Чувајмо моторе у Србији!!!

Moderator: babaos

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby petko13 » Wed Feb 13, 2013 2:00 pm

petko13 wrote:Ја бих само да се надовежем на Игорову тезу која ми се свиђа. Форум нажалост није најсрећније решење за поделу информација око локација старих мотоцикала, из простог разлога што је доступан свима. Ја бих се пре повезао у једно удружење љубитеља и колекционара који завређују његово чланство.
Наиме препродавци и накупци би трајно били искључени првом приликом када прекрше кодекс. Оне са прошлошћу истих црта никада небих ни примио у такво удружење. Ми смо се као љубитељи и колекционари јасно дефинисали мењусобно. Ја на пример волим енглезе и источно европске моторе. Од јапанских једино можда Сузуки. Игор је за Хонду, Дејан и Баба Занети су за Јамаху итд. Ја сам већ неколико пута у току последње две године уступио Јамахе људиима који их воле више од мене. Исто би требало да чине и други. Међусобна трговина унутар тог круга људи неби требала да иде са пуном ценом, већ са неким значајнијим процентом, можда 60 или слично.Разлог томе је свесно одрицање разлике зарад чињенице да је остао међу нама. Знам да ће се многи на ово насмејати, али то само потврђује да нису подобни да буду део круга. Ако се као људи са истим склоностима повежемо једним строгим кодексом понашања и поштовањем за реч, учинили би пуно тога, да оно што имамо и што је још у Србији ту и остане. А после ћемо то ставити у музеје.
Знам ја Бабаос одакле ветар дува код тебе, јер те одавно гледам. Него твоје је да пробаш, а наше је да кажемо да ли може или не може. Стева ти је показао Нортона и ти му се више ниси ни јавио. Зашто.Па зато јер ти је цена висока.Да је нижа ти би нашао свој рачун и однео би га,као и малу ТЗ Јамаху, што си однео.
Да, тржиште је немилосрдно и доводи људе у искушење да продају за новац оно што имају. А да ли стварно имају? Ја на ствари око тркачких мотора нпр. гледам мало другачије. Тркачки мотор заиста припада оном човеку који је са њиме оставио печат у времену, у области спорта. Ако је којим случајем доспео мени у руке, то не значи да је мој, већ само,да ја имам право да га вратим на право место, или друго да учиним са њим. Шта у урадити пре свега зависи од нивоа моје свести о тој ствари.Том мотоциклу је место уз витрину са пехарима и документацијом о спортским достигнућима извесног господина спортисте, у неком лепом музеју или другом пригодном простору.
Препродају и одлив мотоцикала и друге старе технике могу у доброј мери да зауставе људи попут нас али само ако то заиста и желе. Сваком ко желии јефтино да купи да би продао скупо треба лепо рећи да то ради негде другде, а не овде.



Ево да поновиим свој напис да би сви видели и схватили како размишљам на тему коју сам отворио. Поменуто удружење би могло да функционише самостално али и у оквиру МК комисије.Може бити инеформално , али морају да постоје јасна правила , шта може а шта не може, са јасним правима и обавезама. Ко не поштује та правила , нема места у том кругу људи.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby baba zaneti » Sun Feb 17, 2013 9:42 am

I dok vecina vas spava i misli da je tema zatvorena, neki razmisljaju o osnivanju udruzenja ljubitelja starih trkalica ....polako polako , tiha vodaa breg roni... :D
Attachments
Fotografija0413.jpg
Nesto iz moje skromne kolekcije znacki
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby baba zaneti » Sun Feb 17, 2013 1:48 pm

.
Attachments
Fotografija0416.jpg
MOJEEE SU
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby Zel99 » Sun Feb 17, 2013 2:41 pm

oli wrote:
baba zaneti wrote:...ПРЕДЛАЗЕМ ОСНИВАНЈЕ ДРУСТВА ЉУБИТЕЉА СТАРИХ МОТОРЦИКАЛА , СА ОЗБИЉНИМ КОДЕКСОМ ПОНАШАНЈА И ПРАВИЛИМА УНУТАР ДРУШТВА.

E, to je pravi put...

Da, da, to najbolje zvuci. Moguce je da su sada kroz aktivne clanove u MK uslovi bolji nego ranije. Naime 80-tih sam kupio svog prvog Triumpha i u zelji da saznam nesato vise o njemu , a samim tim i starijim motorima, uclanio sam se u MK "Vozdovac". Bilo je tu dobrog druzenja, upoznao sam dosta ljudi kojima su i danas klasici preokupacija(mozda me se ne secaju iz tih dana), ali ne mogu da se otrgnem utisku da je zapravo dosta vrednih motora tim putem otislo preko granice. Tesko je sad bilo koga optuziti, jer kod nas nikad nije bio dobar ambijent za ljubitelje ili cak kolekcionare. Mogucnost registracije, tretiranje oldtajmera kao aktuelnih motornih vozila, zapravo je ucinila da je njihova vrednost na nasem trzistu bila neuporedivo manja nego na mnogim stranim (uglavnom zapadnim). Moto Klasik sada mnogim motorima ipak daje novu dimenziju. Nisu tu naravno obuhvaceni svi stari motocikli, ali je cinjenica da su mnogi ozivljeni i restaurirani, doduse u trkackom maniru. Sada se i ljudi oko takvih motora mnogo bolje znaju i samim tim informacije se brze prenose. Deluje da je to prirodni pravac o kome je vredno razmisliti. :D
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby oli » Mon Feb 18, 2013 10:46 am

Iz ovih rasprava, čini se, da se koncepcija koju je predložio Igor, razlikuje od koncepcije koju podržavaju Petko 13, Baba Zanetti i Zell?
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby igor » Mon Feb 18, 2013 2:45 pm

oli wrote:Iz ovih rasprava, čini se, da se koncepcija koju je predložio Igor, razlikuje od koncepcije koju podržavaju Petko 13, Baba Zanetti i Zell?



Da, ali svi pobrojani predlozi imaju istu sustinu, tj. cilj ... to je bitno.
igor
 
Posts: 165
Joined: Wed Jan 28, 2009 5:52 pm
Location: Beograd

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby tomi tz » Tue Mar 19, 2013 10:59 pm

prvo pozdrav iz slovenije.ovde janez koji kupuje vaše trkačke motore.dosad sam kupio nekoliko trkačkih motora u srbiji.ali NIJEDNOG nisam prodao.i sarićeve tz bez maica.njega je kupio drugi čovjek.prikolica od bate je bila kod mene ali agregat je još u mojoj garaži i NIJE prodat niti se prodaje.one cene od 7000e,šaku evra i 20000e ne drži ni jedna.sve trkače motore kupujem za SEBE.imam i jedno pitanje;u kojoj klasi mogu da vozim sa tz250?u kojoj sa aspes 125,i kojoj sa tz350?pozdrav svim forumašima i bivšem sutrkaču iz PH Dinku.
tomi tz
 
Posts: 22
Joined: Tue Mar 19, 2013 10:44 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby petko13 » Tue Mar 19, 2013 11:18 pm

Поздрав Томи,
баш лепо од тебе што их чуваш, ако будеш хтео да продајеш мислим да је ред да их прво понудиш у Србији по регресираним ценама. Што се тиче мотора које би возио у нашем превенству, сви спадају у класу Опен Специјал и мој предлог је да возиш ТЗ 350. Треба да се јуриш са 1200 ццм.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby tomi tz » Tue Mar 19, 2013 11:45 pm

objasni mi molim zašto sa serijskim aspes 125(vazdušno hl.)ne mogu u klasu mk-125?u 2011g. sam sa njim vozio trku na košutnjak u toj klasi. i po kojoj tački pravilnika tz250 ne ide u klasu mk-250?u alpe adrii sam prošle godine vozio u klasik 250cc?čitam vaš pravilnik i ne vidim prepreka,zato pitam. :oops: :oops: :oops:
tomi tz
 
Posts: 22
Joined: Tue Mar 19, 2013 10:44 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby petko13 » Wed Mar 20, 2013 11:26 am

Ако је Аспес имао ендуро варијанту, онда може у МК 125. Овако ако је чист крос, третира се као фабрички тркачки мотор и иде у специјале. Исто важи и за све ТЗ Јамахе. То су измене које су настале након твог наступа на Кошутњаку.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby krsta63 » Wed Mar 20, 2013 11:58 am

?
Attachments
Aspes_1978_Juma_125.jpg
Aspes_1978_Hopi_RGC125.jpg
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby petko13 » Wed Mar 20, 2013 5:08 pm

Захваљујем Крсто,
Томи твој Аспес може у класу МК 125, ако је у основи овакав као са ових прилога.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby tomi tz » Sun Mar 24, 2013 4:12 pm

i još nešto u vezi prikolice.mašina tz7oo, ne 750 u originalu,pripadala je novaku iz velenja,znači izvorom je iz slovenije. :hand: novak ju je prodao bati tek pre nekoliko godina u rasturenom stanju.tako da je ta mašina zapravo vraćena u svoju "domovinu" gde je provela svoje trkačke godine.u vezi maica.motor nije prodat kolekcionaru i ne trkaču.on je nekada bio balanser svrziću i verovatno je zato postao vlasnik.obe tz sam kupio ja ali bez svih novih i polovnih delova.jedna je kompletna a druga u izuzetno lošem i nekompletnom stanju.i krajdler koji je vozio oliver mirić je bio dosta zanemaren i osim rama,vilica i amortizera nije bilo ništa originalno. :hand: yamahu bi hteo da kompletiram,a pošto su delovi još u srbiji se obračam forumašima.fale mi:desni auspuh,karburator 38mm,pola kreber paljenja...pošto fali jedna enota,izgleda da su je skinuli za neku polutku.ako neko ima i da je voljan prodati molim neka se javi.hvala.
tomi tz
 
Posts: 22
Joined: Tue Mar 19, 2013 10:44 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby baba zaneti » Wed Mar 27, 2013 8:38 pm

:D :D [quote="tomi tz"]i još nešto u vezi prikolice.mašina tz7oo, ne 750 u originalu,pripadala je novaku iz velenja,znači izvorom je iz slovenije. :hand: novak ju je prodao bati tek pre nekoliko godina u rasturenom stanju.tako da je ta mašina zapravo vraćena u svoju "domovinu" gde je provela svoje trkačke godine.

Vidi ti ovo, nisam znao da je domovina yamahe slovenija :D . ja sam mislio da je Japan ali vidim da sam ziveo u neznanju.
Tomi .. ti si imao ludu srecu da pazaris yamahe od pokojnog Sarica, zato sto je neke od nas bilo sramota da se raspitujemo o imovini pokojnika dok ne prodje izvesno vreme.
Cestitam ti na kupovini i da ih cuvas za buduce generacije . :)
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby tomi tz » Thu Mar 28, 2013 9:04 am

nije domovina izrade nego trkačka.a za druge dve tz.. nicam jih kupio kod sarićevih nego od drugog čovjeka koji ih je imao puno godina u svom podrumu.za prikolicu su zvali iz arandelovca u sloveniju da se prodaje i ne mi njih.
tomi tz
 
Posts: 22
Joined: Tue Mar 19, 2013 10:44 pm

PreviousNext

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests

cron