NAJBOLJA MOTO PRIČA

Moderator: babaos

NAJBOLJA MOTO PRIČA

Postby babaos » Tue Aug 21, 2012 6:03 pm

Na jednom goglanju ovih dana sasvim slućajno pronašao sam ovu staru priču.Ah Nikola :clap: :clap: :clap: .....


Napisao 14 December 2005 - 20:11 PM
Sa moje tacke gledista ....izvinjavam se sto kaznim ali imam dosta obaveza koje sam propustio mojim boravkom u Srbiji :lol:

Tacnije sve se odigralo na Batajnickom aerodromu(Vojni aerodrom Vojske SCG).

Posto se datum trke pomerao skoro svakih par dana niko nije bio siguran dali ce se trka uopste odrzati ili bolje receno svi su molili boga da ne padne sneg.

Dosao je i taj dan ali pomalo hladan jer je duvala kosava i bilo je bas hladno.Vetar se uvlacio u kosti iskreno receno.Ja sam jos pre nedelju dana prevezao Tritona iz Novog Sada kod mene kuci u Zemun.Imao sam malo problema oko sistemackog pregleda(lecnicki) za trke.Ali sve sam uspeo da sredim u AMS Srbija u Ruzlveltovoj ulici lackajucu sekretarici predsednika Auto-Moto sporta Srbije .Devojka me uputila na sva vrata i nisam cekao ni momenta.Sve je sredjeno super spreman kao zapeta puska.I evo nas na stazi koja jos nije pripremljena za trening(subota je dan za dva treninga) prvi je nezvanicni,a drugi je zvanicni.Imao sam problema sa motorm od prvog paljenja.Trokirao je pod vecim obrtajima.Sve sta bih radio nista nije pomoglo.Tako da sam odvozao oda treninga pod 40% mojih mogucnosti.Ali ipak sam uspeo da ostvarim trece najbrze vreme za sutrasnju trku.Sasa Petkovic na BSA Rocket III i Kruno Kozar na BMW R90S su bili neuhvatljivi za mene.Sasa je bilo cak 2 ili 3 sekunde sporiji od 5 najbrzih i klasi 600ccm.Izmedju treninga sam pitako onako nezainteresovano Dinka kad ce mi dati krug na svom Tritonu,ali neobazireci se oko sebe skoro svi su to imali na pameti da ga pitaju ali niko se nije izjasnio kao ja.Na sta mi Dinko odgovori sa osmmehom koji mu se nazirao kroz cupavu bradu "takmec znamo se prekratko".I ja kazem izvini na neposrednosti ali nisam mogao da izdrzim radi svih ostalih.Naslutio je moju nameru i ipak posle zvanicnog i zadnjeg treninga je prisao i rekao oces li da probas Tritiona.Nisam se puno dvoumio......napravio par krugova ispred boksa i to je to.Motor je impresivan ali nemogu nista vise da kazem jer nisam bio na stazi.I mislim da je Dinko to napravio pravi potez jer kad sam se parkirao u boksu pukla mu je sajla za kvacilo.Naravno on ima rezervni i nakon pola sata sve je resenno.Zahvalio mi se i rekao da ti nisam dao da probas motor pukla bi sutra na trci.
Otisli smo kuci promrznuti i ja nisam mogao da idem da spavam pre nego otklonom kvar na Tritonu.Uzelo nam je malo vremena da otkrijemo kvar koji se krio u intalaciji za elektronsko paljenje.To smo sanirali brzo i upalili motor.Radi kao sat srecan sam kao malo dete kad mu das sladoled.Otisli smo ja i Sasa kod mene kuci gde nas je cekala topla vecera i caj.Tog dana sam upoznao par trkaca iz susedne nam Hrvatske.Za njih sam cuo ali se nismo imali prilike upoznati jer sam ja napustio Hrvatsku 1995.To su bili Dinko Zupanovic akademski slikar iz Osjeka,Kruno Kozar sa kcerkom i jos jedan covek kojemu se ne secam imena.Kazu da Emil i Kralj nisu mogli doci jer imaju male finansijske probleme posle duge sezone.Oni su otisli na veceru u Restoran Boem kod Plavog mosta i obecali da ce svratiti kod mene kuci na pice.Pojavili su se oko 22:00 casa sa jos par lokalnoh trkaca tj. mojih prijatelja i poznanika.Svi smo uz pivo,casu vina,kafu i sok malo pricali o svemu i svacemu.Zurili su do kampa Dunav da im portir ne zatvori kapiju.Sasa i njegova zena, Beba, ja i ostali ukucani polako na spavanje jer nas sutra ceka dugacak i hladan dan pun adrenalina.

Nedelja
Je bila dan za odmeravanje snaga i da vidim dali sam uopste dorastao ovom nivou takmicenja u SCG kao i gostima iz Hrvatske.Bilo je nesto malo hladnije nego juce ili mi se to samo cinilo.Stigli smo na stazu svi se nekako sakrivali po autima i pili vruce cajeve i kafe,pa mora da su se smrzli juce.Isto kao u Subotu svi su jedva cekali da se izadje na stazu.Za divno cudo ovaj put se prijavilo vise trkaca na starovremenskim motorima nego na modernim motorima.Kazem da je to malo drugacije u sreduni iz koje ja dolazim,ali Dinko dodaje da u PH je ista stvar i da ljubitelji trka dolaze da gledaju njih ,a ne moderne klase.Prvi su sa trkama krenuli prikolicari koji su privukli dosta paznje gledaoca i medija.Mi smo vozili zadnji i sve se odvijalo svojim tokom u boksu.Poceli su da se pojavljuju clanovi sa MM foruma,BJB foruma i naravno AMS foruma,pa te moja rodbina,prijatelji i komsije.Bilo mi je drago da su svi tu i da me bodre.Dinko mi je bilo konkurencija i ima mnogo bolji mototor od mene i tu ce biti cupavo kazem sam sebi.Ali me moj prijatelj Zare tesi on je spor na tom motoru neces imati problema.Obecao sam clanovima BJB foruma da necu biti prvi ali da mogu da pokusam da budem drugi ili u najgoru ruku treci.Pored Krunovog BMW R90S nisam imao sta da trazim sa Tritonom koji ima 750ccm motor i u najboljem slucaju 55ks na zadnjem tocku,a BMw R90S ima fabricki oko 69ks.Znaci u prednosti je u samom startu.Nisam gledao trke ostalih klasa jer sam bilo zauzet pripremom za trku,a koji bih da vam docaram malo recima.
#1 odem do svakog trkaca koji se trka u mojoj klasi pa mu onako prijateljski i takmicarski pruzim ruku i pozelim srecu
#2 proverim pritisak u gumama,nivo goriva i tome slicno
#3 obucem trkace odelo i pratecu opremu i pomolim se bogu za sto bolji uspeh i da mi da snage da odvozim trku bez pada

Ali u samom startu mi je poslo nesto naopako,a to je gorivo koje smo kupili tog jutra Sasa i ja skoro pa ga nije bilo u kanti.Pogledam Sasu i kazen gde je gorivo on kaze ja sipao u svoj motor.A ja cu na to A JA?.Ostalo je tu oko mozda 2 litra benzina i nesto je bilo od juce u rezervaru pa sta bude.Sada ce mi trebati onaj ocenas i molitva pomislio sam.Zagrejavamo motore i izlazimo na stazu....imamo jedan krug zagrejavanja .Zauzimamo svoje startne pozicije...startuje se na semafor.Kojemu crveno gori non-stop.Zeleno se pali ali posle jedno 15-k sekundi i ja malo kasnim sa startom.Sasa i Dinko me preticu do prve krivine dok je Kruno otisao kao raketa sa starta.Ja i Dinko izlazim iz seste krivine rame uz rame ali njegov motor je jaci na ubrzanji i tu me ostavlja malo.Ja ga pratim sve do zadnje krivine pred ciljnu ravninu gde kocim kasno i preticem ga iznutra.Ulazak u drugi krug od sedam vozenih Sasa pada ispred mene i tako zavrsetkom tog kruga ja izbijam na drugo mesto.Povremeno se okremen da vidim gde je Dinko ali on je malo podalje od mene.Motor je poceo da mi trkoira na izlazcima iz krivina i pravcu......naravno da sam proklinjao Sasu i gorivo ali sta je tu je.Samo sam molio boga da Dinko ne primeti nista i da ne krene u napad za drugo mesto.Uspeo sam da zadrzim drugo mesto i Dinko je smanjio moju prednost na samo 3 sekunde ali nedovoljno da preuzme drugo mesto.Niko sretniji od mene.........ludilo ludilo.........
Vracamo se u boks parkiramo motore oblecu me clanovi MM,BJB i AMS foruma kao mnogobrojni prijatelji i rodbina svi mi cestitaju na uspehu.Hoce da se slikaju samnom.Krenem da potrazim Kruna da mu cestitam kao i Dinku.Ali me presrela jedna gospodja sa pitanjem "dali znas gde je pobednik trke?''.Ja onako sav sretan joj odgovaram "neznan di je sada je bija tu moze bit da je osa negdi".Eto nje odakle si ti kad tako pricas ja joj odgovaram da sam iz Zemuna ona kazem ne tvoj naglasak,a to kazem ja rodjen sam u Sibeniku.Sledece pitanje stize "dali si vozio trku?" kazen da i "koji si zavrsio?", drugi odgovorim ja."Mozes li da mi odgovoris na prar pitanja?".Kaze moze.Odmah joj u startu kazem da nepise to Sibenik jer sam ovde kao gost iz Kanade.Kaze nema problema presara ono Sibenik.Pita me par pitanja odgovorim joj i kaze da samo nadje fotografa da me slika i to je to.Pitam je koje novine kaze" Blic".Konacno sam nasao Kruna i Dinka cestitao oboici i sacekali samo zadnju trkau dana 1000ccm Superbike.Pa na dodelu pehara.Sasa Perkovis je prosao dobro pri padu.Par ostecenja na motoru ali njemu nista nije bilo.Organizacija imala je dosta rupa ali posto je prva sezona uopste nije bilo lose.Glavno je da su uspeli okupiti ovoliki broj ljudi kao trkaca tako i gledaoca.Tu je jos bio i SOS Kanal koji je svojom reportazom na SOS Kanalu posvetio nasoj trci oko 40-k minuta.Nisamo mogao da verujem da cu izaci u novinama i to bas u Beogradu.Vracam se nazad u Kanadu sa peharom...dok smo cekali dodelu peharan moji me zovu iz Vankuvera da mi cestiaju na uspehu e tad mi je srce bilo puno kad sam cuo cacain glas......Okupili samo se vecina trkaca su clanovi MK Beograd i voze za AMK Veteran Vozdovac za koji sam i ja vozio.Dinko nam prilazi i kaze "sram vas bio dovezli ste momka iz Kanade da vam osvjetla obrza" normalno sve kroz salu.Da bio sam jedini Srbin medju prvih troje.Svo su se nasmejali i pogledali onako Dinka i fazonu alo bradonjo..........sa osmesima na licu.Ipak smo neka ekipa i drzimo se tako ...........volimo motore,trke,devojcice,istu muziku .........

Pricu iz Blica cu vam napisati malo kasnije da nebi pokvarila ovu
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: NAJBOLJA MOTO PRIČA

Postby babaos » Tue Aug 21, 2012 10:46 pm

"Pricu iz Blica cu vam napisati malo kasnije da nebi pokvarila ovu"(citat iz predhodnog teksta)


Ovo je zadnja rečenica predhodnog teksta koja ima i svoju pozadinu.Saznao sam i to nakon te utrke kasnije.Neka redakcija možda upravo taj Blic koji Nikola spominje objavila je da su hrvati uzeli prva dva mjesta što formalno nije bilo točno.E sad.Možda je zabuna nastala zbog toga što je on rekao toj novinarki da je rođen u Šibeniku.Nikola je osobno otišao u tu redakciju prosvjedovati prigovorom da je on osvojio drugo mjesto i da je srbin a ne hrvat.Bilo kako bilo zanimljiva priča.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: NAJBOLJA MOTO PRIČA

Postby oli » Wed Aug 22, 2012 4:51 am

babaos wrote:Ovo je zadnja rečenica predhodnog teksta koja ima i svoju pozadinu.Saznao sam i to nakon te utrke kasnije.Neka redakcija možda upravo taj Blic koji Nikola spominje objavila je da su hrvati uzeli prva dva mjesta što formalno nije bilo točno.E sad.Možda je zabuna nastala zbog toga što je on rekao toj novinarki da je rođen u Šibeniku.Nikola je osobno otišao u tu redakciju prosvjedovati prigovorom da je on osvojio drugo mjesto i da je srbin a ne hrvat.Bilo kako bilo zanimljiva priča.

Bilo kako bilo, ne prepisuj...
Kod Nikole je sve jasno, iz hrvatske srbin valjda po vlastitom nahođenju... Valjda nije srbin po zanimanju...
Obzirom da si i ti bio među prva tri to bi onda značilo da su prva tri mjesta zauzeli tri rvata i dva srbina... Za statistiku je ponekad dobro da imamo u jednoj osobi kao u tvom liku srbina i rvata, pa makar bio i srbin i rvat po zanimanju...
To ti je kao s "pušenjem"... Pušenje je pušenje ali nije svejedno s koje si strane...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: NAJBOLJA MOTO PRIČA

Postby babaos » Thu Aug 23, 2012 8:04 am

Nikola je često u medijima.Evo iz 2008 g.



Offline Pacy

YU-Fitness V.I.P
*
Posts: 211
Karma: +0/-0
Skype name: tattoobife
VAWireless.rs

Nikola Racunica
« on: February 13, 2008, 02:18:30 PM »
Nikola Racunica je zapoceo svoju moto karijeru u Vankuveru, vozeci ono sto je mogao da priusti – vintage klasu. Stari Triumph je u rukama spretnog mehanicara poput Nikole, bio dovoljno ubojit da skrene paznju na talentovanog vozaca. Uspio je obezbjediti potpuno nov model iz iste kuce – Triumph Daytona 675. Morao je preskociti ogromnu razliku izmedju starog i novog motorcikla.
Prvi trkacki vikend na novom motoru je imao u aprilu 2007. Uslijedio je trening koji nije obecavao mnogo. Bilo mu je tesko naviknuti se na motor, novi polozaj, visoko sjediste, potpuno novi osjecaj u rukama, neuporedivo bolje kocnice i snazniju masinu. Ogibljenje je bilo potpuno fabricko, tacnije citav motorcikl izuzev oklopa je bio onakav, kakav svako moze kupiti. Postignuto vrijeme je bilo obeshrabrujuce. Nikako ispod 1:25, sto je cak 3 sekunde sporije od onoga sto je vozio na starom motoru. Da dan bude jos tezi, zvrsio ga je padom, ali na srecu bez posljedica za njega i motor.


Prva trka je bila u klasi F2, koju je zavrsio kao sesti. Do sledece trke je pokusavao da podesi ogibljenje, ali bez veceg uspjeha. Vozila se tako-zvana klasa F1:18, gdje ucestvuju oni koji voze sporije od vremena 1:18 na ovoj stazi. Nikola zavrsava kao peti sa najbrzim krugom od 1:20.6, sto je mnogo brze nego na treningu.
Sledeca trka je bila na programu 13. maja. U medjuvremenu je pozadi montiran Ohlins amortizer, a prednja viljuska je bila kod specijaliste. Vec na prvoj voznji je osjetio da se motor mnogo bolje ponasa pri kocenju i u krivinama. Ovaj puta je vozio i veoma jaku klasu 600SS, a trku je zavrsio na solidnom 8. mjestu, vozeci vec 1:18.1. U klasi F2 postize veliki uspjeh i osvajajuci drugu poziciju, osvaja svoj prvi podijum na novom motoru. Najbrzi krug je ovaj puta bio 1:17.9. Treca trka u kojoj je tog dana ucestvovao je bila klasa F1:18. Nikola je poveo trku sa samog starta i zavrsava kao najbrzi. Pobjeda je otisla tek petoplasiranom, jer je pobjednik odvezao 1:17.3, sto ga je automatski diskvalifikovalo iz te klase. Isto se desilo i trojici vozaca koji su pokusavali da ga prate.
Uslijedila je pauza, tako da je sledeci nastup bio 2. juli. Odluka je bila da vise ne vozi klasu F1:18, jer je prebrz, a kao cilj je postavio najbolji krug oko 1:16. U medjuvremenu se potrudio da motor bude spreman za to, a on ce vec pokusati svoje najbolje. Odlucio se za dvije jace klase – 600SS i najjacu klasu Superbike (SBK). U SBK klasi se voze 2 trke dnevno, a prva traje 8, dok druga ima duzinu od 12 krugova. Prvi puta je imao grijace za gume, a za $5 po litri je kupio VP trkacko gorivo, sto se pokazalo kao najjeftinije podizanje snage za nekih 4-6 konja. Drugo veliko poboljsanje su bile Pirelli gume, iste onakve kakve se koriste na svjetskom prvenstvu u WSS i WSBK klasama. Priznao je da su mu gume dale veliko samopouzdanje.Prvu trku u SBK klasi zavrsava na 6. mjestu sa najbrzim krugom 1:16.6. Vozeci u klasi 600SS, jos uspijeva da popravi vrijeme. Ipak 1:16.1 je bilo dovoljno samo za jos jedno 6. mjesto. Treca trka dana je ponovo bila SBK klasa. Najbrzi krug je jos bolji – 1:15.7, a rezultat na kraju vise nego ohrabrujuce 4. mjesto.
Sledeca trka u Missenu je otkazana zbog ulja prosutog na trci automobila. Tako je avgust bio vrijeme posveceno treninzima. Prvi septembarski vikend je sa jos cetiri klupske kolege proveo u Edmontonu. Nakon 12 sati voznje nocu, po kisi, stizu u Edmonton. Jutro je obecavalo bolje vremenske prilike. Putem Serbian Café-a se upoznao sa troje nasih ljudi koji su ga docekali u Edmontonu kao pravi domacini. Citav petak je proveo na stazi koju vidi prvi put. Milos i Jelena su mu pomagali, da bi se popodne prikljucio i Sinisa. Zajedno su vecerali, a Milos i Jelena su mu pruzili udobno prenociste umjesto spavanja u satoru. Zadovoljan svojim vremenima na nepoznatoj stazi, sa optimizmom je docekao subotu. Bio je nestrpljiv da stane rame uz rame sa domacim zvijezdama. Propustio je prvi trening, jer nije imao rezervne gume.Prve dvije trke zavrsava u veoma jakoj konkurenciji kao 11. i 13, dok na sledecoj trci pravi pocetnicku gresku, pa dobija Drive Through kaznu. To ga je kostalo cak 10 pozicija, pa trku zavrsava kao 16. Klasu SBK je startovao sa 21. pozicije. Do kraja uspijeva da obidje 11 vozaca i zavrsava na 10. mjestu. Jos vise ohrabruje krug na toj stazi koji je zaostajao svega 2 sekunde za pobjednikom. Stekao je veliko iskustvo, srodio se s voljenom masinom i jedva je cekao preostale dvije runde u Missenu.
Odlucio se da 22. septembra vozi cak 4 trke u istom danu – 600SS, Open SS, te 2 SBK trke. Obje SBK trke zavrsava na cetvrtoj poziciji, na domak postolja. Najbolje vrijeme 1:15.5. U klasi 600SS vozi 1:14.9 i trku zavrsava na podijumu sa drugim mjestom. U klasi Open SS jos popravlja najbolje vrijeme, vozi 1:14.2 i ponovo se drugim mjestom penje na postolje. Lose je startovao u sve 4 trke i morao je da se probija sa zacelja ka vrhu u svakoj. Po njegovim rijecima, ovo mu je bio najbolji trkacki dan u karijeri. Zadnje trke su se vozile sutra dan, na istoj stazi. Ocekuje velike borbe, a vazan je svaki bod. SBK klasu zavrsava kao 5. u prvoj i kao 4. u drugoj trci. Bolji krug je imao u drugoj trci sa 1:14.5.
U klasi 600SS vozi sjajno, ali sa izvanrednih 1:13.8 uspijeva tek stici do 5. mjesta. U klasi Open SS postize isto najbolje vrijeme. Drzao se na drugom mjestu, ali na jednom kocenju izlijece sa staze, vraca se i uspijeva da se dokopa 8. mjesta.

Na kraju sezone u klasi 600SS Nikola Racunica zauzima odlicno 4. mjesto. Time mu je za jednu poziciju izmakla profesionalna licenca. U klasi Open SS je odvezao svega 3 od 6 trka, zavrsivsi kao 6, dok u SBK klasi zavrsava kao sesti na kraju sezone propustivsi jednu od 6 trka. Kraj sezone je obiljezilo i veliko priznanje. Nikola Racunica je proglasen kao Sportsman of the Year u WMRC sampionatu za 2007. godinu. U toku sezone, Nikola je pozvan da uradi intervju za Radio Niagara, a o njemu se pojavio i clanak u nesem listu "Kisobran" koji se izdaje u Kanadi. Kruna toga je clanak u uglednom kanadskom moto casopisu - Canadian Biker.
U novu sezonu kompanija Triumph ulazi sa velikim ambicijama. Dali su priliku svim svojim vozacima da konkurisu za fabricku podrsku. Uz obavjestenje koje su uputili elektronskom postom bio je okacen i promotivni video koji je pripadao nikome drugom, nego ovom nasem junaku. Pored toga je upravo dobio i poziv da bude clan zvanicne Triumph posade na cuvenoj trci u Daytoni. :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Vise informacija, slika i video fajlove mozete vidjeti na njegovom sajtu:

http://motorcyclesource.com/330/index.htm
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,


Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests

cron