Moto priče by babaos

Moderator: babaos

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Sun May 17, 2015 10:18 pm

Momak radi u Luisu u Beču.Znam ga sa utrka na Grobniku.Inače zagrepčanin i vozio je u mladosti auto utrke.Nasljedio je nekad od djede vulkanizersku radionicu.Nije mu se baš radilo.Prodao je i sve zdrobio na utrkama.Sad je u Austriji.Povremeno dođe na utrke u Hrvatskoj.Uglavnom ide na Panonija ring.U posljednje vrijeme vozio je na stazi Ducati,Kawasaki,Suzuki i trenutno je na Hondi 1000 iz 2004 g.Zamolio sam ga da mi kupi i pošalje neki dio za motor.Promtno je odradio.Ovih dana me je posjetio.Naravno čim je došao odma pita da ide gledat gvožđe.Fotkao se sa Tritonom i Nortonom,Na kavici prije njegovog odlaska pitam dali bi vozio Tritona na Grobniku.Njemu bi povjerio moj motor.Nije ništa rekao.Progutao je odgovor.Za mene to je ne.Nema veze.Odradit ću to ja.

Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Fri Jun 19, 2015 5:28 pm

Jedini čovjek ovdje još normalan(ako se to može reći)je oli to jest Oleg Šimić takozvani oli.Nazovem ga neki dan i pokušam lijepo.Pozovem ga u goste i ponudim posebnu pažnju i pogodnosti.To mu odma sumnjivo.Jasno je da nije pristao.I odustanem.Šta da radim.Okrenem nišanske sprave i opet ratna oprema i ratna retorika.Mora biti napeto.Drugo ga ne zanima.Čudno je ali bar nije dosadno.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Fri Jun 19, 2015 7:08 pm

Top
Re: Globetrotter, kafana svjetskih putnika
Postby oli » Fri Jun 19, 2015 5:22 pm

babaos wrote:
Jedini čovjek ovdje još normalan(ako se to može reći)je oli to jest Oleg Šimić takozvani oli.Nazovem ga neki dan i pokušam lijepo.Pozovem ga u goste i ponudim posebnu pažnju i pogodnosti.To mu odma sumnjivo.Jasno je da nije pristao.I odustanem.Šta da radim.Okrenem nišanske sprave i opet ratna oprema i ratna retorika.Mora biti napeto.Drugo ga ne zanima.Čudno je ali bar nije dosadno.


Babaos, pa jebemu miša...
Pa, nemoj biti nezadovoljan i ogorčen zato jer neki ne nasjedaju na tvoje fore...
Pa, to sam ti već nekoliko puta objasnio, nismo mi tvoja liga, mi smo puno niže rangirani od tebe...
Ali, bez obzir na naš niski rang, na tvoje fore ne nasjedamo... Jebiga... I to ti je to...

A, što se tiče naše konverzacije od neki dan...

prvo: ti nazoveš... Pa, već je tu kamen spoticanja, ti nikada ne zoveš, kao što ti nikada ne nosiš novčanik i ti se ne držiš dogovora...
Nikada ne zoveš, ali baš nikada... Osim možda ako nešto baš trebaš...

drugo: tema... O toj temi smo već razgovarali jednom... Prošle godine je to bilo... Dogovor je bio da ćeš poslati mail s rasporedom i satnicom da se znamo organizirati i pripremiti, jer trebamo angažirati nekoliko ljudi i vozila te sve to skupa transportirati u tvoje selo...

Mi smo se naravno pripremili... Ti se od onda, pa do sada više nisi javio...
Pa zamisli samo kako bi to bilo da ja tebe nazovem i kažem ajde molim te sutra idemo u Zagreb, doći ću po tebe, sačekaj me kod kuće... I onda ne dođem po tebe i ne javim se, nego te nazovem nakon godinu dana pa te pitam, jel si spreman za sutra...

Pa to može samo kod tebe... Kod mene to ne biva...

treće: motiv... Političko uzdizanje u tvojoj selendri... Naravno političko uzdizanje tebe...

Kada, ti lider politički, tvoj politički sponzor i mentor, bude bio neko drugi a ne ratni zločinac onda ćemo možda moći i to razmatrati...
Nemoj misliti da to govorim da bi tebe dezavuirao, stvarno tako mislim, dotični, tvoj: lider, mentor i sponzor, je dva puta naručio rješavanje mene i proveo oba... Doduše bez za njega željenog rezultata... Ali, na mene je to ostavilo posljedice...
Možda je to ostavilo neke posljedice i na njega, ali ko njega jebe, što se mene tiče...
Tako da vidiš da imam valjane razloge za svoje stavove... Osobne, naravno...
I nemoj samo da ti padne na pamet da počneš neke činjenice sada izvrtati...
Taj moj problem nikada nije uticao na odnose između mene i tebe...
Osim kada me, ili moje resurse pokušaš upregnuti u političke svrhe tvoga mentora...
Ti tu, meni nisi problem, ali mentor, sponzor i lider je...
Imaj to sve u vidu... Pa će ti i sve biti puno jasnije...

četvrto: ratna oprema i oružje... Nemoj si davati na važnosti...

peti i zadnje: čovjek ne može birati vlastite roditelje, ali sigurno može birati i ženu i ženine roditelje...
Jednako tako samostalno može birati političku stranku kojom će se baviti...
Ako je već toliko blesav da se politikom uopće hoće baviti...

Jel sada sve jasno?


Dobro.Ne mogu prevesti na konvertibilni jezik ali mislim da je suština vidljiva i drugima.Ne kužim stvari samo ja.Moj haiku koment je ružičast.Netreba uvijek puno mlatiti ljudi te doživljavaju kao brbljavca.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Fri Jun 19, 2015 7:28 pm

Mi smo se naravno pripremili... Ti se od onda, pa do sada više nisi javio...
Pa zamisli samo kako bi to bilo da ja tebe nazovem i kažem ajde molim te sutra idemo u Zagreb, doći ću po tebe, sačekaj me kod kuće... I onda ne dođem po tebe i ne javim se, nego te nazovem nakon godinu dana pa te pitam, jel si spreman za sutra...

Pa to može samo kod tebe... Kod mene to ne biva...

oli



To što si ispričao je slabo.Nema napona.Nema u sebi čaroliju.Slaba priča dakle.Nešto poput toga ali sa snažnom porukom i motivacijskom komponentom možeš pronaći u sljedećem tekstu:
Imam ja jednog poznanika našeg čovjeka u Njemačkoj.Poslovan je čovjek.Ima ozbiljnu firmu.Ima dosta godina.Stariji je od mene.Kod njega je radio jedan drugi moj prijatelj.Pohvalio mi se to jest slućajno sam osjetio za vrijeme jednog razgovora uz kavicu.Radio je povremeno i sporadično.Taj put kad počinje ova priča opet je odlazio kod njega.Naravno moj prijatelj poslodavac mu je preporučio da dođem i ja s njim kod njega u posjetu.Imam trajni poziv da dođem bilo kada i bilo koliko da ostanem u posjeti.To je valjda bio i okidač za osnovnu potku ove priče.Nakon mjesec dana boravka i rada tamo u njemačkoj pozove prijatelj radnik mene i pita dali bi ja došao u njemačku sa njegovom ženom.Navodno je njoj taj put predugačak i treba rezervnog vozača.Odmah sam se zagrijao i pomislio sam da to i nije loš prijedlog.Idem na pravo mjesto u posjetu a cijeli dan u automobilu bit ću sa zgodnom mladom ženo.Jako je zgodna.Odmah sam rekao da može.Nazove me ta mlada dama i mi se dogovaramo.Čujemo se povremeno da nabrusimo detalje i tako.Ubrzo se primakao datum polaska.Nekoliko .........

nastavlja se

glupa administracija je uradila da ne mogu naknadno upisivati nastavak priče.Sad ne mogu nastaviti jel sam malo umoran od posla pa mi žao što ću morati nastaviti u drugom postu.Ipak i za to ima rješenje.Bez problema nema odličnih rješenja.Svi oni koji svoj stav mišljenje i osobni interes grade pljuvačkom jadni su i nisu vrijedni pažnje interesne zajednice kao što je ova ovdje na forumu.Čovjek nemora samo rušiti.Ponekad treba i graditi.Nije nužno graditi most,nek grade zidove koji razdvajaju ali nek to rade na pravi način bez pljuvačke i kreativno.Ne mora biti konvencijalno i dopadljivo.Ni lijepo.Ali šteta pljuvačke.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Fri Jun 19, 2015 7:45 pm

bez fotke ništa...family


Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Sat Jun 20, 2015 12:11 am

To što si ispričao je slabo.Nema napona.Nema u sebi čaroliju.Slaba priča dakle.Nešto poput toga ali sa snažnom porukom i motivacijskom komponentom možeš pronaći u sljedećem tekstu:
Imam ja jednog poznanika našeg čovjeka u Njemačkoj.Poslovan je čovjek.Ima ozbiljnu firmu.Ima dosta godina.Stariji je od mene.Kod njega je radio jedan drugi moj prijatelj.Pohvalio mi se to jest slućajno sam osjetio za vrijeme jednog razgovora uz kavicu.Radio je povremeno i sporadično.Taj put kad počinje ova priča opet je odlazio kod njega.Naravno moj prijatelj poslodavac mu je preporučio da dođem i ja s njim kod njega u posjetu.Imam trajni poziv da dođem bilo kada i bilo koliko da ostanem u posjeti.To je valjda bio i okidač za osnovnu potku ove priče.Nakon mjesec dana boravka i rada tamo u njemačkoj pozove prijatelj radnik mene i pita dali bi ja došao u njemačku sa njegovom ženom.Navodno je njoj taj put predugačak i treba rezervnog vozača.Odmah sam se zagrijao i pomislio sam da to i nije loš prijedlog.Idem na pravo mjesto u posjetu a cijeli dan u automobilu bit ću sa zgodnom mladom ženo.Jako je zgodna.Odmah sam rekao da može.Nazove me ta mlada dama i mi se dogovaramo.Čujemo se povremeno da nabrusimo detalje i tako.Ubrzo se primakao datum polaska.Nekoliko .........detalja smo dogovarali posljednjeg dana pred polazak.Bila je mlada zgodna dama sve nervoznija pred sam polazak tih dana.To mi je zapelo u grlu ali trpim zbog mira u automobilu.Od onog oduševljenja na početku dogovaranja postajalo je sve nezgodnije i sve čudnije to komuniciranje.Sve je bilo formalno u redu ali osjetim ja kad je šerpa vrela.Trpim i čekam kako će se sve odvijati.Počinjem brinuti kako će sve izgledati do Minhena.Osvane jutro i čekam.Prtljaga spremna.Darovi za mog prijatelja poslodavca pomno zapakovani.Čekam od 6 sati.Polazak dogovoren u sedam.Zovem...........
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Sat Jun 20, 2015 11:28 pm

Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Fri Jun 26, 2015 10:03 pm

Ovaj mehaničar je nostalgičan za prošlim vremenima...

Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Sun Jun 28, 2015 4:27 pm

A ovaj mehaničar suvereno vlada situacijom...

Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Sun Jun 28, 2015 4:33 pm

Kao što rekoh...


Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Sun Jun 28, 2015 9:40 pm

Prošao je i ovaj susret,osječki.Navikao sam na osnovne postavke ali ovo je bilo van očekivanja,Ogromna količina bikera i tako.Plan je bio upaliti i voziti se ali ništa od toga.Morao sam službeno otputovati.Došao sam tek na kraju pod veliki šator da sa prijateljima popijemo po koju.Motora kao u priči ali ništa posebno i egzotično.Nije bilo olia i njegove klape.To me rastužilo.Na obali drave davili smo se u starim dobrim pričama o starim vremenima.Pogled na vodu koja teče sedativan je umirujuć i fascinantan.Sutra(danas) na završetku manifestacije još jedan susret piće i razlaz.Ugodan i zanimljiv vikend.Na kraju dana rastavio sam amortizere Ceriani i time otvorio važan dio servisa na ovjesu.To je to.Sljedećih dvadeset dana neću imati vremena ni malo.Uspio sam izgubiti mobilni i imam sad slatke brige.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Tue Jun 30, 2015 11:00 pm

Osnaženo rukom raste.Redakcija ona stara tek poneka kapljica žutog voska ohlađenog u Petak.Na Banovom brdu osmatram.Popovac na dlanu.Roling stones.Spašavaj se tko može.Tri puta.Ipak.Navik.Nema šta.Natron sekcija na korekturi svemu unatoč.Glavna fora i organizirana svijest u nekoliko kapljica tvrdog.Nema priče nakon istine.Nema mumlanja i oklijevanja.Ne pamte zlo i nisu razdražljivi.Poigram se percepcijom u nenavedenom i neimenovanom ambientu.Snivam Gondolu i slušam menuet.Usput.svejedno se često događa.Nerazumljivo je.Čujem samoga sebe.Njega uopće.Ostvarena tišina i prostor bez svijetla.Žao mi moja dva mačka.Danas nisam imao apetita.Ni moj pas nije jeo.Video mi šteka.Moram smanjiti rezoluciju.Što je u stvari ovdje zagonetka nemam pojma.Al stvarno.Siguran sam da priča nije bajka i ne završava ovdje.Nekad.Kao da joj je udahnut nov život.Ta priča pripovijeda drugi ton.Odnosi se na kartografkinju iz te aktuelne priče a velika dizalica je pravila probleme.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Thu Jul 02, 2015 7:00 am

Već sam zaboravio da posjedujem ovo.Pronašao sam ga u jednoj suhoj prostoriji.Doslovno pronašao.Sad znam da ga nisam mogao paliti.Zbog radapcigera vjerojatno.Napravim jučer za sat vremena improvizaciju i skinem magnet.Upalio i vozio.



ImageImageImage
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Sat Jul 11, 2015 12:25 pm

Probam neki dan upaliti to francusko čudo ali ništa.Ništa.I opet ništa.Ostavim.Danas odlučim pogledati.Ništa.Opet ništa.Sve rastavim.Pregledam i servisiram kontakte,platinu i instalaciju.Ništa.Opet ništa.Iskre nema i nema.Ponekad ima ali nije za korištenje dovoljno dobro-Posumnjam na bobinu ali je ok.Posumnjam na kondenzator ali je ok.Malo postajem nervozan ali uzmem novu svjećicu.Dobijem iskru.Obradujem se.Naštelam vrijeme okidanja,sredim još gašenje i najvažnije sredim instalaciju za gorivo(sitne metalne cijevčice na nepristupačnom mjestu(falsch luft).Na kraju ispraznim taj rezervar sa maksimalnom zapreminom od 1l.Ispraznim zato što sam koristio mješavinu iz Ypsilonke a ta je neprimjerena za ovaj mali agregat.Pomislio sam da je možda zbog tog ulja vrisnula svećka.Tako je bilo.Brum i vožnja.Sve štima.Napravio vožnju ugasio ponovo i tako nekoliko puta.Sve ok.Nebuš mene jebal na francuskom.Spremam to za oldtajmer raly za tjedan dana koji će biti u mom selu.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moto priče by babaos

Postby babaos » Sat Jul 11, 2015 11:30 pm

Garaža za sad posložena.Sortirano.Gvožđa ima.Šta sad.Ništa.Neka ima.Uhvatim se svog trećeg Nortona.Taj manx sad ima sve.Otprilike.Najljepše je da sve djelove iz ciklistike ima original iz pedesetih,Ovjes,plastika i ram,Magura,yuniti zaštita lanca,Yunity,sjedalo i poluoklop,polužje,trkači volan,Road holder itd.Sad je konačno sve na jednom mjestu.Nedostaje jedna klackalica.Može se početi.Kako slatko izgleda.Sve sam postavio kao objekt na kiparski štafelaj za gledanje.Nakon toga došao je na red Limun.Servis kočnice prijeko je potreban.Brembo kliješta praznim čistim,čistim i crijeva kao i kliješta na volanu.Tuširam šajbice.Pumpa bicikla za punjenje odozdo i spreman sam za sutra ujutro.Zračim i brum.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

PreviousNext

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests

cron