The Tom Mellor

Moderator: babaos

Re: The Tom Mellor

Postby Mali Caca » Sun Oct 20, 2013 10:53 pm

nemogu od tebe da dodjem na red. taman Oli prestao da svasta pise ti nastavio. kad se malo smirite I kulturno popravite napisacu nesto za svaciju dusu
Pristojan momak, al' lud u mozak
User avatar
Mali Caca
 
Posts: 139
Joined: Sat Dec 29, 2012 6:27 am
Location: Vancouver BC, Canada

Re: The Tom Mellor

Postby babaos » Mon Oct 21, 2013 6:19 am

Svi smo volonteri ovdje.Pisanje nije obavezno.To što zboriš za mene lako je objasniti ali oli te uopće ne poznaje.Moj sunarodnjak i bivši prijatelj oli ozbiljan je čovjek i piše tako kako piše ali piše i više i bolje od tebe.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: The Tom Mellor

Postby babaos » Mon Oct 21, 2013 6:52 am

Svejedno mislim da trebaš napisati nešto i za Toma i za sebe i za našu dušu...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: The Tom Mellor

Postby babaos » Wed Oct 23, 2013 8:11 am

Mali Caca wrote:nemogu od tebe da dodjem na red. taman Oli prestao da svasta pise ti nastavio. kad se malo smirite I kulturno popravite napisacu nesto za svaciju dusu



Tko o čemu on o kulturi...Dinko Županović: Kultura Života


Prijatelji molim vas ”za ljubav prema drugima”

Ova sumorna dosadna i jalova retorika kojom nas darivaju neki ne donosi dobro. Nema dijaloga koji baštini neke civilizacijske dosege i norme a nema ni naznake da će ih biti. U ozračju disonancije koja prelazi granice ukusa i etičkog ponašanja osjeća se samo opstrukcija kojoj nitko ne može stati na kraj.



Prijatelji dobre volje ne ostajte sa strane kao nijemi promatrači. Sad kad se to događa ovdje i sad vrijeme je za ljubav prema čovjeku kao najvećoj duhovnoj materijalnoj kulturnoj i svakoj drugoj sili. Na taj način moguće je mijenjati život, obogaćivati ga do neslućenih granica. Pobjeđivanjem mržnje, kriza i svakodnevnih sudara razornih disonantnih tonova možemo biti ujedinjeni na principima za stvaranje humanističkog društva zasnovanog na dobroj volji i ljubavi.


Svi mi udruženi sa svim potencijalima koje posjedujemo zajedno možemo uspostaviti miran skladan i sretan život svih koji ovdje pišu. Moramo na taj način upozoriti sve one koji svjesno ili nesvjesno sprječavaju takva nastojanja. Upravo svi oni moraju shvatiti da forum nije tako zamišljen.Vrijeme u kojem živimo obilježeno je dramatičnom borbom za osnovne uvjete odnosa među ljudima za bolju budućnost dakako ali istovremeno nema dubljeg kritičkog ili samokritičkog osjećaja s kojim smo suočeni.

U procesu zauzimanja pozitivnog stava prema obogaćivanju života nužno je potrebno njegovati sve društveno prihvatljive vrijednosti kako bi u jednom širem kontekstu to zaživjelo kao zauzimanje pozitivnog stava foruma u cjelini. Ovaj naš forum naš je životni prostor kao jedinstveni i zajednički ambijent u kojem svi trebaju prepoznati zadovoljstvo. Dakle svi mi koji pišemo ovdje dio smo tog našeg životnog prostora i moramo učiniti sve da u potpunosti otvaramo obzorje na kojem kultura života doživljava svoju punu afirmaciju.To danas nije tako. Svi podforumi izgledaju danas očajno i bezidejno. Ako umjesto nerada , slabe komunikacije, slabe vjere, poboljšamo prirodne, društvene i kulturne odnose imat ćemo ugodan životni prostor na forumu s punim povjerenjem i zadovoljstvom u izobilju. Naša moto tema naša je istina i najveća svetinja i dnevna obaveza kao zalog gostima ovdje i drugim namjernicima koje dolaze ovdje. Svijest o tome mora biti stalni i neprekinuti motiv za međusobno uvažavanje kako bi svakodnevno bili u stanju otkrivati nove kulturne vrijednosti ljepotu i ljubav prema drugima.

Dinko Županović
akademski slikar
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: The Tom Mellor

Postby babaos » Fri Oct 25, 2013 6:54 am

rav
Sent: Sun Dec 30, 2012 4:15 pm
From: Mali Caca
To: babaos

Evo vratio sam se na forum. Ajde pa da napravimo malo reda i pokrenemo prave teme.
Pristojan momak, al' lud u mozak
User avatar
Mali Caca

Posts: 131
Joined: Sat Dec 29, 2012 4:27 am
Location: Vancouver BC, Canada

Bilo je to točno prije godinu dana.Ajmo napravit inventuru šta smo napravili.Tko je što koliko i kako napravio ovdje na forumu.Tko je pisao fotke kačio teme otvarao radio animaciju istraživao informirao dežurao ovdje a tko nije i tko je kulturan a tko nije i tko je zlonamjeran a tko nije.Jedino me nije zanimao prijedlog da pravimo reda jel ja nisam ni poručnik ni potporučnik ni desetar ni inspektor.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: The Tom Mellor

Postby babaos » Sun Nov 24, 2013 6:27 pm

Image

Ovo se može gledat dan-noć
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: The Tom Mellor

Postby babaos » Sat Dec 07, 2013 5:51 pm

Ništa od gledanja.I tako sam ja ipak konačno otišao kod čovjeka da vidim sve to.Dugotrajni put u nepoznato.Kroz prozor Boinga gledao sam cijelo vrijeme sitne oblake ciruse u svijetloružočastim bojama i razmišljao o čovjeku kojeg već dugo želim posjetiti.On je pristao da dođem bez oklijevanja i sad znam da ću konačno vidjeti restauriranog Rols Rojsa i svjetski poznatog Triumpha.Vjerujem da će moj suputnik i prijatelj uspješno prevoditi naš razgovor.Dogovorena je posjeta u trajanju od tri sata do sljedećeg Aviona u povratku.Gledam i dolje tamno plavetnilo je beskrajno i osjećaj lebdenja je snažan i toliko uvjerljiv da pomislim da će put do Canade trajati cijelu vječnost.Nastavak...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: The Tom Mellor

Postby babaos » Thu Jan 09, 2014 10:26 am

Pored mene sjedi stara gospođa u crnini.Ugodan konvencionalni razgovor traje već sat vremena.Ide kod kćerke.Nije prvi put i nema nikakav strah u njenom ponašanju.Meni dlanovi znojni.Idem vidjeti taj motocikl rekorder.Vidjet ću i RR-a automobil i razgovarati sa planetarno poznatim vozečem classic-a.U sredini aviona i sjedim do prozora.Cirusi i stratusi se izmjenjuju postaje vedrije i približavam se odredištu.Napetost.Uzbuđenje.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: The Tom Mellor

Postby babaos » Fri Jan 10, 2014 5:11 pm

Mali Caca wrote:nemogu od tebe da dodjem na red. taman Oli prestao da svasta pise ti nastavio. kad se malo smirite I kulturno popravite napisacu nesto za svaciju dusu



Kako da se kulturno popravim?objasni i prosvjetli me.Ako to učinim bit ću u sukobu interesa a ja sam legalist...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: The Tom Mellor

Postby babaos » Fri Jan 10, 2014 5:15 pm

Mali Caca wrote:Sta cekam. Pa da sma u penziji ko ti i da imam vremena za gubljenje po raznim forumima prica bi pila na pocetku psota. Kao sto sam rekao kad navatam malo slobodnog vremena napisacu par recenica



Nemaš vremena sad a kad ćeš ga imat ako ne sad.Tko ne navata do dvadesete neće nikad...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Previous

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron