Moto priče by babaos

Moderator: babaos

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Tue Oct 13, 2015 9:20 am

Holanđanin cijelo vrijeme vozi na 14000/o.I sa tim te ima čak i na najkračoj ravnici.Na ciljnoj je otišao još malo gore.Vidi se da te imao cijelo vrijeme.Prošao je kad je odlučio.Dobro.Koristim ovdje priliku da ti čestitam i na trudu i na vožnji i na podiju.Još uvijek me zanimaju ostale informacije.Čekam da se jave i drugi u ovoj raspravi.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Wed Oct 14, 2015 7:07 am

Na Grobniku toga dana bili su od zanimljivijih iz moto teme ; Zdravko Matulja,Roky,Boba-n,Mirko,Zarić koliko sam saznao ali zasigurno je tu bilo još zanimljivih gostiju.Bila je i TV iz Kopra te cijela plejada zainteresiranih iz Slovenije.Oni su najavili isto što i Srbi postolje za Tomos u konkurenciji poznatih trkalica iz GP-a 50 ccm.Srbi su uspjeli u tome.Prije svega mislim na Kenjera i Barkovića.SM je rezultatski bio odličan ali to je nemjerljivo s rezultatom Kenjera.SM je imao motor ispitan,uvozan i testiran koji se već odavno nalazi na tržištu u Holandiji.Dečki iz Subotice su svoj motor napravili u svojoj radionici u Subotici i ova trka na Grobniku bila je prva uopće.Po vremenima Tomos je iz kruga u krug bio sve bolji.Općenito tog vikenda na Grobniku Kenjer je popravio svoje vrijeme od prvih krugova do utrke čak 10 sec.Moramo imati u vidu da je teško izvlačiti maksimum iz motora na prvoj vožnji.To če se vidjeti na sljedećim utrkama diljem evrope te na testovima koji će usljediti pretpostavljam.Čestitke Kenjeru za vrhunske napore i vještinu.Na najbolji način evocirao je nekadašnje utrke Tomosa.Svaka čast Kenjer.Bravo i za Barkovića.Bravo dečki.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Thu Oct 15, 2015 11:04 am

Ako smo na nivou formalnosti to je bila trka kao svaka druga.Sudioici treninzi utrke vrijeme brzina jurnjava i tako dalje.No ima dosta razloga za raspravu i komunikaciju.Saznao sam skoro sve na internetu ali jučer sam razgovarao i sa Kenjerom.Mirko Crkvenjakov je bio i svjedočio pa idem ovih dana tamo da čujem iz prve ruke.Znam pouzdano da je iskazan intzeres za motocikl koji su izgradili Barković i Kenjereš.To sam i očekivao.Znatiželjnika je sve više i Subotica će zasigurno biti u modi.Prodat će se pokoji primjerak i to će osigurati ovom projektu život.Sigurno će tako biti.Bio je tamo i Srdoč.Svi znaju da je bio poznat po utrkama.Dobro ga pamtimo.Tema su mu Honde ako se nevaram.Pokazao je interes za ovaj subotički GP Tomos.Hoće ga imati.No ponosni vlasnici bili su dostojanstveni.Nema jeftino.To mora da se ozbiljno plati.Ovako je o tome rekao Kenjer:"Koštao nas je deset.Sad ima na sebi potpis Zdravka Matulje" i vrijedi još deset.Bio je i na postolju pa vrijedi dodatnih deset.Bravo za dečke iz Subotice.Ako imate takav pristup više će vas cijeniti.

PS, Žao mi je samo što sa vama nije oli koji bi vam u svemu trebao.On zna i boga i vraga ali je i medijski čovjek.Voli da zarađuje i to je dodatni razlog da bude s vama.Takve ljude trebate pa da za početak kupite te lagane magnezijumske točkove koji vam trebaju a koje konkurencija već ima.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Thu Oct 15, 2015 8:06 pm

Evropski prvak Zdravko Matulja bio je toga dana na Grobniku.Znao je za utrku i vjerujem da je došao vidjeti repliku njegovog šampionskog motora.Bio je skeptičan.Čak je i prognozirao mogućnosti motora sa kojima bi trebali biti zadovoljni svi pa i subotičani.Kenjer je napravio čak 10 sec više od te matuljine prognoze.Nakon toga se je rado i potpisao na motor.Time je označeno na najbolji način sve ono zbog čega Barković i Kenjereš zaslužuju pohvale i podršku.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Thu Oct 15, 2015 9:11 pm

Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby oli » Sat Oct 24, 2015 7:32 am

babaos wrote:Ovako je o tome rekao Kenjer:"Koštao nas je deset.Sad ima na sebi potpis Zdravka Matulje" i vrijedi još deset.Bio je i na postolju pa vrijedi dodatnih deset...

NIjesam, siguran, Babaos da ti je dobra matematika...

Po tvoj računici ta Kenjerova kombinacija vrijedi cca 30000 EURO...
Po tome znači da samo jedan Kenjerov motor vrijedi 10 puta više od cijele tvoje hrpetine gvožđa zajedno?
Nije mi to logično...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Sat Oct 24, 2015 8:23 am

Točno.Kenjerov projekt nema cijenu a moje gvožđe ima.Ni meni nije logično ali lično je.Osim toga Kenjer ne želi prodati svoje blago a ja prodajem i to sve zajedno u paketu:Gvožđe oprema djelovi dokumentacija literatura... :think: ;) :clap: :dance:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby oli » Sat Oct 24, 2015 8:44 am

babaos wrote:... ja prodajem i to sve zajedno u paketu:Gvožđe oprema djelovi dokumentacija literatura... :think: ;) :clap: :dance:


3000? Mislim... Mene to naravno ne zanima...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Sat Oct 24, 2015 8:25 pm

Ni mene... :naughty:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Thu Nov 05, 2015 10:40 pm

Sad u Subotu 07.11.2015.godine otvara se moto dućan u Osijeku.Danas dva dana pred otvorenje pogledao sam stanje.Fenomeno.Mislim da je svjetski nivo.Tvrtka koja ima program djelova za automobile otvorila je i moto temu.Dobio sam poziv za otvorenje i da dam umjetničku sliku s motivom motocikla da uveliča otvorenje.Svoju nisam okačio ali jedna izvrsna slika mog bivšeg učenika je obradovala cijelu ekipu koja priprema otvorenje.Fotke s otvorenja nakbadno za par dana.

Evo ulja na platnu dimenzije u prirodnoj veličini.Portret Luiđija Aljinovića višestrukog prvaka stare juge.Rađeno je po fotki snimljenoj na osječkom motoringu 2007 godine.


Image


Fotka je nastala u trenucima rada na slici.Vidi se nije dovršena.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Fri Nov 13, 2015 8:49 pm

Jučer mi se javio kupac za moju Agustu.Nije kompletno i nije sređeno ali je korektan objekt za restauriranje.Pita on za Mašinu.Znam da ima informaciju o stanju i svim detaljima.Pita pošto je mašina.Ja pitam šta da radim sa točkovima.On kaže da bi uzeo i doboše.Ja kažem da su kompletni točkovi sa žbicama,felgama i gumama.On mene dribla starog pokvarenjaka.Pljuje po motoru a želi ga imati.Čuo sam kaže da ima i rezervar.Ima kažem i znam pouzdano da zna da je rezervar tu i original u dobrom stanju.Jebe on mene a ja se pravim lud.Radi se o Agusti 175(četvtasta glava) koja se može složiti.Dakle čeka on cijenu da kažem a ja ništa.Nisam kazao cijenu.Kao da nisam čuo.Nije to kupac to je pljuvač.Morat će potražiti drugdje to što želi.Ako me nazove ja razgovaram ali cijene nema razmišljam.No sljedeći dan nazove njegov prijatelj.To sam odmah saznao.Dojavili mi.Ja opet razgovaram ali cijene nema.Neće ni biti.Čuvam ovo za pravog vlasnika koji će nastupiti afirmativno bez straha da mora platiti puno.Taj možda dobije na poklon.Imam tog gvožđa i mogu si priuštiti.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Fri Nov 13, 2015 8:54 pm

Nazove me neki dan poznanik i udaramo priče i pričice.Razgovaramo o motociklima i utrkama.Tu su priče i o ljudima i događajima koji su nam zanimljivi.Na kraju nakon sat priče pozdravimo se s nadom da se čujemo prvom prilikom.Bio sam žalostan kad sam skužio da je cijelo vrijeme pokušavao utjecati na moju percepciju kako bi shvatio da mu treba taj Karburator koji mu nedostaje.Nije računao na to da sam ja poprilično glup i naivan pa nisam to osjetio.Bilo pa prošlo.Pomislim.Šteta.Žao mi je.Nema veze.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby revolution » Fri Nov 13, 2015 10:48 pm

sta si se stisao...pokloni ako hoces a ako neces prodaj...ako ti nista od toga ne odgovara ti baci u savu....evo moj poznanik sa foruma....ne ovog....uzeo hondu mankey50 od drgana zubara, skoro komplet , fale neke stvari...ja mu juce pokonio celu masinu....
revolution
 
Posts: 218
Joined: Thu Dec 12, 2013 10:39 pm

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Sat Nov 14, 2015 8:39 am

Revolušen,poklanjamo ali laganim tempom.Nemam ja srce ogromno kao ti. :clap: :clap: :clap:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby revolution » Sat Nov 14, 2015 4:34 pm

kako da ti kazem...agregat sam doneo zi grcke pre trideset godina u zelji da kupim nekom dax-a....kako se to nije realizovalo digao sam ruke i stajao je u polici....kad sam cuo da je kupio monkey-a obecao sam mu na poklon kurblu....a nije mi se skidala sa motora....pa je otisoa ceo agregat...

imam negde i neki blok sa radilicom i paljenjem od mv aguste 125....bregasta na lanac i magnet sa predpaljenjem,,,,cak nisam ni gledao po netu koji je tip....zatrpana je negde na placu....
revolution
 
Posts: 218
Joined: Thu Dec 12, 2013 10:39 pm

PreviousNext

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron