Startni broj

Moderator: babaos

Re: Startni broj

Postby babaos » Thu Apr 23, 2015 7:32 am

Kad sam u Ponedjeljak zamolio termin kod mog varioca nisam ni slutio da ću riješiti jednu nedoumicu staru nekoliko godina.Ovaj put varim dva elementa.Aluminij i inox.Alu gornji most sa GP viljuške Ceriani je imao problem zbog pada prije tri godine i to smo riješili rutinski.Ubod šajbom i kratki var.Nakon toga boja i lak.Radio sam Auspuh od inoxa za moj Commando.Prvobitno sam zamislio sistem dva u dva.Znao sam da imam dva topa koja mogu koristiti.Jednog nisam našao ni nakon sistematične pretrage.Odlučim se za dva u jedan i izvedem vratolomiju desne grane oko Cilindra i ispod Karburatora na lijevu stranu.Heftam i odem na varenje.Izvarimo sve i tad mi kaže varioc da sam isti takav top ostavio kod njega prije nekoliko godina i da nije znao kome pripada.Pitam cijenu varenja i dam duplo zbog topa koji je sačuvao.Imam već za njega namjenu.

Image
Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Startni broj

Postby babaos » Thu Apr 23, 2015 7:46 am

Napravim dvadesetak krugova ovih dana ali krut sam kao letva.Nema veze.Vozim doduše enduro sa gumama plastikankama ali kruto brate...Pojačavam i odlučim češče to raditi.Problem je što nema istomišljenika.Nitko to više ne radi.Nebi trebalo da sam sam na pisti.To je problem.Ali to je dobro kad se ubijem od straha nitko me nije vidio. :dance:

Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Startni broj

Postby babaos » Thu Apr 23, 2015 11:44 am

Mjenjač ide van.Ovih dana.Proljetni radovi inače... :whistle:

Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Startni broj

Postby babaos » Sat Apr 25, 2015 9:48 am

Image

Dobio sam na Wiber ovu fotku iz Londona.Izlog neke trgovine.Jučer.Moja kčerka zna šta mene pali.Aktuelna je pošto upravo radim na mom Commandu koji je na stolu već dvije godine.Mjenjač sam ubacio a pronašao sam i neke djelove koje sam zaturio.Sad je sve krenulo.Cijeli prednji kraj je spreman Auspuh sređen kao i izlazne rupe na izduvu glave(poboljšanje),Mjenjač kompletan(Qaife 5 brzina),odušak je sad tri u dva,poboljšan dizajn rezervara i sica,kočnica itd...Ah englezi :whistle:

Image
Commando je i ne obraćajte pažnju na naljepnicu Triton.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Startni broj

Postby babaos » Sun Jul 26, 2015 8:06 pm

Norton i triton do nove godine imat će svoje startne brojeve.Dilema je kojemu ugraditi qaife sa 5 brzina.Na Triumphu je još upitno koje bregaste ugrađujem ovaj put.Spremio sam 230 stupnjeva ali nisam baš siguran da ih trebam ugraditi.One od Bonevila su sasvim ok i motor je elastičan.Sa novim bregastama tražit će obrtaje a pošto neću više voziti utrke to nema smisla.I ranije je blok trajao samo dvije godine.Na velikim obrtajima imao bi još više problema s njima.Qaife će nositi commando.Triton dobiva četiri brzine dok ne iskompletiram petbrzinski.Ostalo je poznato.Slatke brige su na stylingu i to je sve.

Image
Last edited by babaos on Sun Jul 26, 2015 8:11 pm, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Startni broj

Postby babaos » Thu Aug 06, 2015 11:12 pm

Image

Čija je ova guza ?
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Startni broj

Postby babaos » Tue Aug 11, 2015 1:58 pm

Image


Fascinacija u Subotici.

Danima pokušavam uspostaviti kontakt s poznatim subotičaninom.Nedavno sam saznao za jednu od najljepših trkačih priča iz Subotice.Bilo je veoma teško dogovoriti susret s gospodinom Kenjerešom.Razgovori su bili ozbiljni a tema je bila GP natjecanja u Evropi.Povod je bio stvaranje nove classic stvarnosti u njegovom gradu.Sa prijateljem gospodinom Barkovićem ostvario je hvale vrijedan pothvat.U motociklističkim krugovima to je događaj bez presedana.Znao sam da je jedan od zanimljivih protagonista clasic scene ali u stvarnom prostoru uz neposredni kontakt i komunikaciju to je jedna nadasve zanimljiva trkačka priča koja postaje zanimljiva i u širem smislu.I u širem prostoru.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Startni broj

Postby babaos » Tue Aug 11, 2015 2:16 pm

Saznao sam neke detalje koje sam primao iz pouzdanih izvora.Odmah sam shvatio pravu dimenziju predivne priče dvojice trkača-konstruktora ali nadasve dvojice koji su svjesni što su smislili i što to znači već danas na našim prostorima.Barković i Kenjereš dvojica entuzijasta smislili su pakleni plan.Jedini model Tomos GP-a koji je vozio Matulja oni su odlučili replicirati jedan na jedan.--------------------------------------------------------------------------------------------toliko smjelosti i avanturističke habrosti teško je imati i u najboljim uvjetima iz snova.Oni su to učinili.Oni su istinski junaci jedne zanimljive priče koja postaje vijest koja se širi brzinom vjetra na sve strane.Čestitam.

Image

Tko se pita šta tu radi Nemet dobro se pita.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Startni broj

Postby babaos » Tue Aug 11, 2015 2:22 pm

A sad malo ozbiljnije.



ImageImageImage
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Startni broj

Postby babaos » Tue Aug 11, 2015 2:28 pm

ImageImageImage
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Startni broj

Postby babaos » Tue Aug 11, 2015 2:33 pm

ImageImageImage


Šta reči?ovo se gleda bez teksta.Pa gledanje i opet bez teksta.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Startni broj

Postby babaos » Tue Aug 11, 2015 2:37 pm

Tko ima veće pravo i božji blagoslov da Tomos dovede opet do postolja u GP-u ako ne nekadašnji prvak i rekorder Kenjereš.

Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Startni broj

Postby babaos » Tue Aug 11, 2015 2:41 pm

Kenjereš se ne odvaja od Krebera sa podjelom od osam do 16 tisuća ni u kafiću.Nikad prije ali ni danas trke se ne mogu zamisliti bez dobrog Krebera ili Pitcha.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Startni broj

Postby babaos » Tue Aug 11, 2015 2:48 pm

Bravo dečki.Moj naklon.

T ...O ...M ...O ...S

Tomos opet mora osvojiti svjetsko.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Startni broj

Postby babaos » Tue Aug 11, 2015 3:37 pm

Obratite pozornost na startne brojeve.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

PreviousNext

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron