Kupio sam Nortona slućajno i povoljno

Moderator: babaos

Kupio sam Nortona slućajno i povoljno

Postby babaos » Sun Apr 26, 2015 10:50 pm

Imam dva Nortona.Commanda sam kupio slućajno u njemačkoj.Došli smo na jednu adresu gdje navodno netko ima federbeth ram od Nortona.U to vrijeme za takvu ramu bi dao sve.Dođem i stvarno ima ram koji čovjeku smeta.Nezna šta bi i prodaje.Nije mu do profita ali ipak ima cijenu.Cijeni polovicu od cijene i odmah pristanem kao iz topa.To je u redu.Nisam mogao odmah ponijeti ram jel nisam bio spreman niti sam očekivao da je informacija dobra.Dogovorim da ću doći za dva dana.Naravno pitam prijatelja dali možda on želi kupiti jel me on doveo na mjesto događaja.Neće ram jel nema namjeru nabavljeti ostalo da sklopi cijeli motor.Ja nisam razmišljao na taj način.Meni je i sam ram nešto posebno.Bolji je od bilo kojeg namještaja ali i izgleda vrhunski kao estetski užitak.Tako sam razmišljao i platim to ladno.Sutra dođem sa tim istim prijateljem po svoj ram.Iznesu to van i ja u međuvremenu pitam vlasnika dali možda uz ram ima još nešto.Ima sve ostalo kaže on ali da nema vremena da sad to traži.Dođem sutra da vidim to.Čovjek je imao sve.Ovjes prednji zadnji,mjenjač,motor itd ali što je bitno tu je bilo djelova viška i duplo pa sam odmah izračunao da je ram badava ako ovo uzmem kako tako povoljno.Pitam za cijenu.Čovjek kaže da to ide uz ram i u redu je.Commando u gruboj računici badave.To je bio posao.Motor sam napravio vrhunski.Kupio sam kit termo grupe a sitno oko toga stavio sam sve novo.Složio sam to i vozio se lijepo.Čak sam i trku na Vršcu odvezao.Nakon toga sam ga kupusio da testiram djelove na Tritonu.Na kraju su oba bila godinama na stolu nezavršena.Ovih dana otpetljavam taj gordijski čvor.Paralelno se radi malo Norton a malo Triton.Drugi Norton je Dominator 600 kojeg sam kupio na ebay-u a i tu sam dobro prošao.Platio sam ga oko 1800 eura a samo qaife 5 brzinski racing koji je bio među djelovima košta preko 2000 eurića.Da ne zaboravim kazati kuriozitet ovaj put je bio što su svi djelovi ciklistike bili trkači iz tog vremena.Šokantno a možda nešto treba znati njušiti.Opet Norton badave .Uglavnom sam imao sreće sa Nortonima.Nemaju papire.Sa Triumphima sam loše prolazio.Uvijek sam bio lakom i brz na obaraču pa me to i koštalo.Imam dva Thunderbirda danas sa papirima.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Kupio sam Nortona slućajno i povoljno

Postby revolution » Mon Apr 27, 2015 4:46 pm

babaos wrote:Imam dva Nortona.Commanda sam kupio slućajno u njemačkoj.Došli smo na jednu adresu gdje navodno netko ima federbeth ram od Nortona.U to vrijeme za takvu ramu bi dao sve.Dođem i stvarno ima ram koji čovjeku smeta.Nezna šta bi i prodaje.Nije mu do profita ali ipak ima cijenu.Cijeni polovicu od cijene i odmah pristanem kao iz topa.To je u redu.Nisam mogao odmah ponijeti ram jel nisam bio spreman niti sam očekivao da je informacija dobra.Dogovorim da ću doći za dva dana.Naravno pitam prijatelja dali možda on želi kupiti jel me on doveo na mjesto događaja.Neće ram jel nema namjeru nabavljeti ostalo da sklopi cijeli motor.Ja nisam razmišljao na taj način.Meni je i sam ram nešto posebno.Bolji je od bilo kojeg namještaja ali i izgleda vrhunski kao estetski užitak.Tako sam razmišljao i platim to ladno.Sutra dođem sa tim istim prijateljem po svoj ram.Iznesu to van i ja u međuvremenu pitam vlasnika dali možda uz ram ima još nešto.Ima sve ostalo kaže on ali da nema vremena da sad to traži.Dođem sutra da vidim to.Čovjek je imao sve.Ovjes prednji zadnji,mjenjač,motor itd ali što je bitno tu je bilo djelova viška i duplo pa sam odmah izračunao da je ram badava ako ovo uzmem kako tako povoljno.Pitam za cijenu.Čovjek kaže da to ide uz ram i u redu je.Commando u gruboj računici badave.To je bio posao.Motor sam napravio vrhunski.Kupio sam kit termo grupe a sitno oko toga stavio sam sve novo.Složio sam to i vozio se lijepo.Čak sam i trku na Vršcu odvezao.Nakon toga sam ga kupusio da testiram djelove na Tritonu.Na kraju su oba bila godinama na stolu nezavršena.Ovih dana otpetljavam taj gordijski čvor.Paralelno se radi malo Norton a malo Triton.Drugi Norton je Dominator 600 kojeg sam kupio na ebay-u a i tu sam dobro prošao.Platio sam ga oko 1800 eura a samo qaife 5 brzinski racing koji je bio među djelovima košta preko 2000 eurića.Da ne zaboravim kazati kuriozitet ovaj put je bio što su svi djelovi ciklistike bili trkači iz tog vremena.Šokantno a možda nešto treba znati njušiti.Opet Norton badave .Uglavnom sam imao sreće sa Nortonima.Nemaju papire.Sa Triumphima sam loše prolazio.Uvijek sam bio lakom i brz na obaraču pa me to i koštalo.Imam dva Thunderbirda danas sa papirima.



Ako budes dobar mozda te uputim na coveka koji ima bonnia....mozda ga zeli a mozda i ne zeli prodati...nikad se ne zna...ako si brz na obaracu....ima i on papire...tacnije na njega se vodi i bio je dugo registrovan...trenutno mislim da nije.
Vidis da ja nisam kao drugi.....trgovci...koji kriju informacije.Bolje da ga neko uzme da ga voli nego da stoji u garazi i skuplja prasinu.
revolution
 
Posts: 218
Joined: Thu Dec 12, 2013 10:39 pm

Re: Kupio sam Nortona slućajno i povoljno

Postby babaos » Mon Apr 27, 2015 8:53 pm

Ja sam onaj koji se ubraja u normalne.Ne volim biti ni dobar ni loš.Radije da sam maštovit elokventan lucidan i mudar.To volim moram priznati.Ne mogu reći da nisam odreagirao.To ne moram objasniti zar ne ?
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Kupio sam Nortona slućajno i povoljno

Postby revolution » Mon Apr 27, 2015 8:57 pm

babaos wrote:Ja sam onaj koji se ubraja u normalne.Ne volim biti ni dobar ni loš.Radije da sam maštovit elokventan lucidan i mudar.To volim moram priznati.Ne mogu reći da nisam odreagirao.To ne moram objasniti zar ne ?



dzabe pomirljivi tonovi...jos nisi dovoljno dobar :D :D :D :D
revolution
 
Posts: 218
Joined: Thu Dec 12, 2013 10:39 pm

Re: Kupio sam Nortona slućajno i povoljno

Postby babaos » Mon Apr 27, 2015 10:57 pm

Zaboravi...idemo dalje.Šta radiš sutra?

PS, Pa zar misliš da nakon dva komada baš moram imat aritmiju srca zbog neke adrese.Evo moja dva Triumpha.Sa njima sam počeo voziti classic...



Image
Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Kupio sam Nortona slućajno i povoljno

Postby revolution » Tue Apr 28, 2015 12:37 pm

babaos wrote:Zaboravi...idemo dalje.Šta radiš sutra?

PS, Pa zar misliš da nakon dva komada baš moram imat aritmiju srca zbog neke adrese.Evo moja dva Triumpha.Sa njima sam počeo voziti classic...



Image
Image


radim.....honda rune na servisu, par skutera i rasturio sam jednog horneta 60o na govna i vodu....jos kad bi imao vremena da zavrsim katanu....e da i neke karburatore na xv1000.....
p.s.
ja i dao dva tbirda za jednog bonnia....i aritmiu. :D :D
revolution
 
Posts: 218
Joined: Thu Dec 12, 2013 10:39 pm

Re: Kupio sam Nortona slućajno i povoljno

Postby babaos » Tue Apr 28, 2015 5:13 pm

Ma sve gut,Ali.Ja ionako preuzimam samo motor i mjenjač ostalo odma ide u furdu.Jednom sam imao šansu da kupim bonia crn ko ugalj i nakon probne vožnje sam urlao od zadovoljstva.Kurčio sam se i cjenkao i to me koštalo.Prodao drugom.Tad mi je originalno stanje značilo.Više ne.Ipak moj interes je uvijek isti.Ako idem pogledati i to mi je zadovoljstvo.Malo sam omatorio i shvatio da se nemože sve imati.I netreba tako.Kontroliraš emocije i onda možeš uživati da gledaš tuđi motor a da princip svojine nemože da te uznemirava.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Kupio sam Nortona slućajno i povoljno

Postby babaos » Tue Apr 28, 2015 5:24 pm

Vjerujem ti.Ja ne.Nebi nikad dao dva za jedan.Bi za Bonia od Dade Topića da ga nađem.Za taj bi dao koliko treba.Tragam za njim dugo ali ništa.Nestao.Ono što je meni važno to je karter,radilica,ram,bregaste to je potpuno isto.Sve drugo mi je u policama i znači mi ko lanjski snijeg.


Evo jedne stare fotke sa moja dva birda(nema nikakvih tragova o birdu :whistle: ) a između njih commando koji je dobio porciju...

Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,


Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 5 guests

cron