sezona MK 2012- 2013

Moderator: babaos

sezona MK 2012- 2013

Postby stanko61 » Mon Oct 01, 2012 11:58 am

priprema se sastanak MK za sredinu oktobra,, tacan datum i vreme ce biti nakandno objavljeni
vremena sa trke iz Kraljeva i Batajnice ce biti objavljena pocetkom sledece nedelje na sajtu MSS
molim za eventualne sugestije ili primedbe., da se mozemo pripremiti za sastanak, dnevni red je kao i prosle godine
1. potrudicemo se sezoni 2013 i na dalje,, da se vise ne desi,, da MK ostane bez podataka o vremenima sa trke i treninga,, naime,,osim sto su potrebni nama,, to su i zvanicni podatci bez kojih trka ne moze da se ozvanici kao regularna
2.potrebno je Rumunima objasniti i pojasniti ,, prevesti nas pravilnik,, oni jesu dobrodosli bez obzira na sve,,, ali slik gume itd.. ne mogu koristiti, ni voziti trku ni trening sledece sezone,, tj drugacije i strozije ce se raditi kontrola na tehnickom pregledu
3.brifing posebno za vozace MK pre trke ce biti obavezan a narocito na sastanku treba da se obrati paznja,, da predsednici klubova odrze sastanak u svojim klubovima i da objasne vozacima pravila igre,,
MK se definitivno siri i sada vec postoje vece realne sanse povreda na trkama, stoga moramo sledece sezone dodati akcenat na pravila ponasanja zbog bezbednosti na stazi
4.molim ucesnike da posalju u MSS kod sekretara slike i podatke za motore koje ce voziti ili imaju u planu voziti zbog brzine resavanja tehnickog pregleda i transpondera,, da satnice u buduce ne bi kasnile
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: sezona MK 2012- 2013

Postby feniks » Mon Oct 01, 2012 12:44 pm

Nama,..M.K."Feniks-u"....tj.meni,...je dosadilo da svake godine šaljem jedne te iste podatke sekretaru i da na kraju ispadne da to jedino ja radim(odnosno M.K. "Feniks")....Zahtevam-o,da ozbiljnost u tehničkom smislu bude transparentna,tj.i da bude očigledna,pa će mo se u tom smislu nastaviti ponašati.Za sada se to uopšte ne primećuje.

Što se tiče Rumuna.pošto voze u mojoj diviziji,ne smeta mi da voze i slik gume(kamo sreće svi bi ih vozili,da se ja pitam),ali po meni im samo treba objasniti,....ko su im protivnici,tj.koga treba da jure i blokiraju na pisti,to bi za početak bilo sasvim dovoljno,a inače su svakako dobrodošli,kako oni,tako i ostali.

Za bilo kakav sastanak,koji se organizuje u budućnosti,trebalo bi predložiti neki dnevni red,pa kada se usvoji isti,onda bi trebalo da se održe sastanci po klubovima po tim tačkama.Tako da se predstavnici klubova,pojave na sastanak sa gotovim zaključcima u vezi predmeta rasprave,a ne da se to radi na samom sastanku u MSS-u.
..........U suprotnom biću ponovo optužen za palamuđenje......Haug-ja sam rekao. :snooty:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: sezona MK 2012- 2013

Postby Zel99 » Mon Oct 01, 2012 2:38 pm

stanko61 wrote:priprema se sastanak MK za sredinu oktobra,, tacan datum i vreme ce biti nakandno objavljeni
vremena sa trke iz Kraljeva i Batajnice ce biti objavljena pocetkom sledece nedelje na sajtu MSS
molim za eventualne sugestije ili primedbe., da se mozemo pripremiti za sastanak, dnevni red je kao i prosle godine
1. potrudicemo se sezoni 2013 i na dalje,, da se vise ne desi,, da MK ostane bez podataka o vremenima sa trke i treninga,, naime,,osim sto su potrebni nama,, to su i zvanicni podatci bez kojih trka ne moze da se ozvanici kao regularna
2.potrebno je Rumunima objasniti i pojasniti ,, prevesti nas pravilnik,, oni jesu dobrodosli bez obzira na sve,,, ali slik gume itd.. ne mogu koristiti, ni voziti trku ni trening sledece sezone,, tj drugacije i strozije ce se raditi kontrola na tehnickom pregledu3.brifing posebno za vozace MK pre trke ce biti obavezan a narocito na sastanku treba da se obrati paznja,, da predsednici klubova odrze sastanak u svojim klubovima i da objasne vozacima pravila igre,,
MK se definitivno siri i sada vec postoje vece realne sanse povreda na trkama, stoga moramo sledece sezone dodati akcenat na pravila ponasanja zbog bezbednosti na stazi
4.molim ucesnike da posalju u MSS kod sekretara slike i podatke za motore koje ce voziti ili imaju u planu voziti zbog brzine resavanja tehnickog pregleda i transpondera,, da satnice u buduce ne bi kasnile


Evo koristim priliku da pozovem sve zainteresovane za Open Specijal klasu kako bi blagovremeno definisali tehnicka pravila. Naravno, potrebno je prvo osloniti se na postojeci pravilnik, a zeljene izmene je preporucljivo obrazloziti.
Sto se mene tice u principu sam za postojeci pravilnik, s tim da eventualne dopune pravila ne eliminisu motocikle napravljene po sada vazecem.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: sezona MK 2012- 2013

Postby igor » Mon Oct 01, 2012 3:16 pm

Jeste da Open-specijal klasa ima neke specificnosti u odnosu na ostale MK klase, ali najblaze receno ruzno je videti up-side down prednju viljusku na motoru koji startuje u Moto-klasik trci (da ne govorim o neravnopravnom polozaju ostalih takmicara).

Po meni, citava prica gubi smisao ako se krene tim putem da je bitno samo da neko dodje da vozi, a to sto su na motoru ugradjene komponente iz savremenog perioda ili sasvim van pravilnika - nije vazno. Time se razvodnjava sustina Moto-klasik takmicenja.
igor
 
Posts: 165
Joined: Wed Jan 28, 2009 5:52 pm
Location: Beograd

Re: sezona MK 2012- 2013

Postby petko13 » Mon Oct 01, 2012 3:26 pm

Podrzavam stavove, prethodnika , red mora da postoji i pravilnik da se postuje.Mozda treba razmisliti o manjim izmenama pravilnika u smislu prihvatanja nekih komponenti motocikla koji nisu sada dozvoljene, ali daleko od savremenih resenja vesanja i kocnica npr. kao i aerodinamike.Vec su se pojavili motocikli koji spoljasnjim izgledom ne pripadaju moto klasiku, ako se to ne ispravi moto klasik ce sam sebe ugusiti.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: sezona MK 2012- 2013

Postby Zel99 » Mon Oct 01, 2012 4:01 pm

petko13 wrote:Podrzavam stavove, prethodnika , red mora da postoji i pravilnik da se postuje.Mozda treba razmisliti o manjim izmenama pravilnika u smislu prihvatanja nekih komponenti motocikla koji nisu sada dozvoljene, ali daleko od savremenih resenja vesanja i kocnica npr. kao i aerodinamike.Vec su se pojavili motocikli koji spoljasnjim izgledom ne pripadaju moto klasiku, ako se to ne ispravi moto klasik ce sam sebe ugusiti.

Poslao sam pravilnik Joziju (bombasu sto bi Krsta rekao) posto on dobro zna srpski kako ne bi bilo problema sa prevodom. U Batajnici sam razgovarao sa Lucijanom (koji je njihov funkcioner) i slozili smo se da treba da napravimo zajednicki pravilnik za 2013. imajuci u vidu da cemo verovatno i dogodine zajedno voziti.
Bez obzira na sve prigovore oko njihovog ucesca ja sam im vrlo zahvalan, jer su znacajno obogatili nase dogadjaje. Sto se performansi tice i pored sve te moderne tehnike realno su bili u hendikepu, tako da nisu mogli da ugroze motocikle koji su ozbiljnije spremljeni za tu klasu. I njima je jasno da su mnoge stvari tolerisane iz tog razloga.
S druge strane zelim da pozovem nase takmicare da se ukljuce u klasu za koju je mozda najlakse nabaviti motocikl. Sedeti u prikrajku i gledati samo sta ne valja sigurno jos negativnije utice na stanje u MK (Igore ovde naravno ne mislim na tebe, jer znam da te je samo povreda sprecila da ucestvujes).
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: sezona MK 2012- 2013

Postby 69 » Mon Oct 01, 2012 6:15 pm

Bez Rumuna bi naša klasa (open specijal) izgledala prilično jadno! A opet, kad pogledaš up-side down viljušku i gume 180x17, pomalo se glupo osjećaš... Treba pametno razmišljati i pronaći neko prihvatljivo rješenje. Nikako ne bi bilo dobro "otjerati" ih!
Znamo svi kako su izgledali superbike motocikli ranih 80-tih. Možda da se pokušamo držati tog izgleda (gdje Rumuni zadovoljavaju), ali da se ne ode predaleko u modernizaciji motocikla. Ne znam ni sam. Samo glasno razmišljam... (Ja ću svakako za narednu sezonu staviti masku od GS 1000 S-a, tako da izgled motocikla što više približim izvornom izgledu.)
Da vidimo prvo kakav će biti njihov odgovor. Naravno da nam to neće biti misao vodilja, ali treba uvažiti i njihovo mišljenje.
Meni osobno dođe zlo kada na classic bikeu vidim zadnju gumu 180/50x17. Da ne pričam o širokom izboru guma u toj dimenziji ili o slickovima..
To me najviše smeta. Ali ne toliko da ne bih došao i vozio, bez obzira kako motori izgledali. :mrgreen: :wink:

Eto, nekakvo moje razmišljanje..
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: sezona MK 2012- 2013

Postby stanko61 » Mon Oct 01, 2012 6:30 pm

naj verovatnije da cu sledece godine imati motor koji moze donekle parirati Vama a da nije 50cc :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
sto se mene tice,, mislim da ne treba nista dirati pravilnik,, tamo je sve dobro i odgovara nasem klasiku a sa Rumunima treba sesti i objasniti im polako tacku po tacku i verujem da ce sve biti ok :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand:
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: sezona MK 2012- 2013

Postby igor » Mon Oct 01, 2012 6:46 pm

Naravno da sve treba dobro izvagati i o svemu dobro promisliti.
Po meni, osnovni cilj u donosenju bilo kakvih odluka je da se Pravilnikom (i prdrzavanjem njegovih odredbi) obezbedi da Moto klasik sampionat upravo bude i vizuelno i tehnicki bas - sampionat starih motora. Sadasnji pravilnik to u najvecoj meri i obezbedjuje.

I meni guma dimenzija 180/50-17, sto kaze Emil, izgleda najblaze receno otuzno na nasoj trci, ali to nisam spomenuo jer mi se cini da pravilnik ne definise sirinu i visinu gume (mozda i gresim), sto bi svakako trebalo definisati. Ali zato pravilnik izmedju ostalog definise komponente ogibljenja, kocnice i vrstu guma i nema razloga da se ubuduce toga ne pridrzavamo.
Pri tome, nije nikakav problem sto se u protekle sezonu-dve to tolerisalo, ipak su ljudi dosli da probaju, ulozili vremena, truda i novca i mislim da su ovih par godina bile dovoljne da se polako prilagode ideji Motoklasika kakva je ovde kod nas zazivela i oko koje smo se okupli.

Mozda i sam naziv klase open-specijal, posebno ovo "open" aludira na to da je sve dozvoljeno i da ogranicenja nema, ali u praksi to tako ne bi smelo da bude.

Znaci, mislim da Pravilnikom prvenstveno moramo obezbediti da takmicarski motori u Motoklasiku budu zaista klasicni motori (u skladu sa svojom klasom).
Kada se to obezbedi, sledeca isto toliko vazna stvar je da se privuce sto veci broj takmicara.
Mislim da je to redosled, jer, u krajnjoj liniji, Moto-klasik ce postojati i sa nesto manjim brojem motora - ali nece postojati ni sa neznam kojim brojem motora ako ti motori ne budu klasicni.
igor
 
Posts: 165
Joined: Wed Jan 28, 2009 5:52 pm
Location: Beograd

Re: sezona MK 2012- 2013

Postby stanko61 » Mon Oct 01, 2012 6:49 pm

sastanak MK je 12.10.2012 u 17.00 u prostorijama Mss Ilirska 1
dnevni red
1. verifikacija rezultata trkacke sezone 2012
2.plan i program MK u sledecoj sezoni
akcenat na merenje vremena,
bezbednost na stazi
tehnicka komisija ,, predsednik jonisije na nivou saveznog funkcionera
upoznavanje ucesnika trka o nacinu ponasanja u boxu i na stazi
3. razno
4. vecera,, nadam se
obavezna i duznost je prisustvo svih predsednika klubova, uz mogucnost da povedu i po jednog clana kluba
Predsednik MK
Stanko Markotic
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: sezona MK 2012- 2013

Postby baba zaneti » Mon Oct 01, 2012 7:29 pm

Posto sam ja jedini klasicar iz ovog dela Srbije tj iz Kragujevca , i jedini takmicar iz amkk Divlji , A MOJ PREDSEDNIK JE POVREDJEN , A I NIJE NISTA SPECIJALNO ZAINTERESOVAN ZA MOTO CLASSIC ,dali mogu da prisustvujem sastanku moto klasika ili da cekam izvestaj na forumu. pozdrav svima
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: sezona MK 2012- 2013

Postby stanko61 » Mon Oct 01, 2012 7:54 pm

baba zaneti wrote:Posto sam ja jedini klasicar iz ovog dela Srbije tj iz Kragujevca , i jedini takmicar iz amkk Divlji , A MOJ PREDSEDNIK JE POVREDJEN , A I NIJE NISTA SPECIJALNO ZAINTERESOVAN ZA MOTO CLASSIC ,dali mogu da prisustvujem sastanku moto klasika ili da cekam izvestaj na forumu. pozdrav svima

naravno, dobro dosao :)
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: sezona MK 2012- 2013

Postby baba zaneti » Mon Oct 01, 2012 8:55 pm

Hvala . Vidimo se :)
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: sezona MK 2012- 2013

Postby petko13 » Mon Oct 01, 2012 9:36 pm

U Novom Sadu se nakon trke u Batajnici jedan broj starih takmicara malo ozbiljnije zagrejao za klasu open-specijal.Sta ce od toga biti neznam ali znam pouzdano da se za istu klasu spremaju 2 RD 350 Yamahe. Sta god da se desi sa pravilnikom mora da se uradi na vreme kako bi se izbegli problemi sa onim momcima koji vec kupuju delove za svoje motore, vec ovih dana.Znam da nije nikako u skladu sa ciklistikom iz 80 tih da se ima tocak od 17 coli,ali nas situacija na trzistu guma malo tera da razmisljamo na drugi nacin.Dobra guma od 18 coli kosta ko prva ljubav a isto toliko i traje.Prevedeno na jezik prakse, tesko je voziti motor od 130 ks sa takvim gumama i sa dzepom dubokim kao sto je nas, a pogotovo momcima iz Rumunije. Mozda neki od njih nemaju problem sa novcem trenutno , ali vecina verovatno ima.Pa nebi oni ni stavili te 17 ice da im nije jeftinije.Te se gume kupuju nakon trka modernih motora za sitne pare i na nasim trkama traju celu sezonu a mozda i dve. Ja licno zaista ne volim da vidim takav ustupak ali moramo biti pragmaticni jer ta klasa je bila pred umiranjem , i da njih ove godine nije bilo imali bismo samo 69 ku i Zell a na spisku. Nije prijatno kad si drugi od dvojice.Mozda treba ograniciti sirinu gume pa da motori ne izgledaju ko valjci , na njima.Neznam tesko je biti pametan, nikada se nemoze naci idealno resenje, uvek od dva zla moras odabrati manje.Ova klasa inace ima najvecu perspektivu za sirenje jer obuhvata motocikle visoke snage te se mora ozbiljno i detaljno razraditi pravilnik za nju kako kasnije nebi imali muke.Takodje posto duboko zadire u
9 tu deceniju proslog veka , moglo bi se uciniti nekoliko ustupaka koji ne remete izgled i duh sedamdesetih koje ostale MK klase imaju. Preokrenute viljuske , kao i klesta sa 25 klipova ne prilice svakako.dajte i vi predloge pa da iznadjemo neko optimalno resenje, koje bi svima donelo dobra, vise nego zla.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: sezona MK 2012- 2013

Postby 69 » Mon Oct 01, 2012 9:54 pm

Izgleda da nas se većina slaže da preokrenute viljuške ne bi smjele biti dopuštene, kao ni četvero-šestero ili 25-oklipna klješta.
Za gume se slažem da su dostupnije u 17 cola. Apsolutno! Treba samo postaviti neke granice. I dijelovi za nove motore su dostupniji nego za naše stare...
Moramo samo pametno razmišljati i donijeti pravilnik koji će privući nove takmičare, a ne otjerati i ovih nekoliko!

Lijepo je čuti da se na dolazak spremaju nove snage!! :handgestures-thumbup:
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Next

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron