Trkacki saveti

Moderator: babaos

Re: Trkacki saveti

Postby babaos » Thu Aug 11, 2011 10:14 pm

feniks wrote:
oli wrote:
feniks wrote:..ajde da ti pomognem prijatelju,da ne lutaš mnogo,mada ne zaslužuješ,jer napadaš kao osica...evo ti linkMSS-a,skini poseban pravilnik takmičenja i na strani 25 imaš o tome malo,pa prolistaj....

http://www.mss-motosavezsrbije.com/pravilnici

...ako ti ni to nije dovoljno,... reci ima još....

Pomozi zapravo sebi i svima oko sebe... MSS je taj dokument napisao latinicom, a službeno mora biti ćirilicom, eto to za početak...MSS u tome dokumentu, spominje riječ organizator, a klubovi u svojoj registraciji pod djelatnosti imaju uglavnom upisano takmičar a ne organizator... I šta ćemo sada???
-91.11 je djelatnost koja je vezana za takmičenje klubova za koju piše da ISKLJUČUJE bilo koju drugu djelatnost, znači takmičiti se možeš ali organizirati takmičenja ne;
-91.12 je djelatnost kojom je definirana mogućnost organizacije takmičenja;
Da bi neko se mogao baviti organizacijom, mora biti tako i registriran...
I drugar moj ne napadam ja tebe, već ovdje svima koje to zanima tumačim pravno-sportske regulative... Besplatno...A ti ako se ne slažeš, pogledaj klupsku dokumentaciju, zatim dokumentaciju od saveza, i sam ćeš se na kraju početi slagati s mojom ludom glavom... Jer zakon se može tumačiti samo jednoznačno...A žaliti ćemo svakao barem zajedno...



Oli,....već me počinješ zabrinjavati.....ali ajde da počnemo redom...

-Kao prvo.....službeno pismo u Srbiji je i latinica i ćirilica,ako ne veruješ pročitaj Ustav i druge regulative koje uređuju tu materiju....
-Kao drugo ne mogu da verujem da nisi znao pročitati latinicu,možda da je napisano ćirilicom,ali napisano je latinicom,pa opet......evo citat sa 25 strane......" Takmičenja mogu da organizuju organizacije članice MS Srbije. "....
...dakle mogu da organizuju članice,...članice su dakako klubovi koji su platili kotizaciju i time je ta dilema koju navodiš rešena.
-treće delatnost koju navodiš pada u 93. grupu, a ne u 91. po zvaničnom šifarniku delatnosti u Srbiji.....

citat izvoda šifarnika:

93 Sportske, zabavne i rekreativne delatnosti
931 Sportske delatnosti
9311 Delatnost sportskih objekata
9312 Delatnost sportskih klubova
9313 Delatnost fitnes klubova
9319 Ostale sportske delatnosti
932 Ostale zabavne i rekreativne delatnosti
9321 Delatnost zabavnih i tematskih parkova
9329 Ostale zabavne i rekreativne delatnosti

..,ili 92622 Nepomenute sportske aktivnosti

Ako trebaju dodatna objašnjenja,na raspolaganju sam,naravno ako znam.... :mrgreen:...a na kraju krajeva imamo mi pravnika ovde,a to je kolega iz Vršca,pa neka se oglasi po ovom pitanju,i da svoj stručni komentar,bio bih mu zahvalan.




:clap:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Trkacki saveti

Postby oli » Fri Aug 12, 2011 2:55 am

Zlikovac, opasan si ti lik, ali po sebe, pravi materijal za funkcionera, tamo trebaju takvi koji puno govore a ništa ne kažu, a pogotovo ništa ne obećaju. Kada mi se kćer bude udavala ne bi volio da mi takvi dođu u prošnju...

Oli,....već me počinješ zabrinjavati.....ali ajde da počnemo redom...
Ti mene uopće ne brineš, ali da ajde da počnemo redom...

-Kao prvo.....službeno pismo u Srbiji je i latinica i ćirilica,ako ne veruješ pročitaj Ustav i druge regulative koje uređuju tu materiju....
Pročitao sam ustav i druge regulative koje uređuju tu materiju, znači ispunio sam zadatak koji si mi zadao, odavno i pratim to redovito kao i sve promjene... Kako sam ti već sklon, neću ti zadavati nikakve zadatke za domaći, samo ću neke činjenice rastumačiti dublje a ne površno...
Ovo o čemu ti govoriš je točno, ali odnosi se na građansku upotrebu, a ne i na sva službena tijela...
Primjeri:
-zabranjeno je hodati ulicom gol (nag), svi koji se kreću po javnoj površini moraju biti obučeni, policajci su isto ljudi i oni moraju biti obučeni, ali u uniformu (znači nije za sve jednako), da bi uniforma bila priznata kao uniforma, mora na sebi imati jasno istaknute oznake (grb, natpis policija, epolete...) ako to nema onda nije uniforma... A može policajac biti i u civilnoj odjeći, a da je to zapravo uniforma (trenutak kada se identificira iskaznicom ili značkom, službenima naravno, a ne nekim tamo boračkim)... Ett, vidiš zakon je čudan, ali je takav...
Službeni jezik u Srbiji je srpski, govori se "ekavicom", a recimo eto baš u Subotici je službeni jezik i hrvatski, a službeno je dopušteno i jednakopravno govoriti i pisati ijekavicom...Ettt, sada po tvom generalnom i uopćenom stavu, jer to Subotica nije u Srbiji? Niš se ne boj u Srbiji je ali eto vidiš neke stvari su propisane u nekoliko slojeva, a ne samo površinski...
MSS spada koliko god to nekima bilo smiješno u državne institucije, koje su u resoru sport i kultura, a spada samo zato jer je to krovna organizacija sa moto sport u zemlji...
-Kao drugo ne mogu da verujem da nisi znao pročitati latinicu,možda da je napisano ćirilicom,ali napisano je latinicom,pa opet......evo citat sa 25 strane......" Takmičenja mogu da organizuju organizacije članice MS Srbije. "....
Kada ovdje neke tekstove vidim, razumijem ih jedino ako ih pročitam unatraške...Što s tvojim tekstom nije slučaj, ali taj zadatak sam već i ranije proučio i nije to potpuno dorečeno, samim time i neke regulative nisu definirane čvrsto a trebale bi biti...Recimo, ti kao vozač, što je tvoj službeni naziv u članstvu MSS, moraš uplatiti godišnju mislim da se to kod vas zove članarina, a kod nas je kotizacija , tada ti se ako si zadovoljio još neke uvjete izdaje licenca, da se možeš takmičiti u točno određenom razredu ili razredima takmičenja, naoko to zvuči vrlo suvislo, ali samo naoko, ali pri tome MSS, nema nikakvu obavezu organizirati niti jedno takmičenje. A opet s druge strane je zakonom zabranjeno naplaćivati "maglu"...Prema tome vidiš da sve nije bajno niti jednoznačno određeno kako bi trebalo biti...
Recimo jedan drugi primjer, zbog kojega će se neki samozvani organizatori srušiti u nesvijest: kao organizator nekoga događaja (sport, estrada,zapravo bilo šta) gdje se očekuje dolazak posjetitelja te se prodaju i naplaćuju ulaznice (a recimo u Batajnici je bilo tako, bili smo ako me sjećanje nije izdali zajedno) mora biti definirano točno koliko ima mjesta, kakva su ona stojeća ili sjedeća, te to naravno na ulaznicama mora biti jasno vidljivo, jednako tako na ulaznicama mora biti još nekoliko obavijesti, obično su to neke upute i sigurnosni naputci.Naravno da sve ulaznice moraju biti numerirane...Sva mjesta ne moraju biti numerirana, ali ulaznice moraju... Jednako tako mora biti osiguran dovoljan broj parkirnih mjesta. To su sve propisi u kojima je vidljivo što i kako treba učiniti.Gotovo da niti jedan nije ispunjen u cijelosti...
Izvor električne energije koji se koristi na trkalištu, mora biti atestiran, jednako tako i uzemljenje, tvoj agregat je ne brini se atestiran, ali svi ostali izvori iz koji se napajaju razglasna i starterska oprema nije...

...dakle mogu da organizuju članice,...članice su dakako klubovi koji su platili kotizaciju i time je ta dilema koju navodiš rešena.
...dakle evo sada za tebe jedno pitanje, ako to već mogu po tvome da organiziraju članice, ona bi po tvome tumačenju utrku mogao i ti da organiziraš, jer i ti si član MSS kao i ostali...
Nemam ja tu nikakvih dilema, niti dilema može uopće biti, jer zakon je jednoznačno određen, pa tako niti ne postoji ništa što bi se trebalo rješavati...
-treće delatnost koju navodiš pada u 93. grupu, a ne u 91. po zvaničnom šifarniku delatnosti u Srbiji.....

citat izvoda šifarnika:

93 Sportske, zabavne i rekreativne delatnosti
931 Sportske delatnosti
9311 Delatnost sportskih objekata
9312 Delatnost sportskih klubova
9313 Delatnost fitnes klubova
9319 Ostale sportske delatnosti
932 Ostale zabavne i rekreativne delatnosti
9321 Delatnost zabavnih i tematskih parkova
9329 Ostale zabavne i rekreativne delatnosti

..,ili 92622 Nepomenute sportske aktivnosti

Ako trebaju dodatna objašnjenja,na raspolaganju sam,naravno ako znam.... :mrgreen:...a na kraju krajeva imamo mi pravnika ovde,a to je kolega iz Vršca,pa neka se oglasi po ovom pitanju,i da svoj stručni komentar,bio bih mu zahvalan.

Pa eto kada si se sada već potrudio, i izdvojio ovo, nije li ti jasnije, da pod djelatnost sportskih klubova ne spada organizacija takmičenja...A MSS ne može svoju djelatnost prenijeti na druge... I ovo je na žalost ili na sreću regulirano zakonom o upravnim poslovima...
E sada, ako smo rekli da se treba čistiti od glave bez obzira odakle smrdi, potpuno je jasno pa i tebi Feniksiću moj mili zlikovčiću, znaš ti vrlo dobro o čemu ja govorim...
Samo sada u duhu tvoga sviračko-orkestarskoga okruženja lagano podbadaš i provociraš...
Zaključak prve runde rasprave bi mogao biti slijedeći: Ne postoji mogućnost regularnoga takmičenja u ne regularnim uvjetima (uslovima iliti okruženju) to je valjda svima jasno...

Da bi takmičenje bilo regularno, prvo sve ostale popratne aktivnosti moraju biti regularne, da bi se u njima moglo održćati i regularno takmičenje...
Jasno je to sve i tebi samo si sada ovom raspravom zapravo nagnao mene da to napišem, da ti ne bi morao, valjda...
Last edited by oli on Fri Aug 12, 2011 11:52 pm, edited 3 times in total.
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Trkacki saveti

Postby oli » Fri Aug 12, 2011 3:01 am

greška
Last edited by oli on Fri Aug 12, 2011 4:56 pm, edited 1 time in total.
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Trkacki saveti

Postby oli » Fri Aug 12, 2011 3:06 am

Malo je forum poludio i isključio neke opcije tako da ću postove dopisti sutra ako se to ispravi....
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Trkacki saveti

Postby feniks » Fri Aug 12, 2011 9:11 am

Pa ja sam amater za tebe... :shock: .....ti si ta osoba koju bi ja voleo imati kada budem udavao ćerku.... :lol: :lol: :lol: /sa moje strane crte/

Sve je tačno,a ništa nije tačno.....Sve što sam ja rekao je tačno u ovoj temi,i sve što si ti rekao je tačno, samo u drugoj temi...ccccccccc....idem ja šrafiti... :whistle:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Trkacki saveti

Postby babaos » Fri Aug 12, 2011 10:10 am

Zel99 wrote:
feniks wrote:Pa što si zapeo za to??? ..........pusti Zella-a....on nije jurio za tim,...njemu su samo uvalili....doduše nije se bunio,........a što bi,...kada se drugi otimaju... :mrgreen:

Jako sam se veselio peharu :mrgreen: i mislim da ni jedan do sad nisam toliko zasluzio. Sreca da nije kontra pravilnika pa mogu da ga zadrzim. Steta samo sto se umetnicki dojam (ocenjen desetkom od direktnog takmaca) ne moze bodovati bez obaveznog programa. To je cena emotivnog pristupa, a ne racionalnog kako to vec biva sa titulama... :)



Učtivo je započeti sa manje zahtjevnim stvarima.Priznao si enormno razveseljavanje zbog pehara.Dobro.I ostao živ,zdrav,sit što i nije loše ali ostavio si mene u šoku,nezadovoljnog i iznenađenog.Znam šta je vjera i znam vjerovati ali u ovo nikako ne mogu povjerovati ni nakon dva dana...Ja sam zbog toga uzbuđen a ti živ,zdrav i sit.Dobro.Nitko ti ništa nemože.Ni mi ovdje na forumu.Ni ostali kolege natjecatelji.Ali pričekajmo mali odmak pa da se tako suočiš sa nematerijalnim dijelom sebe i kad razmisliš o tome šta si napisao u ovom postu kojeg sam citirao već dva puta.I još ću tko zna koliko.Znaš li zašto?Ne zbog tebe.Nismo važni ni ti ni ja.Ne mogu spavat dubokim zimskim snom kad netko ovako govori...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Trkacki saveti

Postby stanko61 » Fri Aug 12, 2011 10:34 am

pusti ga Zel,, nema on pojma, nije u fabuli, nezna nas moto za ovu godinu kojim se vodimo za napredak u MC, sve vodi u dobrom pravcu, na zalost to jos neki ne vide,, npr baba,, da bi se sve kvalitetno izgradilo prvo i prvo trebaju dobri temelji, pa onda gradi koliko zelis,, nevalja na brzinu, to je kula od karata, prvi vetar i cao, baba bi trebalo to da zna, ali,, ali sto cu mu ja?????? :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Trkacki saveti

Postby babaos » Fri Aug 12, 2011 1:51 pm

Tebe treba stavit pod kontrolu.Smetaš nam da se dopisujemo...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Trkacki saveti

Postby babaos » Fri Aug 12, 2011 1:53 pm

stanko61 wrote:pusti ga Zel,, nema on pojma, nije u fabuli, nezna nas moto za ovu godinu kojim se vodimo za napredak u MC, sve vodi u dobrom pravcu, na zalost to jos neki ne vide,, npr baba,, da bi se sve kvalitetno izgradilo prvo i prvo trebaju dobri temelji, pa onda gradi koliko zelis,, nevalja na brzinu, to je kula od karata, prvi vetar i cao, baba bi trebalo to da zna, ali,, ali sto cu mu ja?????? :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:



Jesi pisao nekad domaću zadaću iz srpskog,dnevnik,podsjetnik,ljubavno pismo,molbu,žalbu...? :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Trkacki saveti

Postby feniks » Fri Aug 12, 2011 2:08 pm

Taman sam rekao ženi da baci kotlić na vatru......a ono ovde već krčka... :lol:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Trkacki saveti

Postby oli » Fri Aug 12, 2011 4:59 pm

Predlažem da malo odmorimo s propisima i sličnim regulativama...
Treba ispratiti utakmicu Stanaka&Babaosa&Zell-a do kraja... Mislim da je zlikovčić Feniksić, ovdje zapravo arbitar, ali ne u nogometnom smislu kao sudac, već zapravo kao delegat... Nevidljiv a o njemu sve ovisi i bez njega se utakmica ne može igrati... I svakako on će dodijeliti pehar na kraju ali onome kome on misli da treba, bez obzira na okolnosti...
Nema šta zlikovac, pravi...A i moj drug...
Osjećam da je to jako zanimljivo....
Last edited by oli on Fri Aug 12, 2011 11:57 pm, edited 1 time in total.
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Trkacki saveti

Postby Zel99 » Fri Aug 12, 2011 5:06 pm

babaos wrote:
Zel99 wrote:
feniks wrote:Pa što si zapeo za to??? ..........pusti Zella-a....on nije jurio za tim,...njemu su samo uvalili....doduše nije se bunio,........a što bi,...kada se drugi otimaju... :mrgreen:

Jako sam se veselio peharu :mrgreen: i mislim da ni jedan do sad nisam toliko zasluzio. Sreca da nije kontra pravilnika pa mogu da ga zadrzim. Steta samo sto se umetnicki dojam (ocenjen desetkom od direktnog takmaca) ne moze bodovati bez obaveznog programa. To je cena emotivnog pristupa, a ne racionalnog kako to vec biva sa titulama... :)



Učtivo je započeti sa manje zahtjevnim stvarima.Priznao si enormno razveseljavanje zbog pehara.Dobro.I ostao živ,zdrav,sit što i nije loše ali ostavio si mene u šoku,nezadovoljnog i iznenađenog.Znam šta je vjera i znam vjerovati ali u ovo nikako ne mogu povjerovati ni nakon dva dana...Ja sam zbog toga uzbuđen a ti živ,zdrav i sit.Dobro.Nitko ti ništa nemože.Ni mi ovdje na forumu.Ni ostali kolege natjecatelji.Ali pričekajmo mali odmak pa da se tako suočiš sa nematerijalnim dijelom sebe i kad razmisliš o tome šta si napisao u ovom postu kojeg sam citirao već dva puta.I još ću tko zna koliko.Znaš li zašto?Ne zbog tebe.Nismo važni ni ti ni ja.Ne mogu spavat dubokim zimskim snom kad netko ovako govori...


Svaki takmičar koji je uplatio upisninu i prošao tehnički pregled i verifikaciju
smatraće se da je startovao je na trci. Takmičari u klasi koja se ne boduje,( iz
tehnickih razloga, nema dovoljan broj takmicara, min 3 ) imaju pravo na pehar i
rekord staze ali se njihov plasman ne uzima za plasman klubova.
Takmičari koji na kružnoj trci, u okviru ODKP, ne izvezu trku do kraja,odnosno ne
završe je,ne boduju se u konačnom plasmanu tog takmičenja (takmičar koji je
izvezao više od 51% trke i u roku najkasnije 5 minuta posle prvo plasiranog prošao
ciljem pod crno-belom finiš zastavom smatraće se da je završio trku) i imao bi pravo
na ostvaren plasman i bodove.
Nema spajanja klasa.


Dakle sve je po pravilniku, bodova=0, pehar moze i uz to sam svojom upisninom omogucio takmacima da uzmu pregrst bodova. Da sam lepo ostao u kuci, manjkao bih pehar, ali bi i dalje bio u velikoj bodovnoj prednosti iz razloga nebodovanja klase. Nikada takve stvari necu da radim jer moji motivi za ucesce u Moto Klasiku nemaju nikakve veze sa titulama i sampionatima. Naprotiv, svaki put kada se dodeljuju priznanja imam makar blagu dozu neprijatnosti zato sto to dozivljavam kao cirkus koji ne prilici mojim godinama i karakteru. To je cisto unutrasnja stvar i ne osecam potrebu da to prenosim na druge. Neka svako to dozivljava kako hoce. Naravno da sam bio cinican kada sam pominjao sopstveno veselje, narocito sto su se uboji ohladili pa moj osmeh nalicu vise lici na facijelni grc. Ako bi ti pehar bio draga uspomena, spreman sam da ti ga dam, ali nikako ne prihvatam da ga nisam zaradio i ako ce ti biti dokument kao nezasluzeno ordenje, moraces da ga ukrades.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Trkacki saveti

Postby stanko61 » Fri Aug 12, 2011 5:17 pm

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Trkacki saveti

Postby babaos » Fri Aug 12, 2011 6:02 pm

Odgovor na zellov post.Nije mi dozvolio citiranje.

Zašto...?! Želim ga imati regularno.Hoću da ga platim...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Trkacki saveti

Postby stanko61 » Fri Aug 12, 2011 6:17 pm

smesno, da nije strasno :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

PreviousNext

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron