Dodajte fotku vašeg trkačeg motocikla na ovaj spisak

Moderator: babaos

Dodajte fotku vašeg trkačeg motocikla na ovaj spisak

Postby babaos » Tue Aug 21, 2012 6:18 pm

Poštovani korisnici i gosti.Učinite dodatni trud za svoje zadovoljstvo i naše i stavite foto vašeg trkačeg ljubimca.Nešto autorskog teksta i podataka dobro bi došlo.Uživajte...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Dodajte fotku vašeg trkačeg motocikla na ovaj spisak

Postby babaos » Tue Aug 21, 2012 10:32 pm

Yamaha 125 TZ 1996.Kupljena u Berlinu.Bila je u Trsteniku,Aranđelovcu,Beogradu.Sad je u Osijeku


Image [img]
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Dodajte fotku vašeg trkačeg motocikla na ovaj spisak

Postby oli » Wed Aug 22, 2012 6:10 am

babaos wrote:Yamaha 125 TZ 1996.Kupljena u Berlinu.Bila je u Trsteniku,Aranđelovcu,Beogradu.Sad je u Osijeku

Kako je došla do Osijeka, kolika su bila davanja pri uvozu, pod koji tarifni carinski broj spada u koju kategoriju, jeli trebalo platiti carinu, pdv, koliki su to bili iznosi, može li se na granici za to dobiti povrat... Malo više informacija sigurno će zanimati naše čitatelje, možda se još neko želi zaputiti u kupnju, pa bi neki detalji dobrodošli...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Dodajte fotku vašeg trkačeg motocikla na ovaj spisak

Postby Marko » Wed Aug 22, 2012 7:03 am

A porez na prenos apsolutnih prava za motorna vozila?
Attachments
suspicious-cat-ish-suscpicious-18294363945_xlarge.jpeg
suspicious-cat-ish-suscpicious-18294363945_xlarge.jpeg (22.38 KiB) Viewed 6427 times
Maybe I should take up a cheaper hobby. Horse racing for example.
User avatar
Marko
Site Admin
 
Posts: 903
Joined: Sat Jan 24, 2009 3:19 am
Location: Vrsac

Re: Dodajte fotku vašeg trkačeg motocikla na ovaj spisak

Postby krsta63 » Wed Aug 22, 2012 8:04 am

Bem ti, dobro što se nije zaposlio kao žandar, već bi svi bili pohapšeni :think:
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Dodajte fotku vašeg trkačeg motocikla na ovaj spisak

Postby babaos » Wed Aug 22, 2012 8:26 am

oli wrote:
babaos wrote:Yamaha 125 TZ 1996.Kupljena u Berlinu.Bila je u Trsteniku,Aranđelovcu,Beogradu.Sad je u Osijeku

Kako je došla do Osijeka, kolika su bila davanja pri uvozu, pod koji tarifni carinski broj spada u koju kategoriju, jeli trebalo platiti carinu, pdv, koliki su to bili iznosi, može li se na granici za to dobiti povrat... Malo više informacija sigurno će zanimati naše čitatelje, možda se još neko želi zaputiti u kupnju, pa bi neki detalji dobrodošli...



Ah,duga je to priča koju treba zabraniti svima ispod 18 godina.Kad se sjetim jeza me vata.Bilo je svega.Srećom sve je dobro završilo.Mislim na sudbinu TZ-a.Sve se je odigralo Jedne jesenske noći .Nazvao me on i dao mi koordinate mjesta na Savi gdje će se pojaviti čamac sa TZ.Čekao sam sat vremena.Odnekud iz mraka pojavio se i on.Konačno, jel umro sam od straha.Bio je veoma ozbiljna lica.Vidjelo se da je uzbuđen.Nikad ga nisam vidio takvog.Znao sam da sam u nekoj vrsti opasnosti ali svjesno pristajem na rizik zbog TZ.Došao je i taj trenutak.U čamcu je bila gužva.Troje sumnjivih ljudi.Bila je i jedna žena.Kineskinja.Vjerojatno transfer sa istoka na zapad.Da rezimiram.TZ je stigla u hrvatsku.To je bilo najvažnije.Bilo je neke gužve u međuvremenu(čak i prevrtanje čamca) čega sam priznajem bio pošteđen.Neki ljudi su mi pravili društvo sve do jutarnjih sati.Bili su to njegovi operativci.Nakon toga sasvim smo normalno otišli na autoput na kavu kao da se ništa nije dogodilo.Moja TZ bila je u prtljažniku.... pa to je bio stvarno nevjerovatni događaj dostojan filmskog scenaria.


potpis; Orson Wels
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Dodajte fotku vašeg trkačeg motocikla na ovaj spisak

Postby feniks » Wed Aug 22, 2012 9:31 am

krsta63 wrote:Bem ti, dobro što se nije zaposlio kao žandar, već bi svi bili pohapšeni :think:



Ima još vremena,mlad je.Pa sada su svi koji su na vlasti i kod njih i kod nas iz tog miljea.....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Dodajte fotku vašeg trkačeg motocikla na ovaj spisak

Postby oli » Wed Aug 22, 2012 10:50 am

babaos wrote:Ah,duga je to priča koju treba zabraniti svima ispod 18 godina.Kad se sjetim jeza me vata.Bilo je svega.Srećom sve je dobro završilo.Mislim na sudbinu TZ-a.Sve se je odigralo Jedne jesenske noći .Nazvao me on i dao mi koordinate mjesta na Savi gdje će se pojaviti čamac sa TZ.Čekao sam sat vremena.Odnekud iz mraka pojavio se i on.Konačno, jel umro sam od straha.Bio je veoma ozbiljna lica.Vidjelo se da je uzbuđen.Nikad ga nisam vidio takvog.Znao sam da sam u nekoj vrsti opasnosti ali svjesno pristajem na rizik zbog TZ.Došao je i taj trenutak.U čamcu je bila gužva.Troje sumnjivih ljudi.Bila je i jedna žena.Kineskinja.Vjerojatno transfer sa istoka na zapad.Da rezimiram.TZ je stigla u hrvatsku.To je bilo najvažnije.Bilo je neke gužve u međuvremenu(čak i prevrtanje čamca) čega sam priznajem bio pošteđen.Neki ljudi su mi pravili društvo sve do jutarnjih sati.Bili su to njegovi operativci.Nakon toga sasvim smo normalno otišli na autoput na kavu kao da se ništa nije dogodilo.Moja TZ bila je u prtljažniku.... pa to je bio stvarno nevjerovatni događaj dostojan filmskog scenaria.


potpis; Orson Wels

Koje su ovo ludosti i konstrukcije, cestovni trkaći motor došao Savom, pa ajd dobro, jer to motor onda brodski ili vanbrodski???
Vi stvarno mislite da su svi forumaši ludi. Ajd razumijem da zajebavate mene, ali šta su vam ostali krivi...
Znam da ima jedan čovjek iz Ogulina, koji hoće kupiti trkaći motor u SRB, pa sam zbog toga molio da opišete proceduru, da se može lakše snaći...
A vi upleli kriminal, pazi ovo kineze, bogapitaj šta sve ne... Pili kavu na autoputu, pa svi znaju da ja kavu ne pijem... Još samo da kažeš da sam ja pitao tebe koliko sam ja dužan tebi za sve to, i onda bi to bila kompletna suluda konstrukcija. De ne izmišljaj, de jednostavno samo objasni koja je procedura, ima li motor redoviti broj šasije ili onaj trkaći i kako ide sve redom u koja od ta dva slučaja, pa da ljudi vide kako se to radi...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Dodajte fotku vašeg trkačeg motocikla na ovaj spisak

Postby babaos » Wed Aug 22, 2012 11:27 am

Možete biti sigurni.Ovaj motor je iz plejade originalnih japanskih(ne kineskih)yamahinih motocikala proizvedenih po navišim standardima i u ograničenoj seriji.Nije najvažniji princip svojine ali već sama činjenica da sam to uopće vidio svojim očima to je fascinacija bez presedana.Podatke o prijenosu iz šupljeg u prazno dobiju se u državnoj upravi a osnovni podaci o vozilu na internetu.Kolege trkači u srbiji nisu pokazivali nikakav interes za tako nešto.To me čudilo tim više što je objašnjenje bilo veoma čudno.Navodno ne ide u nijednu klasu itd itd.Praktično sam bio ni kriv ni dužan u situaciji da saznam da to uopće negdje može da se vidi.


potpis; imaš PM
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Dodajte fotku vašeg trkačeg motocikla na ovaj spisak

Postby babaos » Wed Aug 22, 2012 11:43 am

Kao autor teme mogao sam popunjavati listu i sam.Nije tako zamišljeno.Naravno ovo nije priručnik sa primjercima,podacima i savjetima.Ovo ovdje bi trebalo biti zabavno i zanimljivo I originalno razgovaranje ili čak polemiziranje o navedenim motociklima.Kratke kreativne priče umjesto beskonačno puno podataka sa kojima se uvijek tone u monotoniju.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Dodajte fotku vašeg trkačeg motocikla na ovaj spisak

Postby Zel99 » Wed Aug 22, 2012 2:38 pm

Triumph T120 (godiste izmedju 1965-1968) u osnovi 650ccm, potom morgo kit 750 i u poslednjoj evoluciji "prehilznovan" Morgo sa GSX klipovima.
Motocikl je pronadjen u limenom koritu i sastavljan prevashodno radi funkcije (ponovo ozivljen 1989.)
Poslednja evolucija u caffe racer fazonu je iz 2006. Izvolite:
Tr5.JPG
Tr2.JPG
Tr3.JPG
Tr6.JPG
Tr4.JPG
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Dodajte fotku vašeg trkačeg motocikla na ovaj spisak

Postby babaos » Wed Aug 22, 2012 8:37 pm

Predivno.U nekoj ranijoj fazi obnove imao sam sreću i zadovoljstvo upaliti i voziti.Bilo je to za vrijeme utrke na vršačkom aerodromu.Vožnja tipa tur-retur Aerodrom-Vršac.Lijepa sjećanja moram to naglasiti
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Dodajte fotku vašeg trkačeg motocikla na ovaj spisak

Postby babaos » Wed Aug 22, 2012 9:05 pm

Koju vrstu promišljanja si imao kad si krenuo u projekt s duplexom?...što drugi kupe ti napraviš ili?
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Dodajte fotku vašeg trkačeg motocikla na ovaj spisak

Postby Zel99 » Wed Aug 22, 2012 9:57 pm

babaos wrote:Koju vrstu promišljanja si imao kad si krenuo u projekt s duplexom?...što drugi kupe ti napraviš ili?

Nisam hteo disk napred. Prvo sam ugradio dobos od Falkonea (bio je lako dostupan). ispostavilo se da je preslab za Triumphovu brzinu. Ozbiljnije resenje je bilo problematicno, jer je u zivotu tako da kad imas vremena nemas novaca (ili obratno) :doh: . Posto sam po profesiji (ali i u dusi) masinac to nastojim da uvek sam nesto napravim ili iskombinujem, jer tada shvatam sustinu stvari. Mnogi misle da je lako napraviti ako kopiras (sto nije tacno), a to su uglavnom ljudi koji nikad nisu sami napravili nesto ozbiljnije. Jos izazovnije je kada radis sopstveno resenje. Mnogo je skeptika, ali osecaj koji daje uspesan projekat je nesto sto se ni za kakav novac ne moze kupiti. :D :D :D
Estetski momenat pri dizajnu (sto je tebi mozda i najinteresantnije) mi je takodje vazan. Ja sam licno zadovoljan kako Triumph izgleda. Ipak je drugaciji od poznatih kafe rejsera na njegovoj bazi. Uvek moze bolje, pa i sam vidim kako bi sa ove vremenske distance poneku stvar doterao ili izmenio. :think:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Dodajte fotku vašeg trkačeg motocikla na ovaj spisak

Postby babaos » Wed Aug 22, 2012 10:09 pm

A pokušavam zamisliti kako bi sve izgledalo da si kojim slućajem sve pomnožio sa četiri ili bar sa dva...No i ovako po mom mišljenju stvorio si nezaobilaznu vrijednost na našim prostorima.Nisam sam koji plješće :clap: ima nas dosta...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Next

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron