ZALUŽANI

Moderator: babaos

ZALUŽANI

Postby feniks » Tue Jun 12, 2012 1:25 pm

Sa žaljenjem konstatujem,da je zbog jako male zainteresovanosti za odlazak na motodrom "Zalužani",trka za klasik otkazana.To mi je danas saopštio naš predsednik .Naime osim trojice članova MK."FENIKS" i četvorice čl. MK."Vojvodina"(znači ukupno nas 7),niko drugi ne bi došao,tako da organizatoru nije isplativo da za nas sedmoro pravi drugačiju satnicu.
Možda ću biti preoštar kada kažem,da većini takmičara u klasiku,nedostaje pored para i mnogo više ljubavi prema ovom sportu.Ubuduće će mo morati da organizujemo takmičenja,samo u krugu svoje Opštine.Tada će možda iz anonimnosti izniknuti neki novi šampioni.
Ja lično idem na rezervnu varijantu,jer sam predvideo ovakav razvoj situacije,pa se nadam da ću se tamo pojaviti sa mojim mlađim klupskim kolegom,ali u RR varijanti.

Očekujem komentare i obrazloženja pojedinih takmičara koji su prisutni ovde na forumu.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: ZALUŽANI

Postby Zel99 » Tue Jun 12, 2012 1:50 pm

feniks wrote:Sa žaljenjem konstatujem,da je zbog jako male zainteresovanosti za odlazak na motodrom "Zalužani",trka za klasik otkazana.To mi je danas saopštio naš predsednik .Naime osim trojice članova MK."FENIKS" i četvorice čl. MK."Vojvodina"(znači ukupno nas 7),niko drugi ne bi došao,tako da organizatoru nije isplativo da za nas sedmoro pravi drugačiju satnicu.
Možda ću biti preoštar kada kažem,da većini takmičara u klasiku,nedostaje pored para i mnogo više ljubavi prema ovom sportu.Ubuduće će mo morati da organizujemo takmičenja,samo u krugu svoje Opštine.Tada će možda iz anonimnosti izniknuti neki novi šampioni.
Ja lično idem na rezervnu varijantu,jer sam predvideo ovakav razvoj situacije,pa se nadam da ću se tamo pojaviti sa mojim mlađim klupskim kolegom,ali u RR varijanti.

Očekujem komentare i obrazloženja pojedinih takmičara koji su prisutni ovde na forumu.


Ima istine u svemu pomalo. Entuzijazam u principu moze da prevazidje skoro sve probleme, ali takodje ne moze biti dugog daha. Osecam to narocito u svom klubu jer sve ide do pred takmicenje, a onda se nekako sve iskomplikuje...Vracam se malo na staru pricu da je za mnoge prvenstvo vrlo zahtevno i da cesto premasuje mogucnosti. Ipak glavni problem je odsustvo piste u sopstvenom dvoristu. Hrvati imaju Grobnik, za klasik je i Novi Marof ekstra, a da ne pricam da imaju entuzijaste za organizaciju gradskih trka. Nama nije problem da se medju samim motoristima izminira jedan Kragujevac prosle godine. Na papiru postoji Navak, ali bi verovatno bio dostupniji da je Ekleston njegov vlasnik.
Zaluzani, super, ali to je 450km, dve granice, ata karneti, tri slobodna dana...Za mene trenutno previse, pogotovu ako sam sam. :(
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: ZALUŽANI

Postby petko13 » Tue Jun 12, 2012 10:28 pm

Zalosno je da niko iz prestonice nije hteo da ide, ni sad ni prosle godine. U tom gradu zivi trecina Srbije a ozbiljnih takmicara nema ni na prste jedne ruke, daleko ispod proseka.Nije samo novac u pitanju nego sveukupan napor. Ljudi jednostavno nece da se trude i pomuce.Zasto bi, nema nikave zarade u nasem trkanju.O entuzijazmu su prestali davno da misle.Ako niko ne plati ne idu oni nigde. Onaj koji je do sada placao, to vise ne moze i stvar je gotova.
Svima nam fali novac stvar je samo kakvi su nam prioriteti, ja sam trkanje stavio na prvo mesto iako jos u kuci nemam tekucu vodu i bio sam spreman da idem u Banja Luku. Meni trkanje treba , to volim i to cu raditi dok budem mogao da stojim na nogama. Ako trka ne bude u Srbiji bice ih u Madjarskoj ili kojekude u okruzenju. Nas narod je davno lepo rekao " silom baba u raj ne ide", i to je sve. Ljudi jednostavno ne zele stvarno da voze trke i na to ih ne treba ni terati. Nauk za sve nas.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: ZALUŽANI

Postby feniks » Wed Jun 13, 2012 12:28 am

petko13 wrote:................. Ljudi jednostavno ne zele stvarno da voze trke i na to ih ne treba ni terati. Nauk za sve nas.


Za "trkače" iz prestonice,neću da trošim ni reči,ni vreme,jer je petko13 sve rekao,...samo mogu da potvrdim da se suština objašnjenja nalazi u označenom delu citata.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: ZALUŽANI

Postby 69 » Wed Jun 13, 2012 1:36 pm

Maltretiram se sa putovanjima i prelascima granica da dodjem na utrku, a sada kad mi je nesto " blizu", necete doci. Steta.
Bojim se da cu 01.07. biti na sluzbenom putu, pa nista od Kraljeva i zato sam se veselio Banja Luci, koja je nedelju dana kasnije. A sada ni od nje nista.
Nikako nije dobro! :-(
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: ZALUŽANI

Postby Boža Jawa » Thu Jun 14, 2012 3:51 pm

feniks wrote:
petko13 wrote:................. Ljudi jednostavno ne zele stvarno da voze trke i na to ih ne treba ni terati. Nauk za sve nas.


Za "trkače" iz prestonice,neću da trošim ni reči,ni vreme,jer je petko13 sve rekao,...samo mogu da potvrdim da se suština objašnjenja nalazi u označenom delu citata.

Cemu prozivke, negativna percepcija i raznorazne klanovske sujete? Sve nas je manje, i treba delovati da nas je sve vise...
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: ZALUŽANI

Postby petko13 » Thu Jun 14, 2012 5:01 pm

Pa ko vam brani da delujete.Ako ste se prepoznali u komentarima onda je to prvi korak.Pravite svoje motore i idite na trke. To svi ostali koji su redovni, rade tako.Prestanite da cekate na druge.Svako mora da ucini nesto za sebe i da tako da svoj doprinos celom pokretu.Draguljce ili Gedza mogu samo onoliko koliko im trenutno stanje budzeta dozvoljava. Imaju i oni svoje porodice.Jedan japanski motor od 250 ccm kod nas kosta 150 do 300 evra, kada se to malo pritegne izadje na 700, podelite to sa npr 36 rata i trkacki motor ce vas kostati oko 2000 dinara mesecno.Da ste to uradili pre tri godine sada biste se vozili na svojim motorima. Ako to sada uradite imacete ih za tri godine.Ni to nije kasno.Moto klasik se u Srbiji vozi vec 10 tak godina a ja ne vidim pomaka u razmisljanjima ljudi koji su u Draguljcetovom klubu , do sada ste mogli da imate po tri motora za trke.Ako ne znate kako da resite poroblem ,ugledajte se na takmicare iz sela i manjih gradova jer njihovi motori izgladaju kao sa slike i oni dolaze na trke redovno , a siguran sam da imaju manja mesecna primanja.Drugari resenje problema je u vasim rukama.Treba samo da se radi.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: ZALUŽANI

Postby Boža Jawa » Thu Jun 14, 2012 5:40 pm

petko13 wrote:Pa ko vam brani da delujete.Ako ste se prepoznali u komentarima onda je to prvi korak.Pravite svoje motore i idite na trke. To svi ostali koji su redovni, rade tako.Prestanite da cekate na druge.Svako mora da ucini nesto za sebe i da tako da svoj doprinos celom pokretu.Draguljce ili Gedza mogu samo onoliko koliko im trenutno stanje budzeta dozvoljava. Imaju i oni svoje porodice.Jedan japanski motor od 250 ccm kod nas kosta 150 do 300 evra, kada se to malo pritegne izadje na 700, podelite to sa npr 36 rata i trkacki motor ce vas kostati oko 2000 dinara mesecno.Da ste to uradili pre tri godine sada biste se vozili na svojim motorima. Ako to sada uradite imacete ih za tri godine.Ni to nije kasno.Moto klasik se u Srbiji vozi vec 10 tak godina a ja ne vidim pomaka u razmisljanjima ljudi koji su u Draguljcetovom klubu , do sada ste mogli da imate po tri motora za trke.Ako ne znate kako da resite poroblem ,ugledajte se na takmicare iz sela i manjih gradova jer njihovi motori izgladaju kao sa slike i oni dolaze na trke redovno , a siguran sam da imaju manja mesecna primanja.Drugari resenje problema je u vasim rukama.Treba samo da se radi.

Dobrim delom se slazem sa onim sto si izneo u svom postu Petko13. Ipak bi se licno obratio Feniksu.
Za mene je uvek bila enigma otkud nekome toliko para, pa jos plus vremena na pretek da se moze stalno palamuditi na ovom forumu. Ali Feniks to moze (naravno da ima i drugih clanova, ali ovde se obracam samo Feniksu). Pa dobro, njegova sposobnost u ovim smutnim vremenima poslednjih 20-estak godina... Ne stidim se da kazem da nemam ni jedno ni drugo(vreme+novac), a predpostavljam da neko ko ima oba, nece otkriti tajnu :) Samo ne mogu da razumem, da to neko nekome natura na nos, cak se ruga. Koga ti u stvari prozivas Fenikse? Ovo malo ljudi sto jos vozi klasik? Cela situacija bi trebalo da te raduje, sto manje ucesnika, lakse je do pehara.
Posebno za Petko13: Nije tacno da se ne vozi jer nema zarade. Ljudi jednostavno nisu spremni da rizikuju osnovnu zivotnu egzistenciju da bi vozili trke. Tvoja kritika imala bi smisla samo u slucaju da drzava srbija nabavi 20 motorcikala za klasik i ponudi ih klubovima i takmicarima, pa ako onda neko odbije, onda pljuj koliko hoces. Ovako, ne vidim svrhu, sve ovo nase je na dobrovoljnoj bazi i uz velika odricanja.
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: ZALUŽANI

Postby petko13 » Thu Jun 14, 2012 7:24 pm

Boža Jawa wrote: Posebno za Petko13: Nije tacno da se ne vozi jer nema zarade. Ljudi jednostavno nisu spremni da rizikuju osnovnu zivotnu egzistenciju da bi vozili trke. Tvoja kritika imala bi smisla samo u slucaju da drzava srbija nabavi 20 motorcikala za klasik i ponudi ih klubovima i takmicarima, pa ako onda neko odbije, onda pljuj koliko hoces. Ovako, ne vidim svrhu, sve ovo nase je na dobrovoljnoj bazi i uz velika odricanja.


Pa to sam i sam konstatovao u prethodnom svom iskazu, ali ako nismo spremni da radimo i menjamo stanje onda cutimo i bar gledamo trke ili vrtimo kljuceve za druge. I to je bolje nego ne pojaviti se uopste.Ja sam licno napravio pauzu od tri godine jer sam pravio kucu, radionocu i jos dvoje dece, ali sam dolazio na trke i gledao.Na taj nacin sam u takvoj situaciji dao svoj doprinos.Prethodna trka je bila u Batajnici a mnogi iz prestonice ,koji su bili ucesnici Moto klasika dok im je to placao Dragoj , nisu ni dosli da gledaju a kamoli da pomognu nekome. Takav nacin ucesca ne kosta ni dinara i ne ugrozava niciju egzistenciju. To nije iskren pristup i neodrziv je.A to da ce neko da da besplatne motore, to nikada vise necemo videti posto smo dobro svi osetili koliko besmisla je imala takva moja i Draguljcetova akcija, kada niko od klubova nije hteo da se prikljuci, pa ni savez. A sada je svima zao sto klasa 50 gotovo da i ne postoji.O podmlatku da i ne govorim.Svi ste videli dobar recept a niko ga nije hteo pdrzati i prosiriti.Ja se sigurno necu dva puta tako prevariti.Razvijajte Moto sport sada vi drugi, ja cu malo da vozim i uzivam za promenu.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: ZALUŽANI

Postby Boža Jawa » Thu Jun 14, 2012 8:54 pm

quote]Pa to sam i sam konstatovao u prethodnom svom iskazu, ali ako nismo spremni da radimo i menjamo stanje onda cutimo i bar gledamo trke ili vrtimo kljuceve za druge. I to je bolje nego ne pojaviti se uopste.quote]
Pa i ja ne bezim od toga. Bio sam 3 dana 100% angazovan oko organizacije Kosutnjaka prosle godine.
Ja samo ne mogu da izdvojim dzak para za troskove ove sezone, kao ni prosle. I boze moj... Samo ne volim da me neko proziva zbog toga. Ko ima para i hoce da vozi: Svaka cast. Ja to nikada nisam komentarisao.
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: ZALUŽANI

Postby oli » Thu Jun 14, 2012 8:57 pm

Eee, jebemu miša... Ett, vidiš šta ti je sudba kleta, sada bih se ja tu odmah umiješao da nisam moderator, te objasnio vlastite stavove, ali jesam, pa ondak nemorem, nego moram čuvati red, mir, lik i djelo...(npr miloga moga admina Zell-a bih odro do kosti za njegov "alibi" komentar, u ovoj temi, jer dugo nisam vidio bespotrebnije promašen post....) Ali...Ostade mi samo da se obratim "moderatorski" forumašu Božo Jawa (nikako lično):
Boža Jawa wrote:Ipak bi se licno obratio Feniksu.Za mene je uvek bila enigma otkud nekome toliko para, pa jos plus vremena na pretek da se moze stalno palamuditi na ovom forumu. Ali Feniks to moze (naravno da ima i drugih clanova, ali ovde se obracam samo Feniksu). Pa dobro, njegova sposobnost u ovim smutnim vremenima poslednjih 20-estak godina... Ne stidim se da kazem da nemam ni jedno ni drugo(vreme+novac), a predpostavljam da neko ko ima oba, nece otkriti tajnu :) Samo ne mogu da razumem, da to neko nekome natura na nos, cak se ruga. Koga ti u stvari prozivas Fenikse? Ovo malo ljudi sto jos vozi klasik? Cela situacija bi trebalo da te raduje, sto manje ucesnika, lakse je do pehara.

Stoga za forumaša Božo Jawa, poruke su slijedeće:
-ako se misliš Feniksu ili bilo kome obratiti lično, pa obrati mu se baš tako "lično", nijesam baš siguran da je forumska forma primjerena;
-u građanske dužnosti spada: da prijavi nadležnoj ustanovi (npr Policiji) svako onaj tko (Božo Jawa) ima saznanja o "smutnim" radnjama bilo koga (Feniks), za kojega ta izravno saznanja ima, bez obzira o kojemu se vremenu radilo(smutna vremena, poslednjih 20-estak godina), jednako tako je i naša (forumaši) "građanska" dužnost da prijavimo tebe (Božo Jawa) jer imaš saznanja o istima, (a na ovaj način (objavom na forumu) si tu spoznaju podijelio s nama). Da skratimo ako misliš da je bilo tko učinio nešto "smutno" dužnost ti je i obaveza da ga prijaviš, ali ne ovdje na forumu (nemamo mi nažalost takove ingerencije) već negdje drugdje (npr Policija)... Pa ondak tako molim te i postupi...
-s ovim za pehare se potpuno slažem...

I da obično lopine (koje imaju vreme i novac) čuvaju tajnu pa zato i ne možeš znati kako... Pa lopovluk je zanat, gotovo ko i svaki drugi... Svak čuva tajne svoga zanata, nije to ništa čudno... Eto, prvi ja...
Zgoda koja se je desila, a dijelomično se podudara i s ovom temom: u prošloj sezoni jedan takmičar s licencom MSS "pao" je na granici s velikom količinom cigareta, prilikom saslušavanja pripadnicima MUP-a nakon detaljno opisanog procesa naveo i razlog zašto se bavi ovakvom rabotom, razlog je bio slijedeći: "vozim moto utrke, i za to mi je potreban novac jer je to jako skupo"...
A štaš sto ljudi sto ćudi... Ili se ti to Božo s nama šenlučiš???
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: ZALUŽANI

Postby Boža Jawa » Thu Jun 14, 2012 9:28 pm

oli wrote:... Ili se ti to Božo s nama šenlučiš???

Pa naravno da se senlucim. Ceo forum je postao senlucenje.
Samo, opet kazem, nema se vremena. A ima i drugih foruma. Zato, Sretno drugovi. Zabavljajte se :)))
Druzenje nastavljamo po boksovima raznih trkaslista. Veliki pozdrav
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: ZALUŽANI

Postby oli » Thu Jun 14, 2012 9:52 pm

Dobro da je tako, jer sam već mislio da ćemo morati zvati "miliciju"....
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: ZALUŽANI

Postby Boža Jawa » Thu Jun 14, 2012 10:03 pm

Uh, ja sam Zaluzane vozio nekad u bivsoj Jugi...
Nego , kako se iskljucuje sa clanstva na forumu? Marko, druze, nemoj da mi ne izadjes u susret.
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: ZALUŽANI

Postby feniks » Fri Jun 15, 2012 12:54 am

Boža Jawa wrote:................ Ipak bi se licno obratio Feniksu.
Za mene je uvek bila enigma otkud nekome toliko para, pa jos plus vremena na pretek da se moze stalno palamuditi na ovom forumu. Ali Feniks to moze (naravno da ima i drugih clanova, ali ovde se obracam samo Feniksu). Pa dobro, njegova sposobnost u ovim smutnim vremenima poslednjih 20-estak godina... Ne stidim se da kazem da nemam ni jedno ni drugo(vreme+novac), a predpostavljam da neko ko ima oba, nece otkriti tajnu :) Samo ne mogu da razumem, da to neko nekome natura na nos, cak se ruga. Koga ti u stvari prozivas Fenikse? Ovo malo ljudi sto jos vozi klasik? Cela situacija bi trebalo da te raduje, sto manje ucesnika, lakse je do pehara..............


Šta reći na ovaj post ? :think: ....da se ne radi o Boži,verovatno ne bih ni prokomentarisao ,ali ovako ipak moram.
Božo loše rešavaš rebuse.....moj savet ti je pozabavi se sa sobom,a ne brini brigu o drugima...manje boli glava.....
Moram još da te pitam,.....je si li ti na nekim lakim drogama,ili nešto slično ? Pojma nemam kako si se prepoznao u mom postu,na tebe uopšte nisam pomislio,...veruj mi na reč,ako hoćeš.......No svejedno.....interesuje me odakle ti informacije o mom finansijskom stanju i mom poslovanju,...da tako nešto kažeš? Radiš li možda i ti u UDBI,ili je to tvoja slobodna procena ? Sve što si rekao apsulutno ne odgovara istini.Ako ti imaš nekakva drugačija saznanja,...molim lepo,tvoja dužnost je da je izneseš pred zvanične organe,pa da odgovaram,ako si u pravu,kako kaže Oli,ali ako nisi,onda sam ja na potezu.
Pogotovo ne možeš da mi staviš primedbu na moje raspoloženje u smislu nedolaska na trke pojedinih trkača.Ja nisam vozio klase gde ima tri takmičara......,a ne vozim ih ni sada.Kada sam primetio opasnost u mojoj bivšoj klasi da se to desi,odmah sam pobegao iz nje.To što malo ljudi vozi u klasiku,nisam ja kriv,pa otuda i moji komentari zbog te situacije.
Pre bih mogao da okrivim za to stanje tebe,ili neke druge tebi sličnim,jer "nečinjenje" je takođe destruktivna pojava i upravo zbog toga se i dešava ovo o čemu smo počeli da pišemo.To je Petko13 lepo opisao i tu se apsolutno slažem sa njim.
Samo primetio sam da se i ti slažeš sa tim... :think: .To je malo čudno,jer ne ide jedno s drugim to što ti meni pišeš i ono što odgovaraš njemu na njegov post.Reagovao si,ničim izazvan s moje strane, na moj post kao malo dete,optužio me,oklevetao i sada hoćeš da odeš....e pa neće moći to tako brale....moraćeš da me argumentovano demantuješ......,ili će ostati zabeleženo da je sve što si izrekao laž..... :liar:
Last edited by feniks on Fri Jun 15, 2012 2:14 pm, edited 1 time in total.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Next

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron