Trkač iz šezdesetih

Moderator: babaos

Trkač iz šezdesetih

Postby babaos » Tue Aug 06, 2013 10:22 pm

Potaknut raspravom o čuvanju motora u Srbiji postao sam aktivan u tom smislu i to u svim smjerovima.Moram reći priče su zanimljive a ima i drugih zanimljivosti.Nebi da neko pomisli pogrešno ali nemogu reći da me princip svojine ne zanima.To svakako ne.Trkač iz sedamdesetih Ivan Pavlić kojeg sam poznavao odavno nije među nama.Zadnji put sam ga vidio prije dvadesetak godina.Bio je tada star kao ja sada dakle 64.Tad je na moj poziv doputovao u Osijek iz Preluke kod Rijeke.Vozio je tada dosta često utrke i zbog toga je odlučio preseliti tamo.Lijepo za ćuti.Imali smo u Osijeku neku javnu manifestaciju u kojoj sam bio jedan od članova organizacijskog odbora.Znao sam mu brata pa mi nije bilo teško organizirati njegov dolazak u Osijek.Plan je bio da ga predstavim u gradu u kojem je zivio i iz kojeg se odselio zbog utrka.Kad je prestao voziti tamo je nastavio zivjeti.Jedva je pristao putovati zbog neke bolesti sa nogama.Izašao je iz vlaka sa štapom.Jedva se kretao.Bio je već ozbiljno bolestan.Odlučio sam provući njegovu zivotnu i trkačku priču kroz medije i planirao sam napraviti interwiv sa njim i našim osječkim također trkačem Miroslavom Škarom u istom studiju.To mi je pošlo za rukom.Radio sam tada kao novinar u lokalnim novinama.Bilo je to sučeljavanje dvije generacije sa stavovima,razmišljanjem i iskustvom.Drugi dan boravka u gradu prohodao je on i bez štapa.Godila mu je paznja svih a posebno paznja na nivou grada.Nastavlja se priča a ima i dokumenata,fotki…. Image Ovako je izgledalo kad je vozio Preluku Ivan Pavlić Image Ovakvog sam upoznao
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Trkač iz šezdesetih

Postby babaos » Tue Aug 06, 2013 11:07 pm

Moram pregledati svoju arhivu da vidim ustvari šta sam to napisao tada o njemu.Ta arhiva nije kompjuterska jasno pa te papire moram ozbiljnije potraziti.Neke stvari sam već pronašao kao što su licenca,zdravstveni karton,polica osiguranja i kartica sa oznakom krvne grupe što je nosio oko vrata.Sve to je originalno.Prelijepo izgleda.A ima i drugih stvari.Nije sve u lovi.Dobra ideja zlata vrijedi.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Trkač iz šezdesetih

Postby baba zaneti » Tue Aug 06, 2013 11:41 pm

Lepa prica i zeljno iscekujemo nastavak
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: Trkač iz šezdesetih

Postby babaos » Sun Aug 11, 2013 9:25 pm

Neki će se sjetiti Miroslava Škare osječkog trkača.Jedva je pristao na razgovor a kasnije je rekao da mu je bilo odlično druenje i ugodan razgovor sa Ivanom Pavlićem-cigom.Oboje su bili na osječkoj utrci.Jedan na stazi a drugi u publici.Škaro je vozio ZXRR-a iznajmljenog u sloveniji neutreniran i poslije veće pauze.Probao je pobijediti ali Josip Drmeš na rentanom Ducatiu bio je prejak protivnik.Škaro se morao zadovoljiti drugim mjestom ali u velikoj borbi.Uspio sam pronaći ovu originalnu fotku. Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Trkač iz šezdesetih

Postby babaos » Thu Aug 15, 2013 10:22 am

Nisam mogao znati da će to biti moj posljednji susret sa Pavlićem.Vratio se kući i ubrzo je otišao.Taj razgovor nisam zabilježio.Samo po sjećanju znam fragmente.To su bile trkače priče.Doslovno.Moram još pronaći taj tekst od prije desetak godina.Imam to sigurno.Za to vrijeme sa osigurao fotke njegovih dokumenata za utrke.Tu su originali poput police osiguranja,liječnički,karton za krvnu grupu.Najzanimljiviji je karton sa vezicom koji je nosio oko vrata sa oznakom krvne grupe.Taj karton je dakle jurio Prelukom.To me se dojmilo.Sve te dokumente mi je pokazao Pavlić osobno u to vrijeme.On nije bio šampion i često na postoljima ali je bio posvećen utrkama i uvijek stabilan između petog i desetog mjesta a bilo je i pobjeda naravno.Znam da je u najranijoj fazi vozio NSU-a a kasnije D5,D6 i Ducati.Nisam zabilježio njegove priče kad smo razgovarali u četiri oka.Mnogo mi je govorio o svojim treninzima uoči utrka na prometnim cestama oko Osijeka na kojima je bilo dosta zavoja.Nije bilo ni Aerodroma ni staza.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Trkač iz šezdesetih

Postby babaos » Sat Aug 17, 2013 10:05 pm

Evo dokaz da je vozio D6 moj zemljak Ivan Pavlić-cigo.Pogrešno su napisali mu prezime. Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Trkač iz šezdesetih

Postby babaos » Sat Aug 17, 2013 10:13 pm

Ivan Pavlić u prvom planu sa brojem 54.na Preluci... Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Trkač iz šezdesetih

Postby babaos » Mon Aug 19, 2013 8:27 am

Nešto osobnih dokumenata iz tog vremena.Trkačih naravno.Samo letimičan pogled na te osobne budi neke čudne osjećaje u čovjeku.Prisjećam se svih njegovih trkačih priča i događaja.Osigurao sam mu da sjedi za vrijeme utrke u svečanoj tribini sa političarima.Bio je veoma skroman i teze se snalazio kao medijska ličnost.Ovaj dokument je poseban.Ovo je nosio oko vrata na svim svojim utrkama.Drzim da je kako sam već rekao ovaj originalni artefakt kojeg posjedujem poseban jel je na grudima trkača projurio silne trkače kilometre.Potrudit ću se da to bude sačuvano u nekoj muzejskoj zbirci.

ImageImage
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Trkač iz šezdesetih

Postby babaos » Mon Aug 19, 2013 8:35 am

ImageImage
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Trkač iz šezdesetih

Postby babaos » Mon Aug 19, 2013 8:40 am

Image Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Trkač iz šezdesetih

Postby babaos » Mon Aug 19, 2013 8:48 am

ImageImage
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Trkač iz šezdesetih

Postby babaos » Mon Aug 19, 2013 8:50 am

ImageImage
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Trkač iz šezdesetih

Postby babaos » Mon Aug 19, 2013 8:56 am

Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Trkač iz šezdesetih

Postby babaos » Mon Aug 19, 2013 9:00 am

U samom početku karijere bio je talentirani spedway trkač.Bio je odabran u Osijeku gdje je spedway bio popularan.Bio je zapazen na stazama u Zagrebu i sloveniji pa je čak bio i na jednom seminaru u Rusiji.Pričao mi je o tim iskustvima.Kad je probao voziti na stazi odustao je od spedway-a. Imagešteta zaboravio sam datirati vrijeme objavljivanja ovog članka.Zaista je nevjerojatno to što takvi podaci nestaju i gube se.Nitko to ne biljezi i nikome to nije vano što je ovaj talentirani mladi čovjek bio u rusiji učiti voznju.Bio je vozač skroman i zadovoljan što vozi.Slava i novac bili su negdje drugdje.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Trkač iz šezdesetih

Postby babaos » Mon Aug 19, 2013 9:11 am

Kad sam otvorio ovu temu vodio sam računa o datumu kad je rođen Ivan Pavlić pa upozoravam koji nisu primjetili prije nekoliko dana bio mu je rođendan .Ovime iskazujem iznimno poštovanje tom trkaču i bilo mi je zadovoljstvo predstaviti djelić njegove biografije.ovdje u podforumu trkačke priče.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Next

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron