Moto priče by babaos

Moderator: babaos

Re: Moto priče by babaos

Postby oli » Sun Jul 12, 2015 2:40 am

babaos wrote:Spremam to za oldtajmer raly za tjedan dana koji će biti u mom selu.

Kada je taj tvoj selski festival? Stvarno će se to održati ili je u pitanju laganje kao i prošle godine?
Mogu li doći i normalni obični posjetitelji ili je to rezervirano samo za ove kretene s kojekakvim stranačkim iskaznicama?
Hoće li ti doći kakvi zanimljivi gosti? Mirko, Bobo, Stanko, Petković, Nemet, Carinik?
Ja bih svakako došao, da ti to sve razjebem, ali ne mogu... Ovi kombajni su me stvarno zauzeli...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Sun Jul 12, 2015 8:38 am

Održat će se.Tu će biti normalni slućajni posjetioci i namjernici ali ništa više od toga.Malo vožnje 20 km malo kopački rit malo pokloni i malo izložba.To je uobičajena praksa i na drugim smotrama oldtajmera.Svi ti koje si nabrojao neće biti iako bi bilo sjajno kad bi ono što oni mogu ponuditi na izložbi rado pogledao i ja osobno.Jedini koji je pozvan iz te ekipe je Mirko ali je u nekim drugim shemama i nemože doći.Bit će desetak motocikala i dvadesetak automobila iz okolnih mjesta i klubova.Idući put idemo većim zahvatom.Ali zato vjerujem da ćeš ovaj put kako si i obećao poslati svoju ekipu s nekoliko vozila kako si i obećao.Meni osobno to bi bila gesta vrijedna pažnje pošto možeš ponuditi sjajne primjerke malobrojnoj ali poštenoj i iskrenoj publici u Bilju.Obećao si mi to i nadam se da će to i biti.Radujem se ako će doći tvoja vozila da predstavljaju kulturno blago u Baranji.

Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Sun Jul 12, 2015 10:48 pm

babaos wrote:Garaža za sad posložena.Sortirano.Gvožđa ima.Šta sad.Ništa.Neka ima.Uhvatim se svog trećeg Nortona.Taj manx sad ima sve.Otprilike.Najljepše je da sve djelove iz ciklistike ima original iz pedesetih,Ovjes,plastika i ram,Magura,yuniti zaštita lanca,Yunity,sjedalo i poluoklop,polužje,trkači volan,Road holder itd.Sad je konačno sve na jednom mjestu.Nedostaje jedna klackalica.Može se početi.Kako slatko izgleda.Sve sam postavio kao objekt na kiparski štafelaj za gledanje.Nakon toga došao je na red Limun.Servis kočnice prijeko je potreban.Brembo kliješta praznim čistim,čistim i crijeva kao i kliješta na volanu.Tuširam šajbice.Pumpa bicikla za punjenje odozdo i spreman sam za sutra ujutro.Zračim i brum.



Zračio jesam ali nije bilo jednostavno.Pozvao sam pomoć.Nas dvoje smo zračili 2 sata.Prije toga priprema sat od mehanike do hidraulike.Kakvih sve gluposti sam našao i radio.Nije za vjerovati.Gumice na kliještima zaštitne oštećene(izbacio),Šarafi na disku (diraju gumicu na klipu kočnice),Distance razlika tri desete(zamijenjen položaj),Promjena položaja posudice za brake flusigkeit),Zamjena poluge kočnice,zračenje u beskonačnost ali uspio sam.Moram završiti poluoklop.Montaža nije završena.dotjerivanje doljnjih krakova da nezapinje i štelanje šipke koja hvata gornje krakove.Nikad kraja.Mislio sam sat dva raditi i provozati se a trajalo je od 10h do 19h.Teže je palio i curilo je iz CR-ova.Morao sam to rastaviti.Pregled plovaka je bio negativan.Verbindung za Karboše gumeni svi puknuti.Pravio sam novo rješenje dok ne kupim original.Sastavim sve izgleda ok i palim.Radi dobro odem na vožnju jednu pa drugu.Još je potrebno malo štelanja i gotovo.Ode dan.Još sam na kraju dotjerivao zapuštene nosače motora i prednji i zadnji.Sad je i to dobro.Kad dugo stoji stroj uvijek dosta sranja.



ImageImageImage
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Sun Jul 12, 2015 11:04 pm

Dugo nisam ovako.Žena misli da sam umoran a ja uživao.Cijeli dan nisam planirao ali lijepo je bilo.Naročito vožnja kao nagrada za trud.

Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Sun Jul 19, 2015 11:12 pm

ImageImageImage
kako ako da ne zalim sokole sto umiru sa ubjedjenjem da su kokosi?
User avatar
babaos

Posts: 6976
Joined: Mon Mar 09, 2009 9:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,
Top
Re: Kraljevo 2015
Postby babaos » Sun Jul 19, 2015 10:29 am

ImageImageImage
kako ako da ne zalim sokole sto umiru sa ubjedjenjem da su kokosi?
User avatar
babaos

Posts: 6976
Joined: Mon Mar 09, 2009 9:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,
Top
Re: Kraljevo 2015
Postby babaos » Sun Jul 19, 2015 10:33 am

ImageImageImage
kako ako da ne zalim sokole sto umiru sa ubjedjenjem da su kokosi?
User avatar
babaos
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Sun Jul 19, 2015 11:18 pm

babaos wrote:Rekordna vrućina i odlično druženje po izjavama sudionika.Osobno mislim da je tako i bilo.Oldtajmer Bilje 2015.Moje rodno mjesto.




ImageImageImage
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Sun Jul 19, 2015 11:24 pm

babaos wrote:ImageImageImage
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Sun Jul 19, 2015 11:25 pm

babaos wrote:ImageImageImage
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Sun Jul 19, 2015 11:27 pm

ImageImageImage
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Mon Jul 20, 2015 10:13 pm

Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Sat Jul 25, 2015 10:41 am

Načuo sam neke informacije o jednoj prelijepoj trkačkoj priči iz Srbije.Tek pokušavam pronači nekoga da saznam o čemu je riječ.Navodno Barković priprema natjecateljski motocikl od 50 cm koji može da vozi ravnopravno sa evropljanima.Ako je točno pripreme su ozbiljne i plan je ulazak u GP kategoriju natjecanja.Navodno je puno puno ozbiljnije od onoga što radi Stanko.Godina 2016 bit će godina kad GP motocikl Barkovića ide u pohode evropskim stazama.Svaka čast.Nadam se da sam dobro načuo.Sve je obavijeno velom tajne i pokušavam prije svega saznati osnovne stvari,pa imena protagonista pa onda ako je moguće i detalje koji nisu za javnost
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Sun Jul 26, 2015 1:35 pm

Prije dvadesetak godina pročitao sam neki članak o Barkoviću.Vozio je male klase sve do 125 kad prestaje.Bio je i prvak ali veliki je znalac i zaljubljenik u mala čuda.Pretpostavljam da se i ovaj put radi o specijalnom angažiranju po najvećim standardima.AKO JE TAKO ČESTITAM.Pratit ću pošto informacije ne cure.Sve se radi u tajnosti.Nemam protiv ako će iznenađenje opravdati ovu informativnu blokadu.Činim sve da dođem do podataka ili pak daj bože kakve fotke.Znam samo da Stanko nije u ekipi i da je to paralelna subotička priča.Bit će zanimljivo.Konačno će netko namazat Stanka,Marina Stevu i ostale žmireći.Možda ovi ni neće voziti srpski classic.Možda samo evropa pošto je u pitanju GP razina.Saznao sam samo količinu ulaganja u motor.Iznos se kreće do desetak tisuća eura bez rada ako sam dobio točnu informaciju iz druge ruke.Subotica postaje glavno središte srpskog classica.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Sat Aug 15, 2015 7:41 pm

Top
Re: Startni broj
Postby babaos » Tue Aug 11, 2015 11:58 am

Image


Fascinacija u Subotici.

Danima pokušavam uspostaviti kontakt s poznatim subotičaninom.Nedavno sam saznao za jednu od najljepših trkačih priča iz Subotice.Bilo je veoma teško dogovoriti susret s gospodinom Kenjerešom.Razgovori su bili ozbiljni a tema je bila GP natjecanja u Evropi.Povod je bio stvaranje nove classic stvarnosti u njegovom gradu.Sa prijateljem gospodinom Barkovićem ostvario je hvale vrijedan pothvat.U motociklističkim krugovima to je događaj bez presedana.Znao sam da je jedan od zanimljivih protagonista clasic scene ali u stvarnom prostoru uz neposredni kontakt i komunikaciju to je jedna nadasve zanimljiva trkačka priča koja postaje zanimljiva i u širem smislu.I u širem prostoru.
kako ako da ne zalim sokole sto umiru sa ubjedjenjem da su kokosi?
User avatar
babaos

Posts: 7016
Joined: Mon Mar 09, 2009 8:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,
Top
Re: Startni broj
Postby babaos » Tue Aug 11, 2015 12:16 pm

Saznao sam neke detalje koje sam primao iz pouzdanih izvora.Odmah sam shvatio pravu dimenziju predivne priče dvojice trkača-konstruktora ali nadasve dvojice koji su svjesni što su smislili i što to znači već danas na našim prostorima.Barković i Kenjereš dvojica entuzijasta smislili su pakleni plan.Jedini model Tomos GP-a koji je vozio Matulja oni su odlučili replicirati jedan na jedan.--------------------------------------------------------------------------------------------toliko smjelosti i avanturističke habrosti teško je imati i u najboljim uvjetima iz snova.Oni su to učinili.Oni su istinski junaci jedne zanimljive priče koja postaje vijest koja se širi brzinom vjetra na sve strane.Čestitam.

Image

Tko se pita šta tu radi Nemet dobro se pita.
kako ako da ne zalim sokole sto umiru sa ubjedjenjem da su kokosi?
User avatar
babaos

Posts: 7016
Joined: Mon Mar 09, 2009 8:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,
Top
Re: Startni broj
Postby babaos » Tue Aug 11, 2015 12:22 pm

A sad malo ozbiljnije.



ImageImageImage
kako ako da ne zalim sokole sto umiru sa ubjedjenjem da su kokosi?
User avatar
babaos

Posts: 7016
Joined: Mon Mar 09, 2009 8:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,
Top
Re: Startni broj
Postby babaos » Tue Aug 11, 2015 12:28 pm

ImageImageImage
kako ako da ne zalim sokole sto umiru sa ubjedjenjem da su kokosi?
User avatar
babaos

Posts: 7016
Joined: Mon Mar 09, 2009 8:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,
Top
Re: Startni broj
Postby babaos » Tue Aug 11, 2015 12:33 pm

ImageImageImage


Šta reči?ovo se gleda bez teksta.Pa gledanje i opet bez teksta.
kako ako da ne zalim sokole sto umiru sa ubjedjenjem da su kokosi?
User avatar
babaos

Posts: 7016
Joined: Mon Mar 09, 2009 8:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,
Top
Re: Startni broj
Postby babaos » Tue Aug 11, 2015 12:37 pm

Tko ima veće pravo i božji blagoslov da Tomos dovede opet do postolja u GP-u ako ne nekadašnji prvak i rekorder Kenjereš.

Image
kako ako da ne zalim sokole sto umiru sa ubjedjenjem da su kokosi?
User avatar
babaos

Posts: 7016
Joined: Mon Mar 09, 2009 8:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,
Top
Re: Startni broj
Postby babaos » Tue Aug 11, 2015 12:41 pm

Kenjereš se ne odvaja od Krebera sa podjelom od osam do 16 tisuća ni u kafiću.Nikad prije ali ni danas trke se ne mogu zamisliti bez dobrog Krebera ili Pitcha.
kako ako da ne zalim sokole sto umiru sa ubjedjenjem da su kokosi?
User avatar
babaos

Posts: 7016
Joined: Mon Mar 09, 2009 8:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,
Top
Re: Startni broj
Postby babaos » Tue Aug 11, 2015 12:48 pm

Bravo dečki.Moj naklon.

T ...O ...M ...O ...S

Tomos opet mora osvojiti svjetsko.
kako ako da ne zalim sokole sto umiru sa ubjedjenjem da su kokosi?
User avatar
babaos

Posts: 7016
Joined: Mon Mar 09, 2009 8:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,
Top
Re: Startni broj
Postby babaos » Tue Aug 11, 2015 1:37 pm

Obratite pozornost na startne brojeve.
kako ako da ne zalim sokole sto umiru sa ubjedjenjem da su kokosi?
User avatar
babaos

Posts: 7016
Joined: Mon Mar 09, 2009 8:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,
Post a reply

557 posts • Page 38 of 38 • 1 ... 3435363738
Re: Startni broj
Postby babaos » Fri Aug 14, 2015 8:00 pm

U Suboticu sam se zaputio sa Mirkom.Moj doktor i njegov Zepfir nisu se uskladili.Još u gradskoj vožnji stao sam da izvadim iz prtljage fotoaparat da snimim iz vožnje ponešto.Mirko je otišao i ostavio me.Krenem i požurim da ga stignem.Nikako ne uspjevam ali vozim sve brže i brže.Opet ništa.Njega nema.Stignem u Suboticu parkiram na tržnici kod Vukoje i zovem Bobu.Nakon toga saznam da je Mirko na pola puta.Nema veze bilo pa prošlo.Došao je Bobo nakon jega Kenjereš pa Nemet.Odlična atmosfera i zanimljiva komunikacija.Bili smo i kod Barkovića.Tu smo bili svjedoci čuda koje se dogodilo.Dočekao nas je predivni primjerak motocikla koji je još svojevrsna tajna za javnost.Riječ je o vjernoj teplici jedan na jedan-Matuljinog šampionskog motocikla.Začas smo doživjeli duplo zadovoljstvo.Ukazala su nam se dva takva motocikla.Jedan Barkovićev a drugi je od Kenjereša.Bili smo zadivljeni najljepšim mogućim prizorom.Ovo doživiš možda slućajno nekad ali uglavnom ovo nije svakidašnje i jako se urezuje u pamćenje.Slično sam osjećao kad sam u Deutschlandu pogledao u privatnom vlasništvu dva motocikla od Helmutha Fata jednog od najpoznatijih konstruktora svih vremena.Bio je na svom motoru i svjetski prvak.To nikad nitko vjerojatno neće dostići s obzirom da tehnika toliko napreduje da ćemo uskoro letjeti iznad zemlje..
kako ako da ne zalim sokole sto umiru sa ubjedjenjem da su kokosi?
User avatar
babaos

Posts: 7017
Joined: Mon Mar 09, 2009 8:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,
Top
Re: Startni broj
Postby babaos » Sat Aug 15, 2015 5:37 pm

Moj put u Suboticu je bio uvjetovan s fotografijom GP Tomosa u Subotici.Jedan je imao Kreber a drugi je imao zamjenski obrtomjer.Ta zamjena me ustvari iziritirala.Odlučio sam vlasniku tog motora gospoduinu Kenjerešu pokloniti moju obrtaljku.To sam i uradio.To me veselilo i nadam se da će poslužiti.Njima dvojici želim sreću sa uštimavanjem i ulaufavanjem svih detalja za brzu vožnju preko 160 km.Mislim da ću ih pogledati na Grobniku krajem devetog mjeseca gdje će biti prva vožnja s tim motociklima.Zasigurno će izazivati veliku pozornost i zanimanje.
kako ako da ne zalim sokole sto umiru sa ubjedjenjem da su kokosi?
User avatar
babaos

Posts: 7017
Joined: Mon Mar 09, 2009 8:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Sat Aug 15, 2015 7:45 pm

Administratorske mjere me spriječavaju da obradim svoje postove.Neznam zbog čega meni uskraćuju posao.Moram izvoditi gluposti da povežem.Nema veze.Idem dalje možda nekog sretnem.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Sat Aug 15, 2015 8:00 pm

Tjedan dana kasnije ista priča.Slična.Pojavi se kod Mirka u Somboru Commando sa ozbiljnim problemom.Ulje zaljeva glavu.Sve je puno ulja a izlazi i na Auspuh.io je to Petkovićev motor kojeg je prodao svome kumu.Ovaj je uložio dvije godine u posao i restauraciju reegistrirao i pokušao voziti.Motor je bio neupotrebljiv.Potužio se petkoviću za problem ali ovaj je neosjetljiv.Pametuje sa izjavom da je sve napravljeno kako treba bla bla itd.Motor je dospio u Sombor pa sam se i ja zainteresirao za slućaj.Čovjek dobroćudan i dobar šuti i radi nebi li se provozao koji put kao čovjek.Sve je pregledano što je moguće kontrolirati bez rastavljanja.Ništa novo.Problem se mora riješiti rastavljanjem kako se čini.Tako je i bilo.Nekoliko puta sam putovao na relaciji Osijek Sombor zbog toga.Nakon rastavljanja ustanovljen je problem.Klipove i karike je netko stavio a bio je neoprezan.Čini se da je netko zanemario anatomiju klipa i proreze ispod uljne karike.I ne samo to.Ni karike nije stavio dobro.Da ne ulazim sad u detalje vidi se problem ali djelova nema.Drama.Šta ću upalim motor i odem u evropsku uniju uzmem svoj Cilindar s klipovima i prenesem preko granice.Montira se oprezno taj moj Cilindar s
standardnim originalnim klipovima i ode se na probu.Ustanovi se problem savijenih deklova i nakon otklona Norton Commando je sa mojim Cilindrom i klipovima proradio kako treba.Ponudi mi čovjek vožnju ali sam odbio voziti taj motor koji on zaljubljeno mazi po cijele dane.Pravi Nortonaš.
Fotke naknadno imam problema sa skidanjem fotki iz aparata.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

PreviousNext

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron