Startni broj

Moderator: babaos

Re: Startni broj

Postby oli » Sat Apr 19, 2014 1:23 pm

babaos wrote:Znam da je i ove godine mašinski fakultet organizirao event koji slavi auto-moto teme.Vjerujem da je bilo zanimljivo ali zar je moguće da ljudi ne nose aparate koji mogu zabilježiti neke detalje.Ovako svi mi koji nismo bili ili nismo mogli biti nemamo cjeloviti informaciju.Znamo samo poneke detalje.Ja znam da je Boža Jawa pitao za mene i to ni više ni manje mog najvećeg oponenta.Mogao je biti bolje informiran da je tražio vijesti na pravi način i na pravom mjestu.Misli on da smo ja i moj najveći neprijatelj u dosluhu ili u nekoj vrsti dogovora.Zašto dogovor to samo boža zna.Kakvi bi to dogovori bili kad plijena nema...


Nije mašinski, već prometni iliti saobraćajni fakultet...

To što je knez pašalučki pitao za tebe, nije valjda najvažnija stvar na sijetu... Ono što je meni problem je to da velika većina ljudi moj lik povezuje s tobom...
A, mal mi se to i ne sviđa...


Da nisi takav kakav jesi, star i čangrizav, malo bi prošvrljao po netu i pronašao bi...
Ali ne ti samo sjediš u onoj tvojoj selendri okružen svojom političkom opcijom, jedinom, i samo kritiziraš druge...
Bogati posto si kritičar ko i Sale Petković... (oduvijek sam tvrdio da ste ti i on isti)

Vozila...

https://www.youtube.com/watch?v=AbaHADmBUdA


Predavanja...

https://www.youtube.com/watch?v=s4WnsbauCUc

https://www.youtube.com/watch?v=r5yJRTvZaAQ

https://www.youtube.com/watch?v=ZuEViErz7-8

https://www.youtube.com/watch?v=wm3_L_35Y3s
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Startni broj

Postby babaos » Sat Apr 19, 2014 2:44 pm

Kojekakav se našo da pametuje.Želi biti pametni pop.Al nebiva. Nagle i česte promjene raspoloženja kod njega su po pravilu manifestacija stresa i svih mogućih stresnih inačica i inata. Treba mu pripomenuti da je to stanje duha lijepak za toksine koji slabe organizam do te mjere da dolazi do spuštanja energije u tijelu i popuštanja svih poluga,osovina i kardana na tijelu zbog čega se pojačavaju osjećaji straha, nervoze, ljutnje i nadasve ljubomore.Preporučam ja njemu da priušti svom tijelu tokom dana barem tri puta po deset minuta mira,da se riješi loših navika i umjesto kafe i cigarete da konzumira čaj i svježe voće.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Startni broj

Postby babaos » Sat Apr 19, 2014 6:12 pm

Vječna tema.Triton.I ovdje je pauza predugo trajala.Jedan ventil je puštao.I to je sad gotovo.Imam nove ali stari još nisu za bacit.Novi su podizači,bregaste i karike.Nortonov mjenjač (Qeife) ide na Commanda a mijenja ga Triumph četiri brzinski umjesto pet brzinskog kojeg sam uništio.Zadnja viljuška sad je duža za 40 mm i ima pojačanje na sebi kao i na osovini.Rama je poboljšana kao i blok primara(lijeva strana).Mijenjam Avon sa Dunlop i vraćam showa 39 mm viljušku umjesto ceriani 35 mm.Kut prednje viljuške također promijenjen.Stari Amali zamijenjeni su novima

ImageImage


i to je najvažnije od promjena.
Last edited by babaos on Sat Apr 19, 2014 7:07 pm, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Startni broj

Postby babaos » Sat Apr 19, 2014 6:14 pm

ImageImage
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Startni broj

Postby revolution » Sat Apr 19, 2014 7:46 pm

nothing goes like Norton, when it goes !!!!
revolution
 
Posts: 218
Joined: Thu Dec 12, 2013 10:39 pm

Re: Startni broj

Postby babaos » Sat Apr 19, 2014 10:29 pm

Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Startni broj

Postby babaos » Mon Apr 21, 2014 10:57 pm

Danas u Našicama bilo je gvožđa na pretek.Kvaliteta nije bila svjetska ali ljudi ne odustaju svemu unatoč.Pratim redovno izložbu oldtajmera koju rade na drugi uskrsni dan i uvijek je zanimljiva.Klub koji stoji iza svega osnivao sam i ja.Jedan sam od osnivača dakako.Danas nitko ne mora brinuti za termin ove manifestacije.Sve štima i uvijek ima dovoljno onih koji su tu i koji nisu iscrpili entuzijazam.Bilo je i dijelova po betonu.Lijepo.Nerviraju me jedino ti dijelovi za R25-tice i nerviraju me oni koji te BMW dijelove gledaju i svršavaju.Bilo je nekoliko zanimljivih automobila i samo jedan dobar motocikl(Indijan).Po mom sudu naravno.Puno poznatih ljudi prijatelja i jedan neprijatelj,muzika i stari zanati a posebno su mi bili dobri traktori Lanz Buldozi.Tri komada.Dojmljivo je bilo posmatrati paljenje u seriji.Poseban užitak.Puno poznatih dobar čobanac i jedan zanimljiv ulov.Pogledao sam značke(tematski prezentirano) i nisam primjetio jednu posebnu značku.Kad sam već bio u odlasku čovjek me upozori na propust.Znam ga.Čak mi nije ni naplatio taj euro i pol jel zna da sam kolekcionirao classic trkalice pa je častio.Dakle u prilogu je fotka značke koja sve govori...

ImageImageImage
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Startni broj

Postby oli » Tue Apr 22, 2014 10:40 am

babaos wrote:Danas u Našicama bilo je gvožđa na pretek.Kvaliteta nije bila svjetska ali ljudi ne odustaju svemu unatoč.Pratim redovno izložbu oldtajmera koju rade na drugi uskrsni dan i uvijek je zanimljiva.Klub koji stoji iza svega osnivao sam i ja.Jedan sam od osnivača dakako.Danas nitko ne mora brinuti za termin ove manifestacije.Sve štima i uvijek ima dovoljno onih koji su tu i koji nisu iscrpili entuzijazam.Bilo je i dijelova po betonu.Lijepo.Nerviraju me jedino ti dijelovi za R25-tice i nerviraju me oni koji te BMW dijelove gledaju i svršavaju.Bilo je nekoliko zanimljivih automobila i samo jedan dobar motocikl(Indijan).Po mom sudu naravno.Puno poznatih ljudi prijatelja i jedan neprijatelj,muzika i stari zanati a posebno su mi bili dobri traktori Lanz Buldozi.Tri komada.Dojmljivo je bilo posmatrati paljenje u seriji.Poseban užitak.Puno poznatih dobar čobanac i jedan zanimljiv ulov.Pogledao sam značke(tematski prezentirano) i nisam primjetio jednu posebnu značku.Kad sam već bio u odlasku čovjek me upozori na propust.Znam ga.Čak mi nije ni naplatio taj euro i pol jel zna da sam kolekcionirao classic trkalice pa je častio.Dakle u prilogu je fotka značke koja sve govori...

ImageImageImage

Bili tata i ja... Baš mi je drago da te nisam susreo... I da najimpresivnije je bilo kada su palili traktor Vierzon...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Startni broj

Postby babaos » Wed Apr 23, 2014 7:10 pm

Nisam imao vremena ni za prijatelje.Bilo je inače dobro kao i obično a bilo je i nekoliko ulova.Osim toga bilo je i nekoliko mojih slika u Hotelu,bilo je dobrog čobanca,medenjaka ali bilo je i obavezne politike.Bila su dva saborska zastupnika,Župan,dožupan sa suradnicima.Župan voli tog tekličevog crnog Mercedesa i ne propušta slikanje,sjedenje ili vožnju.Bilo je dobre literature ali bilo je i BMW-a što mi uvijek udari u mozak i ostajem jedno vrijeme bez raspoloženja.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Startni broj

Postby babaos » Wed Apr 23, 2014 7:14 pm

Bilo je i danas politike.Dom kulture dobio je novo ime i otkrivali smo ploču.Posjetio nas je i ministar sa svojom svitom.Bio sam i ja.Slućajno.

ImageImageImage
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Startni broj

Postby babaos » Wed Apr 23, 2014 7:41 pm

Bio sam danas na razgovoru kod načelnika.Konsultacije.Tema nije politička.Motoristička je.U kopačkom ritu odnedavno postoji jedna kapelica posvećena papi Pavlu-Vojtili.Dolazi 60 bikera iz Poljske da se pomole pokojnom papi.Treba organizirati prijem i ostalo što ide uz to.Jedan dan su u Baranji,jedan u Osijeku i idu dalje prema Jadranu.Ti turingaši misle da se svijet okreče oko njih i sve ih je više.Vozaju se i obilaze sponzore.Bez veze.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Startni broj

Postby oli » Thu Apr 24, 2014 12:47 am

babaos wrote:Nisam imao vremena ni za prijatelje...

To, znamo... Vazda je to tako bilo...

babaos wrote:Bilo je i danas politike.Dom kulture dobio je novo ime i otkrivali smo ploču.Posjetio nas je i ministar sa svojom svitom.Bio sam i ja.Slućajno.
Image

Radni naslov fotografije... One way... Propast...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Startni broj

Postby babaos » Thu Apr 24, 2014 8:39 am

Osobno trudim se usmjeriti svoju pažnju na dobre stvari to jest na one teme koje su mi razumljive i koje su zanimljive.Po mojoj procjeni.Samo mojoj na što imam pravo.Pri tome pokušavam biti kreativan i želim artikulirati poruku.Uvijek.Vidim stvari u pozitivnom kontekstu.Nikad ne gledam stvari pojmove događaje u negativnom kontekstu.Ovu fotografiju iz predhodnog citata s bolesnim komentarom moguće je percipirati i na drugi način.Kreacija je problem samo u slućaju prevelike negativne energije ili predumišljaja koji dolazi iz nepoznatih izvora gdje nema socijalizacije,pravila i uljudnosti.
Fotografija koju sam osobno snimio već je prvi korak koji ima smisla.Drugi je taj moj post u kojem sam je prikazao.Treće su sve konotacije i poruke koje su unutra koje se mogu konzumirati.Naravno i meni tako svima jasno je da poruke nikad nisu cjelovite.Uvijek ima i dodatak i posljedice koje ta poruka poluči.Svakako ovdje moram kazati da je fotka o kojoj je riječ a koja je citirana ovdje predstavlja jednu malu faktograviju.To je jedna mala činjenica ili podatkovni memorijski detalj a nikako May Way.Puno više od toga.To je trenutak otkrivanja spomen ploče sa likom čovjeka koji je zadužio zajednicu u kojoj je živio.Bio je jedan od najistaknutijih gospodarstvenika i kulturnih radnika cijeli svoj radni vijek.Dug je spisak svega što je ostavio nama svima u nasljeđe.Ovo što fotka poručuje omaž je poštovanje i počast tom čovjeku kojem se danas divimo a nikako ono što podmukli zločesti i nedobronamjerni podmeću.

Evo iste fotografije o kojoj je riječ.Ako je nekom dosadno nek se pozabavi analizom ove skromne poruke umjesto da čita zloslutne komentare onih koji nemaju dobru volju.
Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Startni broj

Postby babaos » Thu Apr 24, 2014 9:12 am

I sutra će biti zanimljivo.Fale meni moto priče i situacije ali nefali mi dinamičnost svakodnevice.Možda za promjenu to i nije loše.Noga koju sam povrijedio na mom Suzukiu DR-u još nije oporavljena i sad koristim i zloupotrebljavam svoje vrijeme na drugi način i na drugom mjestu.Idem s jednom delegacijom u mađarsku.Bit će zanimljivih razgovora i posjeta.Moja je tema kultura i njihovo ministarstvo kulture.Teme su suradnja i bolje povezivanje.Vjerujem bit ćemo gosti i u parlamentu.Veselim se novim događajima i iskustvima.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Startni broj

Postby babaos » Thu Apr 24, 2014 9:41 am

Moja stalna tema ispred,ovdje i iza svega...



[/URL]Image
ImageImage
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

PreviousNext

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron