Sta sme da se ugradi u suzuki gt 250

Moderator: babaos

Sta sme da se ugradi u suzuki gt 250

Postby baba zaneti » Sun Mar 25, 2012 12:21 pm

Postavljam pitanje zato sto sam mogao da zakljucim iz pregleda i razgovora da motorcikli nisu u seriskoj opremi koja je izasla sa modelom iste god. . 1 . mene konkretno zezaju plocice za suzuki i nemam gde da ih nabavim.
2 vidim da se voze i karburatori 32 milimetra - -sme ili ne. znam odgovor ako je iz tog vremena . delorto se nije menjao na izgled goodinama
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: Sta sme da se ugradi u suzuki gt 250

Postby petko13 » Sun Mar 25, 2012 11:12 pm

Plocice mozes da skrojis od nekih vecih, modernih trkackih komponenti( cp 911 npr.)Karburatori mogu biti bilo koje velicine ali klip mora biti okrugao i potezan sajlom ( nesme vakuum).Sve ostalo sto se tice rama , vesanja, tockova moze da se radi prema tehickim resenjima iz perioda i sa komponentama iz tog perioda.Izduv moze bilo koji.Sve u svemu , da izgleda starinski a da radi moderno.Osnivaci moto klasik trka, engleska organizacija IHRO pri oceni podobnosti motocikla za iste trke kada su u pitanju replike starih trkalica, primenjuju pravilo 20mph i 20 ft.To u prevodu znaci da tvoj motocikl da bi bio propusten na tehnickom kao replika mora da u prolazu brzinom od 20 mph( 32 kmh) potpuno lici na original i takodje isto kada je posmatran statican sa udaljenosti od 20 ft( 6 m.).Ako ne zelis da pravis nikakvu repliku starog trkackog motora onda montiraj najbolje delove iz perioda , po slobodnom izboru i vozi.Mozes biti potpunoo siguran da ce te neko protestvovati ako budes bio prvi, jer to je ovde na zalost postalo sredstvo za eliminaciju konkurencije, taman i da ti je motor cist ko suza.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Sta sme da se ugradi u suzuki gt 250

Postby baba zaneti » Sun Mar 25, 2012 11:48 pm

Hvala prijatelju na informacijama . Blizi se pocetak sezone pa cemo se videti i popiti neko pice u znak moje zahvalnosti . ovih dana zavrsavam sa spremanjem motora pa cu objaviti kakvi su ishodi moje sprave . pozdrav
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: Sta sme da se ugradi u suzuki gt 250

Postby Boža Jawa » Mon Mar 26, 2012 1:03 am

petko13 wrote:Mozes biti potpunoo siguran da ce te neko protestvovati ako budes bio prvi, jer to je ovde na zalost postalo sredstvo za eliminaciju konkurencije, taman i da ti je motor cist ko suza.

To je nazalost potpuno tacno :(
Imao sam retku privilegiju da prisustvujem sastanku oko davanja komentara na pravilnik (organizovao Senior). Pokusao sam da predlozim jednu varijantu, ali potpuno bez uspeha. Draguljce slusa iskljucivo sebe, Gedza takodje...Igor me je barem saslusao. Predlog je bio vrlo jednostavan: Svi prigovori na ispravnost motorcikla mogu se uloziti najkasnije pre pocetka prvog treninga. Posle treninga i trke moze se uloziti prigovor samo na nedozvoljenu kubikazu, i eventualno broj brzina (ono sto se ne moze spolja vizuelno uociti). Mizerno je diskvalifikovati nekoga ko se vozio zestoko, trudio se, rizikovao i ostavio rivale za ceo krug, zbog nekog tehnickog detalja koji nije nesto posebno znacajan.
To bi pomoglo i Baba Zanetiju i svima koji imaju bilo kakve nedoumice oko ispravnosti svoga motorcikla.
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: Sta sme da se ugradi u suzuki gt 250

Postby petko13 » Mon Mar 26, 2012 7:03 am

Baba Zaneti,srecno sa radovima, na pocetku sezone mnogo je detalja nejasno , i zato mislim da je najbolje krenuti sa sto jednostavnijim i jeftinijim resenjima. Kasnije se stvari iskristalisu i lakse ti je da nacinis pravi izbor. Nemoj se puno brinuti za estetiku. Jednostavnost,funkcionalnost i bezbednost neka su ti uvek prvo na umu i bice to na kraju dobar motor.
Last edited by petko13 on Mon Mar 26, 2012 5:18 pm, edited 1 time in total.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Sta sme da se ugradi u suzuki gt 250

Postby krsta63 » Mon Mar 26, 2012 7:40 am

petko13 wrote:Plocice mozes da skrojis od nekih vecih, modernih trkackih komponenti( cp 911 npr.)Karburatori mogu biti bilo koje velicine ali klip mora biti okrugao i potezan sajlom ( nesme vakuum).Sve ostalo sto se tice rama , vesanja, tockova moze da se radi prema tehickim resenjima iz perioda i sa komponentama iz tog perioda.Izduv moze bilo koji.Sve u svemu , da izgleda starinski a da radi moderno.Osnivaci moto klasik trka, engleska organizacija IHRO pri oceni podobnosti motocikla za iste trke kada su u pitanju replike starih trkalica, primenjuju pravilo 20mph i 20 ft.To u prevodu znaci da tvoj motocikl da bi bio propusten na tehnickom kao replika mora da u prolazu brzinom od 20 mph( 32 kmh) potpuno lici na original i takodje isto kada je posmatran statican sa udaljenosti od 20 ft( 6 m.).Ako ne zelis da pravis nikakvu repliku starog trkackog motora onda montiraj najbolje delove iz perioda , po slobodnom izboru i vozi.Mozes biti potpunoo siguran da ce te neko protestvovati ako budes bio prvi, jer to je ovde na zalost postalo sredstvo za eliminaciju konkurencije, taman i da ti je motor cist ko suza.

Saša nisi u pravu što se karburatora tiče. Može da koristi vakumske (glupo je na cvaji ali govorim uopšteno).
Attachments
1980-honda-cx500-3.jpg
1978 PRODUKCIJA
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Sta sme da se ugradi u suzuki gt 250

Postby petko13 » Mon Mar 26, 2012 8:49 am

Kod nas u pravilniku nije definisano, znam da su postojali. Ali ih Alpe-adria i sl. pravilnici izricito zabranjuju.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Sta sme da se ugradi u suzuki gt 250

Postby baba zaneti » Tue Mar 27, 2012 11:43 pm

Plocice kupljene original . :D Fala bogu imao je 3 -t racing Todorovic iz Balosave kod Kragujevca na stanju. Ostalo od nekad :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm


Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron