
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Kraljevo 2015

Postby babaos » Wed Jul 08, 2015 12:12 pm

Saznao sam vrlo ružne stvari koje su se događale na utrci.Navodno vrlo ružan incident najgore vrste.Žalostan sam zbog toga.Ima li netko da o tome napiše nešto.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Kraljevo 2015

Postby carinik » Thu Jul 09, 2015 2:12 am

Vrlo ružno...
Nakon uloženog protesta od strane Dejana Petrovića Kokoške, na motocikl Mihalja Nemeta, prigovor je bio na zapreminu, optužba je bila da je veće kubikaža od dozvoljene, nakon skidanja prve glave motora, član tehničke komisije Saša Petković je tražio da se skine i druga glava, čini se da je gospodin Nemet nešto prigovorio, ali je odvrnuo matice da bi skinuo i drugu glavu, i već je počeo odvajati glavu, kada mou se Petković obratio riječima: "pogledaj me"... Što je Nemet i učinio i tada ga je Petković udario u glavu te srušio i njega i motocikl, i naravno povrijedio ga... U času udarca Petković je stajao uspravno, a Nemet je bio u čučnju... Vrlo kukavički od strane Petkovića... Uopće nisu bili ravnopravni... Udario ga je zapravo na "kvarno"...
U blizini su stajali i Kecman i Markotić i još nekoliko ljudi i sve to vidjeli... Mislim da se i Policija umješala ali kasnije...
Nikoga od njih ne poznajem na osobnoj razini, nekolko puta sam ih gledao na stazi...
Petković koji se tu na forumu vrlo dičio svojim srpstvom, čojstvom i junaštvom je jedna najobičnija kukavica...
U svakom pogledu ovo je bio loš primjer, iako pojma nemam koji je povod, nije vjerojatno da je Petković udario Nemeta bez ikakvog razloga... Iako svejedno je zapravo ako je imao ili nije imao razlog nije ga smio udariti...
Ova nemila situacija je i veliki ispit za MSS, jer je Petković ako se ne varam bio zapravo na dužnosti u MSS, tako da će biti jako zanimljivo kako će se u svemu tome postaviti MSS...
Ako se malo osvrnemo na djelovanje Petkovića (misli se isključivo na forumaša s "nickom" Petko 13) ovdje na forumu, kada je unaprijed najavljivao proteste, a kao sve u duhu pravde i pravednosti te naravno "fair-play" odnosa, njegovo ponašanje je potpuno nejasno...
Kakav to primjer daje ostalima? Npr mlađima?
Napominjem ovo je samo moj osobni stav. Neka i drugi nešto o tome napišu, tamo su prisustvovali i neki forumaši npr Stanko 61.

I da prigpvor je bio neosnovan, kubikaža je bila ok...
carinik
 
Posts: 23
Joined: Sat Oct 05, 2013 7:08 pm

Re: Kraljevo 2015

Postby babaos » Thu Jul 09, 2015 9:23 am

Hvala na informaciji.Kad sam čitao uznemirio sam se.Prestrašno.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Kraljevo 2015

Postby babaos » Thu Jul 09, 2015 9:32 am

O bože.Našao sam na internetu.Jel to moguće...
Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Kraljevo 2015

Postby babaos » Thu Jul 09, 2015 9:44 am

Pa taj je čovjek stara ikona srpskog trkanja.Bio je i član severove ekipe.Koga je Sever angažirao taj je znao da vozi.Kakvo poštovanje i zahvalnost tom čovjeku nude ostali koji su bili u neposrednoj blizini.Strašno.Šokiran sam.Evo neki portreti iz neposredne blizine.I ovo je indikativno.


Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Kraljevo 2015

Postby babaos » Thu Jul 09, 2015 9:47 am

Svi su bili znatiželjni kakav motor ima Nemet.Nitko nije pomislio da je on ozbiljan trkač u odnosu na te znatiželjnike.Vrlo dobar trkač.Pametan.Elokventan.Previše ozbiljan da ga neki kokošari uvate na Šubler.


Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Kraljevo 2015

Postby babaos » Thu Jul 09, 2015 12:10 pm

Kažu bio je još jedan incident koji je prošao u sjeni ovog stravičnog i odvratnog.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Kraljevo 2015

Postby babaos » Thu Jul 09, 2015 7:49 pm

Malo ću razmišljati.Nemet je imao dosta ozbiljnih problema s motorom.Paljenje radilica klipovi.Radio poboljšavao ulagao kroz čitavo vrijeme.Sigurno je skužio kako treba napraviti taj agregat.O tome sam razgovarao s njim više puta.Svi znaju da se povremeno podružim s njim i kod njega i kod mene i na neutralnom terenu.Znam čovjeka.Miran,odmjeren,dobrica a nadasve dobar trkač i iskusan mehaničar motocikala.To se nemože osporiti.Vjerujem da su svi njegovi eksperimenti urodili plodom i na stazi je bio uspješan.Bio je bolji od konkurencije.Ti mozgovi umjesto da tehnikom vožnje i gvozdenom tehnikom to iskompenziraju oni su smišljali prigovor.Dobro.Pa kakva je to klapa kad se takve stvari događaju.Znam kakva.Iskompleksirani tipovi se dokazuju svojoj djeci i ženama kao dokazani i osvjedočeni sportaši sa rezultatima kojima se divi cijeli svijet.Oni su trkački šampioni.Naravno takvi trkači onda umišljaju da u ime tih strašnih rezultata mogu biti nemoralni i nasilni kad im se prohtje.Dignut ruku na svog druga iz utrke koji mu možda na nekoj utrci može život spasiti ili pokloniti.Tko to ne poštuje već zbog toga nebi smio dobiti licencu.Ovo što se dogodilo i o čemu je riječ to je kazneno djelo najgore vrste pa tu o vrstama kazne netreba ni polemizirati.Bit će to raznih situacija pokušaja i možda kompromisa ali to je opstrukcija najgore vrste.
Da se vratim ja na Nemeta i njegov motor.Čovjek se vozi na stazi i legitimno je da želi biti bolji od ostalih.To je evidentno.Prije njega problem je bio neđo sa felgama itd.I oni su se našpanovali tada i samo to što nisu bili blizu jedan do drugoga nije sjevnula šaka ovog jadnog junaka.Taj odvratni čin tog jadnog junaka nije moguće objasniti.Nije ni potrebno.Kad je motor otvoren nije bilo neregularnosti.I šta sad.Potrebno je izvinjenje prijatelju,trkaču ali kako to izvesti sad u ovoj situaciji nakon nemilog događaja.Nije moguće.Tu pomaže samo osveta i to duplo.Kud to vodi.Definitivno u rasulo sistema i ljudskog morala.Ljudi postaju životinje.Prestrašno je to ustvari.Netko je od nemetovih suparnika ili takozvanih kolega uložio formalni prigovor.Doima se da su se protivnici udružili u zajednički pothvat kontrole tog nemetovog motora.Netreba biti mozak da to skužiš.Bilo je dosta znatiželjnika poput jadnog junaka,neđe,Stanka,kokoške i dr.Šta sad?Pala krvc zbog neregularnosti a regularnosti nije ni bilo.I šta sad.Kako krpati prolivenu krv.Nikako.Pa nemisli valjda netko da je dobio dojavu i da je došao s regularnim motorom.Ta misao bi bila kretenska pošto je i toga dana s dokazano regularnim motorom bio prvi.I šta sad.Tko će tražiti izvinjenje a tko će zabiti glavu u pijesak ili se posipati pepelom.Sram vas bilo mislim na sve one koji su raspirivali vatru i rasplamsavali sukobe.Sramota je za sve prisutne,sve one koji su bili svjedoci i posebno one koji su bili vinovnici izmišljene bespotrebne i jalove kontrole nemetovog motora.
Na kraju ispričat ću sa nekoliko rečenica jednu zgodu koju sam imao prilike vidjeti svojim razrogačenim očima.Bio Nemet kod mene da proba Z1000.Nešto smo razgovarali ranije o tome i on jednoga dana najavi da će doći.Ok.Vozio je nekih pola sata za upoznavanje pa je malo i zaoštrio.Došla je i publika.Bilo je tu i motora najnovije generacije.Pitali su dali i oni mogu voziti.Bilo je to na aerodromu.Svi smo se čudili.Nismo mogli vjerovati.Sve ih je namazo nemet.Bio je brži a nije imao bolji motor.Bolje se vozi.To sam vidio i mogu svjedočiti da je Nemet izvrstan vozač kojeg se nemože zaustaviti običnim šublero.Možda laserom ili sl.Ha,ha,ha........Mislim da imam fotke iz te situacije........

Nisam nabrzinu našao,tek ovu kad je još Limun bio u dvorištu,Sad ću okačiti ovo i odo potražiti nemetove fotke na Limunu..........................

Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Kraljevo 2015

Postby babaos » Thu Jul 09, 2015 8:36 pm

Evo teško je bilo ali sam našao.Kako je Nemet vozio to je bilo fascinantno.Nisam siguran da ljudi znaju njegove stvarne mogućnosti.




ImageImageImage
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Kraljevo 2015

Postby babaos » Thu Jul 09, 2015 8:46 pm

Namlatili ste dobrog čovjeka.To je strašno.Kako ste to dopustili.Kako ste to mogli.Sram vas bilo.Ubili ste ljepotu komunikacije,druženje i ljubav prema utrkivanju.Sramotno.Protjerajte one koji mrze i koji nisu moralni i čestiti sportaši.Nemata nije ponizio jadnik i idiot nasilnik njega ste ponizili svi vi koji ste bili tamo.Pri samoj pomisli na krv koja je pala osjećam mučninu.Ta vaša odgovornost koju ste imali gdje je bila?Stvarno mi je mučno od pomisli šta ste uradili Nemetu.i svi vi koji planirate sljedeću utrku dobro razmislite dali možete ignorirati osjećaj koji ima Nemet uoči te sljedeće trke.Budite ljudi.Ako se to nije dogodilo vama neznači da niste sljedeći.


Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Kraljevo 2015

Postby babaos » Thu Jul 09, 2015 9:06 pm

Ako netko može reći kakav je nesporazum bio sa Kenjerom ?
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Kraljevo 2015

Postby babaos » Fri Jul 10, 2015 7:23 am

Svi vi koji čitate ovu temu zaboravite vaše razloge zbog čega ovdje ne pišete a samo čitate.Sad je prilika da date svoj prilog protiv nasilničkog ponašanja na utrkama classica u Srbiji.Osudite takva i slična nedjela.Osudite ovaj nemili incident u Kraljevu.Nemojte biti navijač.Ne činite kompromis.Ne ostajte sa strane.Dajte svoj glas.Pomislite da su vama isto to učinili.Sad je trenutak.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Kraljevo 2015

Postby oli » Fri Jul 10, 2015 6:33 pm

babaos wrote:Svi vi koji čitate ovu temu zaboravite vaše razloge zbog čega ovdje ne pišete a samo čitate.Sad je prilika da date svoj prilog protiv nasilničkog ponašanja na utrkama classica u Srbiji.Osudite takva i slična nedjela.Osudite ovaj nemili incident u Kraljevu.Nemojte biti navijač.Ne činite kompromis.Ne ostajte sa strane.Dajte svoj glas.Pomislite da su vama isto to učinili.Sad je trenutak.

Babaos, pa nemoj sada ti pozivati na linč Petkovića...
Nismo mi (barem ja nisam) tamo bio da bih mogao znati što se dešavalo...
(Trenutno kombajniram i jako sam daleko, pa nisam mogao doći na utrku, a tebi je to sve vjerojatno: daleko, skupo i komplicirano, tako da sam uvjerenja da nisi ni ti tamo bio)

Naravno pri tome ističem da ne opravdavam nikoga kada je u pitanju nasilje, pa naravno niti Petkovića...
Ali jednako tako ne opravdavam niti ovaj tvoj javni poziv da se o ovome incidentu raspravlja u ovoj temi, nisam protiv kritike ni analize, ali ne na ovakav način...
Ti jednostavno po nekim elementima tvoje osobnosti nisi adekvatan za to...

Petko 13 je zbog tebe otišao s foruma, i sada ti činiš isto, ovdje na forumu, ono za što i njega optužuju: gazite protivnika dok je na podu...
S velikom i ključnom razlikom, njemu će za sve to što je napravio na ovaj ili onaj način sigurno "suditi", te će ga naravno svakako i sankcionirati, blaže ili strožije, valjda će uzeti sve okolnosti u obzir... Ako je to sve kako ovdje piše u prethodnim postovima...
A ti? Ti ćeš se već po ustaljenom običaju izvući kao i puno puta do sada bez ikakvih posljedica...
Potpuno krivi način traženja i animacije forumaša za pisanje ovdje... Potpuno krivo...

I oni koji sude, samom svojom ulogom snose teret odgovornosti...

Bilo kako bilo, jedna stvar me ipak moram priznati, malo veseli...
Kako god ovo završi, rješenje o sankcioniranju Petkovića će biti napisano ćirilicom...
Priznajem sam taj detalj me malo raduje... Ne sankcije, nikome ne želim zlo, žao mi je najviše Nemeta, koji god razlog bio nije zaslužio takav postupak da mu se desi, već to što će rješenje ovoga slučaja biti napisano ćirilicom...
Šta misliš Babaos, bi li Petković bio sretniji da mu se sankcije izreknu na latinici?
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Next

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron