Krizevci

Moderator: babaos

Re: Krizevci

Postby feniks » Wed Jul 13, 2011 3:20 pm

Pa kada asvalt nije klizav,ni ja nemam problema sa okolinom.... :mrgreen:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Krizevci

Postby 69 » Wed Jul 13, 2011 6:50 pm

feniks wrote:Pa kada asvalt nije klizav,ni ja nemam problema sa okolinom.... :mrgreen:


:handgestures-thumbup: :mrgreen:
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Krizevci

Postby Zel99 » Wed Jul 13, 2011 7:52 pm

feniks wrote:Pa kada asvalt nije klizav,ni ja nemam problema sa okolinom.... :mrgreen:

Uvek je klizav, samo je stvar kriterijuma. U stvari najgore je kad sliznes na asfaltu koji nije klizav :shock:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Krizevci

Postby feniks » Wed Jul 13, 2011 10:10 pm

Zel99 wrote:Ne znam tacno, ali broj nesreca nije smanjen proporcionalno bezbednosti staza................


Kako nije?....Jeste,jeste.....samo nisi onda baš dobro informisan....Drastično je smanjen broj nesreća,a pogotovo onih najtežih.....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Krizevci

Postby Zel99 » Wed Jul 13, 2011 10:33 pm

feniks wrote:
Zel99 wrote:Ne znam tacno, ali broj nesreca nije smanjen proporcionalno bezbednosti staza................


Kako nije?....Jeste,jeste.....samo nisi onda baš dobro informisan....Drastično je smanjen broj nesreća,a pogotovo onih najtežih.....


Moguce, znam da u automobilizmu jeste jer se mnogo uradilo na bezbednosti samog vozila. Cini mi se da u motociklizmu nije napravljen takav pomak, jer samo vozilo manje utice. Staze su bezbednije i pristup ljudi profesionalniji, ali verovatno se to najvise odnosi na vrhunski sport. Nisam siguran da je na ostalim nivoima sve tako dobro, jer budzeti progresivno padaju. Verujem da ni masovnost nije kao nekada sto takodje utice na bezbednost. Hocu reci da sama staza nije jedini uticajni faktor.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Krizevci

Postby 69 » Thu Jul 14, 2011 6:20 pm

Zel99 wrote:Uvek je klizav, samo je stvar kriterijuma. U stvari najgore je kad sliznes na asfaltu koji nije klizav :shock:
Attachments
32.jpg
38.jpg
41.jpg
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Krizevci

Postby feniks » Thu Jul 14, 2011 6:46 pm

Zel99 wrote:Moguce, znam da u automobilizmu jeste jer se mnogo uradilo na bezbednosti samog vozila. Cini mi se da u motociklizmu nije napravljen takav pomak, jer samo vozilo manje utice. Staze su bezbednije i pristup ljudi profesionalniji, ali verovatno se to najvise odnosi na vrhunski sport. Nisam siguran da je na ostalim nivoima sve tako dobro, jer budzeti progresivno padaju. Verujem da ni masovnost nije kao nekada sto takodje utice na bezbednost. Hocu reci da sama staza nije jedini uticajni faktor.



Ma jeste Zell,ali to ne znači da ne može više i bolje,....da nabrajam?.....kvalitenija nam je oprema,a time i bezbednija,motori su nam tehnički,sve bolji i bolji (ima i izuzetaka,naravno kao i svugde),Staze su nam manje-više prilagođene brzinama(primer,.. Kraljevo....u starom krugu svake godine je neko poginuo,a ovaj skraćeni se pokazao mnogo sigurniji po tom pitanju),aerodromi su definitivno najbezbednije piste,a što se tiče masovnosti takmičara,tu bezbednost nije ugrožena,jer propusna moć bilo koje staze je bar dva puta veća od broja takmičara koji se pojave na startu.(nažalost).To važi i za gledaoce,......na sreću svi beže kada nas vide,pa nemamo koga da gađamo... :mrgreen:
Da ne bi dalje išli u pravcu dokazivanja ovih momenata,sa aspekta bezbednosti takmičara,završi ću sa činjenicom da bezbednost ipak zavisi najviše od pređenih kilometara svakog takmičara.Ipak smo mi prostata kup,pa nam kilometri ne predstavljaju problem,kao ni brzina..... :mrgreen:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Krizevci

Postby feniks » Thu Jul 14, 2011 6:50 pm

69 wrote:...............



Jeli bilo još padova kao ovaj...što si ga tako lepo propratio,ako se ne varam,........ili si bacao pogled na konkurenciju...
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Krizevci

Postby 69 » Thu Jul 14, 2011 7:21 pm

feniks wrote:
69 wrote:...............



Jeli bilo još padova kao ovaj...što si ga tako lepo propratio,ako se ne varam,........ili si bacao pogled na konkurenciju...



Samo pogled na pratioce.
Ima neki mali filmić sa te utrke. Loše kvalitete, ali ipak gledljivo...

http://www.youtube.com/user/emil3469?fe ... FCnWwkRp5w
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Krizevci

Postby feniks » Thu Jul 14, 2011 8:24 pm

Dobro si ti cepao,s obzirom da ti je zadnjica šetala po asvaltu.....imaš jak motor,....van konkurencije,očigledno....čestitam. :clap: Samo mi nije jasno kada te je ona 100-ka obišla,jer kako mi se čini on je u plasmanu bio ispred tebe,ili se varam....(jako se loše vidi).
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Krizevci

Postby 69 » Thu Jul 14, 2011 10:27 pm

Mjesane su snimke treninga i utrke, pa je tesko poloviti...
Kada su iza mene, kao na treningu, ne mogu naprijed, medjutim, startali su utrku ispred mene i ja im ne mogu nista.
Postoje tocno odredjeni uski dijelovi ceste na kojima mozes ubrzati, a da ne previse ne vrtis u prazno. Ako si van toga uskog traga, stojis u mjestu, a motor vristi. Mozda ti se zato cini da sam puno brzi prilikom ubrzanja, a i kamerica vara u procjeni udaljenosti.
No, bilo kako bilo, decki su brzi u gradu!
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Krizevci

Postby feniks » Thu Jul 14, 2011 10:35 pm

Da primetio sam,ali ni ti nisi pod manom....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Krizevci

Postby waronig66 » Fri Aug 05, 2011 10:34 pm

waronig66
 
Posts: 161
Joined: Sat Mar 12, 2011 8:49 pm
Location: Podsused-Zagreb

Previous

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron