Linkoping 04.08.2013

Moderator: babaos

Linkoping 04.08.2013

Postby stanko61 » Fri Aug 02, 2013 10:51 pm

Marino je,, u ponedeljak oko 2 ujutro otisao na put od 6000 km :)
naime otisao je u Svedsku u Linkoping na trku za shampionat Evrope, prvo je otisao u Assen da se spremi motor,, a u cetvrtak su stigli u Linkoping treninzi pocinju u petak,, danas mi se javio da ima 5. vreme, i nije zadovoljan :roll: ,, mislim da bi trebao biti zadovoljan jer on tu stazu vozi prvi put,
Linkoping je jedan veliki kompleks pripremljen za trke, isti vikend ce se voziti moto kros klasik prvenstvo , zatim spidvej i RR za prvenstvo Svedske i 50cc , naravno na razlicitim stazama koje su jedna pored druge u tom kompleksu
interesantno je da je u 23.00 jos dan malo mu to smeta al ja bi voleo da i meni to smeta:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: sutra su treninzi za kvalifikacije,,,,,,,........videcemo vremena
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Linkoping 04.08.2013

Postby baba zaneti » Sat Aug 03, 2013 5:43 am

NAPRED MARINOO :D :D :D
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: Linkoping 04.08.2013

Postby 69 » Sat Aug 03, 2013 2:29 pm

:clap:
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Linkoping 04.08.2013

Postby krsta63 » Sat Aug 03, 2013 4:07 pm

:handgestures-thumbsup:
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Linkoping 04.08.2013

Postby stanko61 » Sat Aug 03, 2013 7:03 pm

danas su bili kvalifikacioni treninzi i zauzeo je 3. startno mesto i posle toga prva trka koju je zavrsio na trecem mestu :shock: e pa dobro,, ne znam kako al ok :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
u nedelju je je druga trka
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Linkoping 04.08.2013

Postby petko13 » Sat Aug 03, 2013 9:33 pm

Браво Марино, само напред.Свака част.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Linkoping 04.08.2013

Postby babaos » Sun Aug 04, 2013 6:12 am

Marino je sam otišao,kako to?
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Linkoping 04.08.2013

Postby stanko61 » Mon Aug 05, 2013 8:37 am

:) da Marino je otisao sam,, zbog nedostatka novca nismo bili u mogucnosti da idemo i on i ja,, nadam se da cemo sledece sezone moci ici opet zajedno
u nedelju Marino je trku zavrsio na 5. mestu,, imao je peh,, naime bio je drugi i pred kraj trke ga je obisao jedan vozac, i u pokusaju da ga obidje, proklizao je u jednoj krivini i izleteo sa staze ,, naravno odmah su ga obisli jos dva vozaca i na kraju zavrsio na 5. mestu
sve u svemu mislim da je zadovoljan , on je sada u ukupnom plasmanu na trecem mestu, sledeca trka je Poljska Poznan 18.08.2013
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Linkoping 04.08.2013

Postby babaos » Mon Aug 05, 2013 9:38 am

Teško mi je povjerovati da je otišao sam?
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Linkoping 04.08.2013

Postby stanko61 » Mon Aug 05, 2013 11:58 am

da sam je otisao,, :)
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Linkoping 04.08.2013

Postby 69 » Mon Aug 05, 2013 8:30 pm

iskrene čestitke za postignute rezultate! nije to šala! bravo marine!! :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup:
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Linkoping 04.08.2013

Postby petko13 » Mon Aug 05, 2013 9:34 pm

Марино,
моје најискреније честитке за резултате које постижеш. Камо среће да је више таквих међу нама. Честитам и Станку и мами који су подрпка своме сину.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Linkoping 04.08.2013

Postby Zel99 » Tue Aug 06, 2013 11:08 am

Pridruzujem se cestitkama :clap: :clap: . Tesko je sam putovati, a kamoli jos i takmiciti se. Ipak kad vreme malo prodje sve biva mnogo lepse, jer tek onda covek shvata koliko je to bolje nego da je sedeo kuci i jadikovao. Jos jednom bravo za Marina i Markotice :clap: :clap:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Linkoping 04.08.2013

Postby stanko61 » Tue Aug 06, 2013 12:46 pm

Hvala svima
vraca se u sredu ,, verovatno ce biti slika i filmova
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Linkoping 04.08.2013

Postby MareX » Sun Aug 18, 2013 4:06 pm

Pozdrav SVIMA!!!

Nisam ni znao da imam pratioce live prenosa sa trackog vikenda u Svedskoj.
Dosao sam na SMK forum da objavim moje rezultate, kad ono, svi vec sve znaju. Ali ipak treba to da se cuje i vidi iz mog rukopisa kako je sve to teklo.

Naime, krenuo sam u utorak ranom zorom do Budipeste na aerodrom, stigao na vreme, uzleteo i truckavim letom, kao da smo kaldrmom isli do Holandije :D :D stigao u Einhoven i presao u vozni prevoz da stignem u utorak u podne u Assen, gde me je docekao veliki prijatelj Martijn Stehouwer. Tada smo otisli u radionicu, i misleci da imam samo da zamenim klip i postavim masinu u motocikl, reko nije veliki posao zavrsicemo istog dana, bez nekih velikih napora. Ali tome se nada svaki vozac, kad naravno to tako nije bas bilo... :o :o Pored toga da sam menjao klip i sastavio masinu, dosle su neke sitnice koje nisam ni racunao da ce oduzeti mnogo vremena, kao sto su zamena amortizera, pa je amortizer bio za 1cm kraci, pa sam morao da uskladim sve onda i prednju viljusku, pa onda sam menjao zbice koje sam izlomio na predhodnoj trci, koje normalno nisu bile idealne, pa sam prepravljao. I onda zamena zadnje gume, jer od prosle trke nista nije ni ostalo. I posle svega toga resiti problem male snage motora na niskim obrtajima i tesko paljenje motocikla na startu trke!
Tako je vreme teklo sve brze i brze, i napokon smo sve stigli da odradimo i krenemo na put sa sat vremena zakasnjenja. To nije nikakav problem kada se krece na put od 1200km, ustedecemo tih sat vremena, nije problem, ali problem nastaje da moramo na 2 traekta da stignemo na vreme, jer traekt ne saobraca nocu. Tako da nam je to ulivalo dodatnu nervozu. Menjanjem vozaca smo uspeli da ubrzamo tas put i stignemo sve da obidjemo u radnom vremenu.

Prvi utisci sa staze, su impresivni, zalepila mi se patika za asfalt, to nisam nigde jos doziveo. Obrativsi paznju na strukturu asfalta, primetio sam da cu verovatno i posle ove trke morati da menjam gume, zbog gruboce podloge!!! :twisted: :twisted:

Treninzi su bili veoma ozbiljni, jer sam stvarno morao da ucim stazu iz pocetka, jer nije licila ni na sta gde sam vozio pre. Tehnicke krivine koje menjaju nagib i ugao zakrivljenosti tokom krivine, kao i usponi i padovi! Jako interesantno. Tako da sam na treningu zauzeo 5. vreme gde su isprem nene bili 2 bivsa GP vozaca, i 2 Svedska vozaca kojima je staza bila "druga kuca"! Ali sam uspeo na kvalifikacionom treningu da zauzme cetvrto mesto i startujem iz prvog reda.

Prva trka je bila odlicna, i najbolje da je pogledate ovde:
https://www.youtube.com/watch?v=MBju7m8gxZ4

Druga trka se vozila u nedelju i sa losim startovanjem motora, i kasnijim umalo padom sam zavrsio trku na 5 poziciji. Drugom trkom nisam u potpunosti zadovoljan, jer sam napravio gresku koja me je kostala pozicije! Ali sam zadovoljan da sam ostao na tockovima! Drugu trku mozete da pogledate ovde, i da sami vidite sta se desavalo:
https://www.youtube.com/watch?v=4UpxKpAyj2A

Sve u svemi, jedno predobro iskustvo, i nicega mi nije zao sto sam bio, Sve je bilo odlicno, mnogi su mi pomogli u ovome, i podrzali... To je jako bitno!!!

Nisam znao da se ovo prati u Live prenosu, da sam znao mozda bi bilo i boljih rezultata. :o

Moram da se zahvalim ljudima koji su mi pomogli...
Najvise naravno porodici koja mi je pomogla i finansiski i mentalno, i trpi i mene i trke, is ve tako dalje sto ide sa time!!!
Naravno motosavezu Srbije i motosavezu Vojvodine, koji sada nisu uspeli da mi pomognu, ali su obecali pomoc za sledecu trku, da ce da urade sta je u njihovoj moci, u svakom slucaju HVALA!!!
Naravno moram da se zahvalim EMOT Racing kompaniji, koji odrzava i pomaze mi oko motora. Najvece hvala jer koristim i njegovu radionicu, i jako puno hvala porodici Stehouwer, koji su me primili u kucu gde sam spavao i jeo... Svaka cast!!!

Evo snimak koji sam napravio dok sam putovao, pa ukratko da se vidi Highlights sa puta!
https://www.youtube.com/watch?v=69KB2fUy99U

Slike ce da budu u nekom od sledecih postova... :)
User avatar
MareX
 
Posts: 54
Joined: Wed Dec 22, 2010 1:49 am

Next

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron