Moto priče by babaos

Moderator: babaos

Moto priče by babaos

Postby babaos » Wed May 06, 2015 6:14 am

Da ne otvaram temu za svaku priču trpat ću sve ovdje.Nema rasprave pa nije potrebno imati svaku priču posebno.Nastojat ću biti kratak da ne ispadne lektira i previše patetično zapisivanje.
Ovaj put jedna kratka priča sa jedne šumske vožnje.Ima nas nekoliko koji odlazimo na te kratke vožnje u šumu sa DR-ovima.Nismo uvijek kompletni a često odlazimo i sami zbog opravdane spriječenosti ostalih.Imamo sve više simpatizera među prijateljima.Dosta se o tim vožnjama raspravlja na kavi .Jedan među njima je čekao termin da izađe na vožnju.Želio čovjek da proba.Da vidi.Potrefilo se da sam ja instruktor.Posudi on motor od jednog od naših i dogovorimo ja i on odlazak u šumu.Nezna upaliti.Ugasi mu se.Boji se i spor je.Taj motor je težak i nakomprimiran i tko nije naviknut ima problem.Često moram da stanem i da mu upalim.U vožnji ima čovjek problema i izgubi gas u šaltanju pa motor stane.Nema veze vozimo se tako sve dalje i dalje.Dogovorili smo da vozi rezervirano a brže samo ako ja ispred njega potegnem brže.Na jednoj dionici ja ubrzam zbog dobrih uvjeta.Potegne i moj partner.Uletim ja u tragove od traktora i nastane frka.Pomislim da moram upozoriti čovjeka iza sebe a i sam sam u dramama da ostanem u sedlu.Nekako se spasim i stanem da upozorim kolegu okrenem se a njega nema.Ugledam nešto se plavi u travi.On već dobrano pao i leži baja.Bacim motor i dotrčim do njega.Njemu ništa a on odmara i smije se.Smijem se i ja.Otkinem grančicu Vrbe i poškropim ga uz molitvu.Izgovaram oče maš koji jesi na nebesima i krstim ga.Poludjeli smo od smijeha.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby revolution » Wed May 06, 2015 11:22 am

u tvojim godinama "oce nas" nije za zajebanciju....
revolution
 
Posts: 218
Joined: Thu Dec 12, 2013 10:39 pm

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Wed May 06, 2015 9:10 pm

:lol: :lol: :lol:


Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Wed May 06, 2015 9:38 pm

Kao da te trenirao onaj zlikovac.Komentiraš godine kao da si stručnjak za vremensku prognozu.Evo priče koja ide uz to.U kafiću svakoga dana uglavnom ista klapa.Pretežito motoraši.Jedan natetovirani 30 godina mlađi stalno provocira mene za moje godine.On i njegov prijatelj.Doduše prijatelj mi govori deda a on mi se obraća sa:"kako si dedice?".Budala stalno tako.Jednom mi dopizdio i nedjeljom u prepunom kafiću on meni opet:"Kako si dedice?".Puko ja.Priđem ja njemu.Ogroman poput revolušena.Ajde sad plati cijenu za taj komentar.Stavi ruku na stol i budi manga pa sruši dedici ruku.Skoči frajer ko oparen.Zasuče on tu svoju natetoviranu ruku i utegne se.Nije mu pomoglo.Maznem ga ladno uz gromoglasan pljesak publike.I dalje me pozdravlja originalno ali sad izgovara:"Kako si mladiću?"Pitam ga povremeno hoće li revanš.Nikad nije prihvatio.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Wed May 06, 2015 9:56 pm

