Tank slapper i speed wobble

Moderator: babaos

Re: Tank slapper i speed wobble

Postby feniks » Sun Nov 13, 2011 8:55 pm

Na sličan način sam i sam ulazio u izradu mojih projekata.Znam tačno koliko me šta košta i od toga me boli glava.Svakako sam radio i na svojoj težini,a da ne izostavim zadovoljstvo druženja koje Igor pominje.Za ozbiljnije rezultate,pošto su se klase evidentno je,ubrzale,treba i profesionalniji pristup,ako ništa drugo radi same bezbednosti.Sve improvizacije tipa gore navedene su isključene,pa čak i opasne,kada se uzme ovo u obzir.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Tank slapper i speed wobble

Postby igor » Mon Nov 14, 2011 12:11 am

oli wrote:Imam ja za tebe jedan prijedlog...
Sudeći po tvome postu najbolje bi bilo da tebi tamo iza samoga agregata, a ispod sica, i ispred zadnjega točka, u tome prostoru konstruiramo i umetnemo jednu malu policu koja bi ti služila da u nju staviš vino i rakiju...Znači jedna mala polica za vino i rakiju...


A sudeci po tvojim dosadasnjim postovima... ali 'ajde neka...

Vidi, ako bi trebalo da biram izmedju te police koju pominjes sada i merenja temperature, pritiska i vlažnosti vazduha za nekoliko godina unazad, za svaku stazu posebno, pa sve to nekako preracunati kako bi dosli do pravog setovanja motora, sto si predlagao u prethodnom postu - znaci, ako vec mora da se bira, bolje polica.
Samo, imam primedbu na mesto koje si predlozio, nemoj iza samog agregata, osmisli negde gde se nece toliko grejati...

Mogu samo da zamislim sta bi bilo da se procuje da neko od nas godinama meri temperaturu i vazdusni pritisak i vlaznost na Bukulji na primer, pa u Vrscu, pa na Batajnici, i to kao nesto racuna i na osnovu toga podesava motor. U najboljem slucaju ne bi dobio pozitivnu lekarsku potvrdu na osnovu koje se vadi licenca.
igor
 
Posts: 165
Joined: Wed Jan 28, 2009 5:52 pm
Location: Beograd

Re: Tank slapper i speed wobble

Postby krsta63 » Mon Nov 14, 2011 12:19 am

Igore, veruj da je bilo takvih i ranije. Oni su pobedjivali a vi ste se druzili. :shhh:
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Tank slapper i speed wobble

Postby igor » Mon Nov 14, 2011 1:07 am

Zbog toga nisu pobedjivali, sigurno. Zbog neceg drugog mozda - da.

Jer, niti se trke svake godine na odredjenoj stazi odrzavaju u isto vreme (sem Batine na Bukulji, dok je bio ziv i organizovao), niti ima ikakve garancije da ce cetvrte godine biti isto vreme kakvo je bilo prethodne tri. Jos manje ima garancije da ce vreme cetvrte godine biti u vrednostima nekakvog proseka prethodne tri godine.
Znaci, sto se tice vremenskih uslova, oslanjati se na prosek proteklih nekoliko godina je - glupost.
Znatno je sigurnije i efikasnije pogledati vremensku prognozu par dana pred trku, pa ako treba to uzeti u obzir, jer je znatno sigurnije od podatka kakvo je vreme bilo tog dana pre nekoliko godina.
igor
 
Posts: 165
Joined: Wed Jan 28, 2009 5:52 pm
Location: Beograd

Re: Tank slapper i speed wobble

Postby krsta63 » Mon Nov 14, 2011 1:23 am

Uffff, pocetne parametre ima, ne luta. Nadmorska visina se ne menja, ona je konstanta. Prenosni odnos, tu je negde, zavisi sta je radio na motoru u medjuvremenu. Temperatura vazduha, lepo upisana za svaku godinu i svaku stazu ( i oko dizni nece mnogo da luta). Subjektivni osecaj kako ga je ranije slusao motor za vreme trke (npr viljuska spustena za 3mm) i na kraju vreme ostvareno u trci. Cela enciklopedija.
Da se razumemo ja sam onaj model koji je u dilemi dal da pojede celo prase ili samo pola. A motor, uvek preliven gorivom da ne napravim stetu. Sto se ciklistike tice, pa pricacu sa njim u toku trke i vozicu ga koliko on moze. :character-blues:
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Tank slapper i speed wobble

Postby oli » Mon Nov 14, 2011 1:30 am

Znači trebamo za sada već dvije male police za vino i rakiju...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Tank slapper i speed wobble

Postby krsta63 » Mon Nov 14, 2011 1:36 am

Da, nakon trke. Ali stocic sa icem i picem. Ni ja nisam blesav, skupljam podatke. Posto se pojavljujem prvi put na odredjenim stazama moram da lutam.
Ali siguran sam da se bolje provodim od kibicera (mama, mama, vidi onog ciku kako vozi, tako cu i ja kada uplatim jos neku skolicu voznje, jel da?)
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Tank slapper i speed wobble

Postby oli » Mon Nov 14, 2011 1:44 am

Dogovoreno, na idućoj utrci po tvojoj želji, vino i rakija su moja briga...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Tank slapper i speed wobble

Postby krsta63 » Mon Nov 14, 2011 1:46 am

Moja klopa. Makar da smirimo duhove :D
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Tank slapper i speed wobble

Postby feniks » Mon Nov 14, 2011 12:16 pm

.........a mene ste izostavili????? :shock: :snooty:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Tank slapper i speed wobble

Postby oli » Mon Nov 14, 2011 12:20 pm

Znači tri male police za vino i rakiju...Evo Marko je otvorio jednu temu, koja je rezultirala zanimljivo.Polako zapravo dolazimo do varijante set-up-a za koji su svi zainteresirani, iako je to za sada samo tri ali vidimo da taj broj svakim danom teži k beskonačnosti...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Tank slapper i speed wobble

Postby feniks » Mon Nov 14, 2011 12:26 pm

Štedi na polici....mene interesuje dan posle.... :mrgreen:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Previous

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron