ZALUŽANI

Moderator: babaos

Re: ZALUŽANI

Postby feniks » Fri Jun 15, 2012 1:17 am

Boža Jawa wrote:........
Cemu prozivke, negativna percepcija i raznorazne klanovske sujete? Sve nas je manje, i treba delovati da nas je sve vise...


Nema nikakvih klanovskih sujeta i nema negativne percepcije,loše si protumačio,naše postove.Moja preporuka ti je da ih pročitaš nanovo.A to da trebamo delovati da nas bude više,znamo,i to upravo i pokušavamo,samo ti tu baš ne pomažeš....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: ZALUŽANI

Postby feniks » Fri Jun 15, 2012 1:23 am

oli wrote:Eee, jebemu miša... ....


Baš tako,...ja upravo došao sa posla...malo me nema,pa se odmah pojave miševi.... :shock: :think:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: ZALUŽANI

Postby Boža Jawa » Fri Jun 15, 2012 1:30 am

Alo bre Fenikse,
I da sam na teskim drogama, za mene nisi nepoznanica. Nisam se prepoznao nigde. Ja sam, nazalost jedini "trkac" iz prestonice (kako kazes) koji je na ovom forumu. Mozda je trebalo da reagujem, mozda i ne, ja nisam niciji portparol. U svakom slucaju vise neces (necete) imati takvog. Zelim sve najbolje mojim prijateljima koji ostaju. Ja sebi ne vidim ovde mesto. Tebi, licno, cu u svakoj prilici da kazem sta mislim, ako te to interesuje. Ako ne, zabole me. Sto se love tice, pravdaj se onom gore, nemoj meni da pretis milicijom.
Molim administratore, posebno Marka da me obrisu sa ovog foruma. Bice problema ako to ne bude uradjeno (ako treba i milicija).
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: ZALUŽANI

Postby Boža Jawa » Fri Jun 15, 2012 1:34 am

feniks wrote:
oli wrote:Eee, jebemu miša... ....


pozdrav baba-oli zvani marinac
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: ZALUŽANI

Postby feniks » Fri Jun 15, 2012 9:21 am

Boža Jawa wrote:Alo bre Fenikse,
I da sam na teskim drogama, za mene nisi nepoznanica. Nisam se prepoznao nigde. Ja sam, nazalost jedini "trkac" iz prestonice (kako kazes) koji je na ovom forumu. Mozda je trebalo da reagujem, mozda i ne, ja nisam niciji portparol. U svakom slucaju vise neces (necete) imati takvog. Zelim sve najbolje mojim prijateljima koji ostaju. Ja sebi ne vidim ovde mesto. Tebi, licno, cu u svakoj prilici da kazem sta mislim, ako te to interesuje. Ako ne, zabole me. Sto se love tice, pravdaj se onom gore, nemoj meni da pretis milicijom.
Molim administratore, posebno Marka da me obrisu sa ovog foruma. Bice problema ako to ne bude uradjeno (ako treba i milicija).


Hmm....tipičan primer kako izvući reči iz konteksta i upotrebiti ih u "kampanji".Ovog puta Boža predstavlja "trkače iz prestonice",bar on tako kaže.....ne znam po čemu,ali dobro.Ne pretim ja nikome...a pogotovo ne milicijom,samo adekvatno reagujem na direktno prozivanje,ništa više.....Što se tiče pravdanja,....svi mi imamo za nešto da se pravdamo "gore,ili dole"(to se ne zna,ide po zasluzi)...pa i ti sigurno...imao sam prilike i ranije da se sretnem sa ljudima koji kada brod tone,beže kao pacovi sa njega....tako da se ne sekiraj,navikao sam....gde god da kreneš,ja ti želim srećan put.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: ZALUŽANI

Postby Zel99 » Fri Jun 15, 2012 9:22 am

69 wrote:Maltretiram se sa putovanjima i prelascima granica da dodjem na utrku, a sada kad mi je nesto " blizu", necete doci. Steta.
Bojim se da cu 01.07. biti na sluzbenom putu, pa nista od Kraljeva i zato sam se veselio Banja Luci, koja je nedelju dana kasnije. A sada ni od nje nista.
Nikako nije dobro! :-(


Kao prvo, izvinjavam se tebi 69 zbog (Oli je u pravu-besmislenog) komentara za trku u B.Luci. Takodje se izvinjavam Feniksu i Petku koji su ucinili napor vise da se pripreme za trku, a takodje nisu hteli da ocute ovu situaciju na forumu.
Na trci u Vrscu se desila dobra stvar, jer je vecina (ili svi) prisutnih vozaca dala saglasnost da se BL boduje za sampionat bez obzira koliko ucesnika bilo. Na zalost zainteresovanih je bilo premalo za organizatore.
Oprost molim jer nisam trebao tako nesto da napisem, ma koliko to bila moja realnost. Gledacu da se iskupim sasvim prakticno i sto pre.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: ZALUŽANI

Postby Zel99 » Fri Jun 15, 2012 9:36 am

Boža Jawa wrote:
oli wrote:... Ili se ti to Božo s nama šenlučiš???

Pa naravno da se senlucim. Ceo forum je postao senlucenje.
Samo, opet kazem, nema se vremena. A ima i drugih foruma. Zato, Sretno drugovi. Zabavljajte se :)))
Druzenje nastavljamo po boksovima raznih trkaslista. Veliki pozdrav


Bozo, zaista ne vidim zasto si ove postove toliko primio srcu. Mozda ti ne bi odgovorio da te licno ne poznajem. Nekako mi ta jetkost ne ide uz tebe. Cini mi se da ovako brzom prepiskom nepotrebno dizemo tenziju. Brzina je dobra samo na trkama. Ostavi neka se sve malo ohladi jer pouzdano znam da niko od prisutnih u ovoj temi nema zlu nameru. Cinjenica je da su rezignirani zbog ovakve situacije i za to je potrebno razumevanje. :)
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: ZALUŽANI

Postby 69 » Fri Jun 15, 2012 11:11 am

Kud ode ova tema?! Uh!
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: ZALUŽANI

Postby oli » Fri Jun 15, 2012 1:17 pm

69 wrote:Kud ode ova tema?! Uh!

Pa šta se čudiš, to ste ti i onaj zlikovčić Feniksić "zakuvali" svojim žalopojkama i poluprozivkama... Znaš da su tašti i da ne vole prozivku, čak ni prikrivenu, pogotovo kada su u pitanju:čojstvo, junaštvo i pare...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: ZALUŽANI

Postby oli » Fri Jun 15, 2012 1:20 pm

Boža Jawa wrote:
feniks wrote:
oli wrote:Eee, jebemu miša... ....

pozdrav baba-oli zvani marinac

Priznajem da ne razumijem ovaj post, a javljam se na prozivku, pošto je moj "nick" prozvan... Imaš li neke iluzije ili aluzije??? Pa de reci otvoreno... Jer ne razumijem, a ne želim proći malen ispod zvijezda (a želim da se to desi Babaosu)...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: ZALUŽANI

Postby Boža Jawa » Fri Jun 15, 2012 1:22 pm

Zel99 wrote:
Boža Jawa wrote:
oli wrote:... Ili se ti to Božo s nama šenlučiš???

Pa naravno da se senlucim. Ceo forum je postao senlucenje.
Samo, opet kazem, nema se vremena. A ima i drugih foruma. Zato, Sretno drugovi. Zabavljajte se :)))
Druzenje nastavljamo po boksovima raznih trkaslista. Veliki pozdrav


Bozo, zaista ne vidim zasto si ove postove toliko primio srcu. Mozda ti ne bi odgovorio da te licno ne poznajem. Nekako mi ta jetkost ne ide uz tebe. Cini mi se da ovako brzom prepiskom nepotrebno dizemo tenziju. Brzina je dobra samo na trkama. Ostavi neka se sve malo ohladi jer pouzdano znam da niko od prisutnih u ovoj temi nema zlu nameru. Cinjenica je da su rezignirani zbog ovakve situacije i za to je potrebno razumevanje. :)

Pa ovaj forum je imao ambicije da bude neka vrsta zvanicnog glasila Moto-klasika. Reagovao sam zustro na bezobrazne prozivke dvojice clanova. Ne kao neko ko je licno pogodjen, vec nazalost kao jedini predstavnik prozvane grupacije na ovom forumu (tu je jos Igor, valjda nije i on prozvan sto ne vozi Zaluzane, i jos neki koji su se formalno uclanili ali se ne oglasavaju). Mene niko nije ovlastio ili izabrao. Znam situaciju ovde i znam zbog cega ljudi ne voze. Ali, nek ne budem vise ni taj jedini, nek me zameni neko ili nek ne bude informacija odavde, sta je to strasno. Uopste ne vidim svrhu moga postojanja na ovom forumu. Molio bih te da me "izbrises" (ne postove kao sto je Boba trazio), mislim da bi bilo fer da Administratori to urade.
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: ZALUŽANI

Postby oli » Fri Jun 15, 2012 1:30 pm

Boža Jawa wrote:Alo bre Fenikse,
I da sam na teskim drogama, za mene nisi nepoznanica. Nisam se prepoznao nigde. Ja sam, nazalost jedini "trkac" iz prestonice (kako kazes) koji je na ovom forumu. Mozda je trebalo da reagujem, mozda i ne, ja nisam niciji portparol. U svakom slucaju vise neces (necete) imati takvog. Zelim sve najbolje mojim prijateljima koji ostaju. Ja sebi ne vidim ovde mesto. Tebi, licno, cu u svakoj prilici da kazem sta mislim, ako te to interesuje. Ako ne, zabole me. Sto se love tice, pravdaj se onom gore, nemoj meni da pretis milicijom.
Molim administratore, posebno Marka da me obrisu sa ovog foruma. Bice problema ako to ne bude uradjeno (ako treba i milicija).

Kada sam pročitao ovaj post, gotovo da sam siguran da su našemu drugaru s nickom Božo Jawa ukrali lap-top, a da je on imao automatski uključeno logiranje, gotovo sam siguran da on nije ovo napisao... Morati ću nazvati gospodina Blagojevića da mi pomogne provjeriti tu činjenicu...
A za slučaj da sam u krivu:
-mislim da je to krivo i da nije "dalekovidno", ako si ovdje ne vidiš mjesto, to ne znači da ti tu mjesta nema, samo ga ti ne vidiš, možda bi bilo uputno posjetiti optičara pa nakon utvrđenja jasne slike povući potez... Bilokoji...
-ako hoćeš nekome nešto reći "lično" tako i učini "lično"...Na PP ću ti poslati Feniksićev brojček, pa da možete ostvariti komunikacijicu "ličnu"... Naravno PP ću ti poslati samo ako želiš da ti ga pošaljem, što potvrdi na moj PP...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: ZALUŽANI

Postby igor » Fri Jun 15, 2012 8:59 pm

Oli, pusti coveka.
Ako je napisao da ce se obratiti nekome licno, to znaci da ce se post odnositi upravo na njega i to je Bozino pravo, kao i pravo svakog clana foruma.
Ako nekome odgovaramo na post, sta drugo radimo nego se njemu obracamo licno? Podrazumeva se putem foruma. I Boza je lepo naglasio "licno" da bi se znalo na koga se odnosi.

Ne moras ti i u ovom slucaju da budes transmisija, da objasnjavas sta to znaci a sta ne znaci, da li moze i da li ne moze, da li treba da mu se onda obrati telefonom ili kako vec, da ces mu ti poslati broj telefona preko pp, pa da on to tebi potvrdi ako hoce da ti to sredis, da li su mu ukrali lap-top ili nisu itd, itd... Ako je i sala, pocinje da zamara. Malo obzira i pristojnosti ne bi bilo na odmet.

========================================================================

A oko trka i ucesca na njima, moje je misljenje da bi neke stvari trebalo uvek imati u vidu.
Ljudi se razlikuju po raznim kriterijumima, pa tako i prema odnosu koji imaju prema trkama moto-klasika.

Neki bezrezervno dolaze na svaku trku, to vole, imaju materijalnih i drugih mogucnosti i - svaka im cast.
U proteklih nekoliko sezena (do povrede) bio sam medju takvima, propustio bih mozda jednu trku u sezoni. Sto zbog licnog zadovoljstva, sto zbog doprinosa brojnosti motora u klasi uvek sam vukao i vozio dva motora (u razlicitim klasama), po nekad i tri.

Drugima pricinjava zadovoljstvo da odvoze dve-tri trke, na stazama koje vole i koje im odgovaraju. To je njihovo apsolutno pravo. U razloge zasto ne voze sve trke, ne treba ulaziti. Neko jednostavno smatra da mu je maltretiranje da prevaljuje toliki put tamo i nazad, nekog ogranicavaju materijalne mogucnosti, nekome se druge stvari tog vikenda cine zanimljivijim. To je stvar prava na licni izbor.

Treci hoce da odvoze samo jednu trku u sezoni, npr. u svom gradu. Ili na stazi koju vole. I njih potpuno razumem - nisu emotivno toliko vezani za trke, za neke druge stvari mozda jesu. Treba li ih prozivati zbog toga? Naravno da ne treba.

Ovde je osnovni problem sto veci broj ljudi nije animiran da ucestvuje u moto-klasiku. Onda ovakvih problema ne bi bilo.
Da nas ima recimo 100, i od toga npr. 25 redovno dolazi a od ostalih 75 na svaku trku dodje tek svaki treci tj. jos 25, svaka trka bi imala dovoljan broj ucesnika.
Ovako, nema nas dovoljno i ne moze se pribeci prozivkama onih koji ne dolaze. Oni jednostavno trke dozivljavaju na taj nacin, neobavezno, tako im odgovara i tu se nista ne moze.
Koliko se moze, usmerimo energiju na pokusaj da sto vise ljudi privucemo u ovo nase moto-klask prvenstvo. Jedino tako ce opstati.
igor
 
Posts: 165
Joined: Wed Jan 28, 2009 5:52 pm
Location: Beograd

Re: ZALUŽANI

Postby igor » Fri Jun 15, 2012 9:04 pm

.
Last edited by igor on Sat Jun 16, 2012 9:38 am, edited 1 time in total.
igor
 
Posts: 165
Joined: Wed Jan 28, 2009 5:52 pm
Location: Beograd

Re: ZALUŽANI

Postby oli » Sat Jun 16, 2012 12:26 am

igor wrote:Oli, pusti coveka.
Ako je napisao da ce se obratiti nekome licno, to znaci da ce se post odnositi upravo na njega i to je Bozino pravo, kao i pravo svakog clana foruma.
Ako nekome odgovaramo na post, sta drugo radimo nego se njemu obracamo licno? Podrazumeva se putem foruma. I Boza je lepo naglasio "licno" da bi se znalo na koga se odnosi.


Ne moras ti i u ovom slucaju da budes transmisija, da objasnjavas sta to znaci a sta ne znaci, da li moze i da li ne moze, da li treba da mu se onda obrati telefonom ili kako vec, da ces mu ti poslati broj telefona preko pp, pa da on to tebi potvrdi ako hoce da ti to sredis, da li su mu ukrali lap-top ili nisu itd, itd... Ako je i sala, pocinje da zamara. Malo obzira i pristojnosti ne bi bilo na odmet.

========================================================================

A oko trka i ucesca na njima, moje je misljenje da bi neke stvari trebalo uvek imati u vidu.
Ljudi se razlikuju po raznim kriterijumima, pa tako i prema odnosu koji imaju prema trkama moto-klasika.

Neki bezrezervno dolaze na svaku trku, to vole, imaju materijalnih i drugih mogucnosti i - svaka im cast.
U proteklih nekoliko sezena (do povrede) bio sam medju takvima, propustio bih mozda jednu trku u sezoni. Sto zbog licnog zadovoljstva, sto zbog doprinosa brojnosti motora u klasi uvek sam vukao i vozio dva motora (u razlicitim klasama), po nekad i tri.

Drugima pricinjava zadovoljstvo da odvoze dve-tri trke, na stazama koje vole i koje im odgovaraju. To je njihovo apsolutno pravo. U razloge zasto ne voze sve trke, ne treba ulaziti. Neko jednostavno smatra da mu je maltretiranje da prevaljuje toliki put tamo i nazad, nekog ogranicavaju materijalne mogucnosti, nekome se druge stvari tog vikenda cine zanimljivijim. To je stvar prava na licni izbor.

Treci hoce da odvoze samo jednu trku u sezoni, npr. u svom gradu. Ili na stazi koju vole. I njih potpuno razumem - nisu emotivno toliko vezani za trke, za neke druge stvari mozda jesu. Treba li ih prozivati zbog toga? Naravno da ne treba.

Ovde je osnovni problem sto veci broj ljudi nije animiran da ucestvuje u moto-klasiku. Onda ovakvih problema ne bi bilo.
Da nas ima recimo 100, i od toga npr. 25 redovno dolazi a od ostalih 75 na svaku trku dodje tek svaki treci tj. jos 25, svaka trka bi imala dovoljan broj ucesnika.
Ovako, nema nas dovoljno i ne moze se pribeci prozivkama onih koji ne dolaze. Oni jednostavno trke dozivljavaju na taj nacin, neobavezno, tako im odgovara i tu se nista ne moze.
Koliko se moze, usmerimo energiju na pokusaj da sto vise ljudi privucemo u ovo nase moto-klask prvenstvo. Jedino tako ce opstati.

S donjim dijelom tvoga posta se potpuno slažem, rijetko se ovdje a i na drugim forumima ovoga tipa viđa ovako temeljita i cjelovita obrada neke teme... A posebno sam zahvalan što si izdvojio vrijeme da ga uneseš u računalo i ovdje svima publiciraš svoj izbrušeni i sveobuhvatni stav koji bi mogao služiti kao relevantno mjerilo za ovakvu problematiku... To je svakako jedna vrlo široka tema koju bi trebalo otvoriti posebno, mogla bi imati naslov slijedeći: filozofija moto klasik utrka... U svakome slučaju kapa dolje... Do poda...
A prvi dio posta, kao da nije napisala ista osoba... Ne mislim ti nešto specijalno replicirati, već samo toliko da ne bi bilo da ne razumijem ili da nisam pročitao...

-pustio sam čoveka... Poznajem ga osobno, ostavio na mene super pozitivan dojam, nisam ga imao prilike vidjeti kako vozi, ali sam bio fasciniran njegovim maketarskim radom... Veliki znalac, zapravo taj njegov rad ima u sebi i veliku dozu artizma, znači ljubitelj, znalac i umjetnik...Rijetko se viđa danas...

-što se tiče pojma i forme "lično", pokušati ću ti primjerom ilustrirati što to za mene ne znači (ovdje na forumu)...
Recimo da mi se nedajbože obrati Babaos ovdje na forumu lično i da mi tom prilikom ukaže da mu vratim "one pare"...
Da se je Božo Jawa Feniksiću-zlikovčiću obratio lično s nekom pohvalicom, kako mu je super motorić, kako mu je super kolekcija "O" ringova itd, tada naravno ne bih reagirao... I naravno da nije nikakav problem što se je Božo Jawa obratio "lično", već je problem u tome što mu u tome ličnome obraćanju izravno spočitava Feniksiću da je bio "jako sposoban u "smutnim" vremenima"... To ti je po mome mišljenju onako prilično "zlurado"... Da je to sve bilo u dobroj namjeri onda bi sigurno Božo Jawa pronašao neki drugi način da Feniksića izvede na pravi put, i da više se ne okorištava svojim sposobnostima u "smutnim" vremenima...


Obratio sam mu se onako službeno "moderatorski"... Nisam bio niti nepristojan niti bezobziran, i svakako mi to nije namjera niti bila niti će biti, prema bilo kome...Za moju plitku pamet je to prekomplicirano, budi bez brige...

Meni će Božo Jawa nedostajati ako ode... Ne bih volio da se to desi...
Inače sviđa mi se kako "transmisijski" držiš "štangu" drugu Boži Jawi...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

PreviousNext

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests

cron