ZALUŽANI

Moderator: babaos

Re: ZALUŽANI

Postby igor » Sat Jun 16, 2012 9:32 am

@ oli

Nema potrebe da koristis cetiri boje teksta.
Ja, a verujem i ostali na ovom forumu mogu bez posebnog napora da prate tok posta i kad je napisan uobicajenom bojom koja se koristi u postovima na forumu.

Uloga moderatora nije da polemise sa clanovima o njihovom misljenju iznetom u postu (to moze kao clan foruma) i to javno na forumu. Moderiranje se, izmedju ostalog, sastoji u tome da, ako moderator misli da u odredjenom postu ima nekih nepravilnosti koje se kose sa pravilima foruma (sto ovde nije bio slucaj), skrene na to paznju preko pp ili u nekim slucajevima izmeni ili cak obrise post. A ti jos istices da si se umesao kao moderator… umesto da kazes da iznosis svoje misljenje kao clan foruma.

Kazes da nisi… “…bio niti nepristojan niti bezobziran prema bilo kome…” i navodis razloge zasto bi to bilo prekomplicirano itd…
Ok, slazem se da nisi bio ni jedno ni drugo. Bio si zlonameran – evo zasto:

Vidis, u svom postu Boza je napisao: “…Za mene je uvek bila enigma otkud nekome toliko para, pa jos plus vremena na pretek da se moze stalno palamuditi na ovom forumu. Ali Feniks to moze (naravno da ima i drugih clanova, ali ovde se obracam samo Feniksu). Pa dobro, njegova sposobnost u ovim smutnim vremenima poslednjih 20-estak godina... “

Licno ne pozdravljam takav nacin razmisljanja, ali ok, covek je tako napisao.

A ti si tekst koji je napisao predstavio ovako: “…svako onaj tko (Bozo Jawa) ima saznanja o “smutnim” radnjama bilo koga (Feniks)…” itd. itd…

Smutna vremena i smutne radnje, posebno u ovom kontekstu nikako ne mogu biti isto, cak ni malo slicno.
Smutna vremena su cinjenica, svi zivimo u tom vremenu, neko se zahvaljujuci svom znanju, obrazovanju, sposobnostima ili jednostavno sticaju okolnosti snasao u materijalnom smislu bolje ili losije, ali implicirati nekom i u tekstu podmetnuti kao kukavicije jaje da ima saznanja o smutnim radnjama nekog drugog clana je ispod svih obzira i jedino se moze shvatiti kao zlonamerno unosenje lose atmosfere na forum.
Last edited by igor on Sat Jun 16, 2012 7:30 pm, edited 2 times in total.
igor
 
Posts: 165
Joined: Wed Jan 28, 2009 5:52 pm
Location: Beograd

Re: ZALUŽANI

Postby Boža Jawa » Sat Jun 16, 2012 5:41 pm

Neverovatno da sam ovoliku polemiku izazvao najprimerenijim odgovorom na neciji bezobrazluk. Ako ja nemam to pravo, onda zaista na ovom forumu postoje zasticene vrste belog medveda i nevidim tu sebe (makar imalo mesta). Naveo sam tri cinjenice:1. Feniks je imucan (Ima para), 2. Ima vremena (da neprekidno palamudi po forumu), 3. Vremena su bila smutna poslednjih 20-ak godina. Sta sam to netacno naveo? Sve se to moze odnositi i na Draguljceta na primer, mozda i na neke druge. A to sto se tu neko prepoznao i nasao povredjenim, bas mi ga je zao. Ja nisam udbas, za to su optuzeni neki drugi clanovi (clan). Vredjao je Feniks i klasu B i njene ucesnike, svadjao sa Stankom (to i ne treba da me interesuje), na kraju se ostrvio i na prestonicke "trkace". Cemu? Kao clan foruma treba da cutim i da mu nista ne kazem ili je to konstruktivan njegov pristup koji resava probleme kao Zaluzani? Zaista sam razocaran, posebno Administratorom Zellom koji uvek zna da me opomene kada samo malo naznacim na neki problem. Sad, ja ne mogu da ulazim u to da li se Administrator plasi, na primer Oli-a (to je onaj sto pise sarene postove). Ali kako nikada ne opomene nekog drugog za bestijalo pisanje, zasto samo mene? Ja ne znam sta treba da uradim da bih bio izbrisan sa ovog foruma, mislim da to zaista nije fer i da je dosao poslednji trenutak da se to u uradi. Sve ostalo smatracu nastavljanjem bezobrazluka!
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: ZALUŽANI

Postby stanko61 » Sat Jun 16, 2012 10:27 pm

mislim da je sada vec dosta, :hand: :hand: :hand: :hand:

, licni odnosi se stavljaju ipred interesa MK :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:
naravno da Feniks ima pravo da radi u svojoj firmi i u svojoj kuci sta zeli,, njegova stvar, svako radi kako misli da mu je najbolje
naravno i da Boza ima pravo da kaze svoje misljenje i svoj stav, o nekome , i to podrzavam ,, bar znam sta misli a ne iza ledja,,, on nije kao Oli, voli sledja,, pozadinac, voli vozove :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ,,,,
pravite dramu medju nama??? sta je,, usfalilo Vam neprijatelja ??????
NEMA razdvajanja MK, NEMA deljenja MI i ONI,, mi smo svi MK i treba da se drzimo zajedno, i Bozo ovde ti trebas i ti si deo foruma i deo nas kao i svi mi,, ostavite se duvanja i uvredjeni kao osnovci :naughty: :naughty: :naughty:
svako je rekao sta misli i sad vec nek se ova tema zavrsi da ne preraste u nesto vece sto u stvari i ne postoji
bice jos trka i tamo se vidimo,tamo treba pokazati svoje znanje, naravno ako nam finansijska situacija to dozvoli :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: problem je kad neko ima , jednostavno ne vidi da neko nema,, veruje da tako nesto ne postoji i nije moguce :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:
ako neko nema sredstava za trku,, odna nema i zavrsena stvar,, ni ne treba nikoga prozivati,, nije mu,,doticnom koji nije mogao doci,, dosta svoje nevolje sto nema da ode na trku jos ga treba i prozivati, obesiti za primer? :doh: :doh: :doh: :doh: mozda bi Feniks trebao da malo vise obraca paznju sa prozivanjem, a to ti se desava,i to nije lepo ni kolegijalno, i drugi ljudi su calanovi MK isto kao i ti ili kao ja
svako u svojoj kuci moze da radi i raspolaze kako zeli,i u Beogradu i u Subotici,,,,,,, morate da shvatite da nismo profesionalci i da ne zivimo od ovih trka mi to,, verujem,, radimo iz ljubavi prema motorima i trkama,, tako i treba :hand: :hand: :hand:
meni licno,,trke i motori su naj vaznija sporedna stvar u zivotu al kad ne bude sredstava ili jednostavo mi se ne ide na neku trku, ja necu otici ,,niko nema pravo me zbog toga osudjuje
KAO sto ja nisam nikoga osudjivao, niiti prozivao, ako se setimo Batajnice pre neku godinu, direktno mislim na Beograd i Suboticu :hand: :hand: :hand: :hand:
no sve je to proslo i ovo ce, tako i treba,,, pa ajmo u kafanicu, Oli casti ako ima sredstava, smo pazite ko gde sedi i ko mu je iza ledja :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: ZALUŽANI

Postby Zel99 » Sun Jun 17, 2012 12:43 am

Moram da kazem da mi se svidja ovaj Stankov post i to iz vise razloga. Kao prvo, odgovoran je jer pokusava da nadje meru stvari bez zelje da diskvalifikuje bilo koga. Kao drugo osetio je da podela Mi i Oni ne vodi nicemu bilo da se radi o Vojvodini ili Beogradu, trkacima ili turistima, sampionima ili pretendentima, zagrizenima ili kulerima, slonovima ili misevima...Kao trece vidim zelju da se nastavi MK prica, ako ni zbog cega onda zbog malo sadrzajnijeg zivota u komplikovanim vremenima,
Mislim da svi pomalo imamo problem sa tim vremenima, bilo da su ona prosla, smutna ili su kakva takva, ali aktuelna. Mozemo ziveti samo u sadasnjem i samo u njemu mozemo delovati, ali sa saznanjima o prethodnim. Ne zaboravite da je neuporedivo lakse nesto slomiti i unistiti nego odrzati ili stvoriti. Duzan sam da to kazem jer tako osecam i molim za razumevanje i toleranciju. Svako ovde na forumu ima neku funkciju, pri cemu je ona administrativna najmanje vazna jer ovde nema neke pozadine, bilo politicke ili finansijske. Mozda je to nasa utopija, ali ja verujem da je MK (zapocet jos pre 10 godina na ovim prostorima) uneo kvalitet vise bez obzira na sve manjkavosti koje su prateca pojava.
Pokusajte da postavite objektivna merila za to ko je ovde bogat (i cime bogat), ko je euforican, ko je letargican i na kraju ko je lud... mislim da ce svako ko ocekuje jednostavan odgovor biti u problemu...

P.S. potpuno sam svestan da Zaluani nemju nikakve veze sa ovim postom.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: ZALUŽANI

Postby feniks » Sun Jun 17, 2012 2:36 am

Boža Jawa wrote:Neverovatno da sam ovoliku polemiku izazvao najprimerenijim odgovorom na neciji bezobrazluk. Ako ja nemam to pravo, onda zaista na ovom forumu postoje zasticene vrste belog medveda i nevidim tu sebe (makar imalo mesta). Naveo sam tri cinjenice:1. Feniks je imucan (Ima para), 2. Ima vremena (da neprekidno palamudi po forumu), 3. Vremena su bila smutna poslednjih 20-ak godina. Sta sam to netacno naveo? Sve se to moze odnositi i na Draguljceta na primer, mozda i na neke druge. A to sto se tu neko prepoznao i nasao povredjenim, bas mi ga je zao. Ja nisam udbas, za to su optuzeni neki drugi clanovi (clan). Vredjao je Feniks i klasu B i njene ucesnike, svadjao sa Stankom (to i ne treba da me interesuje), na kraju se ostrvio i na prestonicke "trkace". Cemu? Kao clan foruma treba da cutim i da mu nista ne kazem ili je to konstruktivan njegov pristup koji resava probleme kao Zaluzani? Zaista sam razocaran, posebno Administratorom Zellom koji uvek zna da me opomene kada samo malo naznacim na neki problem. Sad, ja ne mogu da ulazim u to da li se Administrator plasi, na primer Oli-a (to je onaj sto pise sarene postove). Ali kako nikada ne opomene nekog drugog za bestijalo pisanje, zasto samo mene? Ja ne znam sta treba da uradim da bih bio izbrisan sa ovog foruma, mislim da to zaista nije fer i da je dosao poslednji trenutak da se to u uradi. Sve ostalo smatracu nastavljanjem bezobrazluka!


Ako je neko ovde bezobrazan onda si svakako to ti,jer od tri "činjenice" koje si naveo,a koje nisi nikako argumentovano dokazao, mogu da prihvatim samo jednu i to polovično,jer si i mene nadovazao na nju,a odnosi se na "smutna vremena".
Ja tebe "lično" nisam prozivao,niti sam na tebe pomislio,ali zato ti mene jesi,a to jeste činjenica.Prema tome prestani da me pominješ i putuj.....
...i ne brini za mene "lično",si izbrisan.....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: ZALUŽANI

Postby igor » Sun Jun 17, 2012 8:13 am

Nadam se da ce razmisljanja koja su izneli Stanko i Zeljko u gornjim postovima preovladati i da se sa njima slaze vecina clanova foruma koji nisu uzeli ucesce u ovoj temi.
igor
 
Posts: 165
Joined: Wed Jan 28, 2009 5:52 pm
Location: Beograd

Re: ZALUŽANI

Postby babaos » Sun Jun 17, 2012 11:29 am

Odlučio sam se javiti u ovoj zanmljivoj temi ali ne i sa namjerom da pišem u svim tim raspravama koje vodite.Netko me je upozorio na spominjanje mog nick-a i eto mene da pročitam.
Toliko je napeto da vam ja u toj raspravi uopće nisam potreban ali prozivanjem mene toliko često i smišljeno ali i tendenciozno stvarno izaziva skepsu,čuđenje,iznenađenje i konsternaciju.Ipak ne pišem da nekoga prozivam ali možda mogu napisati nešto što vi svi možda u ovoj fazi rasprave nikako ne možete.Svi ste se uvalili u nezehvalni ambient polemike o nekim stvarima koje nisu baš jasno definirane ali tek ste započeli.Ne i na kvalitetan način da to istjerate.Već ste se pobili praktično.Ja tvrdim da nitko od vas nije potpuno sa strane nepristran,neovisan niti pasivan.Ni plašljivi posmatrač.Svi ste međusobno isprepleteni raspravom.To što ste se počeli vrijeđati i odjebavati je normalni slijed pisanja i tvrdih stavova u raspravi.Nisam znao za ovu raspravu dok je sad nisam pročitao i mogu neovisno i neopterećeno komentirati.
Moderator je dobitak za temu.Pokušava zakuhati da pokrene sve sa jednog mjesta u svim smjerovima i to nije loše.Nema vas mnogo ali ste se uspjeli međusobno udaljavati umjesto da nastavite argumentiranu raspravu koja je započela.Feniks je dobroćudno ukazao na neke pojave po mom mišljenju kao uvijek u dobroj namjeri.Ako netko misli drugo pa rasprava je najbolja prilika za argumente protiv.Boža java kao dijete zaplače na svaku primjedbu na svoj račun ili pak to čini i bez ozbiljnijeg povoda kao i ovaj put.To što je on napisao nebi bilo vrijedno pomena da nije to pretvorio u opstrukciju koja je poprilično zločesta.Neću kazati zlonamjerna jel to sigurno nije želio ostvariti.Uvjeren sam.Igor dijelomično piše dobro kad upozorava moderatora da je zlonamjeran ali već u sljedećem postu lobira istomišljenike što nema smisla.Forumašenje nije lobiranje i kadroviranje već rasprava ovakva ili onakva ali rasprava s ovakvim i onakvim stavovima ili nedaj bože argumentima.Isto tako mislim da igor nemože moderatoru trljati nos samo zato što misli drugačije.Moderator ima ipak mrvicu više prava i odgovornosti od ostalih i kad nije u pravu.Ne branim olia ali instituciju moderatora "da".Zell kao i uvijek bez mirisa i okusa.Stanko je simpatičan lik.Koristim priliku da upozorim Stanka da ne koristi moje postove kao svoje jel na taj način insinuira,obmanjuje i intrigira što je neprimjereno,neozbiljno i nekulturno.A to sve koristi kao argument u raspravi o vampirima i vješticama.
Mislim da raspravu treba nastaviti ali treba da je primjerena.Svim sudionicima želim zadovoljstvo u komunikaciji koja je htjeli ili ne opterečena međusobnim poznavanjem ali i sve većim nerazumijevanjem.Daće bog mir i dobro..,.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: ZALUŽANI

Postby igor » Sun Jun 17, 2012 12:05 pm

babaos wrote:Mislim da raspravu treba nastaviti ..,.


Bez obzira na Dinkovo misljenje (na koje ima apsolutno pravo), ja mislim da je rasprava o ovome bespredmetna i ako i bude nastavljena, ja u njoj vise necu uzimati usesce.
igor
 
Posts: 165
Joined: Wed Jan 28, 2009 5:52 pm
Location: Beograd

Re: ZALUŽANI

Postby oli » Sun Jun 17, 2012 12:14 pm

babaos wrote:Odlučio sam se javiti u ovoj zanmljivoj temi ali ne i sa namjerom da pišem u svim tim raspravama koje vodite.Netko me je upozorio na spominjanje mog nick-a i eto mene da pročitam.
Toliko je napeto da vam ja u toj raspravi uopće nisam potreban ali prozivanjem mene toliko često i smišljeno ali i tendenciozno stvarno izaziva skepsu,čuđenje,iznenađenje i konsternaciju.Ipak ne pišem da nekoga prozivam ali možda mogu napisati nešto što vi svi možda u ovoj fazi rasprave nikako ne možete.Svi ste se uvalili u nezehvalni ambient polemike o nekim stvarima koje nisu baš jasno definirane ali tek ste započeli.Ne i na kvalitetan način da to istjerate.Već ste se pobili praktično.Ja tvrdim da nitko od vas nije potpuno sa strane nepristran,neovisan niti pasivan.Ni plašljivi posmatrač.Svi ste međusobno isprepleteni raspravom.To što ste se počeli vrijeđati i odjebavati je normalni slijed pisanja i tvrdih stavova u raspravi.Nisam znao za ovu raspravu dok je sad nisam pročitao i mogu neovisno i neopterećeno komentirati.
Moderator je dobitak za temu.Pokušava zakuhati da pokrene sve sa jednog mjesta u svim smjerovima i to nije loše.Nema vas mnogo ali ste se uspjeli međusobno udaljavati umjesto da nastavite argumentiranu raspravu koja je započela.Feniks je dobroćudno ukazao na neke pojave po mom mišljenju kao uvijek u dobroj namjeri.Ako netko misli drugo pa rasprava je najbolja prilika za argumente protiv.Boža java kao dijete zaplače na svaku primjedbu na svoj račun ili pak to čini i bez ozbiljnijeg povoda kao i ovaj put.To što je on napisao nebi bilo vrijedno pomena da nije to pretvorio u opstrukciju koja je poprilično zločesta.Neću kazati zlonamjerna jel to sigurno nije želio ostvariti.Uvjeren sam.Igor dijelomično piše dobro kad upozorava moderatora da je zlonamjeran ali već u sljedećem postu lobira istomišljenike što nema smisla.Forumašenje nije lobiranje i kadroviranje već rasprava ovakva ili onakva ali rasprava s ovakvim i onakvim stavovima ili nedaj bože argumentima.Isto tako mislim da igor nemože moderatoru trljati nos samo zato što misli drugačije.Moderator ima ipak mrvicu više prava i odgovornosti od ostalih i kad nije u pravu.Ne branim olia ali instituciju moderatora "da".Zell kao i uvijek bez mirisa i okusa.Stanko je simpatičan lik.Koristim priliku da upozorim Stanka da ne koristi moje postove kao svoje jel na taj način insinuira,obmanjuje i intrigira što je neprimjereno,neozbiljno i nekulturno.A to sve koristi kao argument u raspravi o vampirima i vješticama.
Mislim da raspravu treba nastaviti ali treba da je primjerena.Svim sudionicima želim zadovoljstvo u komunikaciji koja je htjeli ili ne opterečena međusobnim poznavanjem ali i sve većim nerazumijevanjem.Daće bog mir i dobro..,.

Tražili ste, pa eto vam sada...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: ZALUŽANI

Postby oli » Sun Jun 17, 2012 12:17 pm

igor wrote:
babaos wrote:Mislim da raspravu treba nastaviti ..,.


Bez obzira na Dinkovo misljenje (na koje ima apsolutno pravo), ja mislim da je rasprava o ovome bespredmetna i ako i bude nastavljena, ja u njoj vise necu uzimati usesce.

Rasprava nikada nije bespredmetna... Rasprava bi trebala biti uvijek progresno razvojna...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: ZALUŽANI

Postby stanko61 » Sun Jun 17, 2012 5:08 pm

ovu raspravu ne treba nastaviti jer vodi u pogresnom smeru :hand: :hand: :hand: :hand:
ni Babaos ni Oli nisu u pravu :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:
kod ljudi ipak postoji neki ,, kodeks,, pravilo, mozda samo zato jer zivimo u zajdnici i medjusobno smo povezani tankim nevidljivim,nitima, samo tako moze funkcionisati zajdnica
naravno rasprava je sirok pojam ali, ne moze se bas o svemu raspravljati i to bas do besvesti ipak postoje neka pravila koja treba da se drzimo
zamisli da sad raspravljamo recimo: imam koristen wc papir u dzepu i sad dal da stavim ruku u dzep ili ne,, pea sad raspravljamo???? neke stvari nisu za raspravu :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:
to sve vodi kao internet , kamere ,,, itd zalazi u privatan zivot , mnogi su protiv,i o tome ima polemika al se ne vodi, bar javno
zaboravljate i Oli i Babaos da Vi ne govorite javno niti polemisete o Vasim privatnim problemima ili nazovi stvarima :naughty: :naughty:
niste u pravu i nemojte da navodite vodu na pogresnu stranu :oops: :oops: :oops: :oops:
licni interes se ne sme staviti ipred interesa zajednice u ovome slucaju M K :shhh: :shhh: :shhh: :shhh: :shhh: :shhh: :shhh:
pazi sad,, vi bi da citate kako neko iznosi prljav ves na internet i pri tome zadovoljni sto se neko ,, recimo,, svadja,,jos i ubacite neku kosku ako moze :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: pa ne moze to tako , :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: , ajd da malo obrnemo situaciju pa mi malo da bacamo koske :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: ZALUŽANI

Postby stanko61 » Sun Jun 17, 2012 5:32 pm

a sad, posto je ovo postala olijeva svastara, da se izvinim Babaosu sto sam koristio njegov post, necu vise :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:
Stanka da ne koristi moje postove kao svoje jel na taj način insinuira,obmanjuje i intrigira što je neprimjereno,neozbiljno i nekulturno.
obrazlozicu Ti
to sam uradio samo iz jednog razloga a to je : samo da te podsetim da si ti jos uvek kod Nas prisutan, pisao ili ne, ovde na forumu te ljudi cene i secaju se, pogledaj samo da su vecina odmah prepoznali tebe iako je od tog posta proslo i godina
to,,,taj post,,, treba da ti bude na cast, nepotrebno se zahvaljivati :hand:
veruj mi da sam zavrsio skolu,, polacu ti fotokopije svedocanstava,, i imam dovoljno znanja i fond reci da mogu nesto i sam napisati, nisu mi potrebni tvoji postovi da bi rekao sta mislim,, meni se cini da ti se, odkako nisi ovde, suzio vidokrug,,no ipak verujem da bi ti bio dobara i razumana osoba kad bi malo sire gledao na stvari i probleme oko tebe,, ne smes gledati samo svoje interese, to nije humano, zdravo, za jednu licnost i to samo iz jednog uskog, tvog, ugla, veruj mi, oko tebe postoje ljudi koji zive i funkcionisu iako ne zive po tvojim normama i pravilima :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: ZALUŽANI

Postby Zel99 » Sun Jun 17, 2012 6:25 pm

Ako bih mogao da napravim analogiju izmedju zdrave hrane (koja je po pravilu bez ukusa i mirisa) i zdravog razuma Babaosova opservacija me pre moze obradovati nego oneraspoloziti.
Rasprave u ovoj temu su se razbuktale upravo iz razloga sto tema o posecenosti trkama nije do sada ozbiljno razmatrana. Cini mi se da se na prostorima bivse Juge i posle toliko godina crno-beli pogled na svet nije mnog promenio. Princip, ma ima da mu kazem pa kud puklo da puklo objasnjavamo temperamentom macho predatora, a nikako kulturom komunikacije. Mozda se uzasavamo danasnjim politicarima pa nam komunikacija u rukavicama izgleda gej, ali zamislite da nije tako. Verovatno je tako nekad bilo pa su govornice u engleskom parlamentu medjusobno odmaknute dve duzine maca...
Pozivam na vedriju i konstruktivniju raspravu. Bilo bi lepo se otvoreno prica o problemima. Moj licni stav je da je prenaglasena sportska nota pomalo doprinela padu interesa za MK. Da li neko vidi resenje ovakvog problema (naravno ako ga prepoznaje). Voleo bih da se u raspravu ukljuce svi akteri ove teme (pa i novi ako zele nesto da kazu), ali molim vas gospodo, maceve drzite u koricama. :) :)

P.S. Vise nisam potpuno siguran da ovaj post nema nikakve veze sa Zaluzanima. :think:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: ZALUŽANI

Postby stanko61 » Sun Jun 17, 2012 6:38 pm

moguce je :clap:
Moj licni stav je da je prenaglasena sportska nota pomalo doprinela padu interesa za MK. Da li neko vidi resenje ovakvog problema (naravno ako ga prepoznaje).
moguce je da je to razlog,,, osim opsteg finansijskog problema u velikoj meri,, javljaju se drasticne razlike u motorima jer poneki ulazu u motore mozda i preko mere,, gde je mera??,, dok na drugoj strani nisu u mogucnosti, i javlja se pitanje sta je ispravno?? opste poznato je da motori koji imaju vise ulozenog imaju vise i sanse za pobedu e sad trke motora su usko povezane sa ulaganjem materijalnog i nematerijalnog
ja sam za napredak,, mozda nisam u pravu al,,,
mozda je bolje,, bar za sada, privremeno,,, da dodje uravnilovka???
e to je vec za diskusiju :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think:
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: ZALUŽANI

Postby Marko » Sun Jun 17, 2012 8:33 pm

stanko61 wrote: opste poznato je da motori koji imaju vise ulozenog imaju vise i sanse za pobedu

Sa ovim se bas i ne bi slozio. Neretko se desavalo da onaj ko zna sta radi, ulaze u pravom pravcu (uzecu ovom prilikom petka13 za primer), ostavi iza sebe dosta konkurenata sa visestruko skupljim motociklima. Bitna je samo volja, a mislim da Bozi znanja ne fali.
Furda nas je odrzala, "njojzi" fala.
Maybe I should take up a cheaper hobby. Horse racing for example.
User avatar
Marko
Site Admin
 
Posts: 903
Joined: Sat Jan 24, 2009 3:19 am
Location: Vrsac

PreviousNext

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests

cron