Vozim šumu s dečkima već dugo i padamo povremeno.Ti padovi u šumi su poslovično česti.Jednom tako izbijem ja na čelo i šišamo.Uletim u vagaše kojima nikad kraja.Jasno ošinem i to kako treba.No nije bio bezazlen pad iako sam pao na zemlju.Motor mi poklopio lijevu nogu.Bila je fiksirana u predjelu zgloba i djela potkoljenice.To je bio problem pošto mi tijelo zbog inercije dobilo torziju.Još žilet i puca noga.Bolilo je kao da je pukla.Ali nije.Dotrče jarani da pomognu ali nisam dozvolio pomoć.Sam sam riješio svoj problem.Još je bilo sve ok ali kad se ohladilo bila je igranka.Idemo dalje kažem.Jedan od kolega priđe da mi pomogne upaliti motor.Otjeram ga od sebe uz izgovorenu psovku.Pravu mušku.Naljutio se a ja mu kažem.Kad nebudem mogao upaliti motor koji vozim neću voziti.Od tebe tražim malo poštovanja bar toliko koliko je pristojno.Stalno to prepričavaju.Nedam se zajebavati.Kad pretjeraju krenem s istom taktikom prema njima i onda je sve ok.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Thu May 07, 2015 6:24 am

Pozovu me jedne godine u Beograd na mašinski fakultet da dođem s Tritonom.Svake godine imaju zanimljiva predavanja i prezentacije automobila i motocikala.Tu su i zanimljivi gosti.I klapa iz classica.Družimo se.Došao sam i malo zakasnio.Kombi parkiram i rutinski praznim.Triton nakomprimiran na malom prostoru teško je upaliti.Tad još nemam stroj za paljenje.Samo gurka.Tražim dobrovoljca,Sam se prijavi boža java takozvani nos.Nekadašnji trkač.Pokušaj prvi ništa.Pokušaj drugi uspješno.Sastavi Triton i skoro mi se iščupa iz ruku.Nažalost to je bilo pogubno za moj anlaser.Boža java je inače onako malo pretežak završio na asfaltu.Pao je i to dobro.Povredio nos.Razbio se.Nismo pazili ni on ni ja.Pravili smo od toga šalu ali tako je bilo.Ta mala zgoda ostala mi je u sjećanju zbog jednog sjajnog Triumpha uparkiranog u neposrednoj blizini.

Dragi prijatelji toga dana bili su tu: Zare,Vuk,Prža...

Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Thu May 07, 2015 6:56 am

Radi se Triton pred neku vožnju ili test na Aerodromu i dođe posjeta.Špijun ustvari.Kasnije se pokazalo da su to veliki manipulatori.Nemamo pojma da takvi postoje.Mi smo mala djeca za takve.Obični ljudi.Ovce.Družimo se.Razgovaramo s povjerenjem i uvjerenjem da tako treba.Lijepo je graditi povjerenje i uzajamno poštovanje.Prijateljstvo se njeguje i čuva u svim situacijama.Prijatelj koji mi pomaže konsolidirati stroj za vožnju je garancija za zlikovca.Tvrdi da zaslužuje povjerenje i da je poslovan pošten i uvijek dobronamjeran.Povjerujem pošto znam da su poslovali i valjda čovjek poznaje supstancu.Družimo se sat vremena i dođoš-zlikovac kaže da mora hitno otići poslom ali da će se vratiti.Ništa neobično.Jednostavna situacija.Nakon dvadesetak minuta smo ustanovili da je ostavio uključenu kameru da nas snima.To je njemu bilo zabavno ali suština je bez veze.Nismo brisali,nismo razbili kameru i nismo protestirali kad je došao.Ostao je loš osjećaj i nelagoda.Nastavili smo spremati Nourish mašinu za štelanje komparatorima...
Zlikovac uvijek ima uključenu kameru.Rekao bi da ga zanima dokumentiranje gvožđa i posebna tehnička supstanca ali njega zanima i privatnost osobe za eventualnu manipulaciju.Upravo se tako pokazalo kasnije.Objavljivanje podrazumijeva odobrenje i autorizaciju a on to ne respektira.Vidim to i dalje radi.Nazdravlje.Dosta je toga upitno kad je on u pitanju.Najblaže rečeno.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Thu May 07, 2015 10:53 pm

Jednostavnije je iznositi kratke priče.Zanimljive su makar nisu konvencionalne.Nisu ni očekivane.Teme kupio prodao pao itd su već dosadne.Triton bio na Grobniku.Vrijeme 1,54 nije loše ali moj vozač je bio nezadovoljan.Nismo uspjeli otkloniti kvar.Izredali smo se svi.Bio je i Karsten iz Minhena.Imao je i djelova i vremena.Opet ništa.Tako smo došli kući.Ni kod kuće ništa.Bili smo nekoliko puta na Dinamometru.Čak smo usporedili sa dva različita dinamometra.Dijagram je bio jako loš.Kod doktora u Vinkovcima bilo je zanimljivo.Mala garaža teško je podnosila buku koju proizvodi Triton.Doktor čita dijagram i nemože vjerovati.Izgleda jako čudno.Moj Dinamometar je u kurcu rekao je.Nije mogao pretpostaviti da je u Tritonu problem ali ga nismo našli.Rastavim sve.Nema sumnjivih stvari itd itd nađemo kasnije problem i dokažemo da je Dinamometar ispravan.Buka je bila nevjerojatna.Kaže doktor da takvu buku još nije imao u garaži a bilo je tu svašta.Pokušavao sam ostati uz motor ali nije išlo.Bježanija.Doktor inače ima Dinamometar zbog svojih utrka ubrzanja u čemu je specijalist i navikao je na te uvjete.Uz te probleme koje sam imao na Tritonu bilo je i dobrih stvari.Pomno i ozbiljno uvijek sam sređivao svoje točkove.Mora se vrtiti lagano,Pred publikom tad u boksu na Grobniku je moj prednji točak pravio krugove 20 minuta.Nisu ljudi mogli vjerovati.Točak je TZ Yamaha GP racing duble duolex s težinom oko 9 kg.Naravno original iz tog vremena.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby oli » Fri May 08, 2015 5:29 am

babaos wrote:Radi se Triton pred neku vožnju ili test na Aerodromu i dođe posjeta.Špijun ustvari.Kasnije se pokazalo da su to veliki manipulatori.Nemamo pojma da takvi postoje.Mi smo mala djeca za takve.Obični ljudi.Ovce.Družimo se.Razgovaramo s povjerenjem i uvjerenjem da tako treba.Lijepo je graditi povjerenje i uzajamno poštovanje.Prijateljstvo se njeguje i čuva u svim situacijama.Prijatelj koji mi pomaže konsolidirati stroj za vožnju je garancija za zlikovca.Tvrdi da zaslužuje povjerenje i da je poslovan pošten i uvijek dobronamjeran.Povjerujem pošto znam da su poslovali i valjda čovjek poznaje supstancu.Družimo se sat vremena i dođoš-zlikovac kaže da mora hitno otići poslom ali da će se vratiti.Ništa neobično.Jednostavna situacija.Nakon dvadesetak minuta smo ustanovili da je ostavio uključenu kameru da nas snima.To je njemu bilo zabavno ali suština je bez veze.Nismo brisali,nismo razbili kameru i nismo protestirali kad je došao.Ostao je loš osjećaj i nelagoda.Nastavili smo spremati Nourish mašinu za štelanje komparatorima...
Zlikovac uvijek ima uključenu kameru.Rekao bi da ga zanima dokumentiranje gvožđa i posebna tehnička supstanca ali njega zanima i privatnost osobe za eventualnu manipulaciju.Upravo se tako pokazalo kasnije.Objavljivanje podrazumijeva odobrenje i autorizaciju a on to ne respektira.Vidim to i dalje radi.Nazdravlje.Dosta je toga upitno kad je on u pitanju.Najblaže rečeno.


Ccccc, što se svijet pokvario.... Pa stvarno je đubre pravo, taj tvoj zlikovac-dođoš... Pravi manipulator...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Fri May 08, 2015 6:01 am

Ti si za njega amater.Nadam se da ga ne poznaješ.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Fri May 08, 2015 6:52 am

Image


Bilo je napeto te godine kad sam odradio sve pripreme za utrku.Plakat u prilogu na fotki to potvrđuje.Trka nije održana.Tad sam bio u jednom zagrebačkom klubu i moj predsjednjik pametnjaković je mislio da na utrku netreba pozvati dečke iz Srbije.U to vrijeme sam već odlazio k njima sa Tritonom i po mom uvjerenju morao sam uzvratiti gostoprimstvo.Taj pametnjaković predsjednik je svoju fikciju uobrazio do te mjere da je digao to na višu razinu na nivo saveza.Tamo je opet jedan stari fosil bio i danas je i ima već 100 godina staža u savezu.Taj je malo to zapakovao i rekao da stranci općenito nemaju pravo voziti na našim utrkama.To me je uznemirilo zbog bezočnog primitivizma i idiotizma na djelu.Kao organizator bio sam zainteresiran za što više natjecatelja i publike.Oni se bave dekretima koji nemaju uporište i klasičan su primjer ljudske i sportske gluposti.Naravno da sam se oštro usprotivio.Nisam pristajao na njihove objede.Malo su popustili.Nazove me stari idiot i kaže:"Dobro županoviću "pozovi strance ali Srbija ne dolazi u obzir.Odgovorio sam da ne pristajem na ultimatume i ako na tome insistiraju trku ću otkazati.Nisam ni pričekao odgovor trka je otkazana.Nikad nije održana.Kakvi su to primitivci bili neka kaže ovaj detalj.Taj stari kreten i taj moj predsjednik kluba su došli licencirati stazu a ja sam unajmio Avion da lete iznad staze i da uživaju u panorami Osijeka.Kad su sletili pitao sam šta sam dužan a on mi uzme tada nekih 2500 Kn.Bez računa naravno koji nažalost nisam tražio.Ima tu svega još ali priču sam zamislio kao kratku.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Fri May 08, 2015 3:39 pm

Prva moja utrka u Bjelovaru bila je kobna za mene.Ne u potpunosti sa teškim posljedicama ali moje prvo iskustvo je stvarno bilo posebno i bolno.Imao sam solidan motor.Iskustva nisam imao.Na treningu sam zaradio start iz trećeg reda sasvim na lijevoj strani.Kad sam odstartao ja jesam došao brzo u lijevi zavoj ali nisam imao prolaz.Uglavnom ko je trebao proći prošao je.Gradska na velikoj vručini.Pakao.Dosta mali krug u centru grada.Vozio sam kretenski po principu snažno gas pa snažno kočnica.Za fluid još nisam bio spreman.Sjećam se napada jedne Yamahe 350 iz Oroslavlja.Dva puta sam je odbio čim se pojavila žuta boja.Triton čupa iz podruma i to nije teško odraditi.Napao me treći put zločestije i to je bio kraj.Opet zavrnem i Triton je reagirao trenutno kao prije.No ovaj put nisam imao sreće.U tom trenutku ispod mojih guma bio je sitni kamen.Pad.Ode šaka.Završim u gipsaoni.Sredim sa doktorom da ću doći po gips za dva sata poslije trke.Da naravno vozio sam s jednom rukom ali to nitko nije primjetio.Bila je to prva utrka na startu sezone a konkurencije u klasi nije bilo.Morao sam uzeti svoje.Tako je i bilo.Poslije odem po svoj gips.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Fri May 08, 2015 3:55 pm

Vozim se u kombiu i zvoni mobitel.Jave mi da netko trenira na osječkom aerodromu sa XS Yamahom.Znam vlasnika.Radi u Njemačkoj i ne štedi da napravi sve kako treba.Stoka od motora.Došao sam pogledati.Nazvao sam direktora aerodroma i pitao za trening.On nije znao za vožnju i odmah je zaustavio vožnju.Sad su odlučili da idu na Aerodrom na kojem ja vozim svoje vježbe.Odem kući po svog Limuna i iznenadim ih.Ponudio sam okršaj jel za neke treninge nisam imao ni plan ni vremena ni snage.Pristanu dečki.Vozili smo samo nekoliko krugova i nekoliko ubrzanja i ubio sam ih.Nisu htjeli više.Limun se pokazao kao ozbiljan takmac bilo kojem classic motoru.Yamahu nije vozio vlasnik nego njegov prijatelj.Ponudio sam vlasniku da obrani obraz motoru ali nije prihvatio.Do kraja dana sam se osječao odlično.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Fri May 08, 2015 9:32 pm

Nazove me Josip Drmeš naš hrvatski proslavljeni trkač.Dugo je bio rekorder Grobnika.Pita za radilicu od Kawasaki 900.Naime on ima dugo godina izložen motor u vitrini kafića u Karlovcu sa takvom mašinom.Bimota.Toliko je dobra i lijepa da smo odlazili to gledat kad je bila prilika.Odlučio Drmeš da napravi taj motor za klasične utrke.Radilica unutra dobra ali on želi dati nekom tipu u Austriju radilicu na dinamiziranje po njegovim željama.Taj motor si je priuštio kad je već bio ppoznat hrvatski vozač.sad ga radi po svojoj mjeri.Saznaojedaimamnekolikoradilicaidajemeđunjimatipradilicekojaimakvalitetnija rješenja.Pogledam i stvarno imam ja tu radilicu koju sam dobio uz Limun.Pita Joža kolika je cijena.Ništa kažem.Legendi hrvatskog moto sporta nisam želio naplatiti radilicu.Poslao sam mu poštom.Nazvao je i zahvalio.Neznam šta je dalje bilo.U međuvremenu sam kompletnu tu Bimotu vidio kod Daca u Karlovcunastolu pred slaganje.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Sat May 09, 2015 8:08 am

Bilo je napeto te godine kad sam odradio sve pripreme za utrku.Plakat u prilogu na fotki to potvrđuje.Trka nije održana.Tad sam bio u jednom zagrebačkom klubu i moj predsjednjik pametnjaković je mislio da na utrku netreba pozvati dečke iz Srbije.U to vrijeme sam već odlazio k njima sa Tritonom i po mom uvjerenju morao sam uzvratiti gostoprimstvo.Taj pametnjaković predsjednik je svoju fikciju uobrazio do te mjere da je digao to na višu razinu na nivo saveza.Tamo je opet jedan stari fosil bio i danas je i ima već 100 godina staža u savezu.Taj je malo to zapakovao i rekao da stranci općenito nemaju pravo voziti na našim utrkama.To me je uznemirilo zbog bezočnog primitivizma i idiotizma na djelu.Kao organizator bio sam zainteresiran za što više natjecatelja i publike.Oni se bave dekretima koji nemaju uporište i klasičan su primjer ljudske i sportske gluposti.Naravno da sam se oštro usprotivio.Nisam pristajao na njihove objede.Malo su popustili.Nazove me stari idiot i kaže:"Dobro županoviću "pozovi strance ali Srbija ne dolazi u obzir.Odgovorio sam da ne pristajem na ultimatume i ako na tome insistiraju trku ću otkazati.Nisam ni pričekao odgovor trka je otkazana.Nikad nije održana.Kakvi su to primitivci bili neka kaže ovaj detalj.Taj stari kreten i taj moj predsjednik kluba su došli licencirati stazu a ja sam unajmio Avion da lete iznad staze i da uživaju u panorami Osijeka.Kad su sletili pitao sam šta sam dužan a on mi uzme tada nekih 2500 Kn.Bez računa naravno koji nažalost nisam tražio.Ima tu svega još ali priču sam zamislio kao kratku.[/quote]



ImageImageImage


Ako je netko mislio da sam se šalio za Avion evo dokaz.Uspio sam otvoriti staru arhivu.Gospoda Mihaljević i Bošković bili su službeno delegirani od saveza a neslužbeno su uzeli lovu.Kasnije su me maltretirali za strance.Tko će pametan zamjeriti ako sam postupio protiv ucjene i nemorala pa i nesportskog ponašanja.Svi ti ljudi prolaze i marširaju pored nas i nitko ništa.Misle ostali to se događa drugima i nije njihov problem.Nažalost to je tako.Lova interesi i nemoral.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Next

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron