Poslednja trka u sezoni 2012 Batajnica

Moderator: babaos

Re: Poslednja trka u sezoni 2012 Batajnica

Postby 69 » Fri Sep 28, 2012 7:52 am

:mrgreen: :mrgreen:
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Poslednja trka u sezoni 2012 Batajnica

Postby Zel99 » Fri Sep 28, 2012 9:07 am

Emil i Zel Cut.jpg


Ma problem je sto je brze otisao :auto-dirtbike: nego sto je dosao :shock: :D :D
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Poslednja trka u sezoni 2012 Batajnica

Postby stanko61 » Fri Sep 28, 2012 12:00 pm

Holandjani su objavili na njihovom sajtu utiske sa trke u Batajnici,, ovde je original,, pa ko uspe da prevede ,videce da su zadovoljni otisli i da ce opet doci, zahvaljuju se svima :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Hallo,

Afgelopen week ben ik samen met Heero Nieborg naar onze racevrienden Stanko en Marino Markotic in Serviė gereisd.

Voor wie het nog niet wist: ik ben daar hard gevallen met mijn racer en heb mijn pols gebroken ,de motor liep vast in een bocht.
Dat laten we voor het reisverslag maar even buiten beschouwing.

We hebben er voor gekozen om de heenweg over Duitsland ,Tsjechie ,Slowakije ,Hongarije te doen ,en de terugreis over Hongarije ,Oostenrijk ,Duitsland.
Dit maakt qua reistijd weinig uit.
De fam. Markotic woont in Subotica ,dit is een plaats net over de Servische grens.
De afstand daarheen is een dikke 1600km ,zij rijden die 18 uur in een keer ,wij hebben voor 2 dagen gekozen.
Serviė ligt niet in de EU zone ,dus dat betekent grenscontrole.
Stanko is functionaris bij de Servische motorbond ,en heeft wat papieren geregeld waarmee hij ons door de grens heen heeft weten te praten zonder verdere kosten.

Na deze horde genomen te hebben werden wij hartelijk ontvangen bij de fam. Markotic ,en vol lekker eten gestopt.
Stanko heeft ook een eigen terrein bij zijn bedrijfje waar de bus (en nog meer bussen) achter het hek en aan de stroom kunnen.
Wij sliepen echter dit keer niet in de bus ,maar in huis.

In Serviė ben je in een heel andere omgeving. Het stadje Subotica heeft in het centrum prachtige architectuur en hele leuke terrassen en restaurants.
De woonwijken er omheen zijn een vage verzameling huizen ,van eigenlijk onbewoonbaar tot schandalig luxueus.
De laatste bewonersgroep rijdt meestal in zwarte terreinwagens met donkere ramen...je weet wel...

De race was georganiseerd op een groot militair vliegveld vlak bij Belgrado..
Voor een vliegveld was het circuit zowaar interessant te noemen ,5 rechte stukken ,en 7 verschillende bochten.
Het rennerskwartier was ruim opgezet ,en de papieren snel geregeld.
Het mooie weer (27gr) deed er ook veel goeds.
De classic scene is nog klein in Servie ,er is een klasse tot 250cc en een vanaf 250cc.
Roterende 50cc racers moesten in de grote klasse ,omdat ze in de tot 250 klasse alles afdrogen ,en dat vonden die rijders waarschijnlijk niet leuk.
Maakt niet uit ,het zijn beide vrij kleine groepen.
De sfeer in het rennerskwartier was uitstekend ,iedereen was heel vriendelijk.
Men was heel blij om mensen uit het noorden als gast te hebben.

Resumerend:
Een keertje racen in Serviė is een interessante reis ,en goed te doen.
Dank zij onze vrienden loopt alles op rolletjes.
Voor wie het weten wil ,de medische verzorging direkt na mijn ongeluk was professioneel en vele malen sneller dan in Nederland.
Ook 2013 zullen er weer classicraces in Serviė zijn ,en wie de tijd en mogelijkheden heeft kan er dus gerust een keertje heen gaan.
Attachments
5.JPG
2.JPG
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Poslednja trka u sezoni 2012 Batajnica

Postby petko13 » Fri Sep 28, 2012 7:58 pm

Evo ga Google prevod gornjeg teksta:

Поздрав,

Прошле недеље сам са Хееро Ниеборг нашем тркачком пријатеља Станка и Марка Марина ушни у Србији? путовали.

За оне који не знају: ја сам хард случајева са мојим тркач и сломио зглоб, мотор је био заглављен у неком углу.
Ми смо оставити за путопис али од разматрања.

Ми смо изабрали пут тамо о Немачкој, Чешкој, Словачкој, Мађарској да уради, а повратак у Мађарској, Аустрији, Немачкој.
Ово чини малу разлику у погледу времена путовања.
Фам ушни Марко живи у Суботици, ово је место само преко српске границе.
Растојање је 1600 км дебљине, који возе 18 сати одједном, определили смо се за 2 дана.
Сервиа? није у ЕУ зони, што значи границу.
Станко је официр у српској федерацији мотора, а неки радови који нас он распоређени преко границе није био у стању да разговара без додатних трошкова.

После овог препреци смо били топло примљени од стране фам Марк ушни и пун добре хране зауставио.
Станко такође има сајт са његовом друштву, где аутобус (и више аутобуса) иза ограде и потока може.
Спавали смо, али овај пут не у аутобусу, али у кући.

У Србији? Ви сте у потпуно другачијем окружењу. Град Суботица има лепу архитектуру у центру града и веома лепе терасе и ресторана.
У насељима око њега су нејасни колекција кућа, реално становати до флагрантног луксуза.
Вози последњег станара углавном у црним џиповима са мрачним прозорима ... знате ...

Трка је организована у великом војном аеродрому у близини Београда ..
За аеродром песма је заиста интересантно је поменути, 5 скале и 7 различитих кривине.
Ергела је била пространа, а папир брзо средити.
Лепа време (27гр), такође постоји много добра.
Класична сцена у Србији је још увек мали, постоји класа 250цц и 250цц из.
Ротациони 50цц такмичари били су у великој класи, јер је у 250 класе све суве, и открили да возачи вероватно неће свидети.
Без обзира на, како су релативно мале групе.
Атмосфера у падоку је била одлична, сви су били веома пријатељски.
Они су били веома срећни да се људи са севера као гост.

Настављање:
Једно време трке у Сервији? је занимљиво путовање, и да се уради добро.
Захваљујући нашем свему пријатеља ради глатко.
За оне који желе да знају, медицинска нега одмах после моје несреће био професионалан и много брже него у Холандији.
Такође, 2013 ће опет класичне трке у Србији? су, и ко има времена и могућности да због тога сигурно негде оду.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Poslednja trka u sezoni 2012 Batajnica

Postby babaos » Sun Sep 30, 2012 10:21 am

Rezultata nema.Nema pa nema.Pojela maca.Mjerenje vremena bilo je obavljeno pod veoma čudnim okolnostima.Navodno.Papirići s rezultatima otišli sa mjeraćima vremena njihovoj kući.Treba samo nabaviti njihovu adresu,fax ili mail.Možda i nije bezizgledno kao što je bilo mjerenje za vrijeme natjecanja.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Poslednja trka u sezoni 2012 Batajnica

Postby petko13 » Sun Sep 30, 2012 9:09 pm

IMG_20120922_130610.jpg
IMG_20120922_091330.jpg
IMG_20120922_091312 (2).jpg
IMG_20120922_091302 (2).jpg
IMG_20120922_091251.jpg
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Poslednja trka u sezoni 2012 Batajnica

Postby baba zaneti » Sun Sep 30, 2012 9:11 pm

:D :D :) :)
lepo lepo .
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: Poslednja trka u sezoni 2012 Batajnica

Postby petko13 » Sun Sep 30, 2012 9:11 pm

IMG_20120922_130620 (2).jpg
IMG_20120922_181259.jpg
IMG_20120922_181326.jpg
IMG_20120923_163109.jpg
IMG_20120923_163116.jpg
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Poslednja trka u sezoni 2012 Batajnica

Postby petko13 » Sun Sep 30, 2012 9:13 pm

IMG_20120923_163129.jpg
IMG_20120923_163139.jpg
IMG_20120923_163153.jpg
IMG_20120923_163208.jpg
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Poslednja trka u sezoni 2012 Batajnica

Postby 69 » Sun Sep 30, 2012 9:41 pm

Bilo bi puno ljepše bez tog pada i štete koju si napravio. :(
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Poslednja trka u sezoni 2012 Batajnica

Postby petko13 » Sun Sep 30, 2012 10:29 pm

Pa bi sigurno, ali nema veze, desava se to.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Poslednja trka u sezoni 2012 Batajnica

Postby babaos » Mon Oct 01, 2012 9:57 pm

Veoma je čudno da nitko od prisutnih na utrci nije detaljnije napisao o utrkama.Tu je sve još nedorečeno o situacijama na treninzima,startovima,vožnjama,situacijama po krugovima,motociklima,vozačima,vremenima,RR-u,vremenskim uvjetima,stazi,klasama.........
Pa zar nitko nešto o tome?
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Poslednja trka u sezoni 2012 Batajnica

Postby Zel99 » Tue Oct 02, 2012 9:28 pm

babaos wrote:Veoma je čudno da nitko od prisutnih na utrci nije detaljnije napisao o utrkama.Tu je sve još nedorečeno o situacijama na treninzima,startovima,vožnjama,situacijama po krugovima,motociklima,vozačima,vremenima,RR-u,vremenskim uvjetima,stazi,klasama.........
Pa zar nitko nešto o tome?

Veci deo dogadjanja oko trka je vec opisan i on se na zalost tice najvise slabe organizacije. Ja cu zato preneti samo licni dozivljaj sa sedista motocikla.
Neko vreme pre trke sam video da imam problem sa regulatorom napona i vecina mojih aktivnosti je tih dana bila usmerena resavanju tog problema. U cajtnotu je tesko pronaci pravi deo pa sam pribegao kombinatorici tj. sklapanju jednog od vise generatora. Problem je u prvi mah bio resen , ali bez mogucnosti duzeg testa na visokim obrtajima. Avaj, kako to biva vec na prvom treningu u subotu stvari nisu isle kako treba. Motor je imao velike rupe na srednjim rezimima i bilo ga je tesko kontrolisati na izlazu iz krivine. Posto sam eksperimentisao i sa diznama brze bolje sam vratio one iz Arada. Na vecernjem treningu biva tek nesto bolje,ali sam to pripisao padu temperature...Problem je ipak bio ozbiljniji jer se ispostavio da regler povremeno probija i sto je najgore tada izgleda remeti rad CDI-a pa motor cujno prekida. Tako sam resio da iskljicim alternator i vozim samo na bateriju. Motor je procistio rad na srednjim rezimima i postao voziviji, ali je na najvisim rezimima (10500 do 11000rpm) izgubio ostrinu. Znao sam da ce to bitno uticati na trkanje sa 69-kom, ali sta je tu je. Pre podne sam se bavio GoPro kamerom koja takodje nikako da proradi (vibracije su cudo), ali je moj sestric Ivan to resio neposredno pre trke sto me je jako razveselilo. Trka je Krenula. Emil odmh krece II svemirskom brzinom,a ja se borim sa svojim visokim kvacilom i nerazumevanjem Kawe bar kada je start u pitanju. Ipak ne dam se i teram koliko mogu. Nije tako lose, nikada ga toliko dugo nisam imao u kadru. Verovatno taktizira, ali osecaj je ipak izvanredan. Brzo iberrundujemo najsporije iz divizije. Zapinjem preko mere i gresim nekoliko puta na kocenju. Nikako da uhvatim reper na sirini pre harta i izlaska na glavnu pistu. 69-ka se sve vise udaljava, a izgleda da Kawino paljenje popusta i motor pocinje da trokira na sve nizim obrtajima. Saltam na 10500, pa na 10000, onda na 9500 i na kraju 9000 jer je bilo ocigledno da nista vise ne mogu i da bi bilo pametnije da sacuvam motor i odvezem do kraja. Ok voznja nije bila tako losa i pri kraju sam nasao bolje trajektorije tako da slabost motora nije dramaticno uticala na vremena. Zadovoljstvo je bilo jos vece kada sam shvatio da je kamera radila, tako da sada mozemo svi da uzivamo u prizorima sa trke. Emil je ostao nedodirljiv. Mozda bi mu bio blize da je sve radilo ok, ali ga sigurno ne bi uhvatio. Cudno je to da i pored sve borbe na stazi covek nekako zna gde je i skoro odmah vidi gde mu je mesto. Ipak trkacki nerv vec tada pocinje da planira sta mu je raditi, slaze kockice i razmislja o potencijalnim resenjima... Da to je prica koja nema kraja.
Cestitam na prvom mesto 69-ki jer je uvelicao trku svojim prisustvom i besplatnim casovima trkacke voznje. Zahvaljujem se tamicarima iz Rumunije koji su se srcano borili i popularizovali najjacu klasu, zahvaljujem se takmicarima nizih klasa koji su potpuno postovali plavu zastavu cime su veoma doprineli bezbednosti na stazi i na kraju zahvaljujem Ivanu koji je omogucio autenticni dokument u HD zapisu. :D :D
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Poslednja trka u sezoni 2012 Batajnica

Postby 69 » Tue Oct 02, 2012 11:06 pm

Moje viđenje ove zadnje utrke je skroz pozitivno. Bez obzira što na slobodan trening nisam stigao, bez obzira što na kvalifikacijskom treningu nije bilo mog imena, bez obzira što nisam vozio nedjeljno zagrijavanje, bez obzira što su me na startu utrke stavili na predzadnje startno mjesto, bez obzira što smo svaki start čekali nevjerojatno dugo, bez obzira što nisam uspio dočekati podjelu pehara, bez obzira što su me maltretirali na granici ko budalu...
Druženje je bilo toliko dobro, puno kvalitetnih razgovora, spavao sam izvrsno, kava iz kombija je bila odlična, vidio sam se sa dragim prijateljima iz Aranđelovca, motor je služio dobro... možda zato što menjam brzine na 8000-8500, a ne 11000. (Zell, to je mala šala. Ne zamjeri.) Lijepo si opisao utrku. Šteta zbog problema koje si imao!

Jako dobar vikend! Sve ovo loše bih opet dao za ovo dobro!
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Poslednja trka u sezoni 2012 Batajnica

Postby petko13 » Wed Oct 03, 2012 8:12 am

Isto mislim.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

PreviousNext

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron