moderatori

Moderator: babaos

Re: moderatori

Postby oli » Thu Aug 23, 2012 11:36 am

igor wrote:Kada je Oli vec spomenuo da sam "glatko odbio" njegovu nameru da izmedju ustalog predstavi na forumu stare motore iz moje garaze, bilo je korektno da napise par reci o tome koje je bilo moje obrazlozenje tom prilikom.

Ovim dijelom teksta meni tradicionalno nesklon forumaš Igor, insinuira da sam zapravo nešto u svom tekstu napisao, što ili nije korektno ili nije potpuno korektno, ili nisam do kraja opisao, pa onda samim time i nije korektno...
S gospodinom Igorom Sinobadom, sam ukupno u realnom životu komunicirao ukupno tri puta, vjerujem da se on prva dva puta niti ne sjeća, a nije niti važno za ovu priču, posljednji put, smo komunicirali telefonom, nazvao sam ga i predstavio se građanskim imenom i forumskim nickom, upitao ima li vremena koju minutu za razgovor, rekao je da ima, tada sam mu vrlo ukratko predstavio ideju da bih htio snimiti njegove motore, pitao me je u kojem mediju bih to publicirao, odgovorio sam mu na forumu smk klasik, na to mi je odgovorio da je on već objavio što misli da treba i da ne vidi potrebu za bilo kakvom transmisijom, nakon toga sam mu se zahvalio na razgovoru i ispričao što sam mu oduzeo vrijeme, pozdravili smo se uljudno i spustili slušalicu... Napominjem da s gospodinom Igorom nisam nikada imao nekakvih nesuglasica odranije, u realnom životu, jer jednostavno samo smo se dvaputa slučajno susreli i jednom telefonom razgovarali...
U pripremi ideje da se razgovara s bilo kim, pa tako i s Igorom, prilikom postavljanja bilo kojeg pitanja očekujem barem dvije mogućnosti odgovora, da ili ne... Iz iskustva jako dobro znam, da je i ne jedan jako lijepi odgovor...
Motori su Igorovi, može raditi s njima i oko njih što god da mu je volja, i nije dužan niti obavezan bilokome što objašnjavati...
Jednako tako nisam nekorektan, niti sam učinio bilo što nekorektno, ako pišem tekstove koji njemu nisu ili djelomično ili u potpunosti po volji...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: moderatori

Postby igor » Thu Aug 23, 2012 12:15 pm

Da, gornji Olijev post je potpuno precizan i tacan, tacno je tako bilo.
Nikakve ja primedbe nisam imao na nasu komunikaciju, niti na Olija, niti sam tako sta izneo u svom prethodnom postu.

Samo sam zeleo da ostalim posetiocima foruma pruzim potpuno objasnjenje koje je neophodno uz Olijevu konstataciju da sam ga "glatko odbio" u njegovom nastojanju da on pravi prikaze motora i garaza, tj. koji je bio razlog odbijanja.
Da je odmah to napisao, kao sada u gornjem postu (mogao je i skraceno u par reci), moj post sa kratkim objasnjenjem ne bi ni bio napisan.
igor
 
Posts: 165
Joined: Wed Jan 28, 2009 5:52 pm
Location: Beograd

Re: moderatori

Postby oli » Thu Aug 23, 2012 12:31 pm

igor wrote:Da, gornji Olijev post je potpuno precizan i tacan, tacno je tako bilo.
Nikakve ja primedbe nisam imao na nasu komunikaciju, niti na Olija, niti sam tako sta izneo u svom prethodnom postu.

Samo sam zeleo da ostalim posetiocima foruma pruzim potpuno objasnjenje koje je neophodno uz Olijevu konstataciju da sam ga "glatko odbio" u njegovom nastojanju da on pravi prikaze motora i garaza, tj. koji je bio razlog odbijanja.
Da je odmah to napisao, kao sada u gornjem postu (mogao je i skraceno u par reci), moj post sa kratkim objasnjenjem ne bi ni bio napisan.

U tekstovima koje piše Igor, neophodno je samo ono što Igor misli da je neophodno...
Jednako tako u tekstovima koje piše Oli neophodno je samo ono što Oli misli da je neophodno, i zbog toga Oli nije nekorektan...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: moderatori

Postby babaos » Thu Aug 23, 2012 12:43 pm

Možda ovaj njegov citat pomogne...


Kao prvu garažu sam htio predstaviti garažu forumaša Igora, glatko me je odbio... Žao mi je zbog toga, ali biti će valjda i drugih prilika... Posebno mi je žao što si je dozvolio naknadno da mu tu "viziju detaljno predstavi" Babaos, veliki vizionar koji o tome nije imao blagoga pojma, (kao i o mnogim drugim stvarima uostalom) ali si naravno dozvoljava da tumači ono u što se uopće ne razumije i o čemu nema nikakva saznanja... Već kao i obično sve vidi samo iz svog tupog, ili zapravo tupavog kuta, te svaki spomen mog imena i rada koristi u najnegativnijem kontekstu... Bezveznjak... Jednostavno nije u stanju razabrati važno od onoga drugoga...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: moderatori

Postby oli » Thu Aug 23, 2012 12:50 pm

babaos wrote:Pošto sam i ja spomenut u istom kontekstu najmanje što trebam i ja učiniti je da komentiram svoj položaj u tome.Potpuno je logično,razumljivo i shvatljivo ponašanje Igora.Veoma ozbiljan pristup.U sličnoj situaciji sa istim ili sličnim okolnostima ja sam pogrešno prosudio.I zažalio.Ta komunikacija između njega i Igora mogla je i morala biti na obostrano zadovoljstvo.A nije tako bilo.Zašto.Podsjećam se jednog mog potpisa.Uvijek ima neki razlog.Ne mora sve biti vidljivo al se osjeti.Ako nešto neštima postoji razlog.I to je to.Tko ovdje može biti opušten u atmosferi podmetanja,afektiranja,angažiranog provociranja,dosadnog nabacivanja,prebacivanja,prevrtanja,izvrtanja i šta ti ja znam još.Kad je isti kvazi novinar o kojem je riječ meni ponudio to isto prihvatio sam bez zadrške.I zažalio.Svi ste vidjeli šta se radi sa materijalima koji su snimljeni kod mene.Koliko sam ja bio sretan zbog toga?šta mislite?.Koriste se na čudan način.Najblaže rečeno(Jednom prilikom je došao praviti društvo meni i Danijelu u moju Garažu.Montirao je stativ i izvrtio nekoliko minuta.Iznenada je morao otići s naglaskom da se vraća.Tako je i bilo.Kamera je snimila materijal a mi nismo znali da nas se snima).Slijedi ono što ste vidjeli.Pisanija na sve strane nekorektno i ustvari nečuveno.Nakon toga protestiram i provjeravam naš odnos,ostajem prividno miran ali kvazi novinar to ne uvažava već nastavlja s zajebancijom i korištenjem moga nycka u tim svojim marševima po golom otoku.Ovo nije proceduralna rasprava o mojim pravima ovo je principjelno izražavanje osobnog mišljenja.
Rezimiram.Potpuno mi je jasan i opravdan stav korisnika Igora.



Ako sam nešto pogrešno rekao molim da me se demantira.

Kao što rekoh u molbi glavnome gazdi Zellu, potrebno je ovom liku utjelovljenom pod forumskim imenom Babaos kojega trenutno koristi, čovjek iz realnog života nekada meni vrlo omiljeni lik koji se zove Dinko, odobriti status moderatora te tako jednostavno pružiti priliku, a on će već sam upasti u najveću moguću nepriliku...
Priznajem desilo se je to puno prije nego što sam se nadao, pretpostavljam da ga te stvari muče već neko vrijeme...
No pođmo redom...
Žao mi je što s trenutnim korisnikom nicknamea Babaos komuniciram na ovaj način, ali to je njegov izbor, imao je on to prilike do sada komunicirati s mojom glupavom personom i na drugi način, ali odabrao je baš ovaj ovdje i sada, pretpostavljam da misli da je pravo vrijeme sada i da je pravo mjesto ovdje... Pošto su činjenice i argumenti na mojoj strani, meni je zapravo svejedno gdje i kada...

Ono što si rekao pogrešno neću te demantirati jer bih te time učio pameti besplatno, kada si ti u pitanju to se neće desiti, ali tamo gdje lažeš,a lažeš samo zato jer si takav kakav jesi, ću jednostavno podastrijeti dokaze...
U ovoj rečenici nekada meni omiljeni Babaos, a i sada omiljeni ali lažovčić Babaos, pokušava postaviti tezu da sam ga zapravo snimao bez njegovoga znanja...Tom prilikom se je snimalo kod Babaos u radionici, tada smo bili prisutni Babaos Danijel i glupan tj ja, postavio sam stativ i kameru te objasnio što mislim da je važno kod ovakove vrste snimanja (mislim na kadriranje i položaj kamere) i otišao vratio sam se nakon nekoliko sati, u međuvremenu Dinko i Danijel su radili na motoru, te premještali kameru, kako im je odgovaralo zbog rasporeda stvari u prostoriji, tom prilikom se je snimilo nekoliko sati materijala, naglašavam da kamera ima pogon na bateriju koja ne može izdržati duže od sata, znači ovom prigodom su punili bateriju. Da rezimiram, ovom prigodom su nekoliko puta premještali kameru i punili bateriju, prilikom pregleda snimke zaključio sam da je to radio Danijel... A u isječku koji je izvađen iz toga snimaka se jasno i glasno vide i čuju njihovi komentari...
Isječak:
http://www.youtube.com/watch?v=avD8iEZBGjY

Jednako tako sam siguran da se ta činjenica vezana uz konstrukciju da sam snimao bez znanja snimanih, može provjeriti i kod Danijela...
Danijel bi sigurno potvrdio stvarnu verziju ove priče, a ne ovo Babaosovo izvrtanje meni na štetu...

Evo to je očigledan i evidentan dokaz da lažovčić Babaos, je lažovčić i ne piše istinu... Znači kamera je snimala a oni su znali da se snima...

Te godine smo nekoliko puta snimali, na kraju godine sam sve snimke originalne i neisječene sabrao u jednu cjelinu i dao ih Babaosu, nekoliko puta smo o tim snimcima i razgovarali, te sam iz njegovi riječi stekao dojam da mu se snimci sviđaju...

Uvidom u ove činjenice, mislim da je potpuno jasno da je ostatak teksta koji je napisao Babaos a temelj mu je u ovoj plavoj rečenici, potpuno bezvrijedan i irelevantan...
A Babaos je postao u mojim očima još više bezveznjak i lažovčić...

Rezimiram i ja:
-Babaos laže;
-i meni je potpuno jasan stav Igorov, a opravdanost ili ne tog istog stava, nije moje da sudim;
-nikada nisam snimao civilnu osobu bez dozvole;
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: moderatori

Postby oli » Thu Aug 23, 2012 12:59 pm

babaos wrote:Možda ovaj njegov citat pomogne...


Kao prvu garažu sam htio predstaviti garažu forumaša Igora, glatko me je odbio... Žao mi je zbog toga, ali biti će valjda i drugih prilika... Posebno mi je žao što si je dozvolio naknadno da mu tu "viziju detaljno predstavi" Babaos, veliki vizionar koji o tome nije imao blagoga pojma, (kao i o mnogim drugim stvarima uostalom) ali si naravno dozvoljava da tumači ono u što se uopće ne razumije i o čemu nema nikakva saznanja... Već kao i obično sve vidi samo iz svog tupog, ili zapravo tupavog kuta, te svaki spomen mog imena i rada koristi u najnegativnijem kontekstu... Bezveznjak... Jednostavno nije u stanju razabrati važno od onoga drugoga...


Da mogu objasniti ovaj moj tekst...
Kada te je Igor kontaktirao po pitanju moje komunikacije s njim, tada si mu ti dao "viđenje" svega toga...
Kao da ti znaš kakve su bile moje ideje... Pa nemaš ti blagoga pojama o tome... Ali iako nemaš pojma nisi propustio spomen moga imena koristiti u negativnom smislu, a i dalje pojma nemaš o čemu se radi...
Ti koristiš sintagmu: pa vidiš što meni radi... To bi ti bilo isto kao da se ja bavim nekim kriminalom i uhvate me, za tu vrstu kriminala predviđena je kazna od 3 do 5 godina, i ja dobijem tri... Onda me nazove npr Stanko i pita me kakva su moja saznanja o pravosuđu u hrvatskoj, a ja mu odgovorim pa vidiš šta meni rade...
A zapravo sam dobro prošao jer sam dobio minimalnu kaznu za ono što sam učinio...
Da i zbog svega toga mislim da sve gledaš samo iz svog kuta...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: moderatori

Postby babaos » Thu Aug 23, 2012 1:18 pm

Bolesno je to što pišeš i nema nikakve veze sa povaćavanjem čitanosti ovdje.Nije ni lijepo,ni pristojno ni kulturno,ni estetski...


potpis: trkačke priče
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: moderatori

Postby babaos » Thu Aug 23, 2012 1:20 pm

oli wrote:
babaos wrote:Možda ovaj njegov citat pomogne...


Kao prvu garažu sam htio predstaviti garažu forumaša Igora, glatko me je odbio... Žao mi je zbog toga, ali biti će valjda i drugih prilika... Posebno mi je žao što si je dozvolio naknadno da mu tu "viziju detaljno predstavi" Babaos, veliki vizionar koji o tome nije imao blagoga pojma, (kao i o mnogim drugim stvarima uostalom) ali si naravno dozvoljava da tumači ono u što se uopće ne razumije i o čemu nema nikakva saznanja... Već kao i obično sve vidi samo iz svog tupog, ili zapravo tupavog kuta, te svaki spomen mog imena i rada koristi u najnegativnijem kontekstu... Bezveznjak... Jednostavno nije u stanju razabrati važno od onoga drugoga...


Da mogu objasniti ovaj moj tekst...
Kada te je Igor kontaktirao po pitanju moje komunikacije s njim, tada si mu ti dao "viđenje" svega toga...
Kao da ti znaš kakve su bile moje ideje... Pa nemaš ti blagoga pojama o tome... Ali iako nemaš pojma nisi propustio spomen moga imena koristiti u negativnom smislu, a i dalje pojma nemaš o čemu se radi...
Ti koristiš sintagmu: pa vidiš što meni radi... To bi ti bilo isto kao da se ja bavim nekim kriminalom i uhvate me, za tu vrstu kriminala predviđena je kazna od 3 do 5 godina, i ja dobijem tri... Onda me nazove npr Stanko i pita me kakva su moja saznanja o pravosuđu u hrvatskoj, a ja mu odgovorim pa vidiš šta meni rade...
A zapravo sam dobro prošao jer sam dobio minimalnu kaznu za ono što sam učinio...
Da i zbog svega toga mislim da sve gledaš samo iz svog kuta...



Pa prestani ljudima sve objašnjavati.Mogu oni sami to sve skužiti... :naughty:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: moderatori

Postby babaos » Thu Aug 23, 2012 1:22 pm

Dobar si moderator.Ali si partizančina. :clap:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: moderatori

Postby oli » Thu Aug 23, 2012 1:25 pm

babaos wrote:Bolesno je to što pišeš i nema nikakve veze sa povaćavanjem čitanosti ovdje.Nije ni lijepo,ni pristojno ni kulturno,ni estetski...


potpis: trkačke priče

to je bio tvoj izbor, i ja mislima da tu nije niti vrijeme niti mjesto, ali ti si "inzistirao"...
To što ti pišeš, je lijepo, kulturno i estetski, ima samo jedan problem, to što pišeš nije istina...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: moderatori

Postby oli » Thu Aug 23, 2012 1:28 pm

Babaosu, "lično" predlažem pomirenje, trajno i bezuvjetno primirije, jer inače ovo neće dobro završiti...
Kao znak dobre volje ovome u prilog, dat ću BMW-a onoga s fotke, gospođi Mirjani, da te vozi tjedan dana...
Te ovdje javno obećajem da o tome kasnije neću napisati nikakvu priču, već predlažem da ti napišeš priču snimiš film ili objasniš kako je bilo...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: moderatori

Postby igor » Thu Aug 23, 2012 3:29 pm

oli wrote:
igor wrote:Da, gornji Olijev post je potpuno precizan i tacan, tacno je tako bilo.
Nikakve ja primedbe nisam imao na nasu komunikaciju, niti na Olija, niti sam tako sta izneo u svom prethodnom postu.

Samo sam zeleo da ostalim posetiocima foruma pruzim potpuno objasnjenje koje je neophodno uz Olijevu konstataciju da sam ga "glatko odbio" u njegovom nastojanju da on pravi prikaze motora i garaza, tj. koji je bio razlog odbijanja.
Da je odmah to napisao, kao sada u gornjem postu (mogao je i skraceno u par reci), moj post sa kratkim objasnjenjem ne bi ni bio napisan.

U tekstovima koje piše Igor, neophodno je samo ono što Igor misli da je neophodno...
Jednako tako u tekstovima koje piše Oli neophodno je samo ono što Oli misli da je neophodno, i zbog toga Oli nije nekorektan...


Moja primedba se odnosila samo na deo u kome sam direktno pomenut.
Naknadno Olijevo sire i detaljno objasnjenje je takodje potpuno dalo za pravo onome sto sam i napisao.
igor
 
Posts: 165
Joined: Wed Jan 28, 2009 5:52 pm
Location: Beograd

Re: moderatori

Postby oli » Fri Aug 24, 2012 12:29 am

igor wrote:Naknadno Olijevo sire i detaljno objasnjenje je takodje potpuno dalo za pravo onome sto sam i napisao.

No dobro pusti sada to, jasno je da si ti uvijek u pravu, pa tako naravno i ovaj svaki put...
Nego da te pitam druge dvije stvari, jednu ozbiljnu i jednu neozbiljnu, jesi li zadovoljan s razvojem UMS i naravno kako nam je knez pašalučki Boža Jawa?
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: moderatori

Postby babaos » Fri Aug 24, 2012 8:23 am

oli wrote:Babaosu, "lično" predlažem pomirenje, trajno i bezuvjetno primirije, jer inače ovo neće dobro završiti...
Kao znak dobre volje ovome u prilog, dat ću BMW-a onoga s fotke, gospođi Mirjani, da te vozi tjedan dana...
Te ovdje javno obećajem da o tome kasnije neću napisati nikakvu priču, već predlažem da ti napišeš priču snimiš film ili objasniš kako je bilo...






jedna drevna,

U Šumi živjela dva prosjaka neprijateljski raspoložena.Jedan je bio slijep a jedan šepav.Jednoga dana šuma se zapalila.Slijepac je mogao da pobjegne ali nije znao kuda da trči.Ovaj bez noge vidio je situaciju ali nije mogao da trči.Vatra se brzo širila.Ubrzo shvatili su da su potrebni jedno drugom.


Lijep pozdrav tebi i svim čitaocima,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: moderatori

Postby babaos » Fri Aug 24, 2012 9:52 am

Jučer 23.kolovoza 2012 godine u 14,18 sati imao sam poziv na mobilni.Vidim Oleg.Trajao je 12 minuta.Dignem iz pristojnosti.Nikad taj momak nije nepristojan i nikad besmisleno dosadan.Naprotiv.Cijelo prije podne pripremam se za polemiku s njim jel ušli smo u fazu kad treba razriješiti tu tvrdu raspravu između nas dvoje bez obzira kako.Čini se oboje smo osjetili da unatoč svemu ipak opterećujemo ostale.Ja pregovaram s amerikancima i s rusima za isporuku oružja(ulazim u trošak)a on pojednostavljuje stvar i predlaže da sve prestane odmah i zauvijek.Veoma lucidno.Nisam se dvoumio.Pristajem principjelno odmah.To sam mu i rekao.Zadržao sam samo pravo na razmišljanje o načinu na koji ću napisati ovaj post.Prespavao sam i evo ga tu je.
Ako je ponuda mojoj ženi taj BMW da me voza tvoj izraz dobre volje onda stvarno još uvijek moram biti rezerviran.A što se tiče ishoda naše rasprave ona već davno nije dobro završila.Moja žena nevozi motocikl.A dobro znamo kako to izgleda na kraju kad se tvoj motocikl posuđuje.To je onda katastrofa i masovno postrojavanje profesionalnih naricaljki i naricatelja.Isto tako mislim da ti nemožeš odoliti a da ne napišeš neku priču.Prigodno tek da se ima za svaki slučaj makar i za arhivu.Ja sam dakle načelno pristao i prihvaćam prijedlog ali uz uvjete koji su sa moje strane istinski znak dobre volje.Predlažem da se nađemo na javnom mjestu.Neka bude to usidreni brod u osječkoj luci.Pojest ćemo Girice,popit Vino i usput malo popričati.Nakon što se očituješ možemo zajedno projektirati susret.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

PreviousNext

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests

cron