Tehnicka pravila za otvoreno prvenstvo MK Srbije

Moderator: babaos

Re: Tehnicka pravila za otvoreno prvenstvo MK Srbije

Postby feniks » Tue Oct 09, 2012 4:08 pm

Predlozi se mogu dati,....međutim u ovom važećem pravilniku stoji,..citiram...: "NAPOMENA: ZA PROMENU ILI DOPUNU NEKE KLASE PO BILO KOJOJ OSNOVI POTREBNO JE NAJMANJE DVE GODINE UNAPRED NAJAVITI DA BI SE USVOJILA PROMENA. Da bi se klasa mogla izmeniti ili dodati"......

...Prema tome nevidim razloga za paniku.Eventualni predlozi o nekim promenama,moći će se primenjivati tek 2015.god.Bar ja to tako shvatam,ako grešim ispravite.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Tehnicka pravila za otvoreno prvenstvo MK Srbije

Postby petko13 » Tue Oct 09, 2012 5:31 pm

Ispravno je da se postuje pravilnik u celini, te i ta napomena o stupanju na snagu izmena istog, samo sto ce se do 2015 Rumuni razbezati, ako se striktno primene odrednice naseg pravilnika na njihove motore.Na njih nismo racunali, a sad kad su tu treba biti pametan pa ih zadrzati a ne razjuriti.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Tehnicka pravila za otvoreno prvenstvo MK Srbije

Postby stanko61 » Tue Oct 09, 2012 6:39 pm

zahvaljujuci Feniksu.. dobili smo ne zvanicne rezultate za proslu sezonu, uz to i statistiku tokom cele sezone :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
veoma je interesantan podatak,, koji grad ima najvise bodova :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:
Attachments
Klasik pojedinacni plasman mk 2012   l..JPG
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Tehnicka pravila za otvoreno prvenstvo MK Srbije

Postby stanko61 » Tue Oct 09, 2012 6:43 pm

ne verujem da ce se razbezati cak je i moguce da dodju na nas sastanak u petak ,, naravno bez prava glasa i odlucivanja,, a to je mozda dobra prilika da se razumemo, pripremio sam i materijal koji ce dobiti da lakse pripreme motore i njih za sledecu sezonu, bice to sve ok sa njima :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Tehnicka pravila za otvoreno prvenstvo MK Srbije

Postby stanko61 » Tue Oct 09, 2012 6:44 pm

ajd nek neko uvelica ove rezultate,, ja to ne mogu i ne znam :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh:
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Tehnicka pravila za otvoreno prvenstvo MK Srbije

Postby Marko » Tue Oct 09, 2012 7:25 pm

Okaci izvorni fajl u excelu.
Maybe I should take up a cheaper hobby. Horse racing for example.
User avatar
Marko
Site Admin
 
Posts: 903
Joined: Sat Jan 24, 2009 3:19 am
Location: Vrsac

Re: Tehnicka pravila za otvoreno prvenstvo MK Srbije

Postby Zel99 » Tue Oct 09, 2012 8:23 pm

petko13 wrote:Ispravno je da se postuje pravilnik u celini, te i ta napomena o stupanju na snagu izmena istog, samo sto ce se do 2015 Rumuni razbezati, ako se striktno primene odrednice naseg pravilnika na njihove motore.Na njih nismo racunali, a sad kad su tu treba biti pametan pa ih zadrzati a ne razjuriti.

Po meni se ne radi samo o Rumunima, oni nisu imali zamerke jer nisu ni znali za pravilnik. Ipak, oni su tu i hvala bogu da jesu i treba ih na neki nacin prihvatiti. Ne zaboravite da nam je pravilnik AA bio ideja vodilja, ali da smo ga slepo prepisivali nikako ne bi valjalo (mogu da mislim sta 69-ka na to kaze). Treba biti spreman i na neka pitanja. Sta ako na primer Rumuni predloze da se napravi zajednicki sampionat ili npr. da se neka trka sampionata vozi kod njih. Deklarativno za i protiv nije problem, ali treba gledati dalje, sustinu i okolnosti koje nas spajaju (teritorijalno smo bliski, a bogami i po kvaliteru staza i materijalnim mogucnostima :( ) itd..itd... HMS ima dosta bolju situaciju, ali 69-ka,a ranije Babaos i Kruno Kozar su se rado druzili sa nama.
Ako se idrzimo toga da se nista ne menja 2 godine, opet se mora jednom nesto predloziti... :think:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Tehnicka pravila za otvoreno prvenstvo MK Srbije

Postby 69 » Tue Oct 09, 2012 9:22 pm

Ja sam neka svoja razmišljanja napisao, ali nemam nikakvih ozbiljnih problema sa bilo kakvim izmjenama i sigurno ću se prilagoditi svemu i voziti. Ionako sam samo gost bez prava glasa, ali mi je drago da mi dozvolite da ponekad i ja nešto kažem. Jedino me brine da ćete mi možda otići još dalje (Rumunija), a imat ću i dve granice za prelaziti. Uh!
Nema veze, naći ću vas bez obzira kamo otišli... :wink:
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Tehnicka pravila za otvoreno prvenstvo MK Srbije

Postby petko13 » Tue Oct 09, 2012 9:34 pm

I ja sam razmisljao o zajednickom sampionatu, jer 4 trke za dugo zarko leto po mom skromnom misljenju je premalo. U Kanadi sam vozio 24 trke za sezonu, koja je trajala krace. Znam da okolnosti nisu iste ali 4 je premalo. Ako Rumuni npr organizuju 2-3 na svom terenu i mi 4 to cini pristojnu sezonu. Pritom prvenstva mogu biti odvojena i zasebno bodovana samo sto ce u kalendare svakog saveza uci i trke u susednoj zemlji. A moguce je i da se sve objedini pod okrilje Istocno-evropskog prvenstva kao sto je i brzinsko prvenstvo.Takodje treba obratiti paznju na to da se trke koje bi se eventualno odrzavale u inostranstvu, boduju po svim klasama, bez obzira na broj ucesnika po klasi. Letos smo zbog kalkulanata izgubili bodovanje klase MK 125 na trci u Kraljevu.Svako ko podje na dug put da bi vozio trku drzavnog prvenstva zasluzuje da dobije zasluzene bodove, tako da onaj koji nece da se trosi ili kalkulise , na kraju prvenstva ima manje prilike za dobar plasman generalno.
Takodje treba razmisliti i o otpisivanju plasmana iz jedne ili vise trka( u zavisnosti koliko ih ima).Ovakvo resenje opet pruza mogucnosti kalkulantima da na primer idu na more umestio na trku koja je u istom terminu.Neka oni koji vise vole more idu i tamo uzivaju ali nemoj da zbog toga stradaju oni koji su dosli da voze.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Tehnicka pravila za otvoreno prvenstvo MK Srbije

Postby 69 » Tue Oct 09, 2012 9:56 pm

stanko61 wrote:ajd nek neko uvelica ove rezultate,, ja to ne mogu i ne znam :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh:



Šteta, stvarno su neupotrebljivi ovako mali..
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Tehnicka pravila za otvoreno prvenstvo MK Srbije

Postby Zel99 » Tue Oct 09, 2012 10:05 pm

Zel99 wrote:Re: sezona MK 2012- 2013

by krsta63 » 01 Oct 2012, 22:33
Već sam pisao da sam pobornik restrikcije snage i zabrane muvanja oko agregata, a ne voznih osobina u klasi Open.
Kraljeva više nema, nema ni Kragujevca. Ostaju Batajnica i Vršac, obe staze na kojima će biti još oćiglednija razlika u brzini (dokle god se voze u istoj diviziji babe i žabe). Sećam se Kokinih reči iz Kraljeva:"Krsto,odbaciš me u stranu kad pukneš pored mene". Ne verujem da će Rumuni ostati na motorima od 750 ccm.
Razmislite o bezbedonosnim razlozima pre pisanja Pravilnika.
Lično, ne bih se bunio da su motorcikli upareni sa karakteristikama, makar svi kočili dobošima. Klasa je opasna, pa videli ste koliko starom topovskom djuletu od 1000 ccm treba da se zaustavi nakon pada.
Prilog:
http://youtu.be/sSdZ_mE3KdU?t=9m20s
a može i 10.20.
Ovim nisam hteo da omalovažavam bilo koga, iskoristio sam snimak samo kao dokaz razlike u brzini na pravcu.

Ne moze to tako, cim ti je Milka ostala sa tri vimena ti bi odmah poskupeo mleko :naughty:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Tehnicka pravila za otvoreno prvenstvo MK Srbije

Postby feniks » Wed Oct 10, 2012 12:01 am

Evo sada možete malo uveličati.... :mrgreen:
Attachments
G.P..jpg
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Tehnicka pravila za otvoreno prvenstvo MK Srbije

Postby krsta63 » Wed Oct 10, 2012 8:30 am

Zel99 wrote:Ne moze to tako, cim ti je Milka ostala sa tri vimena ti bi odmah poskupeo mleko :naughty:

Vozim klasu 750 sa Rumunima. Drugima da dam šansu :D
A što se pravilnika tiče, razmislite o mogućnosti da se motori do 500ccm ubace u revijalni deo 8)
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Tehnicka pravila za otvoreno prvenstvo MK Srbije

Postby babaos » Wed Oct 10, 2012 10:16 am

Ako ćeš tako onda je sve revijalni dio osim open specijala kojeg treba smjestiti u RR natjecanje tik do hepeninga.Sve ostalo usmjeriti na međunarodna natjecanja gdje postoji konkurencija gdje nema mrcvarenja sa pravilnikom.Tu treba tražiti istinskog šampiona srpskog Classica.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Tehnicka pravila za otvoreno prvenstvo MK Srbije

Postby Zel99 » Wed Oct 10, 2012 1:32 pm

69 wrote:
stanko61 wrote:ajd nek neko uvelica ove rezultate,, ja to ne mogu i ne znam :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh:



Šteta, stvarno su neupotrebljivi ovako mali..

Ovo definitivno nisu rezultati na koje si mislio :shock: :doh:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

PreviousNext

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 11 guests

cron