Чувајмо моторе у Србији!!!

Moderator: babaos

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby baba zaneti » Fri Feb 08, 2013 10:36 am

Nego nisi mi odgovorio Baba , dali su grejaci guma na prodaju .NIJE SALA, KUPIO BI AKO NIJE SKUPO.
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby stanko61 » Fri Feb 08, 2013 1:27 pm

ee pa ne trebaju ti grejaci guma,, sta ce ti to??? pa Dejan Pavlovic je stalno prvi a nema grejace guma :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby baba zaneti » Fri Feb 08, 2013 7:09 pm

Trebaju mi za neku drugu pricu. za yamahu rd 350 vpvs iz mog projekta :D
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby baba zaneti » Fri Feb 08, 2013 8:37 pm

ВИДИМ ДА СЕ ТРГОВИНА ОДВИЈА САМО У ЈЕДНОМ СМЕРУ . ТО ЈЕСТ МОЛИМ АДМИНА ДА НАПРАВИ НОВУ РУБЛИКУ КОЈА СЕ ЗОВЕ КУПУЈЕМ А НИСТА НЕ ПРОДАЈЕМ . ПРВИ ОГЛАС ЈЕ МОЈ . А ГЛАСИ СУЗУКИ ГТ 250 НИЈЕ НА ПРОДАЈУ. :D
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby babaos » Fri Feb 08, 2013 9:40 pm

Nemoj tako,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby stanko61 » Sat Feb 09, 2013 9:01 am

ma daj ... nije Babaos takav,, :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: eto upoznaj ga i videces .. hoce on i da proda :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: pa cak i da pokloni.. ma treba biti samo uporan :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby baba zaneti » Sat Feb 09, 2013 11:05 am

Што се мене лично тиче , може да их чува за успомену . Нисам више заинтересован .Има и у србији да се купе грејачи за гуме, и хтео сам да се трговина одвија између нас,колега са форума и тркалиста, али сам на време схватио да се трговина одвија само у једном смеру.поздрав
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby babaos » Sat Feb 09, 2013 2:17 pm

Ja sam se dokazao kao prijatelj.Nebrini baba zaneti.ja podržavam sve tvoje pokrete u ime ljubavi prema motociklima.Samo da je više takvih.To što je nebi prodavao nešto to je samo moj problem.Nemislim time ništa loše.
Pozdrav tebi što slaviš ljubav prema motociklima trkačke orjentacije.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby Mali Caca » Sat Feb 09, 2013 9:22 pm

babaos wrote:Ja sam se dokazao kao prijatelj.Nebrini baba zaneti.ja podržavam sve tvoje pokrete u ime ljubavi prema motociklima.Samo da je više takvih.To što je nebi prodavao nešto to je samo moj problem.Nemislim time ništa loše.
Pozdrav tebi što slaviš ljubav prema motociklima trkačke orjentacije.



:clap: :clap: :clap:
Pristojan momak, al' lud u mozak
User avatar
Mali Caca
 
Posts: 139
Joined: Sat Dec 29, 2012 6:27 am
Location: Vancouver BC, Canada

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby baba zaneti » Sat Feb 09, 2013 11:38 pm

.
To što je nebi prodavao nešto to je samo moj problem.Nemislim time ništa loše.

JA SAM SAMO PITAO DALI SU GREJACI NA PRODAJU I DALI BI PRODAO? A DOBIO SAM ODGOVOR :

Ništa posebno.Zadovoljan sam što ih imam.

NI JA NEMISLIM NISTA LOSE TIME STO NECU DA PRODAM SVOJ MOTOR. :naughty:
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby igor » Mon Feb 11, 2013 7:57 pm

Dobro je sto je Sale pokrenuo ovakvu temu.

Slazem se sa mnogim postovima u kojima pise da je gotovo nemoguce zabranjivati ili uticati na prodavce u pogledu prodaje njihove licne svojine, pa bili to i stari retki motori.

Ono sto mi mozemo da ucinimo, u smislu onoga sto je Sale napisao u prvom postu, je da mozda bas na ovom forumu otvorimo posebnu temu gde bi svako mogao da iznese svoja saznanja gde je neki od starih motora na prodaju. Time bi se omogucilo da informacije stignu do eventualno zainteresovanih kupaca ovde medju nama, pa bi se mozda u nekim slucajevima i nasao kupac koji bi ponudio iznos koji bi zadovoljio prodavca i motor bi ostao tu.
igor
 
Posts: 165
Joined: Wed Jan 28, 2009 5:52 pm
Location: Beograd

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby babaos » Mon Feb 11, 2013 9:38 pm

Čekao sam Igora da se javi pa da onda krene ova dobra tema u dobrom smjeru.Mislim da je ovdje na forumu jedan od najpozvanijih ako ne najpozvaniji da razmišlja javno.On je najbliži ishodištu teme.Ima ozbiljnu količinu za zbirku,bira ozbiljno i misli ozbiljno.Ali.Uvijek ima ali.I on izgovara tezu o ostajanju motocikala u domovini.To je simpatično ponašanje.Ali nije na tragu rješenja za problem.Ima dosta osoba u srbiji koji od toga žive i razumiju se u cijene.Goglaju i čitaju i dobro znaju na šta mogu računati.Tako da pokušaj usmjeravanja ponude prema domaćem tržištu neće zaživjeti.
Pravi posao je usmjeravanje aktivnosti prema institucijama vlasti gdje je to objektivno moguće,pravljenje projekata o zbirkama i muzejima i na taj način moguće su neke nove mogućnosti u realizaciji.Materijalne,teoretske i projektne.
Sale je spominjao stevu i njegovu mašinu od Nortona.Otvoreno je rekao da se stavio na spisak ali ja kažem da on nikad neće dati Stevi cijenu koju ta mašina ima na svjetskom tržištu.Ja sam isto zainteresiran i platit ću duplo više od iznosa koji je spreman izdvojiti sale.Mislim da Steva nije neinformiran i tko to misli jako krivo razmišlja.Bio sam kod njega i kompjuter mu je stalno na stolu.Dakle ako netko želi da ta mašina ostane u srbiji mora da plati najmanje koliko vrijedi i onda možda ostane.Možda...Prošla su vremena kad ste do odličnih motocikala došli jeftino.Sjetite se bobine ponude sa prihvatljivim cijenama.Svi su znali da je sve na prodaju ali nitko nije reagirao osim što je boba nadopunio još novokupljenim primjercima.Dakle ako netko želi da ti motori ostanu u srbiji mora da plati najmanje koliko vrijedi i onda možda ostane.Možda.Ko se tako postave stvari onda možda poneki motor i ostane ali samo do prve prilike kad dođe mosignor Novac.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby petko13 » Mon Feb 11, 2013 11:57 pm

Ја бих само да се надовежем на Игорову тезу која ми се свиђа. Форум нажалост није најсрећније решење за поделу информација око локација старих мотоцикала, из простог разлога што је доступан свима. Ја бих се пре повезао у једно удружење љубитеља и колекционара који завређују његово чланство.
Наиме препродавци и накупци би трајно били искључени првом приликом када прекрше кодекс. Оне са прошлошћу истих црта никада небих ни примио у такво удружење. Ми смо се као љубитељи и колекционари јасно дефинисали мењусобно. Ја на пример волим енглезе и источно европске моторе. Од јапанских једино можда Сузуки. Игор је за Хонду, Дејан и Баба Занети су за Јамаху итд. Ја сам већ неколико пута у току последње две године уступио Јамахе људиима који их воле више од мене. Исто би требало да чине и други. Међусобна трговина унутар тог круга људи неби требала да иде са пуном ценом, већ са неким значајнијим процентом, можда 60 или слично.Разлог томе је свесно одрицање разлике зарад чињенице да је остао међу нама. Знам да ће се многи на ово насмејати, али то само потврђује да нису подобни да буду део круга. Ако се као људи са истим склоностима повежемо једним строгим кодексом понашања и поштовањем за реч, учинили би пуно тога, да оно што имамо и што је још у Србији ту и остане. А после ћемо то ставити у музеје.
Знам ја Бабаос одакле ветар дува код тебе, јер те одавно гледам. Него твоје је да пробаш, а наше је да кажемо да ли може или не може. Стева ти је показао Нортона и ти му се више ниси ни јавио. Зашто.Па зато јер ти је цена висока.Да је нижа ти би нашао свој рачун и однео би га,као и малу ТЗ Јамаху, што си однео.
Да, тржиште је немилосрдно и доводи људе у искушење да продају за новац оно што имају. А да ли стварно имају? Ја на ствари око тркачких мотора нпр. гледам мало другачије. Тркачки мотор заиста припада оном човеку који је са њиме оставио печат у времену, у области спорта. Ако је којим случајем доспео мени у руке, то не значи да је мој, већ само,да ја имам право да га вратим на право место, или друго да учиним са њим. Шта у урадити пре свега зависи од нивоа моје свести о тој ствари.Том мотоциклу је место уз витрину са пехарима и документацијом о спортским достигнућима извесног господина спортисте, у неком лепом музеју или другом пригодном простору.
Препродају и одлив мотоцикала и друге старе технике могу у доброј мери да зауставе људи попут нас али само ако то заиста и желе. Сваком ко желии јефтино да купи да би продао скупо треба лепо рећи да то ради негде другде, а не овде.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby igor » Tue Feb 12, 2013 12:34 am

Ja sam samo onako preko kolena nabacio ideju, Sale je u pravu da bi to trebalo ipak da bude manje javan krug ljudi koji bi delili informacije.
A sto se tice cene, cena je ta koju odredjuje ili na koju pristaje prodavac, pa bila ona svetska, evropska ili srpska. Znaci ne govorim toliko o ceni nego, uslovno receno, o pravu prece kupovine.

Da to nije utopisticka ideja znam iz licnog iskustva jer mi je za neke motore koje sam ispazario po relativno niskoj ceni javio par puta Nesa Zaric i to upravo iz zelje da motor ostane ovde, pri cemu mu nije bilo ni na kraj pameti da se ugradi u cenu, mada je bilo prostora. Tako sam kupio Hondu CB 400 Four, na primer. A javio mi je i za Bimotu ( HB sa masinom od Bol d'ór-a) isto jako povoljno. Ja nisam bio zainteresovan, on zvao posle Vladu Cetnika i covek odmah kupio. A mogao je i on da kupi pa posle da preproda van zemlje i zaradi ili da javi nekom ko bi odmah dotrcao i debelo ga castio. Cinjenica je da nije hteo.

Znaci, sto kaze Sale, nije bas sve u novcu. Tesko jeste, kriza itd, ali vecina nas nije bas tolika beda da nema sta da jedemo, pa da je evro jedino merilo. Mnogi od nas bi pristali i na odredjeni kompromis oko cene kad prodaju neki svoj stari motor, ako znaju da bi ostao u odredjenom krugu ljudi i ne bi netragom nestao odavde.
igor
 
Posts: 165
Joined: Wed Jan 28, 2009 5:52 pm
Location: Beograd

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby oli » Tue Feb 12, 2013 3:04 am

Ufff, najebo sam unaprijed, ako Igor bude pisao pravila, za takovi sabor... Valjda će mi dati barem da gledam...
Naravno samo na slikama...
Moram biti dobar, da im se malo umilim... Pa možda mi Igor stvarno da koji put da zraknem na fotke tih lijepih motorića...
Znači neću da se miješam jer nikako ne mogu spasti u takovu družinu (iz puno razloga)...

Ali mogu da pitam, iz puke znatiželje... Jer projekat izgleda u najmanju ruku "romantično" kao u serijalu Verno Azul...

Ako sam dobro shvatio, Vi mislite da se to odnosi samo na trkaće motore (to sam skužio iz Petkovih postova koje sam detaljno proučio i to unakrsno)...
Jer ako je tako, mi koji se zamlaćujemo s ovim drlozima, Jawe, Emejci, Tomosi "kaišari" i sl. možemo mirno da spavamo, s nadom da ćemo se tim krševima moći baviti i dalje? Mislim stvarno sam zabrinut, spadam tu nekako regionalno u "granični" slučaj, pa me baš interesira kakovi će sve biti raznovrsni kriteriji...

Eto konkretan primjer, Steva iz Niš prodaje nekakav DKW, i ima i nekakvog Nortona, ali ako sam dobro shvatio iz ove tu prepiske, na forumu, to nisu trkaći motori, konkretno bi li to spadalo pod taj vaš novi tehničko kulturni program zaštite?

Jednako tako postavljam i slijedeće pitanje, hoćete li zagovarati recimo teoriju reciprociteta, npr Tomos model T011, prvi koji je proizveden je u Srbiji, bi li se zalagali da se vrati Slovencima, ili nije bitno jer nije trkaći...
Ili možda još bolji primjer, trofejni trkaći Sachs iz Splita je u sada Pančevu...Po vašemu bi li ga trebalo samo vratiti u Split, ili ga možda treba razmijeniti...

Sve je to onako malo u magli, pa ako možete detaljnije malo...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

PreviousNext

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron