Чувајмо моторе у Србији!!!

Moderator: babaos

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby Boža Jawa » Fri Nov 22, 2013 10:42 am

oli wrote:Zar ćete stvarno jednom, konačno pohrliti tamo kuda svi već dugo idu?

Pa znam oli da bi to potpuno upropastilo vašu švercersku rabotu, ali mi moramo tamo. Ima tu i drugih korisnih stvari, nije samo klasik. Ovakve teme bi na pr. bilo besmisleno otvarati. Ne bi nam se ni carinik nakačio na forum.
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby igor » Fri Nov 22, 2013 6:05 pm

Boža Jawa wrote:I još jedna za mene dilema: Ne razumem ljude koji prave muzej a nisu država.


Mnogi se nadaju da ce mozda jednog dana i ta drzava napraviti muzej, pa racunaju, da na vreme, dok cekaju muzej, prikupe sto se prikupiti moze dok ne bude kasno. jer, dzaba muzej za xx godina ako ne bude bilo sta da se u njemu izlozi... I mnogi bi, kad bi do toga doslo, dali u muzej to sto imaju ako bi im trazili...

A da se cekalo na drzavu da prikupi istorijski vredne primerke vozila, ne bi bilo ni onog sto sada ima u Majke Jevrosime ulici...
igor
 
Posts: 165
Joined: Wed Jan 28, 2009 5:52 pm
Location: Beograd

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby petko13 » Fri Nov 22, 2013 6:09 pm

igor wrote:
Boža Jawa wrote:I još jedna za mene dilema: Ne razumem ljude koji prave muzej a nisu država.


Mnogi se nadaju da ce mozda jednog dana i ta drzava napraviti muzej, pa racunaju, da na vreme, dok cekaju muzej, prikupe sto se prikupiti moze dok ne bude kasno. jer, dzaba muzej za xx godina ako ne bude bilo sta da se u njemu izlozi... I mnogi bi, kad bi do toga doslo, dali u muzej to sto imaju ako bi im trazili...

A da se cekalo na drzavu da prikupi istorijski vredne primerke vozila, ne bi bilo ni onog sto sada ima u Majke Jevrosime ulici...


Многи наши, и овде присутни душебрижници, би то једва дошекали да виде. Да ми, нецивилизовани , идемо код њих по културу. То небива. Имамо ми мало дубљи корен него би то неки желели. Не може се сачувати све и свја, јер крокодила је превише, али ако не покушавамо, сигурно ништа неће остати.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby baba zaneti » Fri Nov 22, 2013 6:25 pm

Ma ja mislim da je ona zbirka u Majke Jevrosime dosla iz nasih susednih nama bratskih republika , i kad se zaratilo to ostalo u Beogradu . jebote pa to se nemoze prihvatiti kao ni cirilica kojom su im pradedovi pisali :D . a mene mrzi da njome pisem pa ocu da budem veci ..... od .... i pisem latinicom iz inata herhhehehehehehehehhhhhhhheeeeeeee :D :D :D :D
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby Boža Jawa » Sat Nov 23, 2013 4:05 pm

igor wrote:Mnogi se nadaju da ce mozda jednog dana i ta drzava napraviti muzej, pa racunaju, da na vreme, dok cekaju muzej, prikupe sto se prikupiti moze dok ne bude kasno. jer, dzaba muzej za xx godina ako ne bude bilo sta da se u njemu izlozi... I mnogi bi, kad bi do toga doslo, dali u muzej to sto imaju ako bi im trazili...

A da se cekalo na drzavu da prikupi istorijski vredne primerke vozila, ne bi bilo ni onog sto sada ima u Majke Jevrosime ulici...

Sve to lepo zvuči Igore, ali znaš I sam da to u stvarnosti neće biti tako. Možda bi oni I dali, ali država sigurno neće za njihovih života da napravi muzej (ili nešto nalik muzeju). Znači, sve ostaje naslednicima (Ženi, deci) I oni imaju puno moralno I svakodrugo pravo da time raspolažu, pa I prodaju. Jer ljubav ostavioca prema zbirci ne mora se preneti na njih. A ulagalo se u to pozamašno, možda se nije odvajalo od usta ali je baš kupovano I dovlačeno. I to svojih para, bio sam često svedok tome. S kojim pravom bi država tu išta tražila I bilo šta uslovljavala-kada ništa nije pomogla, pre je odmogla. Vlasnici pojedinačnih motorcikala kao I mini kolekcija mogu sa svojim stvarima da rade šta hoće, tako je svuda u svetu gde nisu diktature, i ne treba ih ni na koji način ometati.
Ako zbog patriotskih, komercijalnih ili bilo kojih drugih razloga ova stvar može da se organizuje i unapredi (dve manje poznate reči u Srbiji), treba videti sa državom jer smo svi mi mali za nju (tehnički muzej na pr.) pa ujediniti mini zbirke u jednu ozbiljnu muzejsku postavku gde bi se mogla uzeti I neka kinta (svuda u svetu su muzejske ulaznice skupe) ali ponuda treba da bude ozbiljna, I ne samo motorcikala nego svemogućih tehničkih skalamerija.
Ja ne znam kako funkcioniše muzej Pere Groma u Ljubljani, samo sam nešto načuo? Znam da je privatno vlasništvo.
U svakom slučaju treba I ovde nešto probati, od busanja u grudi nema neke vajde. I dalje će lepotani da čame u prašnjavim garažama ili će biti lak plen dušmana.
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby babaos » Sat Nov 23, 2013 8:55 pm

Lak plijen!, to fino zvuči...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby babaos » Sat Nov 23, 2013 10:00 pm

baba zaneti wrote:ma ima svasta u srbiji . , eldorado sto kaze babaosssss



Ja da kažem!?pa vidi,ja sam se upravo vratio iz Srbije(tri dana) i lijepo čitam tvoje pisanije.I uživam.Čitam sve redom.I čirilicu.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby baba zaneti » Sun Nov 24, 2013 11:34 am

Mi jugosloveni smo multi praktik . mešali smo se sa nasim susedima u okviru Sfr Jugoslavije , radjali se i umirali zajedno pisali latinicom i cirilicom imali razlicite obicaje, razlicite narodne nosnje i nacionalna obelezja ,imali smo slobodu kretanja i crveni pasoš.


Tada nikome nije smetala Ćirilica i latinica i nije bilo nikakvih problema .



U CEMU JE SADA PROBLEM KAD SU SE REPUBLIKE PODELILE , SVAKO OTISAO NA SVOJU STRANU I SVAKO PIŠE SVOJIM PISMOM.


BABA OVO NIJE UPUCENO TEBI VEC OLIJU KOJI STALNO PREBACUJE PISANJE ĆIIRILICNIM PISMOM .
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby babaos » Sun Nov 24, 2013 4:47 pm

Dakle po mom on je definitivno po tom pitanju samo inteligentni pokvarenjak koji se voli zaigrati na krilima retorike...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby oli » Mon Nov 25, 2013 6:03 pm

baba zaneti wrote:BABA OVO NIJE UPUCENO TEBI VEC OLIJU KOJI STALNO PREBACUJE PISANJE ĆIIRILICNIM PISMOM .

Pa rekao sam, ja, vama, taj Oli nije normalan, on je potpuno lud....
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby babaos » Mon Nov 25, 2013 6:43 pm

Posvađao si se sa sobom.Ti o sebi tako loše govoriš ali nisi lud.Ti si direktor ludnice...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby Boža Jawa » Mon Nov 25, 2013 11:52 pm

Čemu psihoanalize i jezičke rasprave u ovako ozbiljnoj temi. Otišli ste svi OFF...
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby babaos » Tue Nov 26, 2013 12:35 am

Malo offa dobro dođe.Svaka tema ovdje je dosadna.Kao da smo u Domu Zdravlja u čekaonici.Zbog toga off i tvoj i oni drugi dobro dođu za ublažavanje dosade i monotonije.Upitaj se što činiš ti da ovdje bude zanimljivije.Bez verbalne zaigranosti i bez kreacije svih nema boljeg foruma.Dobar off je poželjan a ti od toga praviš problem.Bez veze.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby Boža Jawa » Tue Nov 26, 2013 2:01 am

babaos wrote:Malo offa dobro dođe.Svaka tema ovdje je dosadna.Kao da smo u Domu Zdravlja u čekaonici.Zbog toga off i tvoj i oni drugi dobro dođu za ublažavanje dosade i monotonije.Upitaj se što činiš ti da ovdje bude zanimljivije.Bez verbalne zaigranosti i bez kreacije svih nema boljeg foruma.Dobar off je poželjan a ti od toga praviš problem.Bez veze.

Svaka tema ovde je dosadna jer se u svakoj temi ti i oli jebete bez kurca, a teli bi bogami i nas, i sve to radite do iznemoglosti...
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby babaos » Tue Nov 26, 2013 8:34 am

Mani se ti olia.I mene.Mi sigurno nemamo namjeru s tobom u kolu bit.Ako.On je moj sparing za normalan razgovor.Ništa više.A ti se okreni prema nazad i provjeri sve tvoje nastupe.Nema ih,rijetki su i vrijede kao šaka graha.Ništa više.Ako te neki postovi ne zanimaju to ne znači da zbog toga treba ustrojiti eskadron s pendrecima.Riječ i misao i ideje i kreacije nemožeš uništiti.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

PreviousNext

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron