Ludak koji prodaje motor

Moderator: babaos

Re: Ludak koji prodaje motor

Postby revolution » Sat Nov 14, 2015 11:50 pm

nesto sam se nameracio na grbavog....suzuki gsxr750 prve generacije...imao jednog takvog pa ga prodao i sad mi zao....po oglasima ih nema pa se uzdam u dojave....
Javise mi da ima jedan u nekom selu....dobijem adresu i selo ali telefon nema....risky....ali dusa hoce dupe klokoce....put pod noga pa na bum....dodjemo u selo i raspitamo se kod komsija....lupamo na vrata nema nikg....pitamo kevo i desno...
Na kraju po obicaju idemo na mesto puno informacija....seoska birtija....niz ulicu na cosku....dve kafe i dve rakije sa vodom, da se dozovemo....rakija djubre...nisam takvu pio deceniju ima....rekose nam da posedimo jer ce on sigurno da svrati...ti je na pivo dva deset puta dnevno.....jesenji su radovi pa kad god pored kafane on u kafanu...na ladno...
Sedimo i cekamo....rakiju vise ne vicemo vec cevcimo neku kabezu....pise cola ali odvratnog je ukusa...ali to je jedino bezalkoholno osim kisele sto imaju....
Eto ti njega posle tri sata....vec mi je bilo dozlogrdilo i hteo sam da batalim...
Veselog rumenog lica , ljudina, dovati onom saketinom i istrese me ko sljivu ujesen....dobro , reko, daj da vidimo motor..
Kaze da ga je vozikao do pre koju godinu i da je motor dobar ali lose gume.....mislim u sebi, ako je samo to lose ja sam srecniji od talicnog toma...

Motor u stali seru kokoske po njemu,ali relativno kompletan....satova nema...samo brzinomer....gume od plastike...varen krpljen...
meni zanima ram i agregat da su papiroloski kako treba , a plastike su uglavnom tu...satove imam kuci....iimamjos nekih delova...pregledam ram...sumnjiv mi je jer je farban u crno....i jedan var mi je sa desne strane sumnjiv....videlo bi se sve kad bi se skinuo tank....ali nismo dotle dosli.....donosi saobracajnu....sfrj u u zglavlju...ali kaze da se vodi na njega....bar nesto....gledam brojeve na ramu, deluju uredno i slazu se....drugar cita brojeve sa agregata i tu je sve kako treba, ali me moli da i ja pogledam jer nije vican tome....ja onako preko one stvari bacam pogled...cisto pro forme....brojevi nisu japanski.....onih cudnih slova i brojeva nema...obicni od 6mm....poblize pogledan i tacno se vidi gde je ukopan blok milimetar i kako su kucani brojevi....brisem krpom da potvrdim....ne ocekujem ja da gsxr iz 1987 bude vrhunski, ali bar brojeve ne drkajte....pogledami i vidim da je usao preko belog manastira onomad.....
znam gde ima slupan a agregat dobar pa se odlucujem na potez ocajnika...uzecu oba i iskombinovati...izaci ce malo vise ali sta je tu je....skidam tank jer moram prekontrolisatai ram...vlasnik nevoljno pristaje.....

ODUSTAJEM...ne moze se od ovoga praviti motor...mozda da ga uzmem za delove...ne ...necu da se forsiram , trazicu bolji primerak....

vodim coveka na pivo u onu kafanu i izvinjavam mu se na oduzetom vremenu....opet sam izgubio citav dan....
revolution
 
Posts: 218
Joined: Thu Dec 12, 2013 10:39 pm

Re: Ludak koji prodaje motor

Postby babaos » Sun Nov 15, 2015 9:11 am

Tvoje priče su istrgnute iz života.Imaju potku,poruku a imaju i smisao.Stvarne su.Mislim da to nije bio izgubljen dan.Naprotiv.Tvoj smisao prepričavanja je originalan i jedinstven.Nedostaje samo još dokumentiranje nekom fotkom ili bilo kojim dokumentom da potvrdi događaj.To može biti i račun sa benzinske pumpe ili račun iz birtijetine.Tad bi to moglo na tržište poput tih tvojih i naših motocikla.Svaka monografija na temu motocikala bila bi osnažena ovakovim tvojim pričama.Čak sam u jednom trenu pomislio da bi tribina na javnom mjestu(javni razgovor pred publikom)na kojoj bi ti bio gost bila veoma zanimljiva i dojmljiva.Revolušen bravo.

PS,Revolušen bravo i zbog još nečega.Moj kompliment bio bi lišen pravog kriterija kad bi to bio samo moj kompliment bez nečega i bez argumenata koji su ozbiljni.Pa evo.Prije desetak dana razgovaramo ja i dvojica mojih bliskih prijatelja motoraša.To su nam zajedničke teme i nalazimo se samo onda kad je nešto iz tog područja aktuelno i kad netko od nas provocira susret s povodom.Rasprava je bila kao i uvijek ali izdvojit ću jedan detalj.Raspravljali smo u Gami 500 i zaključili da bi to trebalo imati u garaži bez obzira u kojem stanju.Ustanovili smo da je to to te da je to svjetska baština vrijedna svake pažnje.Mene su kritizirali zbog prodaje prije dvije godine.Smatrao sam da neću imati vremena i da treba da kupi netko kome više treba.Tek kad nešto izgubiš shvatiš neke stvari.Uvijek je tako.Pogriješio sam to smo sad ustanovili.Danas se to može nabaviti ali za strašne novce.Ipak nakon toga smo skužili da bi trebalo posvetiti se ideji da se nabavi grbavac.Još uvijek to je moguće imati relativno jeftino.Poseban je i nalazi se na istaknutom mjestu u razvoju motocikala.Priča je potrajala i svi smo se složili da je tema prava zanimljiva i ostvariva.I onda ti napišeš ovu svoju priču....
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Ludak koji prodaje motor

Postby revolution » Sun Nov 15, 2015 9:53 am

nemamobicaj da fotografisem....cak do skoro ni telefon nije imao tu opciju....nekako kad vidim fotografiju svog bivseg motora osecam se isto kao i kad vidim fotografijusvog pokojnog prijatelja....setim se svega....i onoga cega ne zelim da se setim......nije secanje za svakog....pokusavam da zaboravim sto vise losih stvari a da se podsecam lepih....to kad izvlacis iz glave i ide nekako.
Pre par dana mi drugar donese neke fotografije sa pokojnim burazerom .....snimljene su pre dvadeset pet godina negde u Surduku dok smo rostiljali i bezbrizno seizlezavali na obali dunava.....eno ih u fioci, ne mogu da ih gledam.....
Svake nedelje kad treba da krenem u grad izbegavam ulicu da mi je drugar poginuo sa motora.....ta bandera me previse podseca......ne volim fotografiju....kradu dusu....izvlace emocije iz mene a emocije su kod mene rezervisane za ljude i stvari kojima to treba.....
revolution
 
Posts: 218
Joined: Thu Dec 12, 2013 10:39 pm

Re: Ludak koji prodaje motor

Postby babaos » Sun Nov 15, 2015 2:59 pm

Da.Ipak netreba toliko dozvoliti emocijama koje se hrane pesimizmom.Život je.On ide i ne stoji na mjestu.Samo jaki idu naprijed.Slabi i nesposobni zaostaju.Pojede ih uvijek nešto.Sjećam se i ja svojih tužnih životnih priča.To imamo svi.Nemožemo to ignorirati ali možemo staviti ispred nešto drugo kreativnije i potrebnije.Ponovit ću:"tvoja priča o Grbavcu me oduševila".To je onda to kad netko utječe na tvoje pokrete stimulativno i kvalitativno.Kao kad je nekad Dragoslav Šekularac izluđivao publiku svojim driblinzima.Nije bila samo dobra igra nego je u njegovoj igri bilo i još nešto što je dar i za druge ljude.Ta fotografija nije baš besmislena.Kad smo mutavi i nesposobni govorom prenositi poruku dobro dođe.Ja dokumentiram mnogo i dugo.Kad pregledavam i pretražujem osjetim opet čaroliju...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Ludak koji prodaje motor

Postby revolution » Sun Nov 15, 2015 6:00 pm

taj moj poriv da kupujem neke modele motorcikala je nusprodukt posla kojim se bavim.....gade mi se skuteri i gade mi se ovi novi elektronski motori....od toga se zivi...ali su totalno bez karaktera....ide lezi koci a ni to to.
Prosle godien je drugar doterao novog HD dynaglide....brembo , injection, hladjenje glave (kakav debilni postupak) i sve nei kurci i palci....a i dalje nije ni do kolena WLA harleyu....cak je i onaj prepoznatljiv nemiran rad na leru nestao...radi kao japanski motorcikl...ukinuli krblu...eeeeej kurblu ukinuli....
Zao mi je sto ne mogu da zavrsim BSA kako bi ja hteo....polako....ona je tu....za sada....brine me nedostatak motora koje bih kupio....
Zanimljivo je da ja kad kupujem onda su to klasici i oldtajmeri koji vrede mnogo a kad prodajem je gomila gvozdja....mada je verovatno tako svima....skupo kad kupuju jeftino kad prodaju....
Malo ima zaludjenika koji trose vreme i novac na nesto sto vole...mnogo vise ima onih koji trguju ....evo pre par dana dolazi decko da kupi BSA....ja mu pokazujem delove i pojasnjavam situaciju....sve to na komad moze da se proda na ebayu za mnogo vece pare ....na gomili vredi koliko meni vredi...ako mu se svidja nek uzme ako ne ...zbogom...
revolution
 
Posts: 218
Joined: Thu Dec 12, 2013 10:39 pm

Previous

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron