Arad Aerodrom 11.-12. Avg. 2012.

Moderator: babaos

Re: Arad Aerodrom 11.-12. Avg. 2012.

Postby oli » Tue Jul 31, 2012 12:25 pm

Zel99 wrote:Rumuni su tako prolazili kod nas, samo su poslednji put platili 10e po motoru kauciju i to na nasoj carini. Verovatno ce neko reci da je to nemoguce, ali tako je bilo...

Ta kaucija je cijena ulaska u carinski prostor na granici i uobičajena je, a cijena varira ovisno o veličini vozila(kamion, kombi...)......
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Arad Aerodrom 11.-12. Avg. 2012.

Postby stanko61 » Tue Jul 31, 2012 1:22 pm

sve te tvije opcije mogu imati slucaj da se iskomplikuju znaci to je tako ali i nije :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Arad Aerodrom 11.-12. Avg. 2012.

Postby oli » Tue Jul 31, 2012 2:46 pm

stanko61 wrote:sve te tvije opcije mogu imati slucaj da se iskomplikuju znaci to je tako ali i nije :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zezaš ti, zezaš, ali zakonski propisi sve to dozvoljavaju...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Arad Aerodrom 11.-12. Avg. 2012.

Postby stanko61 » Tue Jul 31, 2012 3:15 pm

ma daj, nemoj mi o tome ,,,,sve je to tako, ali opet ali, naidjes na nekog carinika koji bas i ne zna bas tako propise a i sto bi se on to sa tobom zamajavao posle 6 sati na vetrometini i gleda tebe kako ti ides da se vozas ?????????????????????? dovoljno je da ti kaze neeeee...... i kraj, naravno da ce ga svi u smeni podrzati,, znaci Karnet i imas 100% prolaz a ono tvoje je kako vetar duva bez obzira na tvoje tumacenje koje je mozda i ispravno uz jedno veliko ALI,,, ma smutljivac :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Arad Aerodrom 11.-12. Avg. 2012.

Postby oli » Tue Jul 31, 2012 3:47 pm

stanko61 wrote:ma daj, nemoj mi o tome ,,,,sve je to tako, ali opet ali, naidjes na nekog carinika koji bas i ne zna bas tako propise a i sto bi se on to sa tobom zamajavao posle 6 sati na vetrometini i gleda tebe kako ti ides da se vozas ?????????????????????? dovoljno je da ti kaze neeeee...... i kraj, naravno da ce ga svi u smeni podrzati,, znaci Karnet i imas 100% prolaz a ono tvoje je kako vetar duva bez obzira na tvoje tumacenje koje je mozda i ispravno uz jedno veliko ALI,,, ma smutljivac :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Aloo, el presidente, pa nije ti to MSS, da se sve tumači po potrebi... Pravila su jasna, pogotovo ako je EU u pitanju, tada ako iz bilo kojega razloga nije omogućen prelaz granice, (nema veze da li je teret, vozač ili putnik u pitanju) MORAJU dati papir u kojemu je upisano obrazloženje, zašto te te puštaju i u skladu s koji zakonskim člancima... Na temelju tog papira, možeš zatražiti svoja zakonska prava i eventualnu naknadu štete...
Izmišljeni primjer: dođeš ti sutra u Osijek, kod tvog drugara Babaosa, švercaš neke dijelove za motor, npr hladnjake iz Rijeke, i sjedite tako, te pričate te neke vaše motorističke priče u birtiji, i upoznate neke zgodne komade i hoćete ih izvesti na večeru, ali nije baš zgodno da nadaleko poznati predstavnik čuvenog subotičkog klana i jednako tako nadaleko poznati Babaos, sjede s nekim komadima na večeri u Osijeku, jer će to svi vidjeti pa će o tome brujati cijeli grad i šira okolica... Pa se ti i tvoj drugar dovinete da ih izvedete na večeru u Mađarsku, na našoj strani prilikom izlaska sve ok, svi imaju važeće dokumente, i svi su punoljetni, a na mađarskoj strani problem, stave vas sa strane nakon polusatne procedure kažu: Babaos s komadima može u Mađu, a ti ne, zato što će ti pasoš isteći za manje od mjesec dana... I izdaju ti za to papir... E i onda se ti sjetiš tvog drugara Olija, te mi doneseš papire da ja utužim mađare i da ti oni plate to što su ti nanijeli štetu, ali i da utužim Babaosa zato što je spopao i tvog komada, a i komade zato što su išli tamo di netreba... Ili može i neki drugi scenarij...
Pa pitam ja tebe tko je u pravu, ti, Babaos, komadi ili mađarska policija....
Nauk, ili naravoučenije, iliti pouka: zakone treba dobro poznavati, da bi ih se moglo koristiti i zloupotrebljvati unutar dozvoljene domene... Da se zato ne bi moralo odgovarati, a da se može steći znatna imovinska korist...
I da carinici uvijek znaju sve propise, a i ih redovito i bez iznimke koriste tako da idu tebi kao korisniku na štetu... Iako je taj zakon isti i za tebe i za njih... Tu si u pravu... I nemoj da zezaš Igoru sam točno odgovorio što su sve mogućnosti, zakonske, možda čovjeku to treba, tako da nemoj da smućuješ vodu...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Arad Aerodrom 11.-12. Avg. 2012.

Postby stanko61 » Tue Jul 31, 2012 5:18 pm

pravila su zato da za neke vaze a za neke ne vaze :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand:
za tebe vaze ta pravila naravno ti izvadis 20 e i pljas po cariniku i vaze ti ta pravila 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
naime 2 godine sam tako prolazio na granici kod mene,, tako reci u komsiluku i sve do jednom???????????????? dosao neki nov i zasto nije regiostrovano pa ovo pa ono i pusti me na kraju ej smucilo mi se,, narocito posle 1500km predjenih, :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: , sutra sam izvadio Karnet i sad bez problema,, startovali su me i cobra 11 i sve ok sta ce meni te tvoje verzije pa ja sam vec covek u godinama ozbiljan i sve to ma idi begaj :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
lako ti 20 evruica i sva ti pravila vaze ,, ne slusaj ga Igore muljaaaaaaaa :lol: 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) mafija
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Arad Aerodrom 11.-12. Avg. 2012.

Postby stanko61 » Tue Jul 31, 2012 5:21 pm

inace motorno vozilo koje nije registrvano NE mozes iznet i iz zemlje ni u prikolici jer je to i dalje motorno vozilo koje nema osiguranje :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Arad Aerodrom 11.-12. Avg. 2012.

Postby oli » Tue Jul 31, 2012 7:21 pm

stanko61 wrote:inace motorno vozilo koje nije registrvano NE mozes iznet i iz zemlje ni u prikolici jer je to i dalje motorno vozilo koje nema osiguranje :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

Stanko ili nema pojma ili se šenluči s nama...
Kakve ima veze što motorno vozilo nije osigurano a vozi se na prikolici, pa prikolica koja ga nosi je osigurana...
I moja baka kada se vozi s mnome u autu nije osigurana pa može u prometu učestvovati kao putnik, tako i tvoj motorić na prikolici može biti teret...Ili još bolji primjer, to po tvome ne bi čovjek mogao voziti niti čamac ili traktor ili buldožer na prikolici jer je to vozilo koje nije osigurano...
Ili još bolje može li se na prikolici voziti mješalica za beton koja ima motorni pogon, po tvome??? Sigurno ne može jer pojma nemam zašto...

Tako kao Stanko, baš tako se gotovo odreda ponašaju svi carinici, npr carinik Milenko, šta god ti dovezeš na granicu on kaže ne može, ali zato zna pitati: "šta si mi donio???".
Valjda to tako ide kada si neki "funkcioner"...
Da se vratimo na početek, vozilo kojemu nije važeća registracija pod određenim uvjetima može preko granice... Bez obzira na to što El presidente tu "palamudi"...
A Igore slobodno ti slušaj Stanka, to je i inače mnogima donijelo dobro...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Arad Aerodrom 11.-12. Avg. 2012.

Postby oli » Tue Jul 31, 2012 7:29 pm

stanko61 wrote:pravila su zato da za neke vaze a za neke ne vaze :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand:
za tebe vaze ta pravila naravno ti izvadis 20 e i pljas po cariniku i vaze ti ta pravila 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
naime 2 godine sam tako prolazio na granici kod mene,, tako reci u komsiluku i sve do jednom???????????????? dosao neki nov i zasto nije regiostrovano pa ovo pa ono i pusti me na kraju ej smucilo mi se,, narocito posle 1500km predjenih, :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: , sutra sam izvadio Karnet i sad bez problema,, startovali su me i cobra 11 i sve ok sta ce meni te tvoje verzije pa ja sam vec covek u godinama ozbiljan i sve to ma idi begaj :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
lako ti 20 evruica i sva ti pravila vaze ,, ne slusaj ga Igore muljaaaaaaaa :lol: 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) mafija

Ovaj tvoj post sam qutao jer zapravo priznaješ da si višekratno ponovio krivično djelo, podmićivanja saveznog/ih službenika...
Možda bi Tomislava šefa carinskog nadzora u Subotici zapravo to trebalo zanimati...Znaš li da i on prati ovaj forum...
Davanje mita je kažnjivo, kao i naravno primanje...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Arad Aerodrom 11.-12. Avg. 2012.

Postby stanko61 » Tue Jul 31, 2012 10:02 pm

otkud ti znas Tomu ???????????????????????????????????????????????? :shock: :shock: :shock: :shock: :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Arad Aerodrom 11.-12. Avg. 2012.

Postby 69 » Tue Jul 31, 2012 10:19 pm

...a koga on ne zna?!
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Arad Aerodrom 11.-12. Avg. 2012.

Postby stanko61 » Tue Jul 31, 2012 10:21 pm

ma folira se :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Arad Aerodrom 11.-12. Avg. 2012.

Postby oli » Tue Jul 31, 2012 10:50 pm

Pa valjda je problem što on zna tebe... Nisam ništa ja švercovo, nego ti...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Arad Aerodrom 11.-12. Avg. 2012.

Postby stanko61 » Tue Jul 31, 2012 11:33 pm

ja ne shvercujem :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: i ne poznajem tog Tomu, sto voli klasik motore :snooty: :snooty: :snooty: :snooty: :snooty: :snooty: :snooty: :snooty: :snooty:
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Arad Aerodrom 11.-12. Avg. 2012.

Postby igor » Wed Aug 01, 2012 10:36 am

oli wrote:Stanko ili nema pojma ili se šenluči s nama...


"šenlučiti" znaci bucno se veseliti, cak i pucati u vazduh tokom veselja. U pisanju, pa i ovom forumskom, treba koristiti reci u cije smo znacenje sugurni, ma koliko taj fond reci mozda bio mali. U protivnom, ispadamo smesni.
Pri tome covek moze da senluci, ne moze da "se senluci sa nama".
igor
 
Posts: 165
Joined: Wed Jan 28, 2009 5:52 pm
Location: Beograd

PreviousNext

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron