Чувајмо моторе у Србији!!!

Moderator: babaos

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby petko13 » Thu Feb 07, 2013 8:26 pm

Предпоставио сам да нећете пажљиво прочитати мој кратки текст. Обратите пажњу на оно после јапанског цара. У тренутку продаје поменутог Маика, Батине приколице и сличних мотора, у Србији је било заинтересованих људи са парама да плате и више него је изнела цена трговине, а роба је ипак продата странцу. Ја у предпоследњој реченици кажем да на промени тога става у јавности треба радити , и то је одговор на Олијево питање како ћемо то спровести. У Србији је било 5 Нортона Манкс 500, мислим да су их скоро све купили словенци, они се и данас препродају, али у уским круговима, никада на оглас.То су ми сами рекли. Када сам ја хтео да купим Интернационала који је био на продају, рекли су ми да не може јер мора остати у Словенији.
Позадина Бабаосовог писања ми је јасна, али ми није јасно да он не зна да и ми читамо огласе из Енглеске, на пример. Погледајте сами, и видећете да бар половина оглашивача наглашава де неће продати купцу који долази изван Енглеске. Па они живе у суровом капитализму. Како то код њих може да остане у земљи, без обзира на то колико пара нудиш.Где су ту закони тржишта. Неке ствари новац једноставно не купује. Ово важи само за неке, који су спремни да поднесу и понеку жртву уместо пуног стомака. Што се Стеве тиче, неће он продати ни Нортона а ни тог ДКВ. За Нортона сам ја давно стао у ред, има томе већ 17 година, па се ништа није десило.
Ја са својом породицом данас живим врло скромно, па опет сам пре неки дан успео да купим мотор који је апсолутно прво слово мотокроса у свету. И ја га никада нећу продати некоме изван Србије. То је једноставно мој принцип живљења. Исто мисли и Драгуљче. Питајте Игора дали он хоће да прода нешто од својих мотора,можда Пржу или Жељка, или Баба Занетија.Можда више среће буде код Браце Петковића. Мрка капа. Нико ништа не продаје. Кад се тај вирус рашири бићемо и ми нешто. Истина је да је таквих мало али својим примером показују пут. На жалост док ти дани дођоше многи се овајдише на нашој лудој глави.
Постоји још један начин, да се томе стане на крај ,мада много теже. Наиме неки се предмет може прогласити културним добром па да му се на тај начин забрани извоз из земље. Но пошто смо већ видели како се вешто могу извргнути руглу сви законски прописи када је граница у питању, од тога нема ништа. Нај једноставније је рећи, није на продају или кошта колико и у Немачкој, па онда купац оде и поштује законе тржишта.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby babaos » Thu Feb 07, 2013 8:38 pm

Evo direktno u središte teme.U Srbiji sam kupio ovaj Dunstalov oklop za Z1000.Kad sam ga ugledao tamo u srbiji kod jednog motoraša koji je usput budi rečeno nekad vozio commanda Nortona bio sam toliko uzbuđen da se nisam mogao smiriti.Sreća da nije primjećeno.Evo ga u majne garage.I ne krijem.Hvalim se.Mene zanima kako vam se sviđa ovo blago.I pitam ja vas kako da ovo stigne u srpski ili bilo koji oglas da vi to kupite.Mora se obavit istraživanje i kad to što tražiš i nađeš onda brže bolje to i kupiš i gas na granični prijelaz da se ne predomisli.
Image
Last edited by babaos on Thu Feb 07, 2013 8:45 pm, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby oli » Thu Feb 07, 2013 8:40 pm

Pojma nema zašto... "Progutao" mi je forum jedan post...

Imam jedno pitanje za Petka... Naime u nedoumici sam i dilemi pa molim Petka da mi pomogne...

Obećao sam Branetu Kecmanu, da ću mu nabaviti jednu bočnu prikolicu iz Mađarske, kaže da mu treba da bi ovo proljeće malo vozio motor i da može povesti brata i mamu... Pa sada nisam siguran jesam li se nešto moralno ogriješio prilikom toga obećanjima, Srbima, Hrvatima ili Mađarima... Znam samo da sam se ako zajebem gadno ogriješio Kecmanu...
Kakva bi pravila trebala vrijediti kada mi kao ludi kupujemo vani i dovlačimo...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby oli » Thu Feb 07, 2013 8:42 pm

babaos wrote:...Mene zanima kako vam se sviđa ovo blago.
Image

Mlogo mi se sviđa...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby petko13 » Thu Feb 07, 2013 8:59 pm

oli wrote:Pojma nema zašto... "Progutao" mi je forum jedan post...

Imam jedno pitanje za Petka... Naime u nedoumici sam i dilemi pa molim Petka da mi pomogne...

Obećao sam Branetu Kecmanu, da ću mu nabaviti jednu bočnu prikolicu iz Mađarske, kaže da mu treba da bi ovo proljeće malo vozio motor i da može povesti brata i mamu... Pa sada nisam siguran jesam li se nešto moralno ogriješio prilikom toga obećanjima, Srbima, Hrvatima ili Mađarima... Znam samo da sam se ako zajebem gadno ogriješio Kecmanu...
Kakva bi pravila trebala vrijediti kada mi kao ludi kupujemo vani i dovlačimo...



Не знам зашто не читате пажљиво и размишљате о тексту онако како је написан , али ево и објашњења.У свом иницијалном тексту ове теме јасно сам навео да је реч о тркачким мотоциклима превасходно. О предметима који имају и другу димензију вредности, не само бројчану. Нешто чега има у великом броју и што се куповало као шећер, нигде у свету нема колекционарску вредност.Тако да мало ружно изгледа када се ствари изврћу и не тумаче добронамерно!
Last edited by petko13 on Thu Feb 07, 2013 10:31 pm, edited 1 time in total.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby babaos » Thu Feb 07, 2013 9:02 pm

petko13 wrote:Предпоставио сам да нећете пажљиво прочитати мој кратки текст. Обратите пажњу на оно после јапанског цара. У тренутку продаје поменутог Маика, Батине приколице и сличних мотора, у Србији је било заинтересованих људи са парама да плате и више него је изнела цена трговине, а роба је ипак продата странцу. Ја у предпоследњој реченици кажем да на промени тога става у јавности треба радити , и то је одговор на Олијево питање како ћемо то спровести. У Србији је било 5 Нортона Манкс 500, мислим да су их скоро све купили словенци, они се и данас препродају, али у уским круговима, никада на оглас.То су ми сами рекли. Када сам ја хтео да купим Интернационала који је био на продају, рекли су ми да не може јер мора остати у Словенији.
Позадина Бабаосовог писања ми је јасна, али ми није јасно да он не зна да и ми читамо огласе из Енглеске, на пример. Погледајте сами, и видећете да бар половина оглашивача наглашава де неће продати купцу који долази изван Енглеске. Па они живе у суровом капитализму. Како то код њих може да остане у земљи, без обзира на то колико пара нудиш.Где су ту закони тржишта. Неке ствари новац једноставно не купује. Ово важи само за неке, који су спремни да поднесу и понеку жртву уместо пуног стомака. Што се Стеве тиче, неће он продати ни Нортона а ни тог ДКВ. За Нортона сам ја давно стао у ред, има томе већ 17 година, па се ништа није десило.
Ја са својом породицом данас живим врло скромно, па опет сам пре неки дан успео да купим мотор који је апсолутно прво слово мотокроса у свету. И ја га никада нећу продати некоме изван Србије. То је једноставно мој принцип живљења. Исто мисли и Драгуљче. Питајте Игора дали он хоће да прода нешто од својих мотора,можда Пржу или Жељка, или Баба Занетија.Можда више среће буде код Браце Петковића. Мрка капа. Нико ништа не продаје. Кад се тај вирус рашири бићемо и ми нешто. Истина је да је таквих мало али својим примером показују пут. На жалост док ти дани дођоше многи се овајдише на нашој лудој глави.
Постоји још један начин, да се томе стане на крај ,мада много теже. Наиме неки се предмет може прогласити културним добром па да му се на тај начин забрани извоз из земље. Но пошто смо већ видели како се вешто могу извргнути руглу сви законски прописи када је граница у питању, од тога нема ништа. Нај једноставније је рећи, није на продају или кошта колико и у Немачкој, па онда купац оде и поштује законе тржишта.



Ja razumijem tvoj stav.Tu nema dvojbe.No ti glumiš don kihota.Motocikl je sredstvo za prijevoz pročitaj kod neđe u potpisu.Zna se šta je kulturno dobro.Danas se to zna više nego ikad.Ljubav koju ti daješ svom gvožđu i tebi slični golema je ali zbog te vaše ljubavi nećete nikad moći to proglasiti kulturnim dobrom.Ti englezi ili neki drugi bjelosvjetski vlasnici-prodavači ne prodaju vani motocikle zbog nekih drugih stvari.Potpuno drugih.Upamtite te stvari nemože nitko spriječiti.Lova ima najveću moć.Sve rješava.Ako odista želite biti zaštitnici poklonite to što imate muzeju ili točnije svojoj državi i odreknite se tog jebenog principa svojine.Promovirajte onda ovu stvar i educirajte ljude,utječite na njih svojim primjerom.Pa da vas onda vidim kad pokažete primjer na svojim motorima.Kako ćete sačuvati svoje motore kad i vi kao i svi ostali morate jednoga dana u raj a potomci drugačije misle.Ovako vaša briga za tuđe motore postaje sizifovska aktivnost.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby petko13 » Thu Feb 07, 2013 9:11 pm

babaos wrote:Ja razumijem tvoj stav.Tu nema dvojbe.No ti glumiš don kihota.Motocikl je sredstvo za prijevoz pročitaj kod neđe u potpisu.Zna se šta je kulturno dobro.Danas se to zna više nego ikad.Ljubav koju ti daješ svom gvožđu i tebi slični golema je ali zbog te vaše ljubavi nećete nikad moći to proglasiti kulturnim dobrom.Ti englezi ili neki drugi bjelosvjetski vlasnici-prodavači ne prodaju vani motocikle zbog nekih drugih stvari.Potpuno drugih.Upamtite te stvari nemože nitko spriječiti.Lova ima najveću moć.Sve rješava.Ako odista želite biti zaštitnici poklonite to što imate muzeju ili točnije svojoj državi i odreknite se tog jebenog principa svojine.Promovirajte onda ovu stvar i educirajte ljude,utječite na njih svojim primjerom.Pa da vas onda vidim kad pokažete primjer na svojim motorima.Kako ćete sačuvati svoje motore kad i vi kao i svi ostali morate jednoga dana u raj a potomci drugačije misle.Ovako vaša briga za tuđe motore postaje sizifovska aktivnost.



Што се мене тиче, ја ћу своје сигурно пклонити, када се будем уверио да ће поклоно-примац достојно да их сачува. Тако су и бројни колекционари слика чинили, зар не? Иначе, и сам већ јако дуго размишљм о музеју. Али толико тога пречег има на путу.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby babaos » Thu Feb 07, 2013 11:10 pm

To si već lijepo rekao.Nemam više potrebe raspravljati.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby Mali Caca » Thu Feb 07, 2013 11:46 pm

ja bi da mi odemo do Babe u Osjek i da mu uzmemo sve sto je izeno iz Srbije. I da nam jos pati gorivo do njega i nazad jer je red :mrgreen: :whistle: :lol: :lol: :lol:
Pristojan momak, al' lud u mozak
User avatar
Mali Caca
 
Posts: 139
Joined: Sat Dec 29, 2012 6:27 am
Location: Vancouver BC, Canada

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby babaos » Fri Feb 08, 2013 12:00 am

Mislim da si ti nepristojan momak,al pametan u mozak ...ha,ha
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby Mali Caca » Fri Feb 08, 2013 12:28 am

babaos wrote:Mislim da si ti nepristojan momak,al pametan u mozak ...ha,ha


ma ucim malo od starijih xaxaxaxaxa :mrgreen:
Pristojan momak, al' lud u mozak
User avatar
Mali Caca
 
Posts: 139
Joined: Sat Dec 29, 2012 6:27 am
Location: Vancouver BC, Canada

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby baba zaneti » Fri Feb 08, 2013 12:39 am

IMA NEKI :D INDIAN SCOUT NA TAVANU KOD JEDNOG DEDE , A IMA I NORTON COMANDO KO NOV KOD JEDNE BABE APOTEKARKE . CUVAJU IH STARINE I NE PRODAJU KAZU DOK SU ONI ZIVI A POSLE...VELIKA JE SRECA STO JEDAN MOJ PRIJATELJ ZNA ZA OBA PRIMERKA GDE SE NALAZE . INACE JE I SAM VELIKO LJUBITELJ KLASICNIH MOTOCIKALA.
CULI GLASINE SLOVENCI DA MOJ PRIJATELJ ZNA GDE SE NALAZI INDIAN SCOUT , DONELI DOKUMENTACIJU O BROJU MOTORCIKALA KOJI SU USLI U SRBIJU 1900 NEKE GODINE. SVE IMAJU A NEZNAJU GDE SU . :?: :?: . NUDE PARE , ONE STRANE " ZELENE" ZA INFORMACIJU GDE JE DEDIN TAVAN. KAZU SAMO DA VIDE NECE DA KUPE. :D :D :D . KAZE MOJ PRIJATELJ DA JE LEPO STO ONI TO VOLE VISE NEGO MI OVDE I DA JE LEPO STO ONI ZELE DA IH SACUVAJU OD ZABORAVA , A I IZMEDJU OSTALOG IM KAZE DA NIJE SISAO TATU , NEGO MAMU, ITD ... PONUDI JOS JEDNOM RAKIJIM PO NASIM OBICAJIMA I ISPRATI IZ DVORISTA.
TAKO SE TO RADI KRATKO ALI JEBITACNO.
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby Mali Caca » Fri Feb 08, 2013 4:00 am

baba zaneti wrote:IMA NEKI :D INDIAN SCOUT NA TAVANU KOD JEDNOG DEDE , A IMA I NORTON COMANDO KO NOV KOD JEDNE BABE APOTEKARKE . CUVAJU IH STARINE I NE PRODAJU KAZU DOK SU ONI ZIVI A POSLE...VELIKA JE SRECA STO JEDAN MOJ PRIJATELJ ZNA ZA OBA PRIMERKA GDE SE NALAZE . INACE JE I SAM VELIKO LJUBITELJ KLASICNIH MOTOCIKALA.
CULI GLASINE SLOVENCI DA MOJ PRIJATELJ ZNA GDE SE NALAZI INDIAN SCOUT , DONELI DOKUMENTACIJU O BROJU MOTORCIKALA KOJI SU USLI U SRBIJU 1900 NEKE GODINE. SVE IMAJU A NEZNAJU GDE SU . :?: :?: . NUDE PARE , ONE STRANE " ZELENE" ZA INFORMACIJU GDE JE DEDIN TAVAN. KAZU SAMO DA VIDE NECE DA KUPE. :D :D :D . KAZE MOJ PRIJATELJ DA JE LEPO STO ONI TO VOLE VISE NEGO MI OVDE I DA JE LEPO STO ONI ZELE DA IH SACUVAJU OD ZABORAVA , A I IZMEDJU OSTALOG IM KAZE DA NIJE SISAO TATU , NEGO MAMU, ITD ... PONUDI JOS JEDNOM RAKIJIM PO NASIM OBICAJIMA I ISPRATI IZ DVORISTA.
TAKO SE TO RADI KRATKO ALI JEBITACNO.


:clap: :clap: :clap:
Pristojan momak, al' lud u mozak
User avatar
Mali Caca
 
Posts: 139
Joined: Sat Dec 29, 2012 6:27 am
Location: Vancouver BC, Canada

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby babaos » Fri Feb 08, 2013 6:49 am

Nije dobro da leže motori.Nož nije nož ako ne reže.Šalu nastranu i ja bi samo da pogledam i ništa više ako može.Nevjerujem da Mirko nezna za to.
Znam mađara zove se Kishpaty u okolici Segedina koji je saznao za Vincenta u Rumuniji.Saznao je u engleskoj za vrijeme održavanja nekog ralya da su jednog vincenta kupili Rumuni za njihovu policiju.Dao se u potragu.Bio je nekoliko puta u Rumuniji i našao tamo jatake koji su pretraživali i tragali za motorom.Pronašli su ga u jednom podrumu u Bukureštu.To je stvarna priča.Vidio sam taj motor prvi put u životu kod njega u dvorištu u Mađarskoj nakon što ga je dovezao.Prodao ga je na zapad jel njegova je specijalnost Indian.Već sam govorio ranije o važnosti istraživačkog rada.Nadam se da ćete ovdje izaći i sa nekim adresama i preporukama.Inteligentan kolekcionar i restaurator klasičnih vozila taj mađar.Ima još dva brata i svi su u sistemu restauriranja.To treba vidjeti.Rade samo za specijalne naručitelje iz svijeta.Vidio sam kod njega i jedan automobil s početka prošlog stoljeća kojeg je kupio negdje u Vojvodini.U Somboru su digli jedan od najstarijih modela Triumpha kojeg sam i ja želio kupiti.Bio sam u igri.Dali su više novaca.I to je sad u evropskoj uniji.Skuplja i automobile taj tip i to samo Laurin&Clement modele.Srbija je eldorado.Ja sam na Grobniku saznao za jednu Ducati mašinu koju je vozio nekad vaš poznati trkač.Našao sam ga i bože oprosti kupio.Kad sam skinuo Cilindar sa bloka na radilici je ugravirano ime radionice u Beogradu i datum popravka.Lijepo piše Rekalić Beograd.Eto povijesti koja nije zabilježena.
Za tog Commanda slušam već odavno.Stavio sam to sad u tefter.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby babaos » Fri Feb 08, 2013 7:07 am

Evo stigla fotka prije dva tjedna iz Srbije.Da nije restauriran bio bi zanimljiviji i jeftiniji.Svejedno ušao je u tefter.


Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

PreviousNext

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron