Чувајмо моторе у Србији!!!

Moderator: babaos

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby Boža Jawa » Wed Nov 20, 2013 9:05 pm

oli wrote:Pa da lakše je muljati i fingirati, kada se ništa ne objavi...
Pusti to... Nemoj brinuti dušmanske brige...

Al i ti, sebi racunas jedan kao tri, a nama tri kao jedan...
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby oli » Wed Nov 20, 2013 9:07 pm

Boža Jawa wrote:...Al i ti, sebi racunas jedan kao tri, a nama tri kao jedan...

Kneže, da se okladimo? Za neke sitne pare?
Kod nas šverceri nema laganje...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby baba zaneti » Wed Nov 20, 2013 10:23 pm

ma ima svasta u srbiji . , eldorado sto kaze babaosssss
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby Boža Jawa » Wed Nov 20, 2013 10:58 pm

oli wrote:Kneže, da se okladimo? Za neke sitne pare?
Kod nas šverceri nema laganje...

Nema potrebe. Mala prosta računica: Harris (vraćen), ČZ+motor Yamaha, Vladin NSU i Malanca, zar to nije 4,5 poena-nek bude 4, kod dušmana samo Rex upisan u bodove(to je po uspostavljenim kriterijumima samo pola poena-al nek bude jedan). Aj' na prste jedne ruke da zbrojimo rezultat.
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby baba zaneti » Wed Nov 20, 2013 11:21 pm

i reksica nebi kupili da je bio skuplji od 35 evra hehehe :D :D :D :D :D :D ,ma sila u ti božo ti sverceri, placaju na kilo. ko gancirozisi. :D :D :D :D :D
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby igor » Thu Nov 21, 2013 6:03 pm

oli wrote:Novi rezultatić....

Čuvajmo motore u Srbiji!!!:dušmani= 2:5


E, sad, zavisi sta se racuna u ovoj temi?
Ako su samo takmicarski motori, onda - nista.

Ako su svi stari motori, onda sam ja (u mojoj ciljnoj grupi - "japanski motori stari 40-ak godina") u poslednja dva meseca postigao het-trik i izjednacio rezultat :D :D
- Kawasaki Z750 B1, Twin, zicani tocak, 1976.
- Suzuki GS400, zicani tocak 1976.
- Yamaha RD250 typ 352, 1975.

Mozda bih pola poena mogao da ustupim Oliju jer mi je kupio neke sitne delove za njih u Zagrebu i prosledio u Beograd.
Takoje, i pola poena Babi Zanetiju jer je donirao stator prodavcu od koga sam kupio Yamahu da bi je kompletirao za mene.
Znaci, opet nereseno.



Image

Image
igor
 
Posts: 165
Joined: Wed Jan 28, 2009 5:52 pm
Location: Beograd

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby petko13 » Thu Nov 21, 2013 7:56 pm

Браво Игоре, ти си један од правих домаћина који дају смисао целој причи !!!
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby baba zaneti » Thu Nov 21, 2013 10:56 pm

Nisi izjednacio Igore , vec si povecao prednost na 8 prema 2 za ekipu cuvara motora u Srbiji,
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby oli » Thu Nov 21, 2013 11:30 pm

baba zaneti wrote:Nisi izjednacio Igore , vec si povecao prednost na 8 prema 2 za ekipu cuvara motora u Srbiji,


Najbolje bi bilo da Vam se svima odmah dodijeli pobjeda...

Srpska posla, su ti to sine moj, srpska posla... Tako bi na to rekla moja susjeda srpkinja...

Ali, ipak, evo konačno barem jedne teme u kojoj ste se skoro svi javili...
I tu ste za nevjerovati jedinstveni...

Elem naravno da je sve ko i uvijek deformabilno u pravcu koji vama odgovara...
Prije nego sam formirao semafor u ovoj temi jasno sam pitao idejnog vođu (začetnika) ove teme Petka 13, koji su kriteriji, naravno oma je skočio sveznajućiuvijekupravu Igor, kao da sam mu ruku zavukao direktno u džep...
Ali niko nije objasnio koji je kriterij...

Pa sam onda izradio semafor po kriteriju, koji meni priliči: po švercerskom kriteriju...
Motori koji su prešli preko granice, u ovom slučaju srpske granice, oni koji su izišli van se broje dušmanima, a oni koji su ušli unutra se broje ovima iz teme sačuvajmo motore u Srbiji (napisano ćirilicom)...

Ne zastupam ničije stavove, samo zapisničarski bilježim krajnji ishod...

Nije mi nikakav problem što me cijeli život svrstavaju u dušmane... Stvar navike...

Ali u ovome slučaju samo bilježim...

Pošto čuvari uglavnom muljaju i ne iznose jasne činjenice... (barem meni kao zapisničaru te činjenice nisu poznate)

Ali kao zapisničar mogu obrazložiti brojno stanje kod dušmana, jer oni su fer pa su dostavili činjenice...

4 komada Adlera iz Subotice su prešla granicu...
1 komad Yamahe (motor gospodina Blagojevića) je prešao granicu...
1 komad Rex je prešao granicu...
2 komada Sachs su prešli granicu...
2 komada Suzuki su prešli granicu...
2 komada Tomosa su prešli granicu...
1 komad Kreidler je prešao granicu...

Ima ih još nekoliko ali su dušmani vrlo uljudno dostavili činjenice i zamolili da se one ne objave dok, krivična i kaznena djela vezana za te konkretne slučajeve šverca ili krijumčarenja ne uđu u zastaru...

Posebno napominjem da, eto nisam razmatrao slijedeće slučajeve:
-kombinacije obrisao sam prašinu s motora koji mi je u garaži;
-kombinacije preterao sam motor iz dvorišta u garažu (Igor uvijekupravusveznajući);
-kombinacije preterao sam motor iz Valjeva u Kruševac (Baba Zanetti, Igor uvijekupravusveznajući);
-kombinacije: rekla kazala;
-kombinacije: reko mi jedan čoek;

Naravno da se "čuvarima" moj kriterij neće svidjeti, pa zato imam za njih jedno pitanje:
Čuvari, kada popijete više boca piva u kafani, kako ih brojite?
Jel brojite one koje ste popili? Ili brojite i one koje su ostale?
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby petko13 » Fri Nov 22, 2013 12:08 am

Па хајде да ти ја први одговорим пошто сам како ти кажеш идејни творац.
Само ћу ти дати свој цитат са прве стране ове теме. Мада се сваки мотоцикл, као у осталом и друге техничке и уметничке творевине, може пре или касније сматрати довољно вредним , да га вреди сачувати у Србији.

"Па, најједноставније је да га прво понуди на домаћем тржишту. Ни овај а ни многи други пре и после њега,власници никада нису понудили домаћим купцима, из само њима знаних разлога. Свако по некада западне у кризу , и има потребу да нешто од имовине прода. То није никакав грех. Али је грех избрисати део историје спорта у својој земљи. Трајним преласком таквог мотора преко границе, историја везана за њега готово да не постоји, и што је најтужније често бива оспоравана и изврнута наопако. Власник ће пре или касније свакако умрети, а мотор остаје да сведочи да се нешто и догодило. Проблем је у нама самима , што не разумемо тежину својих одлука".
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby oli » Fri Nov 22, 2013 12:12 am

petko13 wrote:Па хајде да ти ја први одговорим пошто сам како ти кажеш идејни творац.
Само ћу ти дати свој цитат са прве стране ове теме. Мада се сваки мотоцикл, као у осталом и друге техничке и уметничке творевине, може пре или касније сматрати довољно вредним , да га вреди сачувати у Србији.

"Па, најједноставније је да га прво понуди на домаћем тржишту. Ни овај а ни многи други пре и после њега,власници никада нису понудили домаћим купцима, из само њима знаних разлога. Свако по некада западне у кризу , и има потребу да нешто од имовине прода. То није никакав грех. Али је грех избрисати део историје спорта у својој земљи. Трајним преласком таквог мотора преко границе, историја везана за њега готово да не постоји, и што је најтужније често бива оспоравана и изврнута наопако. Власник ће пре или касније свакако умрети, а мотор остаје да сведочи да се нешто и догодило. Проблем је у нама самима , што не разумемо тежину својих одлука".


I kakav je to odgovor po pitanju kriterija za semafor?
Kao u cirkusu: zmija od repa do glave ima 6 metara, a od glave do repa 9 metara...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby igor » Fri Nov 22, 2013 12:35 am

oli wrote:Pa sam onda izradio semafor po kriteriju, koji meni priliči: po švercerskom kriteriju...
Motori koji su prešli preko granice, u ovom slučaju srpske granice, oni koji su izišli van se broje dušmanima, a oni koji su ušli unutra se broje ovima iz teme sačuvajmo motore u Srbiji (napisano ćirilicom)...


Vidim, nigde ne brojis motore koje opisuje sam naslov teme?

Mislim na one stare motore koji su tokom prodaje sacuvani u Srbiji. Znaci izneti na prodaju od strane domaceg vlasnika, i prodati kupcu iz zemlje a ne iz inostranstva. (Ako se po nesto i uveze iz inostranstva u Srbiju, tim jos bolje.)

Ja sam tako shvatio Saletov apel u pocetnim postovima teme koju je otvorio.
Last edited by igor on Fri Nov 22, 2013 12:38 am, edited 1 time in total.
igor
 
Posts: 165
Joined: Wed Jan 28, 2009 5:52 pm
Location: Beograd

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby oli » Fri Nov 22, 2013 12:40 am

igor wrote:...Znaci izneti na prodaju od strane domaceg vlasnika, i prodati kupcu iz zemlje a ne iz inostranstva. Ako se po nesto i uveze iz inostranstva u Srbiju, tim jos bolje...

Tako sam i mislio...
Kada idem u kafanu i popijem 3 piva, onda kažem konobaru da prebroji koliko još piva ima ukupno u kafani, onda konobar kaže ima još x piva, pa onda izađem iz kafane i sretnem slučajno Nikolu Računicu i kažem mu: zdravo Nikola evo upravo sam utamanio (3+x) piva ukupno...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby Boža Jawa » Fri Nov 22, 2013 2:13 am

Svima je manje vise jasno da je tesko ovde uspostaviti kriterijume.
Provokativna tema sa puno emocija I apsurda u razmeni mišljenja.Mene je podstakla na nešto drugo, pokušaću što kraće, dva primera iz novije istorije Moto-Klasika u Srbiji:
Babaos sa Tritonom-Od prvog dana (Tauer Hil) dovezao je svog lepotana I vozio nekoliko sezona. Takav motorcikl mogli smo da vidimo samo u časopisima. Učinio je čast srpskom moto klasiku, dao mu pečat. I za to mu se može reći samo HVALA!!! (iako I dalje ne volim njegov stil i kako piše na forumu). Triton inače nema nikakve veze sa prebivalištem u Srbiji.
Buda Borisavljevic, slučajno izabran može biti I neko drugi iz Beograda pogotovo (žao mi je što ne učestvuje-učestvuju na forumu) krenuo u ovu našu priču, ali na kratko. Poseduje izuzetne primerke motorcikala (ne mogu biti srpskiji), ali oni skupljaju prašinu u nekoj garaži, čak I kad je trka nekoliko kilometara daleko.
A gde su gosti iz Slovenije, Rumunije , Holandije koji su doterali svoje sprave u naš klasik, bilo je zadovoljstvo videti ih I čuti.
Da li je uopšte važno u današnjem globalnom selu gde motor prespava?

I još jedna za mene dilema: Ne razumem ljude koji prave muzej a nisu država.
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby oli » Fri Nov 22, 2013 4:02 am

Boža Jawa wrote:....Da li je uopšte važno u današnjem globalnom selu gde motor prespava?....

Kneže nemojte tako, molim Vas... Preklinjem i kumim....
A, srpstvo, a pravoslavlje, a car Lazar, a kosovska bitka...
Pa valjda su to najvažnije i najveće stvari na svijetu, ali i šire...
Zar ćete stvarno jednom, konačno pohrliti tamo kuda svi već dugo idu?

Ovo je stvarno presedan...

Kneže glasam da Vam se dignu dva spomenika za života još...
A, koliko sutra ujutro ću osnovati Vaš Fan klub...

Jedino nemam predstavu kako će to "kozmopoliti" prihvatiti...

Boža Jawa wrote:...I još jedna za mene dilema: Ne razumem ljude koji prave muzej a nisu država.

Jednostavno je to kneže... Oni misle da jesu država...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

PreviousNext

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests