Bilo jednom '90 i neke

Moderator: babaos

Bilo jednom '90 i neke

Postby Boki Ar » Tue Jan 18, 2011 4:33 am

Te večeri, već je bilo prilično kasno. Neki koji su ovce izgubili, pospali su.

Odgovaram na telefonski poziv sa: "Slušam te, prijatelju".
Sa druge strane "žice" - Draxi. Ide se u Bugarsku, Pleven. Valja ići kod Stankare po onaj veliki kombi,
Mercedesov, bolje rečeno manji kamion.

Sedamo u njegovog Yuga, palimo. Svi znate koliko je mrzeo duvan, malo sam se uzdržavao uz put.
Pričamo, zezanje, smejanje. Stižemo u šumarak, "Mercedes" na "klocnama". Nituju se paknovi. Derviš radi, ostali pijuckaju, razgledaju nove modele mobilnih.
Tu je Stankara, ko još, ne secam se. Kamioni mi nisu bili strani u to vreme, daj da se malo pomogne coveku.
Zovu ga Derva, meni to simpaticno. Pican. Šenkam onaj doboš, navlacim na rukavac. Derva "meta" centralnu maticu, podešava lager. Uvlacim i zavijam poluosovinu. Ispuštamo vazduh iz kocnica, stavljamo tockove. Privijam navrtke.

"Daj, mali, da čiča to stigne, nećeš ti to moći, još ti raste" :wink: :)

"Izvol'te".

Pozdravljamo ekipu, sve kako valja i trebuje, krećemo za Ar. Kočnica radi, dobra pedala. Volan, hmmm, borba. Pola kruga tamo, pola 'vamo, pa uhvati. :auto-swerve: Snalazim se nekako. Noć poodmakla, dobro je nema gužve. Izlazimo na auto-put, kod Bubanj potoka kontrolišemo dal' se greju doboši. Jok, može dalje. Sledeće stajanje tadašnji "Mag petrol". Tankujemo naftu i razmatramo da li da proveravamo točkove. "Ma ko ebe, steg'o je to Derva ludački, neće to nigde".
Menjamo se, odlazim u Yugo na zasluženi odmor. :wink:
Stižemo u Ar, parkiramo u Gagićev, tu čeka ekipa da se motori, alat i stvari pakuju. Nas dvojica u stan na večeru.
Klopamo, "ubi" ja pivo, on po običaju djus. Neko je pozvao na telefon, Žaba se javio.

:character-kermit: "Ok je sedi, popijemo kafu, imam ja bar sat fore. Ovi odoše sad".

Još malo "tara-vara", uze on neke stvari i odveze me kući. Pozdravismo se, ništa nisam primetio. Krete beli Yugić niz ulicu,
mahnuh još jednom. Proverim ima li nešto novo u garaži, pa na kunt. :sleeping-blue:

Sutradan, u neko doba, :shock: primećujem da mi nedostaju komplet dokumenti. Vozačka, par saobraćajnih, lična, sve. Prevrćem sve moguće i nemoguće, nema. :confusion-shrug:

U nedelju se čujem sa Snežom Batinom, reče da je sve ok :handgestures-thumbup: , plasmana se ne sećam.

U utorak, mislim, zove Bata. "Boki, dođi u podrum na kafu, imam nešto za tebe". Odmah sam otišao.

"Evo, piĆko, ja da ti skupljam papire po Bugarskoj". :laughing-rofl:

"Gde su bili, majstore?"

"Ispadoše iz Draganovog Yuga".

"Vidim umorni ste, šta je bilo, granica?"

Umesto odgovora :angry-tappingfoot: pitanje: "Ko je stezao točkove? Jel' vas dvojica? Ovaj moj šašavko kaže da je Derviš, nema govora."

Uzima telefon: "Komšija, dve kafe sa mlekom, jedna za ludog Pecu :laughing-rofl: i jedan vinjak." :text-lol:

Vinjak je za Lemija i sad ovde nastupa on... :arrow:
User avatar
Boki Ar
 
Posts: 639
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:10 am
Location: Aranđelovac

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron