Dodajte fotku vašeg trkačeg motocikla na ovaj spisak

Moderator: babaos

Re: Dodajte fotku vašeg trkačeg motocikla na ovaj spisak

Postby OutOfSeason » Tue Jan 29, 2013 9:48 pm

Moj (sada vec bivsi) Tomos 50. U ovom obliku nije vozio na domacim stazama. Nabavio sam ga jos dok sam hodao na stakama. Uz svesrdnu Stevinu pomoc motoric je isao kao nevreme... Presao sam sa njime oko 500km po manje opterecenim saobracajnicama. Posle moje (druge) operacije ramena i stopala postalo je jasno da od voznje na malo visljem nivou nece biti nista. Ogranicenja pokreta pojedinih zglobova najvise se manifestuju na najmanjim motociklima... Zbog toga je sredinom meseca Tomos promenio vlasnika i otputovao u Holandiju....
Attachments
045.jpg
OutOfSeason
 
Posts: 225
Joined: Sun Mar 21, 2010 5:24 pm

Re: Dodajte fotku vašeg trkačeg motocikla na ovaj spisak

Postby Marko » Wed Jan 30, 2013 8:29 am

OutOfSeason, ti bolje da predjes u rubriku "Wheeler dealers".
Maybe I should take up a cheaper hobby. Horse racing for example.
User avatar
Marko
Site Admin
 
Posts: 903
Joined: Sat Jan 24, 2009 3:19 am
Location: Vrsac

Re: Dodajte fotku vašeg trkačeg motocikla na ovaj spisak

Postby OutOfSeason » Wed Jan 30, 2013 1:23 pm

Marko wrote:OutOfSeason, ti bolje da predjes u rubriku "Wheeler dealers".


:D
Mike Brewer i Edd China, moji omiljeni likovi!!!

P.S. A, ja sam izgleda tvoj omiljeni lik, Mare... :drool:
OutOfSeason
 
Posts: 225
Joined: Sun Mar 21, 2010 5:24 pm

Re: Dodajte fotku vašeg trkačeg motocikla na ovaj spisak

Postby feniks » Wed Jan 30, 2013 2:08 pm

Vidi se da je špediter... :mrgreen:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Dodajte fotku vašeg trkačeg motocikla na ovaj spisak

Postby stanko61 » Wed Jan 30, 2013 3:22 pm

OutOfSeason wrote:Moj (sada vec bivsi) Tomos 50. U ovom obliku nije vozio na domacim stazama. Nabavio sam ga jos dok sam hodao na stakama. Uz svesrdnu Stevinu pomoc motoric je isao kao nevreme... Presao sam sa njime oko 500km po manje opterecenim saobracajnicama. Posle moje (druge) operacije ramena i stopala postalo je jasno da od voznje na malo visljem nivou nece biti nista. Ogranicenja pokreta pojedinih zglobova najvise se manifestuju na najmanjim motociklima... Zbog toga je sredinom meseca Tomos promenio vlasnika i otputovao u Holandiju....

ee svaka cast :clap: :clap: cestitam ajd nam malo ispricaj kako je tekla ta trgovina,, kako je otisao tamo motor ???
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Dodajte fotku vašeg trkačeg motocikla na ovaj spisak

Postby OutOfSeason » Wed Jan 30, 2013 5:21 pm

stanko61 wrote:
OutOfSeason wrote:Moj (sada vec bivsi) Tomos 50. U ovom obliku nije vozio na domacim stazama. Nabavio sam ga jos dok sam hodao na stakama. Uz svesrdnu Stevinu pomoc motoric je isao kao nevreme... Presao sam sa njime oko 500km po manje opterecenim saobracajnicama. Posle moje (druge) operacije ramena i stopala postalo je jasno da od voznje na malo visljem nivou nece biti nista. Ogranicenja pokreta pojedinih zglobova najvise se manifestuju na najmanjim motociklima... Zbog toga je sredinom meseca Tomos promenio vlasnika i otputovao u Holandiju....

ee svaka cast :clap: :clap: cestitam ajd nam malo ispricaj kako je tekla ta trgovina,, kako je otisao tamo motor ???


Sve je bilo veoma jednostavno..., a, opet, mogla bi i jedna novela da se napise... Vece nakon sto sam postavio oglas na classic-motorrad.de javilo se desetak potencijalnih kupaca. Najvise holandjana, a bilo je i nemaca, austrijanaca, hrvata, bugara... Izvesni g. Saurer u prvom e-mailu potvrdjuje da kupuje Tomosa i zahteva da skinem oglas... Trazio je i da ja organizujem transport. Transport Iz Sofije za Holandiju robe tog gabarita kosta od 800 eur navise. Ja sam pronasao kombi-prevoz za 250 eur. G.Saurer je trazio da podelimo transport, pa sam ja prilikom pakovanja posiljke u Sofiji prevozniku platio 125 eur. Nakon 3 dana roba je isporucena, a meni novac legao na racun... U nekoliko brzopoteznih e-mailova Holandjanin se interesovao za detalje oko motocikla i dobio dvadesetak fotografija u razlicitim fazama. Pitao je za snagu, obrtaje, maksimalnu brzinu... Napisao sam mu da se cilindrom i auspuhom bavio Stanko (to mi je rekao bivsi vlasnik Petko, a i Marino mi je na prolecnoj Batajnici potvrdio da je to njegov nekadasnji motocikl...). Zacudilo me je sto covek nije nikako reagovao na pominjanje naseg El Presidente-a, za koga svi znamo kako se kotira u Holandiji... Cinjenicu da se podesavanjem motocikla bavio visestruki domaci sampion Stevan Marjanovic (koji ce, nadam se, TEK bit poznat u Holandiji i sire...) takodje sam sa zadovoljstvom saopstio buducem vlasniku...
Ovde moram napravim malu digresiju... Prilikom spremanja posiljke za put u Holandiju u dve ovece kutije spakovao sam i sav "spare parts" koji sam imao kod kuce: karburator DellOrto, set dizni, komplet dihtunga, klipnjacu, lezajeve, desetak zupcanika razlicitih prenosnih odnosa, rezervne gume, prednju disk kocnicu, kocione plocice, sajle... Pored toga spakovao sam i komplet rezervnih tockova sa disk i dobos kocnicom... K`o velim: " Holandjani, fini svet... Ajde da posaljem sve sto imam, neka im se nadje..."
Iznenadjenje se dogodilo dan nakon sto je g.Saurer dobio motocikl, jer je isti Tomos (doduse sa skinutim nalepnicama CITY TERM, a postavljenim BRIDGESTONE) osvanuo na istom oglasniku, ali sa cenom koja je bila dvostruko veca... :? Elem, na moje pitanje da li nesto nije u redu :?: g. Saurer je odgovorio da je SVE U ZIVOTU IGRA, na sta sam ja morao da se slozim i kazem samo WELL DONE!!! Covek je preprodavac motocikala i zaista nemam nameru da mu se mesam u zivot... Jedino je malo gorak ukus to sto nisam onu hrpu rezervnih delova ostavio i poklonio nekom klincu koji ima nameru da se takmici u MK 50.
Nadam se da ce prethodni tekst pomoci onima koji bi da u buducnosti trguju sa zapadom... Inace, na pomenutom portalu mozete pogledati koliko su bezobrazno ogromne cene koji oni postavljaju za NJIHOVE krseve... Da i mi konja za trku imamo od nedavno je na oglasniku i DKW 500 iz 1928 god. Te, 1928. napravljeno je oko 1000 komada tog modela. Poznavaoci tvrde da ih danas ima jedva 40-tak... Shodno tome je i cena. Javila su se samo dva kupca. I to cisto informativno...

Generalno, ja sam zadovoljan... Tomos - koji je nekada bio Marinov, pa preko Zike iz Novod Sada i Petka iz Apatina stigao do mene- sada je u Holandiji. Novci ce, do zadnjeg eurica (uz jos mnogo drugih iz drugog budzeta) i uz malo srece, biti iskorisceni za klasu 250... Za sada se kutije sa "spare parts" relativno brzo gomilaju... :D

Pozzz.
OutOfSeason
 
Posts: 225
Joined: Sun Mar 21, 2010 5:24 pm

Re: Dodajte fotku vašeg trkačeg motocikla na ovaj spisak

Postby petko13 » Wed Jan 30, 2013 6:54 pm

Свака част за текст,
поменутог Герхарда Сауера пратим већ дуже време и јесте прави препродавац и то не само у Холандији. Исте моторе продаје и у Немчкој као Фукс Моторрад. Нема везе, треба и онни да зараде за хлеб( и кавијар), али памет у главу када продајете. Тржиште је чудо.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Dodajte fotku vašeg trkačeg motocikla na ovaj spisak

Postby stanko61 » Wed Jan 30, 2013 7:29 pm

evo ovako
napravio si problem i sebi i meni
problem sebi,,, jer motor,,, a to je holandjanin tebi precutao,, motor sa imenom Markotic tamo kotira puno, puno,, skuplje mogao si od njega dobiti garant minimum 2500e i da on ima i dalje zaradu,, to znam, inace taj motor nije vozio Marino nego samo lici na taj,, to je bio motor od Petka iz Apatina i od mene je dobio samo cilindar, klip i karburator.., ne secam se za auspuh osim toga nema veze samnom,, i nije Marotic tuning
problem meni,, jer je tamo pojavila kanta od motora sa mojim imenom a to nije dobro za mene, ni za moje ime
naime, covek ga je odmah sutra prodavao kao,,,, Markotic radio ceo motor
normalno odmah su stizali mail ovi za proveru i ogovarao sam da nije tacno,, a mogao sam ga i naterati da izbrise ime iz oglasa ,, jer je to protiv zakonito , koristiti ime bez saglasnosti,, no nema veze,, drago mi je da si lepo zaradio :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Dodajte fotku vašeg trkačeg motocikla na ovaj spisak

Postby Zel99 » Wed Jan 30, 2013 9:52 pm

Opaaa.
Novela za novelom i sve za dzabe. :shock:
Moram da trljam ruke jer Forum postaje multifunkcionalan u bukvalnom smislu :think:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Dodajte fotku vašeg trkačeg motocikla na ovaj spisak

Postby oli » Wed Jan 30, 2013 9:54 pm

Zel99 wrote:Opaaa.
Novela za novelom i sve za dzabe. :shock:
Moram da trljam ruke jer Forum postaje multifunkcionalan u bukvalnom smislu :think:

Pa to su sve tekstovi za onaj moj topic Ciganizacija...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Dodajte fotku vašeg trkačeg motocikla na ovaj spisak

Postby Mali Caca » Wed Jan 30, 2013 10:00 pm

Zel99 wrote:Opaaa.
Novela za novelom i sve za dzabe. :shock:
Moram da trljam ruke jer Forum postaje multifunkcionalan u bukvalnom smislu :think:


ako su neke pare u pitanju ja nebi da se prijavim :roll:
Pristojan momak, al' lud u mozak
User avatar
Mali Caca
 
Posts: 139
Joined: Sat Dec 29, 2012 6:27 am
Location: Vancouver BC, Canada

Re: Dodajte fotku vašeg trkačeg motocikla na ovaj spisak

Postby OutOfSeason » Thu Jan 31, 2013 11:36 pm

stanko61 wrote:evo ovako
napravio si problem i sebi i meni
problem sebi,,, jer motor,,, a to je holandjanin tebi precutao,, motor sa imenom Markotic tamo kotira puno, puno,, skuplje mogao si od njega dobiti garant minimum 2500e i da on ima i dalje zaradu,, to znam, inace taj motor nije vozio Marino nego samo lici na taj,, to je bio motor od Petka iz Apatina i od mene je dobio samo cilindar, klip i karburator.., ne secam se za auspuh osim toga nema veze samnom,, i nije Marotic tuning
problem meni,, jer je tamo pojavila kanta od motora sa mojim imenom a to nije dobro za mene, ni za moje ime
naime, covek ga je odmah sutra prodavao kao,,,, Markotic radio ceo motor
normalno odmah su stizali mail ovi za proveru i ogovarao sam da nije tacno,, a mogao sam ga i naterati da izbrise ime iz oglasa ,, jer je to protiv zakonito , koristiti ime bez saglasnosti,, no nema veze,, drago mi je da si lepo zaradio :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:


:? Ne razumem...

Problem sebi nisam napravio. Problem sebi bih napravio da sam pokusao da dobijem cenu koju ti pominjes. Dakle, nisam gramziv... I sam kazes da je Petko iz Apatina od tebe dobio cilindar,klip, karburator i (mozda) auspuh... To sam i ja saznao od Petka i prosledio informaciju buducem vlasniku. Doslovno! Dakle, ne lazem...

Problem tebi nisam napravio. Pre bih rekao da si ti sam sebi, nenamerno, napravio problem... Shvatam da nisi mogao ni da pretpostavis da ce cilindar, klip, karburator i (mozda) auspuh umesto na domacim trkama (za koje je po tebi verovatno dovoljno dobar jer ga u suprotnom slucaju uopste ne bi ni davao coveku) zavrsiti u inostranstvu, gde navodno rusi tvoj renome kao tjunera... Ovo poslednje se u mom selu naziva diskriminacijom... Negativnom.

Inace, kada sam sa Petkom dogovarao trampu, podatak da si se ti bavio vitalnim delovima agregata bio mi je presudan da u zamenu za Tomos 50 ponudim Suzuki GSX 750 ( i da time zasluzim da sa Maretom ne mogu vise ni pice da popijem...). To je poznato Forumu...
Meni je moj Tomos bio najbolji i najlepsi na svetu. Ti si ga nazvao "kantom od motora"... Ovo poslednje se u mom selu naziva uvredom i (mozda cak) krsenjem ljudskih prava...

Taman za jednog Predsednika.

:D

P.S. Inace, za oglas sadasnjeg vlasnika ne mogu da preuzmem odgovornost. Covek je napisao da je 1972 (???) godiste, redak model, Markotic tuning... Mogao je da napise da je to poslednji primerak iz privatne kolekcije barona Guttenberga... Uglavnom, trebalo bi malko da ga se istrese iz gaca... :) :) :) Bujrum, ako imas neki mehanizam!
OutOfSeason
 
Posts: 225
Joined: Sun Mar 21, 2010 5:24 pm

Re: Dodajte fotku vašeg trkačeg motocikla na ovaj spisak

Postby oli » Fri Feb 01, 2013 5:21 am

Mangupi, mangupi...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Dodajte fotku vašeg trkačeg motocikla na ovaj spisak

Postby feniks » Fri Feb 01, 2013 11:54 am

OutOfSeason wrote:....


.........lepo sam ti onomad rekao...trebao si platiti El presidentu proviziju na korišćenje njegovog imena i dela i možda bi tada dobio više para... :lol:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Dodajte fotku vašeg trkačeg motocikla na ovaj spisak

Postby stanko61 » Sat Feb 02, 2013 12:45 pm

OutOfSeason wrote:
stanko61 wrote:evo ovako
napravio si problem i sebi i meni
problem sebi,,, jer motor,,, a to je holandjanin tebi precutao,, motor sa imenom Markotic tamo kotira puno, puno,, skuplje mogao si od njega dobiti garant minimum 2500e i da on ima i dalje zaradu,, to znam, inace taj motor nije vozio Marino nego samo lici na taj,, to je bio motor od Petka iz Apatina i od mene je dobio samo cilindar, klip i karburator.., ne secam se za auspuh osim toga nema veze samnom,, i nije Marotic tuning
problem meni,, jer je tamo pojavila kanta od motora sa mojim imenom a to nije dobro za mene, ni za moje ime
naime, covek ga je odmah sutra prodavao kao,,,, Markotic radio ceo motor
normalno odmah su stizali mail ovi za proveru i ogovarao sam da nije tacno,, a mogao sam ga i naterati da izbrise ime iz oglasa ,, jer je to protiv zakonito , koristiti ime bez saglasnosti,, no nema veze,, drago mi je da si lepo zaradio :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:


:? Ne razumem...

Problem sebi nisam napravio. Problem sebi bih napravio da sam pokusao da dobijem cenu koju ti pominjes. Dakle, nisam gramziv... I sam kazes da je Petko iz Apatina od tebe dobio cilindar,klip, karburator i (mozda) auspuh... To sam i ja saznao od Petka i prosledio informaciju buducem vlasniku. Doslovno! Dakle, ne lazem...

Problem tebi nisam napravio. Pre bih rekao da si ti sam sebi, nenamerno, napravio problem... Shvatam da nisi mogao ni da pretpostavis da ce cilindar, klip, karburator i (mozda) auspuh umesto na domacim trkama (za koje je po tebi verovatno dovoljno dobar jer ga u suprotnom slucaju uopste ne bi ni davao coveku) zavrsiti u inostranstvu, gde navodno rusi tvoj renome kao tjunera... Ovo poslednje se u mom selu naziva diskriminacijom... Negativnom.

Inace, kada sam sa Petkom dogovarao trampu, podatak da si se ti bavio vitalnim delovima agregata bio mi je presudan da u zamenu za Tomos 50 ponudim Suzuki GSX 750 ( i da time zasluzim da sa Maretom ne mogu vise ni pice da popijem...). To je poznato Forumu...
Meni je moj Tomos bio najbolji i najlepsi na svetu. Ti si ga nazvao "kantom od motora"... Ovo poslednje se u mom selu naziva uvredom i (mozda cak) krsenjem ljudskih prava...

Taman za jednog Predsednika.

:D

P.S. Inace, za oglas sadasnjeg vlasnika ne mogu da preuzmem odgovornost. Covek je napisao da je 1972 (???) godiste, redak model, Markotic tuning... Mogao je da napise da je to poslednji primerak iz privatne kolekcije barona Guttenberga... Uglavnom, trebalo bi malko da ga se istrese iz gaca... :) :) :) Bujrum, ako imas neki mehanizam!

ma nema problema ,, sto se mene tice ta prica je zavrsena,, a ti isto kao i do sada mozes popiti pice i samnom i sa Marinom,, sve je ok :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Previous

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron