Beranovac 2013 drugi put

Moderator: babaos

Beranovac 2013 drugi put

Postby baba zaneti » Sat May 25, 2013 4:28 pm

Najnovija informacija je da ce se mozda organizovati jos jedna trka za nas sampionat 26 -tog juna na beranovcu..,javljam sta budem saznao. organizator mk divlji kragujevac i mas :D
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: Beranovac 2013 drugi put

Postby feniks » Sat May 25, 2013 4:33 pm

baba zaneti wrote:Najnovija informacija je da ce se mozda organizovati jos jedna trka za nas sampionat 26 -tog juna na beranovcu..,javljam sta budem saznao. organizator mk divlji kragujevac i mas :D


:handgestures-thumbup:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Beranovac 2013 drugi put

Postby petko13 » Sat May 25, 2013 5:51 pm

Једва чекамо!
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Beranovac 2013 drugi put

Postby 69 » Sat May 25, 2013 11:10 pm

26. jun je srijeda... ?
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Beranovac 2013 drugi put

Postby baba zaneti » Sun May 26, 2013 9:47 am

69 wrote:26. jun je srijeda... ?


onda je 23 jun , naravno ako bude bilo. znam da mi je rekao 2 0 ... neki.. :D
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: Beranovac 2013 drugi put

Postby 69 » Sun May 26, 2013 1:43 pm

:mrgreen: nije ni bitno jel 23. il 30., samo nek bude.... :handgestures-thumbup:
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Beranovac 2013 drugi put

Postby feniks » Sun May 26, 2013 10:04 pm

CITAT:

"Zasedala komisija za brzinski motociklizam MSS 23.05.2013.

Sedam članova komisije za brzinski motociklizam Moto saveza Srbije, drugim rečima u punom sastavu, sastali su se kako bi verifikovali rezultate po klasama i raspravljali o uloženoj žalbi posle druge trke Otvorenog prvenstva Srbije održane na nekadašnjem vojnom poligonu za obuku vozača motora i kamiona Beranovac, nadomak Kraljeva.

Počev od 125 kubika, preko 600 i 1.000 profi do 600 hepeninga sve je bilo u redu. Rezultati klase 1.000 hepening nisu verifikovani zbog uloženog prigovara takmičara sa startnim brojem 2, na takmičara sa startnim brojem 72.

Usledila je polemika u maniru poštovanja svakog od sagovornika i koja je bila adekvatna skupu i temi, što je vredno hvale. Kroz „priču“ je provejavalo nekoliko bitnih detalja, poput da komisija prevashodno treba da se bavi sportom i njegovim unapređenjem, a ne politikom, preko toga da su profi klase, čitaj 600 SS i 1.000 štok sport u krizi ubog nedostatka takmičara, da hepening treba vratiti u okvire kao onomad, do toga da valja razmišljati u pravcu Alpe Adrija takmičenja, jer čelnici Istočnoevropskog šampionta nemaju dovoljno poštovanja prema MS Srbije i vrhunac svega bio je, da Pravilnik valja menjati, jer je prevaziđen i prepun kontradiktornosti.

Primer da je pomenuti Pravilnik prevaziđen, uočen je u trenutku kada su probali da na osnovu njega protumače, da li je takmičar na kojeg je uložen prigovor imao pravo nastupa u 1.000 hepening klasi ili nije. Tačka koja reguliše ko ima pravo nastupa u dva stava govori da može, da bi u narednom stajalo suprotno. To je bilo više nego dovoljno da donesu odluku kako prigovor prosleđuju Upravnom odboru, da ga on razmotri i „presudi“.

- Mi nismo adekvatni za tu temu, jer smo mi kao komisija prevashodno zaduženi za tehničke stvari i unapređenje moto sporta. Naglašavam da sve radimo transparetno i po Pravilniku, a on prvi je prevaziđen. Poslednje dve godine govorim kako je vreme da ga promenimo, mi smo ga samo dorađivali po potrebi i evo na datom primeru smo svi shvatili da je neupotrebljiv. Mi bi smo po pitanju prigovora mogli da damo preporuku ili mišljenje, a na U O je da donese konačnu odluku – rekao je Goran Lovrić predsedavajući komisije.

- Nije problem u takmičaru koji je vozio, pitanje je ko je njemu izdao licencu, greška je nastala u startu, a mi svakako imamo problem nedostatka takmičara, tako da je tu sada jedna vrlo nelagodna situacija, kako odlučiti. Nas treba prvenstveno da zanima sport, a ne politikanstvo, a na takmičarima je da se dokazuju na stazi – nadovezao se Nenad Petrović Šone.

Božidar Mihailović kao Generalni sekretar dodao je da mišljenje komisije za RR mora biti relevantno i da će ga on zastupati na U O. Ujedno, takmičari moraju biti zaštićeni i njihovo ostvareni rezulati takođe moraju biti vrednovani, a da MS Srbije posebno vodi računa kod izdavanja licenci, kako takmičarima, tako i funkcionerima.

Bilo je reči da su profi klase u krizi sa brojem takmičara, i da na tu temu valja ozbiljno razmišljati, ali i da svakako treba tehnički „utegnuti“ hepening klasu, kako bi bila otvorenija za nove učesnike, jer je ona u osnovi i zamišljena kao amaterska. Onda bi jači i brži iz hepeninga prelazili u profi i ujedno oslobađali mesta za nove koji ne žele da jurcaju po ulici već na bezbednoj stazi. Bilo je reči da mnogi u hepeningu „brijaju“ motore i da su zbog toga vrlo brzi i za dobar deo takmičara neuhvatljivi, zato treba vratiti serijski motor, jedina dozvoljena prepravka odnosila bi se na creva i gume zbog bezbednosti.

- Mišljenja sam da treba da stanemo na put samovolji koji sprovodi BMU na čelu sa Bogdanom Nikolovim i da počnemo da gledamo u pravcu Alpe Adrija prvenstva. Mala je razlika u ceni koštanja prilikom odlaska na isti ili na Istočnoevropski šampionat. Jedino su kotizacije skuplje na Alpe Adrija, ali sam siguran da će nas tamo više ceniti nego što to čine, gore pomenuti. Jer koliko vam je poznato oni i posle predviđenog roka otkazuju takmičenja, što direktno utiče na naš šampionat i tome slično, svi sve vrlo dobro znamo, tako da nema razloga da navodim još činjenica – predložio je Nenad Petrović.

Kako će u šampionatu nastati velika pauza do sledećeg takmičenja, pokrenuta je tema da se aktivira jedan rezervni termin i da u tom slučaju bude organizovano još jedno Kraljevo. Mogući termin je 23. jun, ali se na tu temu još mora pričati…"
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica


Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron