Manx GP

Moderator: babaos

Manx GP

Postby babaos » Thu Aug 22, 2013 5:00 pm

Ova priča nastavlja se na oglas u "kupovina prodaja"gdje sam ja ponudio na prodaju nortonov ram pod naslovom"Norton racer" i nakon nekoliko dana povukao ponudu.Kad je Saša pokazao interes za ram i njegovo stanje prije ozbiljnog odgovora provjerio sam dobro mjesta gdje dobar Federbet mora biti besprijekoran.Sve je bilo u redu i još je preostalo da zapišem broj ako i to pita.U međuvremenu je Sale odustao i nije ga ništa više zanimalo.A ja sam ustanovio na broju rame nevjerojatan podatak.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Manx GP

Postby babaos » Thu Aug 22, 2013 7:57 pm

Priča traje nekih 8 godina.Još sam bio u utrkama i bilo me je na sve strane.Literatura,forumi oglašavanja,kupovine i prodaje na internetima bili su mi zanimljivi.Svakodnevno sam pratio stanje na trištu.I tako sam jednoga dana pronašao na njemačkom ebay-u oglašen Norton Dominator.Bila je dobra fotka i to je privuklo moju paznju.Sve djelove vlasnik je sloio na bijelu plahtu i sve je bilo obasjano nekom lijepom plavom rasvjetom.Ti djelovi su bili malobrojni ali ram je na fotki izgledao impresivno.Odlučio sam licitirati u trenutku kad je već dvadesetak korisnika dalo svoje ponude.Krenuo sam i ja.Tu licitaciju sam dobio da skratim i rutinski sam nakon toga uspostavio internetsku vezu sa vlasnikom.Bio sam šokiran lokacijom.Bilo je to blizu Hamburga što znači da moram prijeći cijelu njemačku do nortonovog rama.Dobro pomislio sam.Ne mogu sad nazad .Pohvalim se jednom prijatelju da sam kupio Federbet ram i kaem ja njemu gdje je to.Odmah je traio kontakt da mu dam da ga nazove i da na njemačkom to sve lijepo dogovori.I dogovorio je.Skinuo mi je Auspuh jer ja nisam znao da ga ima uopće.Iznervirao sam se ali sam ostao mira.Predloi mi prijatelj da dođem do njega a zajedno ćemo dalje do N rama i još dalje do nizozemske granice u posjet jednom trkaču na Wasp Nortonu koji ih usput i radi kao uslugu.Odlično pomislim i tako je i bilo.U međuvremenu sjetim se vlasnika rame nazovem ga i pitam dali ima još nešto uz ram osim viljuške i mostova za prednje vile te neke manje vane djelove sa ciklistike.Sad je uslijedio šok.Rekao je da je imao sve ali da je mom prijatelju prodao auspuh i da je motor prodan prije nekoliko dana.To me je obeshrabrilo i nisam se više time opterećivao.Polako sam planirao put u Njemačku.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Manx GP

Postby babaos » Thu Aug 22, 2013 8:29 pm

I stiže baja u njemačku.Putovali smo poprilično prema vlasniku djelova ali je zanimljivo u raspravi na temu motocikala što je obojici zanimljivo.Našli smo se sa čovjekom na nekom parkingu pogledao sam letimično ramu i ustanovio da je zdrava i neoštećena.Ostalo mi nije bilo zanimlhjivo a auto mu je bio pun djelova za mene.Morao me nagovarati da pogledam.Sve je donio da pokaže a ja pametnjaković došao samo po ramu.Ipak nekako uzmem i ostalo.Sve.Nije bio skup.Natovarimo i nastavimo prema holandiji.Tamo smo posjetili jednog trkača sa XS Yamahama i nevjerojatnim frizurama koje radi.Baš je bilo dobro.U povratku opet posjet jednom nortonašu kod Kelna.Taj je pun kao brod sa nortonovim djelovima a ima na polici i reparirane nortone od 850 i 1000 ccm za prodaju.Svi su sređeni za sport sa puno snage i momenta.Sad je red da objasnim kako sam se pripremio za prijenos preko granice.Problem je rama a ostalo nije problem.To sam znao i pripremio sam se.Ponio sam sa sobom jednu Triumphovu ramu za koje imam papire.Objašnjenje je bilo da idem s njom na reparaturu .To je prošlo.Na Nortonovu ramu smo stavili taj broj ostavili Triumphov ram u njemačkoj da ga donese prijatelj kao regularan ram.Sve je prošlo kako je zamišljeno.U ovom djelu priče samo da objasnim zašto mi je prijatelj skinuo Auspuh a ja ostao miran kao buba.Probao jesam da mi proda ali nije pristao.Ranije sam ja njemu skinuo također nortonov federbet.Naime bio sam kod njega u posjeti i išli smo vidjeti taj ram da on stavi neki japanski motor unutra.Mjerili smo i mjerili.Pita on mene šta mislim a ja sumnjičavo kažem da mislim da nebi moglo.Mislim da sam bio u krivu tada.On je odustao i prepustio meni ramu.To i nije zanimljivo.Nebi bilo vrijedno priče da nisam sutra kad smo došli po ramu pitao ima li još šta preostalo od motora.Ima sve kaže i iznese na pogled.Umalo nisam puko.Prijatelj šokiran.Cijeli komando za limunadu a mogao je biti njegov.Šta mogu imao sam ja sreću a ne on.Mislim da mi je skinuo ovaj Auspuh samo zbog toga.Nema veze.Taj Commando je nakon nekoliko godina sastavljen sa svim pripadajućim novim djelovima.Čak sam i vozio jednu probnu trkicu.Pokazao je šta treba da se doradi i to je bilo to.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Manx GP

Postby babaos » Thu Aug 22, 2013 9:27 pm

I prođe nekoliko godina.Složio sam Commanda.Probna vožnja i ustanovim da zuji druga.Zupčanici nisu dobri.rastavljaj mjenjač i stvarno.Sjetim se ja mog Nortona kojeg sam kupio nedavno.Uzmem mjenjač i rastavim da uzmem taj par zupčanika.To je trenutak koji pamtim.Crveno ulje i potpuno drugačija anatomija zupčanika.Izvadim to i sad nastaje stvarno pravo iznenađenje.Brojim pet brzina i nemogu vjerovati jel mora biti četiri.Ubrzo shvatim da sam kupio prije tri godine sve to sa trkačim mjenjačem Qaife sa pet brzina.Nevjerojatno.Kakvo ugodno iznenađenje.Samo taj mjenjač vrijedi toliko koliko sam dao za sve.Kakva sreća.Stavim Qaife i vozim se na pet neplaniranih brzina.To mi nije bilo dovoljno upozorenje da se pozabavim sa djelovima i ramom koje sam kupio.Opet je to sve moralo odstojati dosta godina da bi ovih dana stavio oglas da prodajem ram.I sad opet iznenađenje.Posvetim se malo više rami i ustanovim po oznakama i broju da je originalni manx.E sad je bilo dosta improvizacije i pogledam sve djelove kako treba.Morao sam dva dana sakupljati po policama i kutijama i kad je sve bilo na vrpi tad sam shvatio da ja imam Manxa bez motora.Ti elementi koje nisam primjećivao u skladištu su posebni a ja neznam.Pa to je stvarno priča sa sretnim završetkom.
Dakle imam sve što mi treba da formiram Norton Manx GP samo još kupim motor.Tu je sljedeće od djelova:
-Ram-manx
-Rezervar-manx
-Sjedalo-manx
-Poluoklop-manx
-Mjenjač-Qaife
-Rezervar ulja-manx
-Viljuška prednja road holder sa vanjskim federima-manx
-Viljuška zadnja-manx
-Prednji blatobran-manx
-Ploče za motor
-Paljenje racing lukas-manx
-Cronometar sa podjelom na 6000 okretaja-manx
-Predivne Tomaseli ručke
-Tomaseli gas grif
-Lijepi originalni trkači volan-manx
-Startni brojevi bočni-original manx
-Točkovi su od Commanda
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Manx GP

Postby babaos » Thu Aug 22, 2013 9:47 pm

Image Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Manx GP

Postby babaos » Thu Aug 22, 2013 9:53 pm

Image
Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Manx GP

Postby babaos » Fri Aug 23, 2013 8:56 am

Sad se prisjećam da mi je vlasnik motora kojeg sam kupio na aukciji rekao da ga je našao kod jednog bivšeg trkača koji je voZio prvenstvo njemačke nekad davno.Isto se sjećam da vlasnik nije motoraš ni neki poznavalac.Došao je u posjed i kao i ja nije obratio pažnju o čemu se tu ustvari radi.U mom slućaju sve je dobro završilo a jedina šteta je uslovno rečeno što sam sređivao i restaurirao poluoklop i rezervar.Sad kad gledam startne brojeve originalne kakvi su se vozili na trkama malo mi je žao što sam to napravio.Ali tko zna šta bi bilo da je bilo.Brojeve sam provjerio kod znalca.Nasmijao se i predložio da okačim na zid.Rezervar sam sredio zbog Commanda ali sam se odlučio za drugo praktičnije rješenje.Sad ću to morati srediti kako mora biti na Manxu.Sad mi još predstoji da kažem prijatelju koji je bio prisutan kupovini i koji me je nagovarao da uzmem sve što je donio čovjek.Već godinama nisam bio na stazi pa je ova priča dobro došla kao stimulacija za buđenje.Inače zanimljivo je moram kazati cijelo vrijeme svih ovih godina mislio sam da sam kupio Dominatora.Zbog toga sam u međuvremenu i kupio tu mašinu od 600ccm.Sad bi mogao imati dobrog dominatora i o tome ću razmisliti.Malo pomalo i djelovi su se nalazili na sve strane.Sad je sve na okupu i osjećaj je dobar.
Last edited by babaos on Fri Aug 23, 2013 9:37 am, edited 3 times in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Manx GP

Postby babaos » Fri Aug 23, 2013 9:34 am

administracija Lokot...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,


Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron