Чувајмо моторе у Србији!!!

Moderator: babaos

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby babaos » Tue Feb 12, 2013 3:52 am

Sve je to roba na tržištu bila,je i ostaje.Nema planktona nema ni bakalara.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby petko13 » Tue Feb 12, 2013 7:54 am

babaos wrote:Sve je to roba na tržištu bila,je i ostaje.Nema planktona nema ni bakalara.


Ниси у праву нимало.
Винсент клуб из Ванкувера је најјачи на свету. Имао је 19 примерака када сам ја био тамо. Ниједног никада нећеш наћи на оглас, продају се ретко и искључиво унутар клуба по регресираним ценама за чланове. Број иим се вероватно само увећава и никада не напуштају територију. Имао сам један редак и скуп спортски ауто и ствар је иста и мећу аутомобилистима. Нисам га ни купио ни продао на оглас!!!
Многима овакав начин размишљања не иде у прилог, јер купи јефтино а продај скупо је најлакша пара. Али нешто ће се ипак десити и људи ће почети да размишљају на други наћин, барем они који не брину за сутрашњи хлеб, то је природан процес сазревања свести. То се пре или касније деси у сваком друштву.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby igor » Tue Feb 12, 2013 8:27 am

oli wrote:Ufff, najebo sam unaprijed, ako Igor bude pisao pravila, za takovi sabor... Valjda će mi dati barem da gledam...
Naravno samo na slikama...
Moram biti dobar, da im se malo umilim... Pa možda mi Igor stvarno da koji put da zraknem na fotke tih lijepih motorića...
Znači neću da se miješam jer nikako ne mogu spasti u takovu družinu (iz puno razloga)...

Ali mogu da pitam, iz puke znatiželje... Jer projekat izgleda u najmanju ruku "romantično" kao u serijalu Verno Azul...

Ako sam dobro shvatio, Vi mislite da se to odnosi samo na trkaće motore (to sam skužio iz Petkovih postova koje sam detaljno proučio i to unakrsno)...
Jer ako je tako, mi koji se zamlaćujemo s ovim drlozima, Jawe, Emejci, Tomosi "kaišari" i sl. možemo mirno da spavamo, s nadom da ćemo se tim krševima moći baviti i dalje? Mislim stvarno sam zabrinut, spadam tu nekako regionalno u "granični" slučaj, pa me baš interesira kakovi će sve biti raznovrsni kriteriji...

Eto konkretan primjer, Steva iz Niš prodaje nekakav DKW, i ima i nekakvog Nortona, ali ako sam dobro shvatio iz ove tu prepiske, na forumu, to nisu trkaći motori, konkretno bi li to spadalo pod taj vaš novi tehničko kulturni program zaštite?

Jednako tako postavljam i slijedeće pitanje, hoćete li zagovarati recimo teoriju reciprociteta, npr Tomos model T011, prvi koji je proizveden je u Srbiji, bi li se zalagali da se vrati Slovencima, ili nije bitno jer nije trkaći...
Ili možda još bolji primjer, trofejni trkaći Sachs iz Splita je u sada Pančevu...Po vašemu bi li ga trebalo samo vratiti u Split, ili ga možda treba razmijeniti...

Sve je to onako malo u magli, pa ako možete detaljnije malo...




Ne znam samo cemu sarkazam i zluradost u odnosu na zelju pojedinih ljubitelja starih motora da se pokusaju da zahvaljujuci pravovremenoj informaciji o prodaji, po neki od starih motora ostane ovde
Cemu nastojanje da se banalizacijom i karikiranjem, u startu obesmisli jedna takva ideja?
Da li bi neko od takve ideje imao stete?


Prosle godine sam prodao dva svoja stara motora u zelji da malo oslobodim garaze da moze da se ubaci nesto zanimljivije. Nisu neki svetski rariteti, ali stari su po 30-40 godina i u kompletno originalnom stanju.
Ni u jednom slucaju nisam davao oglas upravo iz razloga da ih ne kupi neko nepoznat koji ce ih na ko zna koji nacin unistiti. Ostali su u krugu nas koji vozimo motoklasik, jedan kod aktivnog a drugi kod bivseg takmicara.
Sto se tice cene - u jednom slucaju sam prihvatio cenu koju je kupac ponudio, a u drugom sam formirao cenu znacajno nizu od one koliko me je ukupno kostao motor prilikom uvoza iz Nemacke, da bi bila prihvatljiva za kupca i on je bez pogadjanja prihvatio.
Uopste nisam razmisljao da li sam mogao da dobijem vise da je prodaja oglasena na sajtovima za prodaju motora, a motori netragom nestali.
igor
 
Posts: 165
Joined: Wed Jan 28, 2009 5:52 pm
Location: Beograd

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby petko13 » Tue Feb 12, 2013 8:53 am

igor wrote:


Ne znam samo cemu sarkazam i zluradost u odnosu na zelju pojedinih ljubitelja starih motora da se pokusaju da zahvaljujuci pravovremenoj informaciji o prodaji, po neki od starih motora ostane ovde
Cemu nastojanje da se banalizacijom i karikiranjem, u startu obesmisli jedna takva ideja?
Da li bi neko od takve ideje imao stete?


Prosle godine sam prodao dva svoja stara motora u zelji da malo oslobodim garaze da moze da se ubaci nesto zanimljivije. Nisu neki svetski rariteti, ali stari su po 30-40 godina i u kompletno originalnom stanju.
Ni u jednom slucaju nisam davao oglas upravo iz razloga da ih ne kupi neko nepoznat koji ce ih na ko zna koji nacin unistiti. Ostali su u krugu nas koji vozimo motoklasik, jedan kod aktivnog a drugi kod bivseg takmicara.
Sto se tice cene - u jednom slucaju sam prihvatio cenu koju je kupac ponudio, a u drugom sam formirao cenu znacajno nizu od one koliko me je ukupno kostao motor prilikom uvoza iz Nemacke, da bi bila prihvatljiva za kupca i on je bez pogadjanja prihvatio.
Uopste nisam razmisljao da li sam mogao da dobijem vise da je prodaja oglasena na sajtovima za prodaju motora, a motori netragom nestali.


Потпуно се слажем са твојим начином размишљања. И сам радим исто. Разумем ја одјеке, такав наш став многима квари посао" купи јефтино продај скупо", али то је њихов проблем а не наш. Свестан сам ја да ми не можемо сачувати сваки примерак, али ћемо сигурно променити општу слику. Има ту још нешто. Знам неколицину љубитеља који мисле да су колекционари, а заправо чине огромну штету мотоциклима које имају, јер их апсолутно запуштају и остављају зубу времена без заштите, на кишии и снегу. Ти примерци, понекада врло вредни једноставно нестају њиховом заслугом. Боље да таквима никада нису пали у руке. Није довољно само нешто волети и желети добро. Американци имају једну паметну изреку " Пут до пакла поплочан је добрим намерама". Пренесено на наш случај, из добре намере такви наносе огромну штету идеји очувања тих мотора.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby petko13 » Tue Feb 12, 2013 9:09 am

oli wrote:
Eto konkretan primjer, Steva iz Niš prodaje nekakav DKW, i ima i nekakvog Nortona, ali ako sam dobro shvatio iz ove tu prepiske, na forumu, to nisu trkaći motori, konkretno bi li to spadalo pod taj vaš novi tehničko kulturni program zaštite?

Jednako tako postavljam i slijedeće pitanje, hoćete li zagovarati recimo teoriju reciprociteta, npr Tomos model T011, prvi koji je proizveden je u Srbiji, bi li se zalagali da se vrati Slovencima, ili nije bitno jer nije trkaći...
Ili možda još bolji primjer, trofejni trkaći Sachs iz Splita je u sada Pančevu...Po vašemu bi li ga trebalo samo vratiti u Split, ili ga možda treba razmijeniti...

Sve je to onako malo u magli, pa ako možete detaljnije malo...


Стварно нема потребе да банализујеш ствари до те мере да изгледа подругљиво, рачунам те за интелигентног човека који може да разуме ово питање на прави начин. Али ево објаснићу како си тражио.
Стевин Нортон је чист тркачки модел, ДКВ је ретка спортска верзија редовног друмског модела. То не мења суштину. Ни једна парна машина није прављена као" спортска", а ипак су драгоцене за сваку техничку збирку. Што се тиче два Сакса Никице Синкијевича, да њима је место у неком музеју али не неопходно у Хрватској јер они су вожени у Југославији. Свакако би требали бити тамо где је предтављен тај човек као тркач који је освајао вредне трофеје.Ако у Хрватској има људи који би то волели тамо да виде ја то поздрављам и подржавам. До тих мотора дошли би разменом неких других који припадају српским такмичарима. То је идеализовано и делује као са друге планете, али то је најпоштенији приступ .Изводљив је, тешко додуше и само на дуге стазе. Пречица је да ти Карчи то прода пре него неко од нас купи и ту је ствар готова. Ако он то хоће , нико ти не стоји на путу, али ако неће, нема пара које ти могу помоћи.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby oli » Tue Feb 12, 2013 10:53 am

Moram priznati da mi niste potpuno jasni, obojica...

Meni tradicionalno nesklon Igor, pod "transmisijskim" uticajem, opterećen...
Naravno da slučajno ne zaboravim, uvijek je on u pravu, pa i onda kada svi argumenti govore suprotno...
Igore, dragi druže...
igor wrote:Ne znam samo cemu sarkazam i zluradost u odnosu na zelju pojedinih ljubitelja starih motora da se pokusaju da zahvaljujuci pravovremenoj informaciji o prodaji, po neki od starih motora ostane ovde
Cemu nastojanje da se banalizacijom i karikiranjem, u startu obesmisli jedna takva ideja?
Da li bi neko od takve ideje imao stete?

Od dobre ideje uopćeno gledano, mogu imati štetu, samo oni koji nisu dobronamjerni...

Svaka "ideja" tipa projekta za očuvanje i podizanje nivoa tehničke kulture je dobra... Naravno poželjno bi bilo da i u realnom svijetu bude moguće provedljiva...
Ovo tu dok ti pričaš bez objašnjenja metode i načina provedbe, to ti je isto kao da si rekao da bi bilo dobro da struja bude besplatna... Il, da Dunav ide "uzbrdo"...
Pa bilo bi dobro, ali kako, to izvesti za našega života?

To me je podsjetilo, kada mi je jednom, sada već dosta davno, došao jedan "entuzijast" i tražio da mu projektiram (napravim proračun) za slijedeću stvarčicu, htio bi čovjek da ima pojačalo za glazbu koje troši 100W struje a da daje 500W muzičke snage, bez obzira što ja njemu pokušavam objasniti da to ne biva, on uporan, kaže on meni, pa to znači da ti neznaš napraviti taj proračun, i ajd, da ga otepem napravim mu to, sada se možda neću sjetiti precizno svih detalja, ali ide otprilike ovako: moguće je to sve provesti, da uzmeš špagu dugačku 8m, za nju zavežeš pojačalo priključeno na izvor snage 100W i onda to sve u bezzračnom prostoru vrtiš brzinom 12 puta većom od brzine svijetlosti... Uglavnom tako nekako... E jebiga sad...

Nisi objasnio, ništa, ljudi (eto, ja u ovome slučaju), normalno pitaju, ti nemaš pojma što bi odgovorio, i onda su oni koji pitaju sarkastični i zluradi...
E, pa nije baš to tako, nije svako pitanje zlurado, ako ti na njega neznaš odgovor...

Genijalnost Nikole Tesle je bila zapravu u slijedećoj činjenici: svaki njegov uređaj koji je proizveo, se je od ideje u glavi do finalnog produkta razlikovao samo unutar 5%... To je suština... Ne samo da je lik to uspio sve provesti što je naumio nego su bila odstupanja samo do 5% i naravno uspio je provesti...

Tvoja retorika je bez ikakove osnove... Po mom mišljenju sarkastično je to što nas tu pokušavaš uvjeriti da je ta ideja dobra, (pazi nisam rekao da nije) ali bez argumenata, te bez obrazlaganja, metode kojom to imaš nakanu ti ili vi provesti.... Pa mi jesmo možda malo blesasti i zaigrani, ali nismo mutavi... I onda kao alibi sada već tradicionalno pretpostavljaš zluradost... Pa lagano mi je već malo pun "kufer" toga tvoga stava...
Za razliku od nekih, ipak sam ja tu postavio neka po mom mišljenju logična pitanja, te dao i neke argumente...
Ako si u nekome mome postu prepoznao pitanje, lijepo te molim da odgovoriš ako želiš, nemoj ako ne želiš, ili samo preskoči...

oli wrote:Praktično pitanje:kako to sprovesti u praksi, a da bude po zakonu? (ima jedna varijanta ali o tome nekom drugom prilikom)

Da bi se cijela stvar pomakala dalje od nivo puke informacije, tj punkta za razmjenu informacija, potrebno je učiniti puno više...
Već sam ranije pisao o traktorima, ako traktor nije registriran, onda je potrebno od istog ministarstva kao da izvoziš sliku ishoditi potvrdu...
Kako je moguće legalno izvesti motocikl stariji od 30 godina iz zemlje, ako nije registriran... Gotovo nikako... Znači da mehanizam ipak postoji...

petko13 wrote:Стварно нема потребе да банализујеш ствари до те мере да изгледа подругљиво, рачунам те за интелигентног човека који може да разуме ово питање на прави начин. Али ево објаснићу како си тражио.
Стевин Нортон је чист тркачки модел, ДКВ је ретка спортска верзија редовног друмског модела. То не мења суштину. Ни једна парна машина није прављена као" спортска", а ипак су драгоцене за сваку техничку збирку. Што се тиче два Сакса Никице Синкијевича, да њима је место у неком музеју али не неопходно у Хрватској јер они су вожени у Југославији. Свакако би требали бити тамо где је предтављен тај човек као тркач који је освајао вредне трофеје.Ако у Хрватској има људи који би то волели тамо да виде ја то поздрављам и подржавам. До тих мотора дошли би разменом неких других који припадају српским такмичарима. То је идеализовано и делује као са друге планете, али то је најпоштенији приступ .Изводљив је, тешко додуше и само на дуге стазе. Пречица је да ти Карчи то прода пре него неко од нас купи и ту је ствар готова. Ако он то хоће , нико ти не стоји на путу, али ако неће, нема пара које ти могу помоћи.


Stevu iz Niš ne poznajem dobro, samo jednom mi je dao izjavu, super korektno... Nisam imao pojma da ima i takove motore u garaži...Niti sam to čuo od njega, niti od bilokoga drugoga, sve do ove priče koja se je rastegla kroz forum...
Od Karčija sam već kupio ono što sam mislio, Suzuki GT 250, koji je bio rastavljen i započeta je priprema za utrke, ram sam već vratio u izvorno stanje, a vremenom ću pokušati cijeli motor vratiti u izvorno stanje...Malo me tu muče papiri, ali riješiti će se i to već nekako...
Odgovorio si mi na sva pitanja osim za Tomosa i odnos prema Sloveniji. Kako na to gledaš?
I pazi, ništa tu nije banalno ali uopće...Barem, ja tako mislim... Ostalo sam sve shvatio...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby petko13 » Tue Feb 12, 2013 12:44 pm

Драго ми је да полако схваташ како сам размишљао на тему. За Томоса из Брациног музеја, нисам посебно писао јер сам кроз Синкијевичев пример дао своје гледиште и за овај случај. То је мотоцикл произведен у тадашњој Југославији, и равноправно припада свима који су је чинили у том тренутку. Томос има фабрику и у Холандији па није холандски никада био.Чињеница да је већ у музеју говори да неко већ мисли на његово чување, што је добро. Ако Словенци хоће да га врате у Словенију, ја немам ништа против, али нека понуде нпр у замену неки од мотоцикала које су возили наши тркачи нпр. Манкса ког је возио Лолетов отац или слично. Могу они и да понуде новац, али је онда ствар у рукама руководиоца музеја за кога рачунам да има више свести о његовој историјској вредности , него неки просечан илии исподпросечан грађанин. Да би решили проблем трговине историјским благом, Енглези нпр. забрањују законом, било какву трговину предметима који су део збирке, такође и изношење из земље. У њиховим збиркама се налази вероватно , више примерака разних врста, који су пореклом из других делова света а не из саме Енглеске а не пада им на памет да их врате у земљу порекла.
Деведесете године прошлог века упознам ја у Солуну човека који је према сопственом тврђењу, извезао из Грчке целу композицију пуну старих мотора. Направио је до тада 2 милиона долара профита. Никада га више нисам видео после тога. Данас је извоз мотоцикала из Грчке забрањен! Ако одете и тамо купите мотор , нећете моћи да добијете документа за регистрацију у другој држави. Наравно увек постоје други начини за решавање тог проблема. Мислим да стари мотор оданде више не може да се изнесе. Незнам поуздано јер нисам пробао.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby oli » Tue Feb 12, 2013 3:41 pm

petko13 wrote:Драго ми је да полако схваташ....

Ha, ja sam ti malo "sporovozan...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby igor » Tue Feb 12, 2013 8:49 pm

oli wrote:
Ovo tu dok ti pričaš bez objašnjenja metode i načina provedbe, to ti je isto kao da si rekao da bi bilo dobro da struja bude besplatna... Il, da Dunav ide "uzbrdo"...
Pa bilo bi dobro, ali kako, to izvesti za našega života?

Nisi objasnio, ništa, ljudi (eto, ja u ovome slučaju), normalno pitaju, ti nemaš pojma što bi odgovorio, i onda su oni koji pitaju sarkastični i zluradi...

Genijalnost Nikole Tesle je bila zapravu u slijedećoj činjenici: svaki njegov uređaj koji je proizveo, se je od ideje u glavi do finalnog produkta razlikovao samo unutar 5%... To je suština...

Tvoja retorika je bez ikakove osnove... Po mom mišljenju sarkastično je to što nas tu pokušavaš uvjeriti da je ta ideja dobra, (pazi nisam rekao da nije) ali bez argumenata, te bez obrazlaganja, metode kojom to imaš nakanu ti ili vi provesti....


Oli, sta ti ocekujes?
Elaborat?
Predlog zakona o starim motorima? Sa sve kaznenim odredbama za nepridrzavanje.
Tehnicki crtez kako bi ta kupoprodaja funkcionisala?
Obrazac specijalnog kupoprodajnog ugovora za te namene?

Lepo sam napisao da bi bilo dobro da se medju ljubiteljima starih motora uspostavi malo vise komunikacije nego do sada, posebno ako neko ima informaciju da je neki primerak na prodaju a njega ne interesuje, da to saznanje podeli sa drugima. Samo to za sada.
Znaci, nema nikakvih specijalnih metoda,
neoborivih argumenata, razradjenog nacina sprovodjenja i sl. na cemu ti insistiras. Samo malo vise i cesce komunikacije medju nama na tu temu.

I lako se sprovodi u delo bez ikakvog elaborata o sprovodljivosti. Ponavljam da sam i sam neke motore kupio a neke i prodao u direktnom kontaktu sa prodavcima ili kupcima, ili uz posredovanje ljudi iz tog naseg kruga ljubitelja oldtajmera, pri cemu je novcani iznos bio ispod "trzisnog" i u slucaju kada sam bio prodavac i u slucaju kada sam bio kupac. Vodila nas je ideja da je cilj da motor ne ode u ruke nekoga ko ce ga ili unistiti ili dalje preprodati, tj. da motor ostane tu.


A sto se tice tvojih pitanja, na njh nisam odgovarao jer sam pomislio da ne mislis ozbiljno.
Ali vidim da insistiras pa ti mogu reci da je bespredmetno pitati a jos bespredmetnije odgovarati na pitanja tipa - sta sada raditi sa pojedinim motorima koje si nabrojao.
Ako tebe vec nije sramota da javno postavis pitanje sta bi trebalo raditi sa tudjim motorima, mene je sramota da na to uopste i odgovorim bilo sta.
Ti motori su necija privatna svojina i imaju svoje legalne vlasnike, a ko sam ja i ko si ti da sad pravimo planove i predloge, da pitamo i dajemo odgovore - sta raditi sa tudjom imovinom. Nije ovo 1945. godina...
Stvarno ne zelim da svojim odgovorom na tvoja pitanja ucestvujem u bilo kakvim revizijama ranije obavljenih legalnih kupoprodaja, niti da trasiram sudbinu tudje imovine, pa cak ni u formi idejnog koncepta.
Sta ce sa tim motorima biti, iskljucivo je stvar volje i odluke njihovih vlasnika. Odakle meni (ili bilo kome) moralno ili bilo kakvo drugo pravo da odgovorom na tvoje pitanje procenjujem sta treba uraditi sa Karcijevim motorom? To od mene ne ocekuj.
Jedino, ako je neki takav primerak ovdasnji vlasnik odlucio da proda, bilo bi dobro da takvu informaciju imamo na vreme, pa ako je neko zainteresovan da pokusa da postigne dogovor oko kupovine kako motor ne bi zauvek otisao odavde.
igor
 
Posts: 165
Joined: Wed Jan 28, 2009 5:52 pm
Location: Beograd

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby babaos » Tue Feb 12, 2013 10:04 pm

Moglo se i očekivati na kraju da upravo igor definira poruku u temi koja je bila zanimljiva.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby oli » Wed Feb 13, 2013 12:59 am

igor wrote:Lepo sam napisao da bi bilo dobro da se medju ljubiteljima starih motora uspostavi malo vise komunikacije nego do sada, posebno ako neko ima informaciju da je neki primerak na prodaju a njega ne interesuje, da to saznanje podeli sa drugima. Samo to za sada.
Znaci, nema nikakvih specijalnih metoda,

E, da sada si lijepo objasnio... I sada je sve jasno...
Da si to tako odmah postavio na početku, ne bi niti bilo diskusije...
Ostali tekst u postu uglavnom je pretenciozan, netočan i kao takav, niti ne zaslužuje komentar...

Bez obzira, na naopak stav, zahvaljujem na odgovorima...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby igor » Wed Feb 13, 2013 1:25 am

oli wrote:
igor wrote:Lepo sam napisao da bi bilo dobro da se medju ljubiteljima starih motora uspostavi malo vise komunikacije nego do sada, posebno ako neko ima informaciju da je neki primerak na prodaju a njega ne interesuje, da to saznanje podeli sa drugima. Samo to za sada.
Znaci, nema nikakvih specijalnih metoda,


E, da sada si lijepo objasnio... I sada je sve jasno...
Da si to tako odmah postavio na početku, ne bi niti bilo diskusije...



A kako sam to postavio na pocetku nego isto tako? Sustinski isto, ali mozda drugim recima.
Post koji ti je sada jasan je potpuno isti kao i postovi koji ti juce nisu bili jasni pa si trazio argumente, metode i nacine sprovodjenja, poredio sa Teslinim pronalascima, kretanjem Dunava uzbrdo itd.
Evo, da te podsetim, ovo dole su ti citati iz mojih postova na 3. stranici teme koji tebi, kao, nisu bili jasni. A u njima nema nikakve razlike u odnosu na gore citirani post koji si, kako kazes, sada shvatio:

"Ono sto mi mozemo da ucinimo, u smislu onoga sto je Sale napisao u prvom postu, je da mozda bas na ovom forumu otvorimo posebnu temu gde bi svako mogao da iznese svoja saznanja gde je neki od starih motora na prodaju. Time bi se omogucilo da informacije stignu do eventualno zainteresovanih kupaca ovde medju nama, pa bi se mozda u nekim slucajevima i nasao kupac koji bi ponudio iznos koji bi zadovoljio prodavca i motor bi ostao tu.
......................
Ja sam samo onako preko kolena nabacio ideju, Sale je u pravu da bi to trebalo ipak da bude manje javan krug ljudi koji bi delili informacije.
A sto se tice cene, cena je ta koju odredjuje ili na koju pristaje prodavac, pa bila ona svetska, evropska ili srpska. Znaci ne govorim toliko o ceni nego, uslovno receno, o pravu prece kupovine."

igor
 
Posts: 165
Joined: Wed Jan 28, 2009 5:52 pm
Location: Beograd

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby oli » Wed Feb 13, 2013 2:49 am

Druže, Igore, molim te nemoj se žestiti (iako priznajem, oma, da mi je u jednu ruku malo srcu milo ako sam te uspio razžestiti, a da nisam morao upotrijebiti raznobojne postove)...
Vidi, ta, tvoja teorija da sam ja malo "ćaknut", u potpunosti stoji, ali samo ako bi npr ja razmišljao tvojom glavom, ali nijesam ti ja te sreće, da mi se ta mogućnost pruži... A i u školi sam bio malo "sporiji"...

Ono što je mene tu zbunilo su slijedeće činjenice...

Oglasnik na forumu ovdje postoji od skoro samoga početka, mnoge su se tamo stvari predstavile i promijenile vlasnika, koje čak i nisu vezane za moto svijet, eto npr ja kupio kafanu cijelu, doduše ne baš preko oglasnika, ali ipak putem foruma... Znači mjesto za ukazivanje takvih stvari kao što su posebno značajni motori, već odavno, postoji...

Zakon o upravnim poslovima je vrlo određen kada su starine u pitanju (sva vozila starija od 30 godina spadaju u kategoriju starina) samim time vrlo je otežan iznos starina iz zemlje, a izvoz značajno otežan i kompliciran... Znači zakonska regulativa postoji, i bez odgovarajuće potvrde (od ministarstva, točno za taj predmet) nije moguće preko grane niti iznijeti starine (npr na neku izložbu) a kamoli izvesti... Prekršaji po tom pitanju mislin da zastarijevaju nakon tri godine... Znači to je sve već regulirano...
Znači, mjesto za isticanje postoji, kao i zakon koji to regulira...
To je s jedne strane...

I onda naslov s tri uskličnika, te sva ova teorija...
To je naravno s druge strane...

Ett, to ti je s moje strane... I ajd ne nerviraj se...
I naravno treba čuvati motore, ma gdje bili...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby baba zaneti » Wed Feb 13, 2013 11:55 am

:D :D :D :D :D
НЕМОГУ А ДА СЕ НЕ НАСМЕЈЕМ НА ПРЕДЛОГ О ОБЈАВИ И СОПСТВЕНИМ САЗНАНЈИМА ГДЕ СЕ НАЛАЗИ КОЈИ РЕДАК МОТОЦИКЛ НА СТРАНИЦАМА БИЛО КОЈЕГ ФОРУМА А КАМОЛИ ОВОГ НАШЕГ КОЈИ ЈЕ ПОДЕЉЕН НА " ТРГОВАЧКУ ФЛОТУ "И НА "ПРВИ КОНЈИЧКИ ПУК", НА МЛЕТАЧКЕ ТРГОВЦЕ И НА ЗАЉУБЉЕНИКЕ У МОТОЦИКЛЕ.

ЈА САМ ПРВИ ПОСТАВИО ПИТАНЈЕ ГДЕ ИМА ДА СЕ КУПИ ОБИЧНА ЈАМАХА РД ,А ДОБИО САМ ОДГОВОР ( :violin: :violin: :violin: :violin: ).
ПА САМ ПИТАО ЈЕЛ ИМА НЕКА ТЗ НА ПРОДАЈУ ОПЕТ ОДГОВОР ( :violin: :violin: :violin: )..
СВЕ САМ ТО РАДИО ДА БИ МОЖДА НЕКО ОД ВАС ПОСЛАО ПОРУКУ И РЕКАО : ИМА ДРУЖЕ ТУ И ТУ.
ЈЕДИНИ КОЈИ ЈЕ СХВАТИО МОЈЕ ПОРУКЕ И УКАПИРАО ДА НИСАМ ТРГОВАЦ ЈЕ САЛЕ ПЕТКОВИЋ. И ХВАЛА МУ ЗА ТО.
МОРАМО СВИ КОЈИ ДЕЛИМО ИСТО МИШЉЕНЈЕ ДА ПОЈЕДЕМО ЗАЈЕДНО КИЛО СОЛИ ДА БИ ВЕРОВАЛИ ЈЕДНИ ДРУГИМА И ДА БИ ЗНАЛИ ДА СУ НАМ НАМЕРЕ ЧАСНЕ КАД СУ МОТОРЦИКЛИ У ПИТАНЈУ..
НЕМОЗЕ ДА МИ ПРИЧА О КОЛЕКЦИОНАРСТВУ И О ЉУБАВИ ПРЕМА МОТОРИМА , НЕКО КО НЕ ПОСЕДУЈЕ МАКАР НЕКОЛИКО МОТОРЦИКЛА У СВОМ ВЛАСНИСТВУ КРАЋЕ ОД НЕКОЛИКО ГОДИНА И ОД КОЈИХ СУ НЕКИ ПРИМЕРЦИ МАКАР НЕКЕ ВРЕДНОСТИ.

ПРЕДЛАЗЕМ ОСНИВАНЈЕ ДРУШТВА ЉУБИТЕЉА СТАРИХ МОТОРЦИКАЛА , СА ОЗБИЉНИМ КОДЕКСОМ ПОНАШАНЈА И ПРАВИЛИМА УНУТАР ДРУШТВА.
Last edited by baba zaneti on Wed Feb 13, 2013 2:03 pm, edited 2 times in total.
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby oli » Wed Feb 13, 2013 12:07 pm

baba zaneti wrote:...ПРЕДЛАЗЕМ ОСНИВАНЈЕ ДРУСТВА ЉУБИТЕЉА СТАРИХ МОТОРЦИКАЛА , СА ОЗБИЉНИМ КОДЕКСОМ ПОНАШАНЈА И ПРАВИЛИМА УНУТАР ДРУШТВА.

E, to je pravi put...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

PreviousNext

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests

cron